Skocz do zawartości
Hawana

Czy To Mozliwe, Ze 2 Dyski Zle Chodza W Raid 0?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczesniej opisywalem swoje problemy. Otoz kupilem 2 nowiutkie dyski seagate 7200.9 sata2 ncq i podpialem pod wbudowany kontorler sil3112 w moja plye abit an7. transfer z 2 dyskow w araidze0 wynosi 80mb/s - przez cala macierz. Nie idzie od powiedzmy 120 w dol do 70 tak jak powinien.

 

poszedlem wiec do kolegi - plyta asus na sil3112 - to samo. Co ciekawe jeden z uzytkownikow forum - niejaki SNAKE - na tej samej plycie ale dyskach o popjemnosci 160gb wyciaga dobre transfery (od 120 do 70 na kocu dysku).

 

Czy to mozliwe, ze te 2 dyski nie chca ze soba wspolpracowac w macierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej opisywalem swoje problemy. Otoz kupilem 2 nowiutkie dyski seagate 7200.9 sata2 ncq i podpialem pod wbudowany kontorler sil3112 w moja plye abit an7. transfer z 2 dyskow w araidze0 wynosi 80mb/s - przez cala macierz. Nie idzie od powiedzmy 120 w dol do 70 tak jak powinien.

 

poszedlem wiec do kolegi - plyta asus na sil3112 - to samo. Co ciekawe jeden z uzytkownikow forum - niejaki SNAKE - na tej samej plycie ale dyskach o popjemnosci 160gb wyciaga dobre transfery (od 120 do 70 na kocu dysku).

 

Czy to mozliwe, ze te 2 dyski nie chca ze soba wspolpracowac w macierzy?

 

no cóż

po pierwsze tranfer raida na 160 7200.9 powinien wynościć ok 120mb/s średnio (bo pojedyńczy dysk ma ok 60) - no ale nie sprecyzowałeś jakiej pjemności dyski ...

po drugie zapewne ten sil3112 pracuje poprzez szyne PCI ... która przy tak szybkich dyskach może być ograniczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem podobny problem z RAIDEM na 2x 7200.9 seagatach tyle, że miałem dyski 160gb.

Okazało się, że to wina dysków chociaż były tej samej serii miały ten sam firmware.

Wkurzyłem się i RAID zrobiłem na Hitachi dyskach i od razu macierz lazi jak trzeba.

Tu link do moich kłopotów:

 

raid na seagatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...