Skocz do zawartości
dzej

Internet W Tepsie Bez Telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

gdzies czytalem (chyba to bylo na neostrada.pl ale glowy sobie nie dam uciac) ze zeby miec internet w tepsie nie trzeba miec juz u nich telefonu i to mialo bycc mozliwe od 1 stycznia. a wszystko dlatego ze w prawo telekomunikacyjne w ue zakazuje takich praktyk jakie tpsa przed 1 stycznia uprawiala. jako ze chcialem od dawna sobie zalozyc neozdrade (bo osiedlowy internet z firmy hyperion doprowadzal mnie do szalu) to mysle: super wreszcie sobie zaloze neostrade, no bo skoro nie trzeba miec telefonu nawet u nich (niestety mam u nich telefon ale mam ten abonement socjalny ktory nie pozwalal mi zalozyc neostrade) to z tym abonamentem socjalnym tez juz nie powinno byc problemow. przedwczoraj moj kumpel wyslal mejla do tpsa i dostal odpowiedz ze jak sie ma abonament socjalny to nie mozna zalozyc neostrady. czyli jak nie mam telefonu to moge zalozyc neostrade a jak juz go mam to musze miec inny abonament niz socjalny ? czy to moze odnosilo sie tylko do "internet dsl'a" ? czy moze trzeba bedzie tyrknac do UOKiKa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwon do nich pod 9393 albo 0800123321 i sie zapytaj.Tylko proponuje zadzwonic kilka razy i wyciągnąc srednią.

Każdy konsultant -tka ...ierdoli co innego, takiej niekompetencji i durni to jak żyje nie widziałem.

Proponuje też wykonać telefon do Z.Ziobro , niech sie zajmie złodziejami,bo to co wyprawiają to o pomste do nieba woła!!!

pozd.

Edytowane przez rysiub1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Nie można mieć neostrady bez abonamentu za telefon.

Dopiero nowy regulamin usługi wprowadzi taką możliwość, ale to nie prędzej niż za rok ;)

... zresztą nie wiem po co wam to: jedną z pozycji na rachunku dla tych którzy nie mają telefonu będzie "dzierżawa przyłącza abonenckiego usługi Neostrada" w kwocie ~120PLN :P

-> ci którzy mają telefon będą mieli "promocyjnie" zero złotych za "przyłącze", i od strony prawnej wszystko będzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

ta dzierżawa jest jednorazowa??

Tak, jest płatna raz w miesiącu :P

 

Mówimy (piszemy) o sprawach które jeszcze nie są przesądzone, ale wszystko wskazuje na to że TepSa "odbije" sobie "straty" na abonamentach w sposób zgodny przepisami -> przy okazji bardziej kosztowny niż najniższy abonament za telefon.

Dlaczego drożej? ponieważ posiadacze nawet najtańszego abonamentu jednak od czasu do czasu płacą więcej, czyli trzeba wyrównać ewentualne "straty (czytaj: utracone przychody, czy jak to się tam w języku "kreatywnej" vel "alternatywnej" księgowości nazywa ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji bardziej kosztowny niż najniższy abonament za telefon

jakby na najniszym abonemencie mozna bylo zalozyc neo to nawet bym nie zakladal tego tematu i nie pytalbym sie o to zakladanie neo bez telefonu

 

tu jest ten bol ze mam abonament socjalny za 23 zl a nie standardowy (czy jak on sie tam nazywa) za 45 zl ktory jest bodajze najtanszym na ktorym mozna miec neo "normalnie", bo u mnie nie dzwoni sie z domowego tylko z komorek, a stacjonarny sluzy prawie ze tylko do odbierania rozmow i najgorsze jest to ze telepsy bardzo sprytnie omijaja przepisy i wykorzystuja swoja pozycje na rynku. Zadzwonie jutro i sie dokladnie o to wypytam i jak bede wiedzial co i jak to jesli jest tak naprawde jak tu zostalo napisane to wykonam telefon do uokik'u z zapytaniem czy cos takiego jest dozwolone bo jakby nie patrzec sa to praktyki monopolistyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez od neostrady dzieli bariera socjalna"

Swoja droga SDI tez nie mozna zakladac na socjalnym (jak zakladalem to jescze takiego przepisu niebylo)

Kiedys chyba z rok temu dzwoni panie z tpsa ze niestety musimy przejsc na standartowy albo kontunulowac usługi sdi - olalem to i do tej pory hula na socjalnym - ale o zalozeniu nowego nie ma mowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burro ---->>> a nie lepiej bys wyszedl na zalozeniu neo i zmienieniu abonamentu?:) bo w sumie na sdi nawet za miech nie sciagniesz wiecej jak ~10 gb a abonament 120 brutto plus abonament socjalny to chyba wiecej nak 80 zeta za neo plus 47 za standardowy abonament...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

burro ---->>> a nie lepiej bys wyszedl na zalozeniu neo i zmienieniu abonamentu?:) bo w sumie na sdi nawet za miech nie sciagniesz wiecej jak ~10 gb

Źle liczysz, na SDI spoko można miesięcznie pociągnąć 17GB, a przy dobrych wiatrach nawet więcej ;)

U mnie średnie miesięczne transfery wychodzą 14-18GB, a łącze NIE jest cały czas używane. Teoretyczny limit możesz sobie sam policzyć: modem SDI pracuje na porcie COM z prędkością 115200 bps ... i w zasadzie 95% tego to czysty transfer do/z internetu (to jest łącze symetryczne, download=upload - pomijając narzut sesji itp.)

a abonament 120 brutto plus abonament socjalny to chyba wiecej nak 80 zeta za neo plus 47 za standardowy abonament...

+ xx zł za rozmowy ;)

W "socjalnym" jest 15 (chyba?) impulsów wliczone, co wielu ludziom wystarcza -> i tak używają głównie komórki. Wychodzi to poniżej 150 PLN/miesiąc, chyba że ktoś za dużo rozmawia ;)

Neostrada 256 (bo do niej chyba porównujesz?) jest TEORETYCZNIE dużo szybsza i trochę tańsza ... teoretycznie ;) Bo jak porównuję z kolegami to wcale im tak tanio nie wychodzi, a jeśli idzie o szybkość ... mnie wystarcza, szczególnie że śmieszny limit 7GB wykorzystuję w jakieś ... dwa tygodnie?? a na SDI go nie mam :D

 

 

Użytkowników SDI tepsa pozbedzie się w bardzo prosty sposób: w nowym regulaminie jest mała zmiana która powoduje że po upływie umowy przechodzi ona automatycznie w umowę na czas nieokreślony ... chyba że zgłosimy przedłużenie umowy na czas określony dokładnie 30 dni przed datą jej upłynięcia!

§ 10

 

1. Umowa o swiadczenie Uslugi zawierana jest na czas nieokreslony lub na czas okreslony.

2. Swiadczenie Uslugi na czas okreslony, uwazane bedzie za przedluzone na czas nieokreslony, o

ile Abonent nie wyrazi innego oswiadczenia woli w terminie na co najmniej 30 dni przed uplywem

terminu, okreslonego w Umowie.

Nie można wrócic do umowy "na czas określony" jeśli raz została zastąpiona umową "na czas nieokreślony"

:lol2:

Ile kosztuje SDI "na czas nieokreślony" sami sobie sprawdźcie :P

(podpowiem: dużo, dużo, .... za dużo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy konsultant -tka ...ierdoli co innego, takiej niekompetencji i durni to jak żyje nie widziałem.

Tu się zgodzę...Te *** (wstaw coś) czytają z kartek i za dużo pojęcia o tym wszystkim nie mają... Nie raz trzeba do takich *** dzwonić i wyjaśniać, bo źle zadeklarują sprawę i wychodzi Neo w promocji 6x1, albo DSL w Mistrzowskiej -_- Bywają i inne "krzaczki" (np. niewłaściwe prędkości, czy "wciskanie" modemów), ale nie warto klawiatury niszczyć, to taki ogolny przykład z ostatnich miesięcy...

burro ---->>> a nie lepiej bys wyszedl na zalozeniu neo i zmienieniu abonamentu

Mam lepsze rozwiązanie:

Szukasz 3-4 kolesi w bloku/na osiedlu. Zmieniasz abonament na TP 60min za darmo. Bierzesz DSL 4000 w promocji 6x1 z kolesiami na spółe...

Podliczając:

Abonament: jakieś 50zł z VAT

DSL 4000: ok. 365zł z VAT

Suma: 415/5 = 83zł przy 800 kbps... a przez pierwsze 6 m-cy wychodzi 10,22 zł z VAT, bo DSL jest po 1zł

Nie wiem czy indywidualni mogą sobie wziąć DSL, ale jest jeszcze Neo 6144 (cena nawet mniejsza), a od 1.04.2006 ma wejść Neo 24 Mbps i jedna czy dwie opcje mniejsze (12 i 16 !?)

Warto jest więc się zastanowić nad takim rozwiazaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, kto bedzie mial te 24 megabity... chyba technicy w centrali :lol: Niestety lacza TPSA w wiekszej czesci to tragedia...

 

Dokładnie, Jak zobaczyłem w piwnicy jak wyglądają przewody telefoniczne to doznałęm szoku.

Cale utlenione wystarczy dotknac i same się kruszą ze wogole telefon mi działa to cuda jakies.

Tylko w Polsce wszystko jest mozliwe, odpowiedni regulamin TP zmontuje i bedzie robic ludzi w balona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Polsce wszystko jest mozliwe, odpowiedni regulamin TP zmontuje i bedzie robic ludzi w balona.

Święte słowa... Dostęp do tych 24 Mega ma być niby wszędzie, ale jak będzie w rzeczywistości... zresztą sami wiecie.

OTO POLSKA WŁAŚNIE... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neostrada i 24mbps? Czyzby TP znudzila sie wkoncu technologia ADSL i zaczela pakowac w cos nowszego (VDSL?)? ;)

A dokladniej ADSL2+ ;) Ale z ta predkoscia to lekka przesada biorac pod uwage jakosc naszych laczy... :mur: Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladniej ADSL2+ Ale z ta predkoscia to lekka przesada biorac pod uwage jakosc naszych laczy...

Też mnie to dziwi, szczególnie, że cena karty rozszerzenia ADSL2 do centrali wynosi ponad 10000zl (chyba). Na początku będzie tylko w 4 głównych miastach (Warszawa,Kraków,Poznań i chyba Wrocław). Heh...TP potrafi ;) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi, szczególnie, że cena karty rozszerzenia ADSL2 do centrali wynosi ponad 10000zl (chyba). Na początku będzie tylko w 4 głównych miastach (Warszawa,Kraków,Poznań i chyba Wrocław). Heh...TP potrafi ;) B)

Czyli mnie (Łódź) to ominie. Wiadomo już coś o cenach i limitach? Ciekawe jak to wpłynie na ceny starych usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi, szczególnie, że cena karty rozszerzenia ADSL2 do centrali wynosi ponad 10000zl (chyba). Na początku będzie tylko w 4 głównych miastach (Warszawa,Kraków,Poznań i chyba Wrocław). Heh...TP potrafi ;) B)

Co do miast, gdzie bedzie to dostepne to nic jeszcze nie wiadomo...

 

Wiadomo już coś o cenach i limitach? Ciekawe jak to wpłynie na ceny starych usług.

Jak na razie jeszcze nic nie wiadomo na temat cen i jak to wplynie na stare uslugi... Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa zalozenia neo gdy posiadamy dwa mieszkania (w obrebie jednego miasta, na jednym osiedlu) i w jednym jest telefon (normalny abonament), a w drugim chcemy zalozyc net? Telefon i net oczywiscie na jedna osobe bedzie. Zna ktos odpowiedz na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa zalozenia neo gdy posiadamy dwa mieszkania (w obrebie jednego miasta, na jednym osiedlu) i w jednym jest telefon (normalny abonament), a w drugim chcemy zalozyc net? Telefon i net oczywiscie na jedna osobe bedzie. Zna ktos odpowiedz na to pytanie?

Z tego co tutaj przeczytalem i troche sie domyslam, to nie ma takiej mozliwosci, poniewaz w tym drugim mieszkaniu nie masz telefonu, a dokladnie linii telefonicznej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...