Skocz do zawartości
Black_war

Nowe S3 Chrome

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie tez czekam na jakis test tej karty(polski) widzialem juz po angielsku, wyglada ciekawie, ale z AA i AF zaczyna sie robic kiepsko z wydajnoscia, ciekawe czy bedzie jakas szybka wersja na AGP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez czekam na jakis test tej karty(polski) widzialem juz po angielsku, wyglada ciekawie, ale z AA i AF zaczyna sie robic kiepsko z wydajnoscia, ciekawe czy bedzie jakas szybka wersja na AGP...

karta juz jest na allegro za ... 139 zł :)

I to na AGP

http://www.allegro.pl/item93044040_karta_s..._od_gf6200.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale to jest Club 3D DeltaChrome S8 256MB, a nie S27

zegary ma 300MHz S3 S8 GPU i 500MHz 128BIT memory,

a nie 700 / 1400

 

 

to chyba _troszke_ inna karta...

http://www.hexus.net/content/item.php?item=691&page=2

wykonana w technologii 0.13-micron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze ktos moglby to oblokoac.. ale za ta cene jestem prawie pewien ze wyprzedzi wszystko do bariery 250zl za kosztuje 140zl :o

typowa cena biurowa a karta moze sie zapowiadac w miare :)

 

znajdzie w tej napisalem do 250zl bo 9550 raczej ja wyprzedzi i tylko on !

 

mogli by jeszcze z o/c poprobowac cokolwiek ;) (na wykresach karta wyglada lepiej od radeona 9600pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli NOWA karta może byc lepsza niż jakieś 9600 czy 9550 - i to będąc tańszą o jakieś 60-70 PLN - to może warto się skusić.

 

Jeśli ktoś to stestuje - i okaże się warte tych 140 PLN, to cóż - mamy nowego "króla" cena/wydajnosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna dostac te s27 ile to kosztuje?? bo wszedzie piszecie o s8 a to chyba sporo gorsze jest...

 

no i przydaly by sie jakies testy, o/c, marki, gry...

 

Czy ktos z was ma tą karte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad tą kartą, od obecnego radosława będzie na pewno lepsza, ale czy warto... chyba skuszę się bo niewiele mogę stracić, ale wiem, że ZAWSZE lepiej jest mieć firmową rzecz niż niefirmową... na takich takiej firmowości już się (jak to poprzednik ujął) "przejechałem"...

 

EDIT:

Chodzi mi o coś takiego

http://allegro.pl/item105015245_najtaniej_...a_o_r9550_.html

Edytowane przez Mociak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nawet jeśli to te karty są nieopłacalne- Radeon Mobility 9600 64MB jest o wiele lepszy- rozkłada na łopatki 9550 128MB Guru :)

za ok 120zł :D Więc brać!

Oczywiśta www.icomp.pl , nigdzie indziej nie znalazlem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich na forum. Tylko kilka osób zorientowało się, że chodzi o kartę graficzną firmy S3 Graphics, ale o S3 CHROME S27 !!!, a nie S3 DeltaChrome S8 czy GammaChrome S18 itd. Nowy model karty - czyli Chrome S27, jest to karta na PCI-E x16, z procesorem (obecnie 650 Mhz) i pamięciami DDR3 (1400 Mhz). Zakupiłem tą kartę !!!. Zamówiłem na Tajwanie, ponieważ nie ma jej dostępnej ani w Polsce, ani w Europie. Karta kosztowała mnie 120 dolarów +koszty wysyłki. Sprawuje się wyśmienicie. Jeśli chodzi o wyniki w 3d markach to na moim sprzęcie:

 

ASRock 939DUAL-SATA2

1024 MB RAM (2x512) GOODRAM

HDD Samsung 80 Gb ULTRA ATA 133

Procesor AMD ATHLON64 3500+

 

w 1024x768

 

 

w 3dMark 2001SE - 18820

w 3dMark 2003 - 9486

w 3dMark 2005 - 4524

 

Karta sprawuje się doskonale. Wygląda na to, że firma S3 wkońcu zrobiła dobrą kartę. Mam nadzieje, że producenci gier, spowrotem zaczną wykożystywać w 100% DirectX i Open GL, bo ostatnio widać już łatanie gier pod funkcjie NVIDIA i ATI. Mimo to, karta radzi sobie doskonale w grach. W przypadku SWAT 4 - nie wykrywa jej, ale gra chodzi doskonale. Jeśli chodzi o procesor DELTACHROME, z którym pomyliło tą kartę kilka osób, to jest to już nieprodukowany chip, który powstał prawie 3 latat temu. Trafił on na Polski rynek od Firmy Club3d, która to już nie ma zamiaru produkować wogóle S3. Strasznie sknocili tą kartę. Fatalne napięci, ogromny pobór mocy. Moim zdaniem Club3d zrobił bardzo złą opinię firmie S3. Ja sam miałem przedtem kartę od Club3d - była to XGI Volari V8, ale ona sprawowała się dobrze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... . Jeśli chodzi o oryginalność, to fakt ;). W tym przypadku jednak, nie ma już słynnego "coś za coś" ;). Karta jest poprostu fantastyczna ;). Sam jestem zaskoczony. Moje ostatnie Volari, zrobione przez SiS zawsze było stabilne, ale z grami różnie bywało. Rewelacyjne było S-Video. S3 natomiast, a dokładniej ten Chrome S27, ma najlepsze na rynku funkcje multimedialne. Najniższe zurzycie procesora podczas oglądnia filmu DVD itd. Gry również chodzą. Ostatnie S3, jakie używałem to było S3 Vision 868 z 2 Mb :->, a to były inne czasy. W każdym razie, mam teraz kartę zbliżoną wydajnością do 6600GT, konkurencyjnego producenta i jestem z tego BARDZO zadowolony ;). S3 jest pierwszą firmą, która po latach, prubuje wrócić na rynki, gdy na tronach siedzi już NVIDIA i ATI ;). I muszę powiedzieć, robi to dobrze. SiS nie wytrzymał konkurencji, i wycofał się do produkcji układów zintegrowanych, mam nadzieje, że S3 wygra tą batalię, i na początku przyszłego roku, zaprezentuje nowy układ, tak przynajmniej wynika z informacji jakie wyczytałem ostatnio ;). Może ten nowy układ już będzie rywalizował z kartami z najwyższych półek ;). A szanse są. Wierzę w to, bo widze co mam :->. Przekonałem się na własnej skórze, że można zrobić alternatywny akcelerator, który dobrze poradzi sobie w grach ;). Pozdrawiam wszystkich serdecznie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... . Jeśli chodzi o oryginalność, to fakt ;). W tym przypadku jednak, nie ma już słynnego "coś za coś" ;). Karta jest poprostu fantastyczna ;).

A sterowniki do tego wynalazku są? Zrób jakieś fotki, zapodaj screeny z wynikami, bo jakoś mi się wierzyć nie chce w to co tu opowiadasz ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos nowe jakies wiesci o tej karcie AGP CLUB3D S8 DELTA CHROME 256MB 128BIT chodzi mi o gre counter strike pytanie czy bede mial 100 fps 512 ddr, venice 3000 + czy ta karta ma problemy z grami .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym spróbował tego chroma :) Mam od niedawna Galaxy 7300gt - wydajnościowo te karty są podobne, nawet chrome przeważa bo ma szybsze zegary, ale w benchmarkach odstaje o jakies 15% - chyba są zoptymalizowane pod nVidie i ATI. Gdyby kosztował kolo 2 stówek i miał tak samo dobre pamięci (1,4 lub 1,2 ns) to bym go brał.

Jeśli wypali im ten sprzęt to fajnie by było zaznać trochę świeżości na rynku kart ;) Tylko, że teraz będą musieli znaleźć odpowiedź na unified shadery nVidii, żeby nie odpaść z gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...