Skocz do zawartości
ArtiXon

Komp Do 10tys.

Rekomendowane odpowiedzi

ad1

ale nie w wydajnosci :wink:

I potem bedzie tak jak w pewnym odcinku TopGear'a co ten maly kurdupel mial sie w nowym BMW jak najszybciej do 100 rozpedzic. Zajelo mu to z 5 minut, bo przez ten czas ustawial na komputerku skrzynie biegow, zawieszenie itd.

 

Tak samo w kompie bez stabilnosci, odpalacz test, komp moze chodzic jak rakieta, ale jak sie zawiesi albo zresetuje to obawiam sie ze zwykly 3000+ pobije takiego w tescie na np predkosc pakowania/rozpakowywania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Tak samo w kompie bez stabilnosci, odpalacz test, komp moze chodzic jak rakieta, ale jak sie zawiesi albo zresetuje to obawiam sie ze zwykly 3000+ pobije takiego w tescie na np predkosc pakowania/rozpakowywania :)

To w czym klopot zalozyc na to jakiegos Ninje Skythe? Klopot ze stabilnoscia/zwisami znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale co pewien czas trzeba pzystopowac dla ochłody

ad1. co z tego jak bez stabilności nie uzyskasz wydajności co najwyżej czasowo z przerwami

ja już z tobą nie moge :mur: taki Petnak może tak chodzic bez żadnych przerw na ochłode

 

Tak samo w kompie bez stabilnosci, odpalacz test, komp moze chodzic jak rakieta, ale jak sie zawiesi albo zresetuje to obawiam sie ze zwykly 3000+ pobije takiego w tescie na np predkosc pakowania/rozpakowywania :)

tak sempron też go zje zwłasza ze FX 60 @ 2.9Ghz nie może sobie poradzic - nie no nie moge drugi pc*ab :mur:

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty pclaba zostaw w spokoju sam do niego pasujesz.

My tu rozważamy co wsadzic do kompa za 10k w pewnym momencie wyskoczył zestaw z intelem. Ja napisałem ze ten z Amd jest lepszy (bo jest), a ty tu nagle z jakimis [ciach!]ianymi wykresikami wyskakujesz i przekonujesz że proc 2 drozszy jest lepszy od innego 2* droższego. Pytanie po co??

Żeby udowodnic jakis ty "madry"??

I taki pentak może chodzić bez przerw na ochłode ale oznajmiam ci że zabezpieczenie termiczne zadziała i bedziesz miał dwurdzeniowca @100mhz.

 

@sialala

Scythe nie "Skythe"

 

@verul

nie mały kurdupel a Hamond

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty pclaba zostaw w spokoju sam do niego pasujesz.

My tu rozważamy co wsadzic do kompa za 10k w pewnym momencie wyskoczył zestaw z intelem. Ja napisałem ze ten z Amd jest lepszy (bo jest), a ty tu nagle z jakimis [ciach!]ianymi wykresikami wyskakujesz i przekonujesz że proc 2 drozszy jest lepszy od innego 2* droższego. Pytanie po co??

Żeby udowodnic jakis ty "madry"??

I taki pentak może chodzić bez przerw na ochłode ale oznajmiam ci że zabezpieczenie termiczne zadziała i bedziesz miał dwurdzeniowca @100mhz.

 

@sialala

Scythe nie "Skythe"

 

@verul

nie mały kurdupel a Hamond

po pierwsze nie 2* droższego tylko 4 i ~3,5 ;)

po drugie nie "Hamond" tylko Hammond ;)

po trzecie spoko jak pokażesz test gdzie np: athlon 3000+ jest szybszy w grach od P4 3GHz to też ci wyjadę z takim tekstem ;) w końcu to tylko jakieś głupie wykresiki :rolleyes: przecież testy w których wygrywa intel są albo pod niego dobierane albo ludzie testujący są stronniczy jedynym słusznym wyborem jest więc amd a tak poza tym wątpię aby kogoś kogo była stać wydać 10k na kompa nie mógł sobie pozwolić na inny niż boxowy collerek

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie zrozumielismy sie :) Ja pisalem, ze jak system bedzie niestabilny i sie komp np zresetuje albo zawiesi, to wydajnosc automatycznie przez minute = 0fps :D Potem wlaczasz test, dokanczasz, obisz srednia i wychodzi gorszy wynik niz na 3000 + ;)

 

To jak z tym opisywanym przeze mnie wyzej testem przyspieszenia BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie zrozumielismy sie :) Ja pisalem, ze jak system bedzie niestabilny i sie komp np zresetuje albo zawiesi, to wydajnosc automatycznie przez minute = 0fps :D Potem wlaczasz test, dokanczasz, obisz srednia i wychodzi gorszy wynik niz na 3000 + ;)

 

To jak z tym opisywanym przeze mnie wyzej testem przyspieszenia BMW.

Ale czemu ma się wyłączać ? bo co bo @Mac tak sobie wymyślił ? jakoś żaden z serwisów nie narzekał na stabilność przy taktowaniu 4.26GHz przy 4.5 wywalał się niektórym serwisom ale procki przy 4.26 były Full stable

 

Zresztą napisze jeszcze tu dlaczego sadze że D920 to obecnie lepszy wybór niż X2 3800+:

a) jest to procek który jest tańszy od X2 3800+ o 250zł

b ) na standardowym taktowaniu ma już przybliżona wydajność do X2 3800+ (link do testu tomshardware kilka postów wyżej)

c) po OC na 4.26GHz (większość dolatuje do tylu na standardowym Vcore) zmiecie FX 60 @ 2.9GHz

d) za niedługo będą takie płyty ( w zasadzie już są ale tylko Intela wiec raczej na takiej płycie będzie ciężko z OC) na których będzie działał Concore więc nie będzie w przyszłości problemu z modernizacja

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu ma się wyłączać ? bo co bo @Mac tak sobie wymyślił ? jakoś żaden z serwisów nie narzekał na stabilność przy taktowaniu 4.26GHz przy 4.5 wywalał się niektórym serwisom ale procki przy 4.26 były Full stable

Ja napisałem wyłączał na ubustwianym przez ciebie THG jest filnik co sie dzieje z prockiem intela jak sie przegrzeje.

Zresztą napisze jeszcze tu dlaczego sadze że D920 to obecnie lepszy wybór niż X2 3800+:

a) jest to procek który jest tańszy od X2 3800+ o 250zł

b ) na standardowym taktowaniu ma już przybliżona wydajność do X2 3800+ (link do testu tomshardware kilka postów wyżej)

c) po OC na 4.26GHz (większość dolatuje do tylu na standardowym Vcore) zmiecie FX 60 @ 2.9GHz

d) za niedługo będą takie płyty ( w zasadzie już są ale tylko Intela wiec raczej na takiej płycie będzie ciężko z OC) na których będzie działał Concore więc nie będzie w przyszłości problemu z modernizacja

 

a)tańszy ale mobo droższe i ram tyż (eksploatacja tyż)

B)a i owszem

c)tak tylko ten co zmiatał fx'a to był pentium extreme edition a więc oprocz 2 jajek ma HT (w windzie 4 rdzenie) i dlategobije fx'a ale 920 nie pobije fx'a

d)ano własnie ja bym poczekał na Am2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem wyłączał na ubustwianym przez ciebie THG jest filnik co sie dzieje z prockiem intela jak sie przegrzeje.

a)tańszy ale mobo droższe i ram tyż (eksploatacja tyż)

B)a i owszem

c)tak tylko ten co zmiatał fx'a to był pentium extreme edition a więc oprocz 2 jajek ma HT (w windzie 4 rdzenie) i dlategobije fx'a ale 920 nie pobije fx'a

d)ano własnie ja bym poczekał na Am2

a) pamięci ddr2 są tańsze mobo zależy jakie ;)

c) wiesz mało który X2 3800+ doleci do 2.9GHz na boxie 2500-2700MHz to już raczej koniec dla tych procków

d) tak 6 czerwca premiera a w polsce będzie można normalnie kupić pewnie w lipcu/sierpniu jeśli już czekać to czemu nie np: 100lat ;) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a)chyba mówisz o tych 533 bo te rzeczywiście ale sie nie obrażajmy do oc trzeba by 667 albo coś żeby osiągnąc wynik a mobo to shitne musi byc jakieś

c)i nie każdy pentium tyle wykręci proste

i tak amd x2 3800+ jest lepsze od pentium d 8x0 które było w propozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem, to am2 bedzie wymagal pamieci raczej 667 a nie jakies 533...

 

Zreszta czy tak naprawde warto czekac? To sa 4 miesiace, a w czerwcu okaze sie ze za 4 miesiace wychodzi nowy chipset, potem po 4 miesiacach wyjdzie nowy procesor...

 

Poza tym skok wydajnosci az tak wielki to chyba nie bedzie, za to cenowy sporo, bo swiezo po wejsciu am2 bedzie nowoscia = plyty glowne drogie, cpu drogie itd. Czyli czekac kolejne 2 miesiace na to az stanieja...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem, to am2 bedzie wymagal pamieci raczej 667 a nie jakies 533...

 

Zreszta czy tak naprawde warto czekac? To sa 4 miesiace, a w czerwcu okaze sie ze za 4 miesiace wychodzi nowy chipset, potem po 4 miesiacach wyjdzie nowy procesor...

 

Poza tym skok wydajnosci az tak wielki to chyba nie bedzie, za to cenowy sporo, bo swiezo po wejsciu am2 bedzie nowoscia = plyty glowne drogie, cpu drogie itd. Czyli czekac kolejne 2 miesiace na to az stanieja...?

Ja już mam płytę am2 ready ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam płytę am2 ready ;]

A jaki procek na nia wsadzilas? Bo z tego co czytalem, to co prawda am2 ma miec 940 pinow, ale nie beda na nia pasowac procki ze starego 940... (inaczej piny rozlozone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...