Skocz do zawartości
Luizyt

Jakosc Obrazu Z Przejściówki Dvi->vga

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie to nie wiem o co pytasz....

tak się zastanawiam:

chodzi o to że masz karte z 2x DVi i używasz przejściówki na D-Sub i tak podłączasz do monitora,

czy:

chcesz podłączyć kablem DVI-DVI monitor CRT ?

czy jeszcze coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co gorsze kolory, znieksztalcenia, mniejsza ostrosc niz prosto z analogowego wyjscia karty?

używam takiej przejściówki bo w karcie mam 2xDVI, mam ją już jakiś rok i chyba już się troche wyrobiła ponieważ jak jest nawet dokręcona to wypada ją jeszcze czymś docisnąć do gniazda (np. dosunąć kompa do ściany) inaczej widać "ducha" na monitorze, chyba już czas przesiąść się na LCD :)

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam takiej przejściówki, i jedyne co zauważyłem z "mankamentów", to to, że jak jest niedociśnięta to obraz robi się fioletowy, a gdy dosłownie minimalnie nie kontaktuje, to w lewym dolnym rogu mam nieostry obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze np mamy karte z wyjsciem dvi i d-sub...

czy bedzie roznica w tej samej karcie gdy podlacze pod orginalne analogowe wyjscie w porownaniu do cyfrowego z przejsciowka?

mowimy o dosc dobrym moniotrze a nie o 15" na ktorej nie widac roznicy pomiedzy riva a radeonem...

ja mam 19" na sony trynitronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podłączać do analogowego bez przejściówki niż do cyfrowego z przejściówką.

wow... przeciez nie chce sie podlaczac prze dvi tylko dla urozmaicenia zycia...

jesli analogowe nie dziala??

moge miec karte ktora na analogowm nie chodzi, zwalone kolory, a na panelu podlaczonym przez dvi chodzi... wiec sie zastanawiam czy sie oplaca ja wziac...

jesli nie ma rozncy to bym wzial, jesli jakosc obrazu gorsza to dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko zależy od samej przejściówki. Nie mozna porównywać przejściówki Made in China lub Zrobiłem Ją w Garażu ® z przejściówką np. Matroxa (Parhelia ma przecież 2xDVI). Obraz na dobrze wykonaj raczej niczym się nie różni od obrazu na wyjściu D-Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnej roznicy.

Ja jednak stosuje ta przejscowke z innego wzgledu.

Na VGA gdy wchodze w ustawienia zakladek NV to monitor robi "pstryk" tak jakby zmienial odswierzanie. Z przejsciowka podlaczana do wyjscia DVI tego przykrego efektu nie ma przez co rowniez zaoszczedzam 1s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI z VGA ma się tak jak telewizja analogowa do cyfrowej.

DVI z LCD to raj na ziemi - w moim przypadku oczywiście :)

A dokładniej mówiąc, obraz na DVI w LCD jest ekstremalnie ostry i przejrzysty. Kiedyś porównywałem LCD na DVI z VGA i to wygląda tak, że na DVI obraz wygląda jakby się patrzyło na żywo a w VGA jakby się patrzyło przez zamazaną szybę. Szczególnie widać to na czcionkach i krawiędziach obiektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9800Pro AIW i nie posiada on analogowego wyjscia tylko DVI i musze stosowac przejsciowke dolaczona do karty by podlaczyc ja do mojego monitora (Mitsubishi 750SB). Obraz generowany przez karte jest bardzo dobry i w porownaniu ze stara karta 9100 zauwazylem roznice na plus oczywiscie. Mysle, ze jezeli producent zastosowal tylko wyjscie DVI na karcie majac swiadomosc, ze karta nie koniecznie musi pracowac z monitorami LCD z wyjsciem DVI to musial byc pewien, ze podlaczajac ja do monitora CRT lub LDC z D-SUB obraz wyswietlany nie bedzie gorszy od tych uzyskiwanych na analogowych wyjsciach, moze i nawet jest lepszy.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...