Skocz do zawartości
Myshovoore

Laptop Za 4 Do 5 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić laptopa - ma mi zastąpić stacjonarny, ale dać możliwość pracy w różnych miejscach (w domu, na uczelni, u dziewczyny). W związku z tym czasem będzie na pewno służył też do grania, więc przydałoby się coś z X700 albo GF 6600 (na mocniejsze mnie nie stać :wink:). Poszukałem tu i ówdzie w ofertach sklepów (głównie wrocławskich - jakoś nie chcę kupować przez Internet...) i wyszły mi z tego cztery modele:

I teraz mam dylemat który z nich najbardziej by się opłacało kupić :unsure:

Jeśli wziąć pod uwagę tylko przelicznik cena/wyposażenie, to zdecydowanie Acera, ale z drugiej strony z jego ewentualnym serwisem mogą być problemy...

Asus A3VC wypada w cenie podobnie, ale ma procesor Pentium M (jakoś bardziej lubię AMD, poza tym Turion jest 64-bitowy), tylko 64 MB pamięci dla Radeona i ekran 15" zamiast panoramicznego - za to myszkę w zestawie i serwis we Wrocławiu pod nosem...

Asus A6VA (tu na forum znalazłem recenzję modelu Q010; Q039 różni się chyba tylko procesorem) jest pod względem wyposażenia najlepszy (w tym Bluetooth i LAN 1Gb, szkoda tylko że nie Turion), ale cena już jak dla mnie dość zaporowa...

No i MSI - ma Turiona (prawda, że tylko 1.6, ale za to 25 W, więc może ciut dłużej na baterii wytrzyma), Bluetooth i ekran 15,4" - ale nic nie wiem o firmie i serwisie...

 

Proszę więc o odpowiedzi na takie pytania:

  • Wiem, że z firmą Blasc bywają kłopoty, ale jak jest z [bez]awaryjnością Acerów (najlepiej tego konkretnego modelu)? Gdzieś na tym forum znalazłem informację, że na 300 sprzedanych komputerów 7 wróciło do serwisu - czy ktoś może to potwierdzić?
  • Na forum nie znalazłem prawie nic o serwisie Asusa - czy to znaczy, że jest dobry, czy zły, czy może nie wiadomo? A jak z ich [bez]awaryjnością?
  • Czy ktoś może mi coś powiedzieć o firmie MSI w odniesieniu do notebooków? Interesuje mnie zwłaszcza [bez]awaryjność i polski serwis...
  • To już pytanie konkretnie o Asusa A3VC - do czego może się przydać port COM w notebooku? Jedyne rozwiązanie jakie wymyśliłem to kupno myszy na PS/2 z przejściówką i zaoszczędzenie w ten sposób na jednym USB... Czy może ja nie rozumiem opisu i to nie jest normalny COM?
  • Czy znacie jakieś dane liczbowe, które pozwalałyby ocenić o ile X700 z 64MB jest słabszy od tego z 128MB?
A może znacie jakiś inny model o podobnych możliwościach?

Dzięki za każdą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić laptopa - ma mi zastąpić stacjonarny, ale dać możliwość pracy w różnych miejscach (w domu, na uczelni, u dziewczyny). W związku z tym czasem będzie na pewno służył też do grania, więc przydałoby się coś z X700 albo GF 6600 (na mocniejsze mnie nie stać :wink:). Poszukałem tu i ówdzie w ofertach sklepów (głównie wrocławskich - jakoś nie chcę kupować przez Internet...) i wyszły mi z tego cztery modele:

I teraz mam dylemat który z nich najbardziej by się opłacało kupić :unsure:

Jeśli wziąć pod uwagę tylko przelicznik cena/wyposażenie, to zdecydowanie Acera, ale z drugiej strony z jego ewentualnym serwisem mogą być problemy...

Asus A3VC wypada w cenie podobnie, ale ma procesor Pentium M (jakoś bardziej lubię AMD, poza tym Turion jest 64-bitowy), tylko 64 MB pamięci dla Radeona i ekran 15" zamiast panoramicznego - za to myszkę w zestawie i serwis we Wrocławiu pod nosem...

Asus A6VA (tu na forum znalazłem recenzję modelu Q010; Q039 różni się chyba tylko procesorem) jest pod względem wyposażenia najlepszy (w tym Bluetooth i LAN 1Gb, szkoda tylko że nie Turion), ale cena już jak dla mnie dość zaporowa...

No i MSI - ma Turiona (prawda, że tylko 1.6, ale za to 25 W, więc może ciut dłużej na baterii wytrzyma), Bluetooth i ekran 15,4" - ale nic nie wiem o firmie i serwisie...

 

Proszę więc o odpowiedzi na takie pytania:

  • Wiem, że z firmą Blasc bywają kłopoty, ale jak jest z [bez]awaryjnością Acerów (najlepiej tego konkretnego modelu)? Gdzieś na tym forum znalazłem informację, że na 300 sprzedanych komputerów 7 wróciło do serwisu - czy ktoś może to potwierdzić?

     

  • Na forum nie znalazłem prawie nic o serwisie Asusa - czy to znaczy, że jest dobry, czy zły, czy może nie wiadomo? A jak z ich [bez]awaryjnością?

     

  • Czy ktoś może mi coś powiedzieć o firmie MSI w odniesieniu do notebooków? Interesuje mnie zwłaszcza [bez]awaryjność i polski serwis...

     

  • To już pytanie konkretnie o Asusa A3VC - do czego może się przydać port COM w notebooku? Jedyne rozwiązanie jakie wymyśliłem to kupno myszy na PS/2 z przejściówką i zaoszczędzenie w ten sposób na jednym USB... Czy może ja nie rozumiem opisu i to nie jest normalny COM?

     

  • Czy znacie jakieś dane liczbowe, które pozwalałyby ocenić o ile X700 z 64MB jest słabszy od tego z 128MB?
A może znacie jakiś inny model o podobnych możliwościach?

Dzięki za każdą pomoc :)

Jak masz tyle kasy to kupuj to co ja mam Aspire 5512. Super procek, super karta graficzna, długo trzymie na bateriach ponad 4h przy oszczędzaniu. A po co ci turion 64-bitowy ? Chyba że masz windows 64-bit.

 

PENTIUM M TO OBECNIE NAJLEPSZY MOBILNY PROCESOR !!!

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle kasy to kupuj to co ja mam Aspire 5512. Super procek, super karta graficzna, długo trzymie na bateriach ponad 4h przy oszczędzaniu. A po co ci turion 64-bitowy ? Chyba że masz windows 64-bit.

 

PENTIUM M TO OBECNIE NAJLEPSZY MOBILNY PROCESOR !!!

No raczej nie ma takiej :P Chyba napisal 4-5k to troche nie tyle co 6,5k, nie sadzisz?? Zreszta 5024 z turionem m-34 w wydajnosci 32bitowej nie ustepuje porownywalnym procesorom pentium. Firma Blasc ostatnio znacznie sie poprawila w mojej opini i kilku innych ktorzy ostatnio mieli okazje skorzystac chyba wszyscy byli zadowoleni. Acer zreszta obiecuje w tym polroczu otworzyc wlasny serwis. Acer ma najeiwieksza sprzedaz na rynku wiec nic dziwnego ze wiecej osob doswiadcza awari, rachunek prawdopodobienstwa sie klania, ale awaryjnosc ma chyba nie wieksza niz inne firmy. Ja mam juz drugiego lapka Acera, w pierwszym padl niedawno naped, serwis uwinal sie w 5dni. Biorac pod uwage cene ani chwili bym sie nie zastanawial nad tym 5024, a ceny zaczynaja sie od 4150. Ewentualnie dosponsorowac sobie w wersji z 512mb dodatkowe 512 i bedzie kosil w benchmarkach.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle kasy to kupuj to co ja mam Aspire 5512. Super procek, super karta graficzna, długo trzymie na bateriach ponad 4h przy oszczędzaniu. A po co ci turion 64-bitowy ? Chyba że masz windows 64-bit.

 

PENTIUM M TO OBECNIE NAJLEPSZY MOBILNY PROCESOR !!!

Co do procesora - Turion 1.8 działa mniej więcej porównywalnie z Pentium M 1.73 (może trochę wolniej; gdzieś w Internecie znalazłem testy porównawcze, ale już mi link wyleciał z historii), a AMD po prostu bardziej lubię :)

 

I raczej nie będę musiał długo pracować na bateriach - po prostu muszę mieć możliwość przenoszenia się w różne miejsca.

 

A Aspire 5512 jest we Wrocku za ponad 6 tysięcy - na tyle to już mnie z pewnością nie stać... Tym bardziej, że 5024 w podobnej konfiguracji kosztuje niecałe 5 tys. :blink:

 

Edit:

marioking mnie ubiegł z odpowiedzią :)

 

Dzięki za informację o Blascu... w takim razie jeszcze pomyślę nad Acerem...

 

Z tym dosponsorowywaniem byłby problem, bo w nim jest 2 x 256 (nie wiem po co, skoro Turion chyba nie ma Dual Channel), ale można kupiś tą droższą wersję :)

Edytowane przez Myshovoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wybralbym z tych podanych tego Asusa A6VA ze wzgledu na wyposazenie i jakosc wykonania choc deko drozszy od pozostalych

Ano deko droższy, właściwie już trochę ponad limitem... Dlatego wątpię, żeby to właśnie na niego padło :/

A wyposażeniem tak bardzo od Acera nie odbiega, tylko procesor ciut szybszy i Bluetooth... No fakt, pamięci ma DDR2-533 a nie DDR-333, ale to nie taka duża różnica, a Bluetooth na USB można kupić od 80 zł (zresztą to i tak raczej na przyszłość, chwilowo nie mam co do tego podłączyć :P)

 

Więc jeśli Blasc rzeczywiście się poprawia, to raczej padnie na Acera - czy ktoś jeszcze mógłby się podzielić ostatnimi doświadczeniami? A jak ze sprawą serwisów Asusa i MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dosponsorowywaniem byłby problem, bo w nim jest 2 x 256 (nie wiem po co, skoro Turion chyba nie ma Dual Channel), ale można kupiś tą droższą wersję :)

Nie wiem jak w 5024 ale u mnie chispet jest pozbawiony duala. fakt te 2x256 dla mnie to tez jest spora niedogodnosc, ale jako ze pamieci dzialaja w singlu mozna sie pokusic o wyjecie tylko jedenj i walnac sobie 1gb(ok. 400zl), co da w sumie 1256mb ramu :D

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano deko droższy, właściwie już trochę ponad limitem... Dlatego wątpię, żeby to właśnie na niego padło :/

A wyposażeniem tak bardzo od Acera nie odbiega, tylko procesor ciut szybszy i Bluetooth... No fakt, pamięci ma DDR2-533 a nie DDR-333, ale to nie taka duża różnica, a Bluetooth na USB można kupić od 80 zł (zresztą to i tak raczej na przyszłość, chwilowo nie mam co do tego podłączyć :P)

 

Więc jeśli Blasc rzeczywiście się poprawia, to raczej padnie na Acera - czy ktoś jeszcze mógłby się podzielić ostatnimi doświadczeniami? A jak ze sprawą serwisów Asusa i MSI?

no i jeszcze masz torbe,myszke i kamerke int. i 2 lata pewnej gwary :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze masz torbe,myszke i kamerke int. i 2 lata pewnej gwary :-P

Torby raczej używać nie będę - wolałbym jakiś plecak dokupić, bo torba się imho za bardzo w oczy rzuca... Z kamerki też raczej nie skorzystam, bo nikt ze znajomych o ile wiem nie ma i nie miałbym z kim konferencji urządzać...

Myszka - jak wynika z recenzji tu na forum - jest trochę mała i nie wiem czy będzie dla mnie wygodna (do tej pory używałem tylko dużych), ale to rzeczywiście plus.

 

No a ta gwarancja... właśnie głównie ona jest powodem mojego wahania - nie chciałbym wydać 4,5k na laptopa który będzie spędzał w serwisie więcej czasu niż u mnie... Ale nie chciałbym też wydawać niepotrzebnie prawie 1k więcej na sprzęt o porównywalnych parametrach (albo tyle samo na taki o oczko gorszych) :?

 

Czy ktoś jeszcze ma niedawne doświadczenia z serwisem Acera, Asusa albo MSI? Proszę o wszelkie info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiem 5512 za 5100 zł.

Poszukaj dobrze to może natkniesz się na taką ofertę. A będziesz w nim miał także tuner tv.

To miałeś wyraźnie szczęście :)

Jak teraz patrzę to skąpiec podaje ceny od 5600, we Wrocławiu w sklepach jak jest (w dwóch widziałem w ofercie) to za dobrze ponad 6k, a na allegro ani jednej sztuki nie znalazłem :?

 

Nadal poszukuję wszelkich informacji o serwisach Acera, Asusa i MSI - zwłaszcza z ostatniego miesiąca czy dwóch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś wyraźnie szczęście :)

Jak teraz patrzę to skąpiec podaje ceny od 5600, we Wrocławiu w sklepach jak jest (w dwóch widziałem w ofercie) to za dobrze ponad 6k, a na allegro ani jednej sztuki nie znalazłem :?

 

Nadal poszukuję wszelkich informacji o serwisach Acera, Asusa i MSI - zwłaszcza z ostatniego miesiąca czy dwóch :)

Nie chcę cie namawiać ale w Aspire 5512 masz wszystko to co potrzebne ci w notebooku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cie namawiać ale w Aspire 5512 masz wszystko to co potrzebne ci w notebooku.

Dzisiaj po południu kupiłem Acera Aspire 5024 - w tej tańszej konfiguracji. Mam nadzieję, że się będzie dobrze sprawował :)

Na 5512 i tak by mnie nie było stać :)

 

Jak dobrze pójdzie, to za parę dni może napiszę recenzję :D

 

Myślę, że temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez chcialbym wiedziec cos o serwisie i sprzecie MSI (w przypadku notebookow).

Podoba mi sie ostatnia seria s270.

Raczej marne szasne. Gdyby zrobic ankiete wsrod forumowicza na posiadana marke, pewnie jedna z mniej liczaczych sie grup byliby wlasnie posiadacze MSI. By w tej grupce znalazl sie ktos kot mial doswiadczenia z serwisem i chcial sie tym podzielic raczej duzych szans nie ma, jak juz mial okazje sprawdzic zalozyciel tego watku.

 

Wlasnie, przydalby sie taka ankieta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...