Skocz do zawartości
dzej

Newance Triplecone

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec tak: wreszcie zamierzam zmienic ta moja stara bude (tutaj jest dokladnie ta sama buda - http://allegro.pl/show_item.php?item=86318979), ktora zamierzalem cos zrobic(mialem w planach jakis maly modzik) ale niestety moje lenistwo i sama obudowa (obudowa ta jest strasznie krotka co jest bardzo uciazliwe i ciezko wymusic jakas dobra wentylacje) nie pozwolily na jakiekolwiek modyfikacje budy (oprocz sciagniecia kupy brzydkiego zzolknialego plastiku :D). Jade juz na tej budzie od poczatku wrzesnia i juz dluzej wytrzymac nie moge a jako ze mam troche kasy to chcialem kupic jakas porzadna bude. Bylem juz praktycznie zdecydowany na jakas bude chiefteca (na poczatku byl matrix, pozniej byl lbx, a ostatnio nawet zolty dragon ;) oczywiscie z racji swojej niskiej ceny a nie koloru :P ) a tu teraz patrze a pojawila sie bardzo ciekawa oferta w postaci obudowy Newance Triplecone w cenie 259 zl (na allegro i np. w mcs.pl) a nie za bagatela 500 zl. Obudowa high-end w cenie mid-end ? brzmi ciekawie ale jak jest naprawde ? czytalem test na driverheaven i jakis szczegolnie zastrzezen nie mieli, dostala srebrny medal nawet. Jedyna wada (oprocz wygladu ktory nie kazdemu moze sie podobac - dla mnie jest ladna, elegancka, a dla niektorych odpustowy szpan z membranami od glosnikow) to zasilacz daleko umieszczony od mobo, no ale musi byc tak daleko bo tam jest skrzynka na hdd. Generalnie nie jestem zwolennikiem odwaracania kompa do gory nogami, ale w sumie dla mnie to jest swietne rozwiazanie bo poleczke na kompa mam po prawej stronie biurka i z prawej strony komp nie jest zabudowany deska (jedynie z lewej) wiec byla by dobra wymiana powietrza przez sciane boczna. No i ta wysokoscc - w sam raz jak dla mnie. 50 cm to wiecej niz inne standardowe midi towery no i nie musialbym modyfikowac miejsca na kompa w biurku (wysokosc od plaszczyzny na ktorej stoi buda do blatu biurka wynosi 51 cm, wiec dla chiefteca musialbym uciac troche biurka ale 1.5 czy 2 cm nie bylo by problemem uciac)

Buda idealna? dla mnie pewnie tak. W tej cenie chyba nic rownie dobrego nie znajde chyba ? kiedys myslalem nad soprano jeszcze, ale podobno buda nie za dobra. cm centurion 530 ? wyglad wg mnie bardzo ladny (bardzo mi sie podobaja te aluminiowe rurki) ale 'tylko' 46 cm wysokosci no i w srodku jest standardowo z 120mm z przodu i 120 z tylu, no i ten chieftec lbx takze wg ladny no ale tez standardowo w srodku, a moze cos innego jeszcze? jak narazie triplecone jest pierwszy na liscie zyczen. Bude i tak bede kupowal pod koniec lutego wiec jest troche czasu na jakies sugestie z waszej strony :]

 

pozdrawiam i sory ze tak sie rozpisalem ;]

 

dla leniwych:

http://allegro.pl/show_item.php?item=85808680

http://www.driverheaven.net/reviews/newance/

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie buda bardzo fajna i skoro jest taka obniżka to warto brać! To jest bardzo ciekawa konstrukcja a wiecie dlaczego? Bo ciepłe powietrze z procesora leci do góry czyli w tym przypadku do góry tam gdzie hdd itp. Bardzo pomysłowe rozwiązanie. Troszke z tymi "otworami" przesadzili ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Moja ocenka tej budy to 5/6 za pomysłowość naprawde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Może być za mało miejsca na duże lub wysokie wentylatory.

1a. Jednak duży plus za pomysł na tunel powietrzny.

2. Jestem prawie pewnien że kabelki z zasilacza do płyty będą za krótkie.

Krańcowym przykładem jest zdjęcie z allegro. Na tej płycie bez przedłużek ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Może być za mało miejsca na duże lub wysokie wentylatory.

1a. Jednak duży plus za pomysł na tunel powietrzny.

2. Jestem prawie pewnien że kabelki z zasilacza do płyty będą za krótkie.

ad.1. fakt, chociaz jesli by pasowaly to efekt musialby byc niezly. wyobrazcie sobie 120-tke wiejaca na 92-tke na freezerze, i jeszcze za freezerem kolejna 120-tka wyciagajaca :twisted:

ad.2. zalezy od zasilacza. moj ma kabel atx 60cm wiec taki powinien starczyc.. gorzej pewnie z innymi zasilaczami, z tego co tak teraz patrze po roznych modelach to przewaznie kable atx sa dlugosci rzedu 45-50cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1. fakt, chociaz jesli by pasowaly to efekt musialby byc niezly. wyobrazcie sobie 120-tke wiejaca na 92-tke na freezerze, i jeszcze za freezerem kolejna 120-tka wyciagajaca :twisted:

niezla wichura i niezly halas :D

ad.2. zalezy od zasilacza. moj ma kabel atx 60cm wiec taki powinien starczyc.. gorzej pewnie z innymi zasilaczami, z tego co tak teraz patrze po roznych modelach to przewaznie kable atx sa dlugosci rzedu 45-50cm.

. Jestem prawie pewnien że kabelki z zasilacza do płyty będą za krótkie.

Krańcowym przykładem jest zdjęcie z allegro. Na tej płycie bez przedłużek ani rusz.

moj huntkey kabel atx ma dlugosc 50 cm, obudowa ma wysokosc 50 cm wiec na moje oko do gniazda atx na dfi mialbym okolo 40-45cm wiec by bylo ok, ale obawiam sie o kable ata :/ kable dolaczane do mojej dfi sa dosyc krotke i obawiam sie czy mi dosiegna do dysku, dvd roma i cd-rw

 

Z tyłu, u samej góry mamy miejsce na zasilacz, pod nim instalujemy dyski twarde (maksymalnie 6) w pozycji pionowej.

to wyczytalem na aukcji na allegro i nasuwa mi sie pytanie - czy montowanie twardziela w pozycji pionowej nie wplywa ujemnie na jego zywotnosc ? a jesli nie to jakie jego ustawienie "zabiera" mu tej zywotnosci ?

 

a ja dalej mam dylemat czy wziac tego newanca za 259 zl czy zaoszczedzic i kupic zoltego dragona ktory kosztuje 159 zl i jakby nie patrzec zawsze zostaje te 100 zl w kieszeni ktore moge dolozyc do cichszego zasilacza, do wc, do kolejnej gigowej kosteczki na uccc czy nawet do logitechow x-230, a w koncu dragon tez jest bardzo dobra i funckjonalna obudowa tylko wlasnie czy newance jest na tyle lepsza obudowa ze warto do niej doplacic 100 zl a moze wogole to ten dragon zaspokoi moje potrzeby jako uzytkownika obudowy komputerowej :/ jakbym mial wiecej kasy to nie byloby takich problemow ehhhh :/

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Dragon.

 

1. Można zrobić mod 2x80 - > 1x120 - na bit-tech.net koleś zrobił, w razie potrzeby moge ci to znaleźć ( sam chce kupić dragona i zrobić tego moda).

 

2. z przodu wyciągasz koszyki i dajesz 2x80 5V i masz miód

 

Pytanie dlaczego dragon ? Bo jak patrze na przód tej obudowy to mi nogi miękną... żadna inna obudowa, lian li za 2000 zł itp nie wywołuje u mnie podziwu... a dragon to robi od 4-5 lat.

 

MOD 2x80 >> 1x120

 

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=99081

Edytowane przez maciekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezla wichura i niezly halas :D

zartujesz? 2 ciche 120 + freezer zwolniony do ~1400rpm i bloga cisza ;)

moj huntkey kabel atx ma dlugosc 50 cm, obudowa ma wysokosc 50 cm wiec na moje oko do gniazda atx na dfi mialbym okolo 40-45cm wiec by bylo ok

tak.. tylko nie licz tak zupelnie po linii prostej zasilacz->gniazdko. kabel bedzie musial po drodze 'ominac' wszystkie karty rozszerzen i byc moze radiator na procu.

jakbym mial wiecej kasy to nie byloby takich problemow ehhhh :/

kto by nie chcial miec wiecej kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...