Skocz do zawartości
lukaszzz

Monitor Lcd 17" Do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Chciałbym kupić monitor LCD 17" w cenie do 1000 zł.

Czy jest realne aby kupić dobry monitor LCD 17" w takiej cenie?

Może ktoś coś doradzi lub odradzi jakich monitorów nie kupować ;)

 

Monitor bedzie przeznaczony do zwykłego domowego użytkowania - filmy, gry, internet itp. :)

 

Z góry dziekuje za odpowiedźi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym pozanc jaka to matryca? operujecie pojeciami ktorych niema w specyfikacji podawanej przez producenta, albo ja czegos nie widze :)

 

rowniez zastanawiam sie nad hyundaiem z matryca "a-si TFT Active Matrix" --> ona jest dobra? jesli nie to dlaczego?

 

Wogole to widac jeszcze smuzenie na 8ms? Nie wiem nigdy nie zwracalem na to uwagi a teraz musze kupic monitor do siebie do pokoju.

Konkretnie zastanawiam sie nad tym:

 

http://www.hyundaiq.com/pro_spec_l17t.asp

 

czy ktos moze uzywa/ uzywal / widzial jak to pracuje :) ?

prosze o komentarze. DVI-D niema, ale czy sygnal bedzie duzo gorszy gdyby go przeslac kabelkami RGB przez 3 chinche?

Dokladne zdjecia monitorka widac tutaj wlacznie z kompletem zlacz z tylu:

 

http://www.ferrago.com/image/4604/2

 

Cena monitora to 1120zł. Koszta przesyłki 0zł bo bede kupowal w sklepie w Łodzi :) Prawdopodobnie bede też mogl przyjzec sie matrycy wiec martwe piksele wyeliminuje jak cos. Z subpikselami moze byc gorzej ale sie tez postaram :) Pytanie tylko czy takie defektowe piksele moga sie na monitorze pokazac pozniej? np. rok po zakupie?

 

z gory dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym pozanc jaka to matryca? operujecie pojeciami ktorych niema w specyfikacji podawanej przez producenta, albo ja czegos nie widze :)

Raczej tego nie wymysliłem :) rodzaj matrycy powinien byc w specyfikacji monitora, w koncu ma decydujacy wpływ na jego parametry :wink:

s-PVA jest lepsza od TN, nadaje sie dobrze do filmów, grafiki, gier i do innych domowych potrzeb, ale ma tez swoją cene - około 1500 zł czyli sa drozsze o około 500 zł od tych z matrycami TN

 

znalazłem ciekway artykuł na temat LCD -> K L I K N I J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tobie polecił hyundai'a l73d. sam jestem szczęśliwym posiadaczem tego monitora od 2 miesięcy. dobre parametry i to w przystępnej cenie, do tego ładna stylistyka i dyskretnie wbudowane głośniki które może kiedyś się przydadzą. gwarancja (36 miech.) obejmuje martwe piksele i sub piksele. czas reakcji to 8ms, gram duzo w cs'a 1,6 i przy rozdzielczosci 1280 nie widac smuzenia, moze troche przy 1024

 

tutaj masz wykaz sklepów gdzie dostaniesz go najtaniej:

http://skapiec.pl/site/cat/12/comp/69276

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od marca czyli prawie rok mam monitor na TN 12 ms i nie narzekam na smużenie i katy, nie warto przeplacać za 17 calową s- pva, za tę cene można kupic 19-stke itp... Z ciekawszych 17-stek za 1000zł to ulepszona LG jest np:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24708

ewentualnie nastepca 710N, 740N od samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszzz, naprawde czesto nie widze podpisanych matryc na stronach producenta, np. samsung.... podaje? gdzie?

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...17/173pplus.asp tutaj nie widac czy to jest TN czy PVA, choc ja wiem ze PVA :)

 

hyundai napisal a-si TFT Active Matrix... --> czy to jest matryca TN?

 

Ogolnie naczytalem sie duzo o DVI i postanowilem kupic cos wlasnie z tym zlaczem.... no i przedewszystkim zdecydowalem sie po komentarzach innych osob ze bedzie to Samsung (oczywiscie jesli nie wymieniony Hyundai..) Biore pod uwage monitorki Samsunga 713BM oraz 173P+ (silver) (hyundai pozostawiam w swojej "klasyfikacji" L17T, bo glownie chodziloby tutaj o funkcjonalnosc tunera TV, ktory posiada, natomiast L73D go nie posiada :) )

 

polecany LG nie posiada DVI, wiec rowniez nie wchodzi do "klasyfikacji"... :D

 

Czy ktos tutaj uzywa(l) monitora z tunnerem TV? Jak to rozwiazanie sie sprawda w praktyce??

Czy monitory Samsunga pomimo softwareowego sterowania obracaja obraz (pivot) wraz z obroceniem ekranu np. na linuksie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Samsung'a 740N. Mam go 2 miesiące i jestem baaaaaardzo zadowolony zarówno z jego jakości jak i estetycznego wyglądu, czego niektórym monitorom brakuje. Jedynym czego brak jest złącze DVI. Koszt tego monitora to 970zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...