Skocz do zawartości
obiboss

Problem Z Lapciakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otoz mam taki problem:

 

Kupilem sobie starego lapciaka. Wszystko by bylo OK, gdyby nie to ze gdy sie uruchamia pokazuja sie nastepujace komunikaty:

 

CMOS system options not set

CMOS display type mismatch.

<press F1 to continue>

 

Kiedy wciskam F1. pokazuje sie komunikat:

 

ENTER ROM PASSWORD

 

Co musze w tym momencie zrobic? Zresetowac BIOSa? Wejsc w niego? Ale do jasnej ciasnej JAK? Klawisza Delete nie ma, bateryjki nie ma... Moze mi cos poradzicie? Jak podepne wlasna klawe z kompa stacjonarnego to nic sie nie dzieje...

 

Jesli chodzi o konfiguracje to wiem tyle ze ma 16MB RAM i 2GB dysk /

 

Czekam na propozycje rozwiazania problemu.

 

Pozdro/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aby wejść do ustawień BIOS należy w tym wypadku znać hasło, ponieważ ktoś wcześniej je założył. I tyle. Jak obejść ten problem może poradzą bardziej doświadczeni forumowicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROM password to jest jak nazwa wskazuje hasło kości rom, na której jest zapisany bios. Mogło no być zalóżone zarówno przez producenta jak i użytkownia. Żeby je zdjąć w więszości wypadków wystarczy tzw. klucz sprzętowy (urządzonko pokroju pendrive), być może są inne spsoby, ale jak nie napiszesz nam chociażby tego jak się ten laptop nazywa to my telepatycznie się tego nie dowiemy...

 

ps. komputer sm sobie haseł nie ustala ;)

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy tzw. klucz sprzętowy (urządzonko pokroju pendrive)

Tzn? A ile to kosztuje?

 

Jesli chodzi o dane mojego laptopa to sam dokladnoie nie wiem... RAMu 16MB, dysk chyba 2GB, procesor cos kolo 166MHz... Zreszta skad moge wiedziec jak nawet do BIOSa nie moge wejsc? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie BIOSa:

CL-GD6440 VGA Bios Version 1.10b

Copyright 1994 Cirrus Logic Inc. All rights reserved.

Copyright 1987-1990 Quadtel Corp. All rights reserved.

6440 03/18/94

AMIBIOS 1992 American Megatrends Inc.

50-0300-000000-00111111-060692-ver.1.02

AMIBIOS American Megatrends Pentium CPU ISA Bios - AA0079632

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie rozumiem, kupiłeś laptopa ale nic o nim nie wiesz? Na dodatek ma hasło którego nie znasz…

Mam prośbę do kolegów z forum, jak jakiś gość będzie pisał że właśnie kupił jakiegoś laptopa compaq’a v2000 i nic więcej o nim nie wie bo tylko tyle pisze na obudowie i się okazało że ma hasło to niech nikt nie pisze jak je zdjąć…

Uważam że wszystkie tematy które tyczą się omijania haseł powinny być blokowane przez moderatora. Hasło jest zakładane w konkretnym celu i właściciel je zna.

Zawsze można się udać do serwisu z dowodem zakupu i serwis hasło usunie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci przypadkow i tak usluga jest platna - drogo - szczegolnie przy nowych lapciakach gdzie fizycznie nie ma obejscia hasel.

 

w starszych modelach standard bateryjka albo klucz - zaleznie od widzimisie - klucza nie kupisz (przynajmniej nie powinienes moc) - nie po to go zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi to podejrzanie smierdzi, albo nie jest kupiony tylko znaleziony na jakims gebelsowskim szrocie

Opanuj sie, człowieku, ok?

 

A jesli chodzi o haslo, to rozwiazanie znowu otrzymalem na Niemieckim forujm - tu tylko wszyscy pokazuja swoje madrosci i totalny brak kultury osobistej (cytat). Rozwiazanie bylo proste - po resecie BIOSa w nim utworzylo sie standartowe tak jak mowilem BIOSowskie haslo. Wystarczylo poszukac w necie. Brzmialo ono AMI_SW (od AMI Bios).

 

Wniosek: Im dalej na zachod tym wieksza kultura bo tutaj jej nie ma zupelnie.

 

p.s. --->www.paules-pc-forum.de<--- SERDECZNIE POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opanuj sie, człowieku, ok?

 

A jesli chodzi o haslo, to rozwiazanie znowu otrzymalem na Niemieckim forujm - tu tylko wszyscy pokazuja swoje madrosci i totalny brak kultury osobistej (cytat). Rozwiazanie bylo proste - po resecie BIOSa w nim utworzylo sie standartowe tak jak mowilem BIOSowskie haslo. Wystarczylo poszukac w necie. Brzmialo ono AMI_SW (od AMI Bios).

 

Wniosek: Im dalej na zachod tym wieksza kultura bo tutaj jej nie ma zupelnie.

 

p.s. --->www.paules-pc-forum.de<--- SERDECZNIE POLECAM

amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie koledzy, ale jakby mi ktos lapka dzwignol to nie chcalbym zeby mogl z niego korzystac po zdjeciu mojego hassla. hasla zaklada sie w jakims celu i nie powinno sie nikomu ulatwiac ich zdejmowania - jesli nie podoba wam sie nasze zdanie w tej kwestii (a widze ze nie jestem wyjatkiem) to powodzenia na niemieckich forach.

 

tlumaczenie "zalozylem i zapomnialem" albo "kupilem i ma haslo" jakos mnie nie przekonuje. w pierwszym przypadku - widac instytucja hasla nie jest dla ciebie, w drugim - skaz sie sprzedawcy lub jak kupiles to dostales papiery - serwis pomorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...