Skocz do zawartości
sea21

Mandriva 06 I Połączenie Modemowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem mandaryne i mam problem. Przy uruchamianiu dochodzi mi do inicjowanie interfejsu ppp0 i albo idzie dalej (po 5 minutach) albo staje. Nie wiem jak usunac polaczenie modemowe. Mam neostrade 512 i roter sagem wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mandarynki nie pamietam ale w /etc/init.d/rc.3 (lub /etc/init.d/rc.5 gdy X-y startuja same) jest dowiazanie ktore sie nazywa cos jak "adsl-start" - to je usun (dowiazanie zaczyna sie @, nie usun skryptu).

 

albo wpisz "drakconf" i gdzies w menu (na dole chyba) znajdziesz co ma startowac przy uruchomieniu sys.

 

albo (teraz to juz nieco improwizacji) poszukaj w /etc/sysconfig/network-scripts pliku ppp0, wyedytuj go

(w mc przez F4) i zmien cos takiego jak ONBOOT=yes na ONBOOT=no

 

któras z wskazówek moze byc bledna, szczegolnie 3, dawno nie uzywam mandarynki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się tak podpinam ale mam podobny progelem. Neo 512 standardowy Sagem. Problem wygląda następująco. Konfiguruje połączenie przez ADSL --> PPPoE dalej hasło, login i DNS. Po czym klapa system zachowyje się tak jakby nie był połączony do telefonu. Komunikat "upewnij się że modem połączony jest do sieci tel." pozatym system upiera się przy dwóch kartach sieciowych ETH0 i 1 o takich samych parametrach a FIZYCZNIE MAM jedną. Po wejściu do połoczenia interentowego system usilnie prubuje połączyć się z interentem przez ETH zamiast ADSL. Próbuje połączyć się tylko wtedy przez ADSL jak wywale połączenia ETH. Pozatym co to jest (nieznane SIC) też się pojawia przy każdym restarcie. Na Mandrake 2005 wszystko chodziło, jak sobie nie poradze to chyba do 2005 wróce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już sobie poradziłem jednek najlepszym helpem jest Google ;) . A tak na poważnie to jak to zwykle bywa jak chcesz mieć coś zrobione dobrze to robisz to ręcznie a nie przy pomocy kreatora.

Najpiękniejszcze jest to że konfiguracja w konsoli jest równie prosta co w okienkach i do tego cała po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...