Skocz do zawartości
Filip Golarz

Geometria Obrazu Jak Wyregulowac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mogłby ktoś opisać jak po kolei wyregulować geometrie obrazu, tzn jakie funkcje po kolei i do których trzeba wracac po ustawieniu innych. Może ktoś ma na to jakiś sposób oparty na własnych doświadczeniach. Tak żeby uzyskać jak najlepszy efekt. Spędziłem na tym juz trochę czasu i zawsze jest cos nie tak a to w jednym rogu a to w drugim a to coś tam innego.

Tak na marginesie to czy właściciele płaskich 17 crt mogą się wypowiedzieć czy obserwują u siebie lekki efekt siadniętego łukowatu obrazu u góry ekranu i podniesionego łukowato od dołu. Przesiadłem się ze zwykłego i tak mi sie wydaje, szczególnie na pasku z panelami firefoxa. Na nokia monitor test wszystko wydaje sie być ok. Juz sam nie wiem czy mi sie tak wydaje i czy tak jest. Gdzies czytałem o niewłaściwych ustawieniach cewek ale nie wiem czy to to. Monitor jest na kineskopie samsung dynaflat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie ma konkretnego przepisu jak ustawić geometrię, każdy monitor ustawia się indywidualnie. Co do jakości ustawienia to nigdy nie

będzie ideał. Monitora nie ustawisz tak aby cała powierzchnia kinola była jednakowa. Co do "łukowatego obrazu u góry ekranu i podniesionego łukowato od dołu" to większość monitów ma taką przypadłość (wiąże się to z odchylaniem pionowym) i nic tu nie poradzisz ( w menu monitora

nie ma nawet takiej opcji do ustawienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie ma konkretnego przepisu jak ustawić geometrię, każdy monitor ustawia się indywidualnie. Co do jakości ustawienia to nigdy nie

będzie ideał. Monitora nie ustawisz tak aby cała powierzchnia kinola była jednakowa. Co do "łukowatego obrazu u góry ekranu i podniesionego łukowato od dołu" to większość monitów ma taką przypadłość (wiąże się to z odchylaniem pionowym) i nic tu nie poradzisz ( w menu monitora

nie ma nawet takiej opcji do ustawienia).

Fakt tego wygięcia jest nieciekawy. Już teraz wiem dlaczego zaniechali produkcji crt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...