Skocz do zawartości
kowalek_losu

Chlodzenie Na X800

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem Zalmana VF700-CU na Asus 9999 z GF 6800 i w stresie pokazuje mi niezmiennie 56st.

W normalnym trybie 49. Podlaczylem zasilanie na nizszy voltaz, coby ciszej chodzil.

Pytanie: czy to dobra czy niedobra dla karty temperatura?

Dzieki za odp.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tak sobie ustawic ze w stresie (tryb 3D) wlacza sie na maxa, a w 2D chodzi bardzo wolno (prog ciszy). Mozna to zrobic kilkoma programami przy wentylu podlaczonym pod karte, dosc wygodny jest Expertool (maly, bez zbednych bajerow, pozwala na oc i zmiane predkosci wentyla wlasnie). Standardowo ta wtyczka 3pin nie pasuje na wiekszosc kart graficznych i trzeba sobie zrobic przejsciowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ja tam czekam na tego nowego evercool turbo2 :)

będzie mozna przynajmniej założyć radiatory poządne na ramy :D

no i temp praktycznie niższe od zelmana 700 Cu :D

a cena ~86zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia i 2000+ rpm 80mm ma być ciche ? ;] do tego troche to miejsca zajmuje.. imo fajne ale do przeróbek. Jak ktoś ma dużo miejsca pod kartą 2x prawdziwe 80mm i bedzie wymiatać

 

kto mi podpowie gdzie dostanę najtaniej Vf700cu i alcu ? w pcszopie nie ma w tej cenie zalmanów, bład. Mój reseler będzie miał nową dostawę alcu ~śr-czw i wtedy się dowiem ile kosztują. Cu są na półce ale po 116zł - taka była ich cena zakupu jakiś czas temu...

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj CU i powiem szczerze ze jestem średnio zadowolony. Pogłoski o jego bezgłośności są z górką przesadzone ;] na 5v wybija się spokojnie ponad szum całej reszty kompa i przeszkadza.. Wydajność na 5v ? na 520 na gpu mam w stresie 66-67*c, pod spodem AS5, culer zakładany 2 razy.

 

I teraz 3 pomysły ;) Może mi podpowiecie jak to zrobić.

 

1. Podłączenie zalmana pod regulację z karty, w idle może się w sumie ledwo toczyć, do grania profil w tray tools i trochę mocniej (ponad 5v, przy grze to nie przeszkadza..)

wątpliwości - czy zasialnie wentyla na karcie da radę z zalmanem ?

 

2. Podłączenie karty na niższe V. Co kupić i gdzie wlutować żeby otrzymać 4 lub mniej v ?

wątpliwości - wątpie czy da to radę przy wyższym oc.

 

3. Budowa lub zakup prostego kontrolera obrotów 5,25 / 3,5

 

najbardziej odpowiadało by mi rozwiązanie nr. 1 ;) ale czy karta zasili taki wentyl ? może ktoś porówna zasialnie z np. freblade (potworny wentyl tak btw..), jak jest takie samo to można śmiało zmieniać wtyczkę i będzie pięknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperature masz w normie jesli to 16p. U mnie na 60% i taktowaniu 520/560 jest max w ATi Toolu 60/45 :)

 

Tez sie zastanawialem jak to podpiac i wykombinowalem to w nastepujacy sposob. Wiatrak na chipsecie mobo przepialem na stale na 5V poniewaz i tak chodzil spowolniony a Zalmana podpialem wlasnie w jego miejsce do plyty glownej i mam pelna kontrole 0-12V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda testowa zakończona powodzeniem ;) ehh nie zasnął bym gdym nie sprawdził ;)

 

"przelotka" zrobiona z kabla cdaudio ;)

Dołączona grafika

 

wszystko sie reguluje, zalman staje doopiero poniżej ~6%, rusza z 9-10%, na 100% zachowuje sie jak na 12v. jutro zrobię wersję nadającą się do zamknięcia w budzie ;) ta nie jest nawet osłonięta ;)

 

a więc na zakupy:

męski wtyk 3pin (jak od wentyli), wersja mniejsza żeńska (jak na grafie), kawałek kabla ;) komplet. samą wtyczkę do karty można zrobić lekko zwężając coś co jest pod ręką i ma podobny rozstaw pinów :)

 

w moim trybie nocnym w 2d z 333mhz na gpu i wentylacją @ 10% jest przy otwartej budzie 52*c, reszta to kwestia konfiguracji tak aby powzej tych 60/70*c troche przyspieszyl

 

sukces dobra rzecz na dobranoc ;) idę spać ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam went z VF700 podpiety pod kontroler pentagrama (ala FanMate), a ten kontroler do panelu akasy (6-12V). Opor w pentagramie na maksa, panel ustawiony na minimum i czasem zdarza sie ze trzeba lekko ruszzyc galka bo wentyl nie rusza :) Mam na prawde minimalne napiecie (ok 3V - w sigu jest 3.5 bo to 100% ze wentyl ruszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zasilatorze topowera nie slysze roznicy gdy jest on wlaczony, a kiedy stoi :) Chodzi tak wolno bo wlasnie na 5V tez mi doskwieral, teraz jest na prawde nieslyszalny - buda pochlania ewentualnie powstajace dzwieki (wylozona matami bitumicznymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte GeCube X800pro vivo@xt pe jest wykrecona 535/590 na orginalnym chlodzeniu w windzie temperatorty to okoklo 33-37 stopni, podczas stresu okolo 65(przy okolo 75% predkosci wentylatora, wyzej juz wyje jak suszarka). Powyzej 550/610 wyskakuja juz arty. I tutaj mam pytanie czy jakbym zamontowal na ta karte jakies konkretne chlodzenie wycisna bym duzo wiecej, czy nie ma sensu, bo jesli mialo by to byc 20mhz na rdzeniu i 20mhz na ramach to nie ma sensu. Orginalne chlodzenie zaslania kosci ramu, wiec od jednej strony nie mam mozliwosci zalozenia radiatorow na ramy, z drugiej strony zalozylem co dalo moze 10Mhz na Ramach wiecej niz bez radiatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...