Skocz do zawartości
ArtiXon

Komp Do 10tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedl czas na zmiany:)We wczesniejszym temacie pytalem sie o ram bo chcialem do kupic do 2gb ale sempron mnie juz nie wystarcza.Gotowki troche sie nazbieralo.Do tego jeszcze dojdzie sprzedaz starego kompa.Wiec prosze was o dobor odpowiednich czesci:)Wiem ze bylo duzo tematow o tym.Moja konfiguracja na wstepie:

-Procek AMD Athlon FX-55 BOX 2.6ghz(3800zł)

-Mb DFI LanParty nF4 SLI-DR(820zł)

-ramki PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 433MHz CL2-5-3-2 (1200zl)

-monitor 17" LG Flatron L1730P(1200zł)

-grafa GeForce 7800 GTX Leadtek 256MB (256-bit) 2xDVI+VIVO+HDTV(2000zł)

-twardziel WD Raptor 74 GB Serial ATA (750zł)

-myszka jakis logitech okolo 150zł

-klawiatura do 100zł

-dzwiek juz mam sb audigy 2

-glosniki logitech x530 5.1

Co sadzicie o tym??Moze inne zestawienie??Jak sprzedam stary złom to moze byloby 11tys

Potrzebuje kompa do gier, przyszlosciowego zeby dlugo sluzyl:)Najwyzej dokupi sie jeszcze kostki ramu w przyszlosci

A i jeszcze jakis zasilek do tego i obudowa:)

Edytowane przez ArtiXon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy takie osoby jak Ty troche mnie smiesza

 

ale zeby nie był OT

 

potrafisz wydac na bebechy grube tysiace a wiesz ze monitor i głosniki nie pasuja do tego zestawu nie sa zbyt PRO

 

ps. zapomniales o zasilaczu i obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzmota Raptor ???? :mur: nie rozumiem tego wydac 750zl na 74gb, a wydajac tyle samo, no moze 100zl wiecej mozna miec 2x250gb w raidzie , najlepiej 0+1. aaaa juz wiem bo to jest elo i na topie (zawsze z przodu stawki, ale ze miejsca ma maciupka ilosc to juz co innego)

 

btw:

zgadzam sie z opinia Cloperflake :?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dfi lanparty nf-4 ultra-d 500

amd athlon 4400+ 1880

G.Skill 2GB F1-4000 960

Sapphire Radeon X1900XTX 2534

4*segate 7200.9 160gb 1290

Topower TOP-600P7 666

ninja + fander 120mm 230

buda 300

mycha+klawiera 250

całośc 8610

zestaw 2x lepszy od tego co napisałes na poczatku (bez monitora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to niewydawałbym teraz tej całej gotówki bo po pół roku i tak okaże sie, że można było jakoś inaczej problem rozwiązać (chyba, że ty co pół roku masz 10tyś do wydania na nowy sprzęt)

kupiłbym teraz taki sprzęt aby chodziło wszystko jak należy, po co teraz przepłacać za nowości sokro się tego niewykorzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłbym teraz taki sprzęt aby chodziło wszystko jak należy, po co teraz przepłacać za nowości sokro się tego niewykorzysta

Ale on chce miec wszystko z gornej półeczki :wink: co z tego ze sprzet 2 razy tanszy, ba nawet 3 bedzie mial taka sama wydajnosc <_< , wazne jest to aby moc pochwalic sie kolega ze ma sie sprzet za 10 patykow :?

 

PS: zeby nie bylo nie zazdroszcze, po prostu nie rozumiem ludzi wydajacych od chu.. kasy na kompa. Moge zrozumiec wydanie co kilka miesiecy 1k zl, bo sprzet sie tak szybko rozwija, ze dzisiajszy topowy sprzet (a wiec z gornej polki) jutro juz moze byc tak powszechny, ze nie ma po co na niego wydawac dzisiaj.

 

edit: literowki.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie chodzi o taki sprzet zeby pochodzil kilka latek.Tak robilem wczesniej.Pierwszy komp to byl celek 400 ktory zaraz zmienilem na p3:)ktory sluzy do dzis.Nastepnie byl p4 1.4ghz nastepnie sempronek a teraz chce cos naprawde wydajnego.Wiem ze komputery rozwijaja sie zabójczo szybko:)Chcialem kupic nowa karte do semprona ale mam plyte pod agp co nie jest przyszlosciowe.A i wydaje tyle kasy na kompa, poniewaz lubie miec w miare wydajny sprzet:)A i jeszcze wracajac do dysku to propozycja maca mi odpowiada.Do tego zestawu potrzebuje jeszcze nowych napedow o ktorych zapomnialem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: zeby nie bylo nie zazdroszcze, po prostu nie rozumiem ludzi wydajacych od chu.. kasy na kompa. Moge zrozumiec wydanie co kilka miesiecy 1k zl, bo sprzet sie tak szybko rozwija, ze dzisiajszy topowy sprzet (a wiec z gornej polki) jutro juz moze byc tak powszechny, ze nie ma po co na niego wydawac dzisiaj.

czego tu nie rozumiec? zalozmy, ze gosc w ogole sie nie interesuje tymi tematami, i w ogole go nie obchodzi co bedzie jutro, po jutrze za rok. kupuje kompa teraz i planuje uzywac go przez najblizsze lata, wiec co tu jest do zrozumienia? nie wszycy maja fiola na punkicie nowego sprzetu, po prostu kupuja cos najmocniejszego na chwile obecna i maja w pompie co sie bedzie dzialo przez nablizsze lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że to się nie opłaci bo jak by teraz kupił sprzęt do 5k to by pograł w każdą gierkę minimum przez dwa lata a za dwa trzy lata jak by mu już gierka nie poszła (buhahahaha) to wtedy by znowu wymienił i wydał to drugie 5k + kasa za części od "starego kompa" (tego co by teraz kupił)

 

ale to tylko moje skromne zdanie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje coś takiego:

Opteron 165 s.939 cena: 1420zł

DFI LanParty UT nf4 Ultra-D cena: 519zł

Radeon X1900XTX cena: 2534zł

G.Skill extreme Series 2x1GB cena: 929zł

Samsung SP 250GB x2 cena: 738zł

LG GSA-4167B cena: 169zł

Seasonic S12-500 cena: 500zł

Scythe Ninja cena: 179zł

Thermaltake Armor cena: 615zł

Creative Labs X-FI Xtreme cena: 435zł

Całość 8038zł Za reszte kupisz monitor, głośniki i inne graty.

 

Może z budą troszke przesadziłem

 

Sry nie zauważyłem że masz już dzwiękówke.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Popieram zestawy Mac'a i Maciag'a, ale czy nie lepiej poczekać do kwietnia-czerwca, wychodzi am2, kupisz sobie sprzęt na am2 i będziesz miał najnowszą* technologie w amd.

 

*-wiem że intel wprowadził wcześniej ddr2 ale mówie że jak na amd to będzie to najnowsza technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzmota Raptor ???? :mur: nie rozumiem tego wydac 750zl na 74gb, a wydajac tyle samo, no moze 100zl wiecej mozna miec 2x250gb w raidzie , najlepiej 0+1. aaaa juz wiem bo to jest elo i na topie (zawsze z przodu stawki, ale ze miejsca ma maciupka ilosc to juz co innego)

zeby byc elo trzeba miec venica/opterona i dfi, to jest obecnie na topie. Co zas tyczy sie raptorka. Jak ktos ma pieniadze i nie lubi kompromisow (niestety nie spelniam tego pierwszego) kupuje to co jest najlepsze. Bez bawienia sie w polsrodki. Zawsze mozna wziac 2x 74gb (raid 0) ;)

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to ja do mojego kompa za 3000zl planuje monitor za 2000zl a koles do kompa za 8000zl chce braz monitor za 1200 :) Hihi

Po co komu super karta graficzna i wogole super sprzet jak bedzie gry ogladal na kiepskim monitorze?

 

Tak samo nie orzumiem zakupu karty muzycznej za 400zl. On muzykiem jest czy jak? Bo jak nie to obawiam sie ze nie odczuje roznicy miedzy karta za 80zl a taka za 1000zl. No chyba ze lubi miec wszystko najdrozsze, ale to ja w takim razie polecam mu zeby kupil sobie dwa 7800GTX i ASUSa A8N32 SLI 16x i walnal je w SLI (to najlepsze MOBO do takiego SLI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zrozumieć ludzi którzy potrafią bezproblemowo wydawać kasę i wydatek 10tys. na kompa nie jest jakąś straszną bolączką... po prostu kupują kompa i już, bo chcą mieć coś na parę lat. żadna im różnica 100 w tą czy w tamtą....

jak zwykle wszystko rozchodzi się o pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i monitor zly wybralem do tego zestawu ale nie znam sie zbytnio na monitorach:> Wiec moze jakis doradzicie??Samsung, Lg??Dalem ten monitor bo to byl najlepszy w sklepie obok mnie:)A i jeszcze jakie napedy optyczne?Bo fdd to obojetnie

Edytowane przez ArtiXon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarki podanej w configu przez Maciag'a to ja osobiście odradzam tą nagrywarkę chyba że coś poprawili w nowych biosie. Miałem ją i nie chciała nagrywac niektórych płyt DVD np. TDK i Esperanza. Taki problem występował nietylko umnie o czym można przeczytać na forum cdrinfo.pl. Dobrym wyborem może być Benq 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora to musisz sobie odpowiedziec na pytanie CRT czy LCD. Ja gdybym mial full miejsca w pokoju i na biurku bralbym CRT, bo jakosc obrazu i wiele lepsza niz przy LCD.

Z LCD to nie ma sensu brac mniejszego niz 19'' Ja osobiscie planuje zakup iiyamy ProLite X486S za jakies 1999zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...