Skocz do zawartości
Virtus

21" Lcd Gateway - Czy Brać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś zna ten monitor ? Gateway 21-inch LCD Flat Panel Display - FPD2185W

 

Wydaje się ciekawy, ale chciałbym poznać zdanie kogoś kto miał z nim spotkanie 3-ciego stopnia.

 

- 21-calowy panoramiczny monitor LCD ; rozdzielczość 1680x1050 ; proporcje obrazu 16:10.

- jasność 300 kandeli

- kontrast to 1000:1

- czas reakcji 8 ms

- wielkość plamki 0,27x0,27 mm.

- obsługuje technologię HDCP ( High-Definition Content Protocol )

- pivot oraz gniazda: analogowe, DVI-D, Composite Video, S-Video, Component Y Pb Pr ,

dwa porty USB

- cena 600 USD

 

www.gateway.com/programs/lcd/?cmpid=index*home*products*21lcd*programs/lcd/index~~shtml

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś zna ten monitor ? Gateway 21-inch LCD Flat Panel Display - FPD2185W

 

Wydaje się ciekawy, ale chciałbym poznać zdanie kogoś kto miał z nim spotkanie 3-ciego stopnia.

 

- 21-calowy panoramiczny monitor LCD ; rozdzielczość 1680x1050 ; proporcje obrazu 16:10.

- jasność 300 kandeli

- kontrast to 1000:1

- czas reakcji 8 ms

- wielkość plamki 0,27x0,27 mm.

- obsługuje technologię HDCP ( High-Definition Content Protocol )

- pivot oraz gniazda: analogowe, DVI-D, Composite Video, S-Video, Component Y Pb Pr ,

dwa porty USB

- cena 600 USD

 

www.gateway.com/programs/lcd/?cmpid=index*home*products*21lcd*programs/lcd/index~~shtml

 

Pozdrówy

Gdzie takie sprzedają ? bo znalazłem go tylko na allegro za 1899zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie sprzedają ? bo znalazłem go tylko na allegro za 1899zł ...

 

Na razie znalazłem to:

 

http://www.oem.com.pl

 

 

 

A Ty gdzie znalazłeś go na Allegro ?, bo nijak go tam zobaczyć nie mogę.

 

 

Pozdrówka

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest na tej stronie co podałeś? Bo monitor wydaje mi się baaardzo interesujący...

 

I. http://www.oem.com.pl

 

II. Z kolumny po lewej "szukaj wg. producenta" klikasz na : "Gateway"

 

III. Ukazuje sie lista monitorów wg. wielkości ekranu. Klikasz na "21-inch"

 

IV. Pojawia się lista modeli monitorów. Ten nasz jest na samej górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez to jest odnosnik do strony producenta ktora otwiera sie w tej stronie to nie znaczy ze mozna go kupic i za ile

i raczej na pewno ten monitor nie kosztuje w polsce 1899zl ..... takie ceny sa w usa nie u nas. u nas spokojnie dojdzie do powyyzej 3 tysi

 

zauwaz ze w ich ofercie jest

Monitor Gateway LCD Panel 19 cali - strona producenta w USA

 

http://support.gateway.com/s/MONITOR/7004905/7004905nv.shtml

 

Nasza cena brutto: 2349 zł

 

 

to wzobraz sobie ile bedzie kosztowal ten 21 calowy

Edytowane przez germanski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez to jest odnosnik do strony producenta ktora otwiera sie w tej stronie to nie znaczy ze mozna go kupic i za ile

i raczej na pewno ten monitor nie kosztuje w polsce 1899zl ..... takie ceny sa w usa nie u nas. u nas spokojnie dojdzie do powyyzej 3 tysi

a kto napisał ze w sklepie jest za 1899??? były na allegro 2 sztuki w tej cenie, o ile dobrze pamiętam to bez gwarancji...

 

Edit:

FPD1930 1940 1950 kosztuje w sklepie 1099zł

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?mod=st...detail&id=20645

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwaz ze w ich ofercie jest

Monitor Gateway LCD Panel 19 cali - strona producenta w USA

 

Nasza cena brutto: 2349 zł

 

to wzobraz sobie ile bedzie kosztowal ten 21 calowy

 

 

 

No tak, ale ten monitor gdy pojawił sie na rynku kosztował 999 USD

 

http://www.deniz.com/cgi-bin/cisco/7004905.html

 

 

 

potem staniał do 800 USD

 

http://reviews.designtechnica.com/review832.html

 

 

a potem zrobił sie jeszcze bardziej przestarzały -"Response Time 25 ms"

 

więc cena zjechała do $439.99

 

http://overstock.my-retailer.com/product/1011692/11/

 

 

A teraz można go kupić na e-bayu za 225 USD

 

http://cgi.ebay.com/Gateway-FPD1930-19-Fla...8QQcmdZViewItem

 

 

Tak więc, jeśli ktoś dzisiaj żąda za niego - "Nasza cena brutto: 2349 zł",

 

to musi być bardzo pazerny, i nie dziwota, że za 600 USD chce ponad 3 koła.

 

Może jednak nie wszyscy są tacy pazerni :wink:

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dłuższa wymiana zdań :wink:

 

Czytając Forum zauważyłem, że od dłuższego czasu śledzisz rynek. Bardzo chętnie poznałbym konkluzję tych obserwacji. Ja wstępnie wytypowałem dwa modele:

 

 

- Fujitsu Siemens S20-1W

 

 

- Gateway 21-inch - FPD2185W

 

 

Z bólem serca odrzuciłem: Sony MFM-HT205 , no cóż podejrzewam, iż cena będzie znacząco powyżej 3 tys.

 

 

Kolejna porzucona nadzieja to: ViewSonic VP2030B. Cena 3 tys., ale oczekiwałem wiele. Dostępny test: ViewSonic VP930 jest rozczarowujący. A w końcu są to LCD-ki z tej samej serii.

 

 

Belinea 102035W zbliżona do FS musiała z nim przegrać - po prostu mam większe zaufanie do FS. To już mój prywatny świr :D

 

 

Ten Gateway bardzo mnie kusi, ale wygląda na to, iż by go mieć trzeba by odwołać się do prywatnego importu. Kiedyś było to dla mnie normalne. Jednak wraz z kolejnymi krzyżykami staję się chyba coraz bardziej stateczny i wolałbym kupić monitor w sklepie. Tak, gdyby to było możliwe Gateway byłby moim wyborem.

 

 

Tak więc zostaje Fujitsu Siemens. Co o tym sądzisz ?

 

 

Byłbym wdzięczny za wyłożenie kart na stół.

 

 

Boć to, nie o mały grosz w końcu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belinea 102035W zbliżona do FS musiała z nim przegrać - po prostu mam większe zaufanie do FS. To już mój prywatny świr :D

Ten Gateway bardzo mnie kusi, ale wygląda na to, iż by go mieć trzeba by odwołać się do prywatnego importu. Kiedyś było to dla mnie normalne. Jednak wraz z kolejnymi krzyżykami staję się chyba coraz bardziej stateczny i wolałbym kupić monitor w sklepie. Tak, gdyby to było możliwe Gateway byłby moim wyborem.

Tak więc zostaje Fujitsu Siemens. Co o tym sądzisz ?

Byłbym wdzięczny za wyłożenie kart na stół.

Boć to, nie o mały grosz w końcu chodzi

FS to tez moj swir :) (mam komputer fujitsu) i miałem 3 monitory fujitsu z ktorych byłem prawie zadowolony (zadnych niespodzianek jakosciowych).

 

Ja czekam na fujitsu S20-1W az pojawi się w sklepach, dzisiaj wyguglałem ze jest juz w pewnym sklepie za 2075zł (ale na razie brak na stanie) - trochę szkoda ze matryca ma te same wady co belinea czyli podswietlone rogi.

 

Gateway odpada bo jest niedostępny.

Pojawił się nowy monitor HP 20" ale zwykły 4:3 a nie panorama: L2065 za 2350zł. Mają się pojawić dwa nowe monitory HP na matrycy tej samej co w tym gatewayu czyli SPVA 900:1 i 1000:1 21", modele HP to L2105 i F2105.

 

Jest jeszcze philips 20" panorama 200W6CS ale na razie tez nie wiadomo czy w sklepach są stare wersje na SIPS 600:1 czy nowe na MVA 800:1 8ms - cena tez ok bo 2170zł

 

O NECu 20" 20WGX2 700:1 ASIPS 6ms za 2400zł nie wspomnę.

 

Jak widzisz wybor 20" jest spory, ostatnio co chwile wchodzą nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na fujitsu S20-1W az pojawi się w sklepach, dzisiaj wyguglałem ze jest juz w pewnym sklepie za 2075zł (ale na razie brak na stanie)

 

Udało mi się namówić sklep Sirius by sprowadził go do Wrocławia :o)

 

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKategorieId=62&TowarId=24293&PageId=0

 

Więc za tydzień powinienem się już z nim spotkać.

 

Zwróciłeś uwagę na cenę ?

 

Cena brutto 1 977,00 zł z VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend:

 

>Pojawił się nowy monitor HP 20" ale zwykły 4:3 a nie panorama: L2065 za 2350zł.

 

Ciekawy, szkoda, że nie panorama. Znasz jakieś testy ? lub widziałes na żywo ?

 

gmfriend:

>Mają się pojawić dwa nowe monitory HP na matrycy tej samej co w tym gatewayu czyli SPVA 900:1 i 1000:1 21", modele HP to L2105 i F2105.

 

Ale cena tańszego, to 900 – 1000 EUR. Nawet jeśli dla "nas" spuszczą ze 100 EUR, to i tak cena będzie powyżej 3 tys. zł

 

gmfriend:

>Jest jeszcze philips 20" panorama 200W6CS ale na razie tez nie wiadomo czy w sklepach są stare wersje na SIPS 600:1 czy nowe na MVA 800:1 8ms - cena tez ok bo 2170zł

 

 

Pivota brak - tu podają 800:1 ale S-IPS :

 

http://www.gral.pl/preview/Philips/Philips201_cali_LCD200W6CSwide16msDVIsrebrny_51.php?wywol=lm

 

http://twojepc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C3551857

 

gmfriend:

>O NECu 20" 20WGX2 700:1 ASIPS 6ms za 2400zł nie wspomnę.

Jak widzisz wybor 20" jest spory, ostatnio co chwile wchodzą nowe.

 

Gdyby miał pivota i chociaż 800: 1 ...

 

IMO oferta nie jest bogata. Mam cichą nadzieję, że Fujitsu mi się spodoba, i problem znajdzie szczęśliwe rozwiązanie.

 

P.S. To będzie mój pierwszy LCD - masz może jakieś sugestie procedury jego sprawdzenia ? Obecnie mam 19-kę Sonego, model GDM-400PST Trinitron Multiscan. Ze względu na oczy, obiecałem sobie, iż w tym roku zamienię go na LCD. Ponieważ jednak obraz na moim CRT jest świetny, więc na byle co zamienić go nie mogę :o)

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. To będzie mój pierwszy LCD - masz może jakieś sugestie procedury jego sprawdzenia ? Obecnie mam 19-kę Sonego, model GDM-400PST Trinitron Multiscan. Ze względu na oczy, obiecałem sobie, iż w tym roku zamienię go na LCD. Ponieważ jednak obraz na moim CRT jest świetny, więc na byle co zamienić go nie mogę :o)

Najprosciej sprawdzać TFTtest lub podobnym programem. Sprawdzasz występowanie badpiksli, po rozgrzaniu monitora testujesz smuzenie, w ciemnym pomieszczeniu - jakośc podswietlenia.

 

Wspomniany NEC ma kontrast 1600:1 w trybie ADVM, jak widać na fotkach w watku o panoramach 20" czern jest głębsza niz na MVA 800:1. Nec ma więcej ustawien (wazne tryby kolorów NATIVE i sRGB - inne tego nie mają).

 

Faktycznie sirius będzie miał tanio tego fujitsu S20-1, jednak nie odpuszczę necowi zanim go nie zobaczę, fujitsu mnie interesuje bo mam prawie cały sprzęt tej firmy ale wady MVA ktore moze miec tez fujitsu (swiecące rogi) troche mnie zniechęcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany NEC ma kontrast 1600:1 w trybie ADVM, jak widać na fotkach w watku o panoramach 20" czern jest głębsza niz na MVA 800:1. Nec ma więcej ustawien (wazne tryby kolorów NATIVE i sRGB - inne tego nie mają).

 

Kontrast 1600:1 - byłoby cudownie gdyby nie był na sterydach. Pytanie do trybu ADVM jest takie: Czy daje on po oczach jak CRT, oraz czy w przyśpieszonym tempie nie wykańcza on panela ? Zwłaszcza to pierwsze uważam za istotne. A w sklepie przez pół godz. trudno to stwierdzić.

 

Brak pivota, też nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast 1600:1 - byłoby cudownie gdyby nie był na sterydach. Pytanie do trybu ADVM jest takie: Czy daje on po oczach jak CRT, oraz czy w przyśpieszonym tempie nie wykańcza on panela ? Zwłaszcza to pierwsze uważam za istotne. A w sklepie przez pół godz. trudno to stwierdzić.

Brak pivota, też nie jest bez znaczenia.

Jest userowski test tego monitora gdzie dokładnie wyjasnia co robi ADVM:

http://forums.overclockers.co.uk/showthrea...17535077&page=1

Podobno nec ma szerokie regulacje i praca po nocach nie stanowi problemu.

 

Tylko dell i gateway mają pivot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest userowski test tego monitora gdzie dokładnie wyjasnia co robi ADVM:

Ale czy odpowiada on na moje pytania dotyczące Advanced DVM:

Czy daje on po oczach jak CRT, oraz

czy w przyśpieszonym tempie nie wykańcza on panela ?

 

Jeśli tak, to wskaż mi proszę ten fragment - być może moja ograniczona znajomość angielskiego nie pozwoliła mi go dostrzec.

 

W teście kontrastu, wahał sie on na poszczególnych częściach ekranu od 442:1 do 732:1 kontrast średnio to 603:1

 

Czy to są dobre wyniki ?

 

Moje doświadczenie życiowe wskazuje, że nadzwyczajne funkcje wymagają nadzwyczajnej ostrożności. Więc pytam: za jaką cenę mamy to Advanced DVM ?

 

Link do testu: http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...tisync%2020WGX2

 

Jeszcze o kontraście - cytat z opinii eksperta:

 

"Kontrast to iloraz poziomu bieli do poziomu czerni. Oznaczenie kontrastu wyraża ile razy biel jest jaśniejsza od czerni lub odwrotnie ile razy czerń jest ciemniejsza od bieli. Oczywiście z punktu widzenia odbiorcy kontrast powinien być jak najwyższy, pozwalający na reprodukcję głębokiej czerni. Czerń jest w wypadku monitorów LCD kluczowym zagadnieniem, gdyż monitory LCD przez swoją zasadę działania, nie są w stanie wyświetlić czerni o tak niskim poziomie jasności jak kineskop lub ekran plazmowy

 

 

Należy przy tym wspomnieć że skoro poziom jasności ma bezpośredni wpływ na wynik pomiaru kontrastu, to im monitor ma większą jasność, tym paradoksalnie będzie się legitymował większym współczyninikiem kontrastu. Monitory z ekstremalnie wysoką jasnością, np 350cd/m^2 i więcej mają wysoce zafałszowany parametr kontrastu."

 

 

A NEC ma jasność 470 cd/m2 !! Po jakiego czorta taka jasność !! Chyba tylko po to, by sztucznie nabić wartość kontrastu. Czyli tak naprawdę ile on ma kontrastu ? 300:1 - czy jeszcze mniej ?

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy odpowiada on na moje pytania dotyczące Advanced DVM:

Czy daje on po oczach jak CRT, oraz

czy w przyśpieszonym tempie nie wykańcza on panela ?

Jeśli tak, to wskaż mi proszę ten fragment - być może moja ograniczona znajomość angielskiego nie pozwoliła mi go dostrzec.

Jest napisane ze ADVM zwiększa kontrast i przestrzen kolorów ale zmniejsza jasnosc. W przeciwienstwie do CRT gdzie funkcje typu "SuperBright" zwiększały jasność (i kontrast) przez co waliły po oczach. Na pewno tez nie wykancza panela.

Czy oczy nie będą boleć ? tego nie zagwarantuje.

 

W teście kontrastu, wahał sie on na poszczególnych częściach ekranu od 442:1 do 732:1 kontrast średnio to 603:1

Czy to są dobre wyniki ?

Moje doświadczenie życiowe wskazuje, że nadzwyczajne funkcje wymagają nadzwyczajnej ostrożności. Więc pytam: za jaką cenę mamy to Advanced DVM ?

Link do testu: 1973659[/snapback]

A NEC ma jasność 470 cd/m2 !! Po jakiego czorta taka jasność !! Chyba tylko po to, by sztucznie nabić wartość kontrastu. Czyli tak naprawdę ile on ma kontrastu ? 300:1 - czy jeszcze mniej ?

Jaki monitory LCD mają kontrast poczytaj w testach na Xbit a zobaczysz ze ~300:1 to standard

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...response-9.html

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...mpensation.html

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/17inch-6.html

 

 

Jesli chodzi o definicję kontrastu przedstawioną przez Tomasza J. z Mastiff nie uwzględnia ona oczywistego faktu ze zwiększając jasnosc w monitorze LCD zwiększa się automatycznie poziom czerni, dla przykładu:

 

jasność 200cd czern 0.4cd = kontrast 500:1

jasnosc 400cd czern 0.8cd = kontrast 500:1

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane ze ADVM zwiększa kontrast i przestrzen kolorów ale zmniejsza jasnosc. W przeciwienstwie do CRT gdzie funkcje typu "SuperBright" zwiększały jasność (i kontrast) przez co waliły po oczach. Na pewno tez nie wykancza panela.

 

Bardzo optymistycznie to brzmi. Pozwól jednak, że zadam Ci takie pytanie: Dlaczego NEC po prostu nie podał, że wartość kontrastu wynosi 1600:1 ? Przecież gdyby funkcja ADVM nie miała jakichś "minusów", to po prostu mogłaby być przedstawiona jako jedna z technologii tego monitora, czyli być włączona na stałe. Przecież kontrast 1600:1, to i tak dużo mniej niż w monitorach CRT. O co więc chodzi ?

 

 

 

P.S. Tak na marginesie powiem, że im dłużej przyglądam się monitorom, to tym częściej nachodzi mnie myśl, iż panorama to jednak powinna mieć 21". Kilka razy ją odgoniłem, ale uparciucha powraca :o)

 

 

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo optymistycznie to brzmi. Pozwól jednak, że zadam Ci takie pytanie: Dlaczego NEC po prostu nie podał, że wartość kontrastu wynosi 1600:1 ? Przecież gdyby funkcja ADVM nie miała jakichś "minusów", to po prostu mogłaby być przedstawiona jako jedna z technologii tego monitora, czyli być włączona na stałe. Przecież kontrast 1600:1, to i tak dużo mniej niż w monitorach CRT. O co więc chodzi ?

Pozdrówy

NEC podaje w specyfikacji 1600:1

http://www.nec.pl/ftp/9/77/[845]_Datasheet_NEC_20WGX2_en.pdf

 

LG w swoich nowych monitorach tez podaje kontrast 1600:1 (dynamiczny) a tradycyjny to 700:1

 

Gdyby te gatewaye były w sklepach to czemu nie, mozna kupic 21 ale u nas tylko są 20" i 24"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC podaje w specyfikacji 1600:1

http://www.nec.pl/ftp/9/77/[845]_Datasheet_NEC_20WGX2_en.pdf

 

LG w swoich nowych monitorach tez podaje kontrast 1600:1 (dynamiczny) a tradycyjny to 700:1

 

Podaje tak:

 

"Contrast Ratio (typ.)

700:1 (1600:1 with Advanced DV Mode)"

Tak więc moje pytania pozostają aktualne.

A pamiętasz jaką wcześniej nazwę nosiło LG ?

Przed czytaniem tego, co podaje LG trzeba zamienić się w wybitnego detektywa :o)

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje tak:

 

"Contrast Ratio (typ.)

700:1 (1600:1 with Advanced DV Mode)"

Tak więc moje pytania pozostają aktualne.

A pamiętasz jaką wcześniej nazwę nosiło LG ?

Przed czytaniem tego, co podaje LG trzeba zamienić się w wybitnego detektywa :o)

Pozdrówy

Nie skupiał bym się tez wyłącznie na kontrascie bo to jeden z wielu waznych parametrów monitora.

 

Zobaczymy jak będzie w praktyce, cos mało sklepów sprzedaje NECA 20GX2 jak i Fujitsu S20-1W, chyba dystrybutor czeka do oficjalnej premiery na CEBIT w marcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zakupić ten model Gateway FPD2185W (bez głośników) w Polsce? ( lub inny panoramiczny 21" z pikselem min 0,27 poza horrendalnie drogim EIZO )

 

Dzisiejszy news:

 

Samsung wprowadza nowy monitor 21" panoramiczny, parametry:

 

1000:1

8ms

178/178

PIP

 

Dołączona grafika

 

 

 

EDIT:

 

W Niemczech od Maja będzie dostępny model 215TW, te same parametry DVI HDCP Svideo.

http://monitor.samsung.de/article.asp?arti...28F0&show=specs

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sztuka do wyrwania :rolleyes: eh, kusi bardzo ten panelik, ma wszystko co trzeba, komplet wejsc, komponent pod nextgeny, 21 cali w tej cenie wydaje sie byc super...

Na dzisiaj nie jest to juz taka atrakcyjna oferta bo niewiele drozej jest nowy samsung 215TW:) a zakup na allegro od gostka z 17 pozytywami to duuuze ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...