Skocz do zawartości
antinet

Komputer Raz Sie Wlacza Raz Nie

Rekomendowane odpowiedzi

Zlozylem kilka dni temu nowy zestaw (taki do internetu):

sempron 2.5 [box]

ecs nforce-3a

512mb ramu [ddr 400mhz oem]

grfika ati 9500 128mb

Obudowa jakas tracer z zasilaczem 400W

 

Po zlozeniu komp. sie wogule nie chcial uruchamic - podmienialem czesci wszystkie [ram, grafam dysk..] co sie dalo i nic. przypadkiem podnioslem grafike lekko do gory i komp. sie uruchomil - teraz plyta trzyma sie na 2 srubkach i komp. startuje [przedtem trzymala sie na wszystkich i nie chciala startowac - dopiero uniesienie jej do gory o jakies pol mm pomagalo w starcie komp]

Wlacza sie komp. ale na nic nie reaguje - po prostu zasilacz zaczyna dzialac, wiatrak tez i nic wiecej sie nie dzieje - nie dzialaja przyciski power, restart - dioda w napedzie dvd non stop sie pali - naped nie reaguje - po prostu wkladam wtyczke do kompa i ruchamia sie zasilacz i wiatrak i nic pozatym

Naprawde dziwna rzecz ale w czym moze tkwic przyczyna?

Myslalem ze to plyta - zawiozlem ja dzis do serwisu - facet ja podlaczyl i wystartowala bez problemu

 

Czy plyta robi jakies zwarcie z obudowa albo cos?

Jest poprawnie zamocowana w obudowie - tak jak trzeba

 

Ma ktos pomysl co moze byc przyczyna takich rzeczy?

1 raz sie z czyms takim spotykam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Czy plyta robi jakies zwarcie z obudowa albo cos?

Jest poprawnie zamocowana w obudowie - tak jak trzeba

Założymy się?

 

Do składania kompa w obudowie Tracer trzeba mieć wysokie kwalifikacje, albo przynajmniej ukończony kurs 2-go stopnia u producenta ;)

Edytowane przez KlifKomputery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założymy się?

 

Do składania kompa w obudowie Tracer trzeba mieć wysokie kwalifikacje, albo przynajmniej ukończony kurs 2-go stopnia u producenta ;)

 

A moze dokladniej?

Wkrecilem wkrety [?] w obudowe, na to plyta glowna, podkladeczki i srubeczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem kilka dni temu nowy zestaw (taki do internetu):

sempron 2.5 [box]

ecs nforce-3a

512mb ramu [ddr 400mhz oem]

grfika ati 9500 128mb

Obudowa jakas tracer z zasilaczem 400W

 

Po zlozeniu komp. sie wogule nie chcial uruchamic - podmienialem czesci wszystkie [ram, grafam dysk..] co sie dalo i nic. przypadkiem podnioslem grafike lekko do gory i komp. sie uruchomil - teraz plyta trzyma sie na 2 srubkach i komp. startuje [przedtem trzymala sie na wszystkich i nie chciala startowac - dopiero uniesienie jej do gory o jakies pol mm pomagalo w starcie komp]

Wlacza sie komp. ale na nic nie reaguje - po prostu zasilacz zaczyna dzialac, wiatrak tez i nic wiecej sie nie dzieje - nie dzialaja przyciski power, restart - dioda w napedzie dvd non stop sie pali - naped nie reaguje - po prostu wkladam wtyczke do kompa i ruchamia sie zasilacz i wiatrak i nic pozatym

Naprawde dziwna rzecz ale w czym moze tkwic przyczyna?

Myslalem ze to plyta - zawiozlem ja dzis do serwisu - facet ja podlaczyl i wystartowala bez problemu

 

Czy plyta robi jakies zwarcie z obudowa albo cos?

Jest poprawnie zamocowana w obudowie - tak jak trzeba

 

Ma ktos pomysl co moze byc przyczyna takich rzeczy?

1 raz sie z czyms takim spotykam...

Witam!

 

Ja miałem podobny problem 2 razy:

 

Za pierwszy razem była to uszkodzona płyta - jesli koleś w serwisie sprawdzał płyte to czy wmontował ją do budy ?? Bo jesli ją tylko położył na blacie popodłączał inne rzeczy to mu pewnie odpaliła - też tak miałem - ale po włożeniu do budy płyta odpalała dopiero po odpowiednim "wygięciu".

 

Za drugim razem okazało się, że zasiłka nie dawała rady - a był to 350W jakiś zwykły codegen - po wymianie na 350W e-power'a płyta zaczęła normalnie odpalać.

 

Sprawdź to.

 

Życze powodzenia

 

Pozdrawiam

 

Snajper

 

P.S. Ja właśnie teraz walczę z RAIDem bo mi system nie chce obsługiwac ACPI :-(

 

Edit: P.S.2 - spróbuj wkrecić wkręty :-) na to podkładki (takie nieprzewodzace dodawane do obudowy) na to płyta, znowu podkładki i dopiero śrubki - może zadziała (gdybyś miał mało podkładek do daj tylko te pod spodem) - to tak na szybko wymyśliłem - ja tam nigdy podkładek nie stosuję :P

Edytowane przez Snajper_Tango4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

A moze dokladniej?

... a dokładniej to chodzi o to że Tracer jest wykonany tak niechlujnie że płyty główne prawie pasują ... wiesz że "prawie" to czasem duża różnica?

 

Może wylosowałeś nie te kołki dystansowe (sa dwie długości, przynajmniej w niektórych obudowach Tracer), może wkręciłeś o jeden za dużo ... a może po prostu błąd wykonania chassis (obudowy) jest na tyle duży ze płyta nie wytrzymała? (mechanicznie) Nie wiem, ale każdy w w/w numerów już widziałem na serwisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojade z cala skrzynka do sklepu - tylko absurd ze za sprawdzenie calosci to pobieraja oplate.. paranoja!!!

a kupowalem u nich caly zestaw

Jesli kupowałeś u nich cały zestaw - to zgodnie zpolskimi przepisami - nie mają prawa pobrac od Ciebie opłaty (no chyba ze minął Ci okres gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...