Skocz do zawartości
kowalek_losu

Chlodzenie Na X800

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie rozsadnym kompromisem cena / jakosc jest zalman VF-700 AlCu.

Dlaczego?

- tanszy niz wersja Cu (od 30 do 40zl tanniej) 80-90zl

- bardzo dobrej jakosci wentylator (w porownaniu z pentagramem) ktory nie zacznie wyc po paru tygodniach / miesiacach

- srednio 2 stopnie gorsza wydajnosc niz wersji Cu (wedlug testow) - czyli w praktyce znikoma roznica

 

Niby za ta kase mozna dostac penta 100% Cu, ale po co skoro wentylator to szajs - chyba ze nie zalezy nam na ciszy. No i roznice sa male. Wniosek - lepiej "stracic" te 2 stopnie wydajnosci na rzecz cichego i niawaryjnego wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... może penty na ślizgowych są takie ale wentyle montowane w tych pentach XC są na łożyskach podwójnych kulkowych. Tu nie ma mowy o głośnej pracy bo przy 2800 rpm słychać tylko byczy przepływ powietrza. Brałbym jednak coś w pełni miedzianego i bardziej przyszłościowego bo Al-Cu może sobie nie poradzić w przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Aeriala, penty szwankuja po pewnym czasie - jednak co Zalman to Zalman - na moim GF(jak w sigu) tem w stresie do 56* (went leci sobie na 3.5V takze to naprawde minimum). Penty sa dobre do tanszych kart

Silencery nigdy nie byly takie ciche jak chocby zalmany czy penty - kwestia wentyla, mialem silencera 5 (NV) i dobrze ze go szybko wywalilem i wrzucilem VF-700.

 

@Drake - bez urazy, ale przy pentach na 2800 rpm bardzo wyraznie slychac przeplyw powietrza oraz TERKOTANIE ŁOZYSK... wentyl w pencie nie jest tak dobrze wywazony i wykonany jak chocby w zalmanie. Proponuje by ktos kto mial tego zalmana na karcie i teraz ma powiedzmy WC wypowiedzial sie i udowodnil ze VF-700 to duzy i dobry kawal coolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje by ktos kto mial tego zalmana na karcie i teraz ma powiedzmy WC wypowiedzial sie i udowodnil ze VF-700 to duzy i dobry kawal coolera

Tzn ja akurat przesiadlem sie z wc na zalmana i powiem ze nie ma co porownywac. Temp sa duzo duzo wyzsze w stresie na zalmanie. U mnie przy cisnej budzie, karcie oddalonej 5cm od tagana 480w bez dodatkowego strumienia powietrza (maly piekarnik) w idle jest 42-45C, a w stresie do 75C (narazie karta 520/1300). Inna sprawa ze to jej w ogole nie szkodzi, takie temp sa i tak nizsze niz na stocku chodzacym na maxa. (zalman leci non stop na 1600rpm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem penta alcu i musze powiedziec (a w zasadzie powtorzyc sie) - pent to badziew... ale jak mialem wydac ponad 100zl na zalmana (a mialem taki zamiar, tylko w komputronie sie sknczyly i kazali czekac) to w koncu kupilem blok na grafe i jestem zadowolony

najnizsza temp na pencie przy max obrotach to ok 35'C a na wc max jaki widzialem do 31. oc na pencie zwroslo z 560 na 580. woda dala mi 618mhz na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledze :) sam jestem na etapie wyboru powietrza na gto

 

jak możecie - podajcie temp na gpu przy jakich taktach etc.. jak z oc na zalmanie ?

przy stock sapphire mam blisko 80*c prz 500mhz na rdzeniu

chętnie zobaczył bym też wyniczek po jakimś delikatnym vmodzie :) szczerze licze na ciche 600mhz na gpu ;]

 

interesuje mnie zalman alcu i cu, najlepiej przy bezgłośnych rpmkach. jak z głośnoscią ? przy 5 i mniej v.., da się zalmana jakoś podłączyć pod regulację z karty ? rozważam zakup alcu, przepięcie na regulacje z karty, wentyl mógł by się w idle kręcić 'wcale' a w 3d trajtools by go troche rozpędzał :) karta powinna bez problemu zasilić wentylek (mam nandzieje ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze jadę na Zalmanach i powiem że jest to jedyny rozsądny wydatek i na długi okres.

Ja co prawda mam wersję cu ale możecie mieć pewien pogląd (patrz sig). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam akurat fatal1ty na gto2 i spełnie swoje zadanie. takty 560/1280 przy 5v w kaście z nienajgorszym przewiewem i mam max 53* gpu i 36* mem. te radiatorki na mem sa zajebiste:). pasta ocz silver. zalman - super wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam Pentagrama XC-80 Cu. i powiem tyle:

 

temppki całkiem przywoite, przy 3,5v mam około 43 stopni.

niestety nie zadowala mnie głośność pracy ! nawet przy minimalnych obrotach too moze być uciążliwy hałas dla ludzi z WC.

miałem zamiar dać na niego wentyl np Fander 1200 ale wtedy jest problem z montarzem.

myślę że wart kupić Zalmana, jednakże al-cu chyba się nie opłaca. Różnica wydajności jest znaczna a każdy stopien mniej może dać dodatkowe Mhz :)

 

a i tak najlepszym rozwiazaniem jest woda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma dużo miejsca chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep typu zalman/pentak cu + arctic fan3, przy 5v jest na prawdę niesłyszalny wieje nieźle :) na maks jest nie do zniesienia ale wydajnością pewnie by to dogoniło wodę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma dużo miejsca chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep typu zalman/pentak cu + arctic fan3, przy 5v jest na prawdę niesłyszalny wieje nieźle :) na maks jest nie do zniesienia ale wydajnością pewnie by to dogoniło wodę..

1. jaki przeszczep ?

2. no nie wiem - w pokoju mam 21'C, a na grafie w idle jest 23'C , stres (ok 2 - 3 h bf2) jest ok 29'C

i jak ?

jak mialem penta na grafie, to na max obrotach w idle bylo wiecej niz na wodzie w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm okej wydajną masz wodę ;)

 

przeszczep ?

 

PRZESZCZEP, fragment tkankowy, narządowy (np. skóra, chrząstka, kość, szpik kostny) lub cały narząd (np. nerka, serce) przeniesiony chirurgicznie do organizmu z zamierzeniem wyrównania ubytków lub zastąpienia funkcji własnego niesprawnego narządu

po polsku: PRZESZCZEP, fragment sprzetu (np. riadiator) lub cały sprzęt (np. cooler) przeniesiony do innego sprzętu celem zastąpienia funkcji własnego niesprawnego (lub kiepsko sprawnego) narządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo tylko ze ja mam zwykla x800 nie GTO, wiec o 16 p i takim taktowaniu moge tylko pomazyc.

bez przesady

ja mam x800gt szafira

na 16p niestety nie ma szans, ale 12 sie udalo

grafa przeszla stabilnie bez artow na 618gpu i 625mem... max wydajnosc jest na 618/618. i to bez v-modw.

 

a co do mojej wody... kupilem niedawno blok z peknietym topem - spod crystal c3. top oczywiscie pasowal na proca, a nie grafe, ale od czegop w koncu wiertarka :] przewiercilem 2 otwory , pobawilem sie w uszczelnianie pekniecia i jakos sie trzyma.

aha - blok + top + krocce + ok 2m weza dostalem za 30zl

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja x800 jest wyposazona w ten sam rdzen co Twoja x800gt (R430). Na oryginalnym pasywnym chlodzeniu podkreca sie max do 425/1100 powyzej wystepuja arty. Wiec trudno mi uwierzyc ze nawet po zmianie chlodzenia wykrece ja do wartosci x850 xt pe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...