Skocz do zawartości
Fazi187

Łamigłówka - Jak Zainstalować Win98 Na Antycznym Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam laptopa Highscreen, jest to już totalny dziadek - Pentium 200MMX, 80RAMu, 4GB. Sprawa jest taka, że trzeba w nim zrobić format c i postawić Windowsa 98 SE bo aktualny Win98SE jest strasznie zasyfiony i w ogóle sypie się na wszelkie sposoby.

Jedyny sposób jaki znam to format > boot z dyskietki startowej > instalacja z płyty. Problem w tym, że flop nie działa.. (zepsuty sprzęt prawdopodobnie) Mając samą płytę win98 (nie wiem czy się w ogóle da w przypadku 98 tak jak to jest z XP) ale nawet jeżeli, to w biosie nie ma opcji bootowania z CD.

 

Jest jakiś sposób aby zrobić remont Windowsa w tej machinie? Odpada podłączanie jego dysku do mojego kompa, sieciowe zabawy i inne czarne magie bo nie mam ani przejściówek ani nic takiego. Ewentualnie dostane na allegro takiego flopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to utwórz nową partycje skopiuj na nią zawartość płyty instalacyjnej następnie, uruchom ponownie w trybie DOS i format partycji systemowej a następnie uruchom plik SETUP.exe (instalator Win 98) z partycji na którą skopiowałeś płytę instalacyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to utwórz nową partycje skopiuj na nią zawartość płyty instalacyjnej następnie, uruchom ponownie w trybie DOS i format partycji systemowej a następnie uruchom plik SETUP.exe (instalator Win 98) z partycji na którą skopiowałeś płytę instalacyjną

 

to chyba jedyny sposób

ile masz partycji bo jak jedna to trza instalowac partition magica i zrobic druga

 

a jak masz jedna i nie chcesz sie bawic to masz tu link do napedów fdd do laptopów

cos na pewno dla siebie znajdziesz klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też się zdziwiłem ale boot jest tylko z c: albo dyskietki.

 

To jest dobry pomysł z tą partycją. Tylko w związku z tym:

1. Mam skopiować zawartość płytki instalacyjnej na tą partycje? Tak po prostu? I instalator będzie działał jak z płyty? Potem moge tą partycje wyczyścić, tak?

2. Partition Magic to trial z takim delikatnym ograniczeniem, że można wszystkim się pobawić ale nie da się poczynić faktycznych zmian na dysku.. Jest jakiś inny dobry (najlepiej mały i zgrabny bo ten to chyba taki kombajn troche) soft do tego zadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej mały i szybki

chyba tayko partitions magic i to w jakies starszej wersji dobrze współpracujacej z win 98

poszukaj dobrze a znajdziesz odpowiednia wersje

 

potem oczywsice mozesz usunac ta partycje ale tez bedziesz potrzebował magica aby znowu z 2 zrobic jedna

ale najlepiej zostaw ta jedna w razie nastepnej instalki win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też się zdziwiłem ale boot jest tylko z c: albo dyskietki.

 

To jest dobry pomysł z tą partycją. Tylko w związku z tym:

1. Mam skopiować zawartość płytki instalacyjnej na tą partycje? Tak po prostu? I instalator będzie działał jak z płyty? Potem moge tą partycje wyczyścić, tak?

2. Partition Magic to trial z takim delikatnym ograniczeniem, że można wszystkim się pobawić ale nie da się poczynić faktycznych zmian na dysku.. Jest jakiś inny dobry (najlepiej mały i zgrabny bo ten to chyba taki kombajn troche) soft do tego zadania?

Co do 1 Mi wystarczalo swego czasu skopiowanie tylko katalogu win98 ;) i dzialal. Jest jeszcze paragon disk manager ale nie wiem jak to z trialem tez jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...