Skocz do zawartości
Destiny

Coś Nie Tak Z Ramem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio instalowalem taki jeden program i skanowal sobie kompa i sprawdzal czy ma spelnione mimimalne wymagania.

Wyskoczylo ze nie mam potrzebnej ilosci ramu - posiadam 247 a potrzebaby 256mb.

Mam jedna koste 26 mb ramu, posprawdzalem pare rzeczy i w windowsie tez widzi tylko 247mb.

 

Czy to tylko winda czy cos innego?? Jak ewentualnie sprawdzic czy faktycznie cos sie nie uwalilo??

 

Dzieki.

 

Ps. Everest pokazuje ok, przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

Acha. Lapek to Aspire 3613 :)

Edytowane przez Destiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio instalowalem taki jeden program i skanowal sobie kompa i sprawdzal czy ma spelnione mimimalne wymagania.

Wyskoczylo ze nie mam potrzebnej ilosci ramu - posiadam 247 a potrzebaby 256mb.

Mam jedna koste 26 mb ramu, posprawdzalem pare rzeczy i w windowsie tez widzi tylko 247mb.

 

Czy to tylko winda czy cos innego?? Jak ewentualnie sprawdzic czy faktycznie cos sie nie uwalilo??

 

Dzieki.

 

Ps. Everest pokazuje ok, przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

Acha. Lapek to Aspire 3613 :)

A może część pamięci masz współdzieloną z kartą graficzną np 8 MB ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak w poście wyżej - wszystkie Acery serii 3610 mają zintegrowaną kartę graficzną Intel Graphics Accelerator 900, która pobiera pamięć z RAMu, i dlatego tak Ci pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak w poście wyżej - wszystkie Acery serii 3610 mają zintegrowaną kartę graficzną Intel Graphics Accelerator 900, która pobiera pamięć z RAMu, i dlatego tak Ci pokazuje.

Te 8 MB Winda pobiera na swoje potrzeby :blink: Jeśli lubisz w coś zagrać radze ustawić na sztywno 128 MB. Nie polecam opcji Max DVMT (opis tutaj )według mnie spowalnia lapka. Tutaj masz wszystko o chipsecie naszej płyty głównej.

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...