Skocz do zawartości
-Gustaw-

Geforce 6800xt Się Zawiesza?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Mam problem z kartą graficzną Galaxy Geforce 6800XT 128MB/256b . Problem ten jest dość powszechny, dlatego zdecydowałem się zrobić temat dotyczący tylko tej grafy i mówiący nam o tym już w samym tytule.

 

Problem polega na tym, że przy graniu w gry 3D komputer się zawiesza i przy zrobieniu Alt-Ctrl-Delete pojawia się niebieski ekran z przenoszeniem pamięci fizycznej. Na ekranie jest też napisane, że zrobiła się pętla nieskończona i, że to zasługa nv4_disp. No i odczytuję też, że sterownik żle programuje sprzęt, albo sprzęt jest wadliwy.

 

Ludzie wymyślali różne sposoby na radzenie sobie z tym problemem:

 

-nowy zasilacz( niech nikt już tego nie sugeruje) :mur:

-zmniejszanie wydajności karty( ale wtedy chyba pozbywamy się gwarancji)

-włączenie V-SYNC( komputer zawiesił mi się po minucie grania)

-nowe sterowniki( im nowsze tym rzadziej( chyba) się te błędy robią)

 

Jeśli ktoś już sobie z tym poradził, to niech( jeśli może) napisze :-|

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj

1) Temperatury

2) Napiecia ( MIERNIKIEM )

 

Piszac -zmniejszanie wydajności karty miales chyba na mysli obnizenie zegarow. Nie traci sie grawancji o ile robimy to software'owo ( Riva Tuner np).

Zmiana zasilacza - ile kosztowal Cie obecny? Trzyma napiecia w stresie?

Masz 2 tematy o 6800. Przejzyj czy ktos mial problem konkretnie na tym modelu.

 

Update.

Obudowa z zasilaczem za 140PLN. Chyba sobie odpowiedzialem na skreslone.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma temp. 47-50 stopni.

Jeśli chodzi o zmniejszanie wydajności, to tak- masz rację, ale ja narazie nie chcę się w to bawić.

Kupiłem nowego kompa i były takie problemy.

1.kumple podpowiadali żebym ściągnął nowe stery- działało bez zwiech, ale nie grałem w najnowsze gry( i nie grałem za długo).

2.Pużniej nawet się okazało, że zwiechy jednak czasami są.

3.Ojciec kupił Call of Duty2- zwiechy zaczęły się robić częsciej( znacznie), a najgorsze jest to, że resetował kompa przy przerzucaniu pamięci fizycznej( nie chciało mu się czekać).

4.ściągnąłem stery z wtorku i chodziło przez kilka godzin bezawaryjnie( ja już byłem nastawiony sceptycznie, ale im dłużej chodziło, to coraz bardziej zaczynałem wierzyć, że się uda), ale w końcu zonk-znów to samo.

 

jeśli chodzi o te inne tematy, to nie są tak ściśle związane z tą grafą i już je czytałem. Mój problem jest bardzo powszechny, więc raczej nie tkwi w niezgodności elementów mojego komputera i najprawdopodobniej jest spowodowany sterownikiem, lub złymi parametrami karty( czy jakoś tak)

 

Ja jakimś specem od kompów nie jestem- chodzę na mat- fiz- inf do liceum, ale głównie ze względu na matę i fizę :-P

 

-nowy zasilacz( niech nikt już tego nie sugeruje) :mur:- cyt

Edytowane przez -Gustaw-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem to nie tedy droga testowalem ta karte na firmowce za 200 zeta okolo i to samo. Zresztą u kumpla ta karta zachowuje sie ciekawiej bo o wiele rzadziej sie wiesza albo wogole kiedy w tle nie jest zapuszczony dc++ przy wlaczonym dc++ wiesza sie po minucie, moze to kogos naprowadzi na jakis trop. Mam pytanie czy na pl. glownych ktore obsluguja pcie jest cos takiego jak shadow pamieci video i czy mozna to ewentualnie wylaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem-też niby z GF6800.Jak się okazało,karta była sprawna-pomimo ,że BSOD i sygnatura błedu wskazywała na kartę grafiki.

Po pierwsze sprawdź pamięć RAM,njlepiej za pomocą "Memtest86+"("OCZ Memory test" to to samo,"Memtest" praktycznie też),jest w wersji :bootowalna płyta,dyskietka.

Sprawdź czy przejdzie przynajmniej kilkukrotnie powyższy test.

Gdy przejdzie zainteresuj się CPU-kilku godzinny(8h-12)test za pomocą Prime95 lub StressPrime 2004,da Ci odpowiedź czy czasem pod obciążeniem nie generuje błędów.

U mnie okazalo się (po gruntownym sprawdzeniu SP2004 potem memtestem),że pamięć sypie błędami.

Była sprawna-,tylko jakimś cudem ,w BIOSie ,przestawiło sie napięcie VDIMM z 2,7V na 2,5V,skutek byl własnie taki jak u Ciebie.

Choć w sytuacji gdy wcześniej nie było takich błędów,a nastąpiły po

wymianie karty grafiki na wspomnianego GF6800,skłaniałbym jednak się ku wadzie GF.

Nie wyobrażam sobie poddawać karty underclockingowi po to ,by sprawnie działała(ma działać po wyjęciu z pudelka, bez spluwania przez lewe ramię,sypania solą i tym podobnym zabiegom).

Jedno z praw Murphiego mówi:Wada ukryta ,nigdy nie pozostanie ukrytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jednak z grafą, bo inni mają to samo z tym samym modelem i kupowali póżniej. Ja kupiłem cały komputer na raz i go nie składałem. wszystko jest z pozostałymi częściami ok.

A mam jeszcze pytanie: co to jest dc++? :oops:

 

aha- u mnie ta karta teraz już tak często się nie wiesza- chyba nowe stery coś dają

Edytowane przez -Gustaw-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

DC++to jest direct connect, taki program do downloadowania/uploadowania plikow ot co nie ma to pewnie zadnego zwiazku,bo niby gdzie ale wydaje mi sie ze bardziej jednak zalezy to od innych czesci kompa.

Ja bym zastanowil sie nad zgodnoscia driverow do plyty z driverami od grafy,kiedys dla przykladu mialem plyte na vii i na pewnej wersji 4in1 nie ma bylo mozliwosci odpalic zadnego progsa w 3d bo jak pozniej okazalo sie driver Gart byl jakis nie teges,moze tu tez cos takiego.Moze to nvidia ma problem z driverami,i dlatego w nowszych to wersjach probuja to naprawiac i dlatego coraz rzadziej to wystepuje.Tylko w sumie mozna sie zastanowic dlaczego tylko ten problem wystepuje z gf 6800 a nie np z 7800.

Dziwne to powiem,dziwne.Za pare dni bede mial 6800Ultra to sprawdze co i jak na moim kompie i w najgorszym przypadku bedziemy sie dalej glowic ale razem :P

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!!

Mój problem jest już rozwiązany. Będę miał wymienioną kartę na inną(pewnie innej firmy, albo lepszą) w ramach gwarancji. Facet stwierdził, że powód jest i ludzie często tą grafę zgłaszają. Podobno gryzie się ona płytami głównymi.

Ja już skończyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...