Skocz do zawartości
mlun

Athlon XP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Athlony XP mają jakieś specjalne oznaczenia które mówią że jedne są lepiej podkręcalne a inne mniej.Mam zamiar właśnie kupić nowego Athlonka i nie wiem czy właśnie takie oznaczenia są (tak jak u Intela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mają!!! przedewszystkim to kup athlonka 0,13u, szukaj z oznaczeniem AIUGA. sa to najlepiej podkrecalne AXP na rybku, maja fabrycznie odblokowany mniznik!! nie zastanaiwaj sie i kupuj tego!! AXP 1700+ AIUGA za jakies 265zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mają!!! przedewszystkim to kup athlonka 0,13u, szukaj z oznaczeniem AIUGA. sa to najlepiej podkrecalne AXP na rybku, maja fabrycznie odblokowany mniznik!! nie zastanaiwaj sie i kupuj tego!! AXP 1700+ AIUGA za jakies 265zł...

Ej Scibi :D Gdzie Ty widziałeś Athlona T-breda 1700+ za 265zł :?: :?:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mają!!! przedewszystkim to kup athlonka 0,13u, szukaj z oznaczeniem AIUGA. sa to najlepiej podkrecalne AXP na rybku, maja fabrycznie odblokowany mniznik!! nie zastanaiwaj sie i kupuj tego!! AXP 1700+ AIUGA za jakies 265zł...

Ej Scibi :D Gdzie Ty widziałeś Athlona T-breda 1700+ za 265zł :?: :?:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

To możliwe że za 265 (pewnie jakaś promoćja)

Tak na szybko teraz sprawdziłem w dwóch sklepach

w krakowie i jest po 280. (aiuga 0,13 )

To dobry procek który niesie za sobą duże możliwości

kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mają!!! przedewszystkim to kup athlonka 0,13u, szukaj z oznaczeniem AIUGA. sa to najlepiej podkrecalne AXP na rybku, maja fabrycznie odblokowany mniznik!! nie zastanaiwaj sie i kupuj tego!! AXP 1700+ AIUGA za jakies 265zł...

Ej Scibi :D Gdzie Ty widziałeś Athlona T-breda 1700+ za 265zł :?: :?:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

To możliwe że za 265 (pewnie jakaś promoćja)

Tak na szybko teraz sprawdziłem w dwóch sklepach

w krakowie i jest po 280. (aiuga 0,13 )

To dobry procek który niesie za sobą duże możliwości

kręcenia.

Gdzie? Ja na razie walczę z odblokowaniem mnoznika na stałe, to znaczy klejem superglue do rowków później lutownica, kalafonia, cyna i koniec, musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

pytania n00ba :

 

jak sprawdzic czy sie ma athlona AIUGA 0,13u watpie zebym takowego posiadal bo jak kupowalem nie pamietam zeby cos wiecej przy nim bylo napisane niz athlon xp 1700+ ale... ;))

 

Posiadam plyte ECS K7S6A i znalazlem na niej zworki sluzace do zmiany mnoznika ale jest ich o 1 wiecej niz w instrukcji (n/c) ma ktos moze ten cud techniki i wie jak zmienic mnoznik ???

 

Probowalem ustawic szyne na 166mhz ale po takiej operacji komp nie wstaje czy to juz max co moge wyciagnac z tego procka?? w biosie mam ustawione PCI/DIMM clk speed auto detect na enable wiec to raczej nie ramy stoja na przeszkodzie

 

dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi 285 i w górę

zdziercy :D We Wrocku 265

Procesor AMD Athlon XP 1700+ - 266MHz 12 265.-

Procesor AMD Athlon XP 1800+ - 266MHz 12 309.-

Procesor AMD Athlon XP 2000+ - 266MHz 12 399.-

Procesor AMD Athlon XP 2100+ - 266MHz 12 445.-

Procesor AMD Athlon XP 2100+ - 266MHz 12 735.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi 285 i w górę

zdziercy :D We Wrocku 265

Procesor AMD Athlon XP 1700+ - 266MHz 12 265.-

Procesor AMD Athlon XP 1800+ - 266MHz 12 309.-

Procesor AMD Athlon XP 2000+ - 266MHz 12 399.-

Procesor AMD Athlon XP 2100+ - 266MHz 12 445.-

Procesor AMD Athlon XP 2100+ - 266MHz 12 735.-

Pewnie, że zdiercy!! 285 kosztuje w hurtowni (dział spredaży detalicznej) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

pytania n00ba :  

 

Probowalem ustawic szyne na 166mhz ale po takiej operacji komp nie wstaje czy to juz max co moge wyciagnac z tego procka?? w biosie mam ustawione PCI/DIMM clk speed auto detect na enable wiec to raczej nie ramy stoja na przeszkodzie  

 

dzieki za odpowiedzi

teoretycznie rzecz ujmujac wszystko zalezy od tego czy przede wszystkim twoje mobo obsluguje magistrale 333. Jesli tak to masz duze szanse wystartowac z fsb 166MHz. Ale widze ze masz jeszcze jedna rzecz ktora jest bardoz powazna ku temu przeszkoda: mianowicie pamieci 266MHz. I to one sa winne temu ze komp nie wstaje. Ja tez posiadam takie pamieci i kilka dni temu probowalem robic dokladnie to samo co ty. Rezultat? Czarny ekran i reset biosu. Moje pamieci stabilnie chodza na fsb 141 MHz ale Barracuda sie buntuje :(

 

Na zakonczenie: na mobo obsluga magistrali 333MHz i pamieci z takaz czestotliwoscia. Wtedy jest szansa ze to bedzie dzialac.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

pytania n00ba :  

 

Probowalem ustawic szyne na 166mhz ale po takiej operacji komp nie wstaje czy to juz max co moge wyciagnac z tego procka?? w biosie mam ustawione PCI/DIMM clk speed auto detect na enable wiec to raczej nie ramy stoja na przeszkodzie  

 

dzieki za odpowiedzi

teoretycznie rzecz ujmujac wszystko zalezy od tego czy przede wszystkim twoje mobo obsluguje magistrale 333. Jesli tak to masz duze szanse wystartowac z fsb 166MHz. Ale widze ze masz jeszcze jedna rzecz ktora jest bardoz powazna ku temu przeszkoda: mianowicie pamieci 266MHz. I to one sa winne temu ze komp nie wstaje. Ja tez posiadam takie pamieci i kilka dni temu probowalem robic dokladnie to samo co ty. Rezultat? Czarny ekran i reset biosu. Moje pamieci stabilnie chodza na fsb 141 MHz ale Barracuda sie buntuje :(

 

Na zakonczenie: na mobo obsluga magistrali 333MHz i pamieci z takaz czestotliwoscia. Wtedy jest szansa ze to bedzie dzialac.

 

Pozdr.

 

u mnie komp chodzi na magistrali 149 i jest wpełni stabilny (chodził już też na 151), a pamięci mam 266 (temp. proca 36 stopni, wentyl Titan D5TB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam pytanko - na moim ABICIE chodził bez problemów AMD XP 1800+ tyle,że 0,18 n.... czy bedzie mi też chodził 1700+ w 0,13 n???

Tez mnie to zainteresowalo i widzialem na www.overclockers.com kolesia ktory na Abicie KT7A 1.0 mial takiego AXP. CHodzi mu 1663MHz przy1.50V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie komp chodzi na magistrali 149 i jest wpełni stabilny (chodził już też na 151), a pamięci mam 266 (temp. proca 36 stopni, wentyl Titan D5TB)

Sprobuj go puscic na 166 MHz i zobaczymy co sie stanie. Nie pisze tego po to zeby Cie podpuscic tylko dlatego ze sam jestem ciekaw :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

pytania n00ba :  

 

jak sprawdzic czy sie ma athlona AIUGA 0,13u watpie zebym takowego posiadal bo jak kupowalem nie pamietam zeby cos wiecej przy nim bylo napisane niz athlon xp 1700+ ale... ;))

 

Posiadam plyte ECS K7S6A i znalazlem na niej zworki sluzace do zmiany mnoznika ale jest ich o 1 wiecej niz w instrukcji (n/c) ma ktos moze ten cud techniki i wie jak zmienic mnoznik ???

 

Probowalem ustawic szyne na 166mhz ale po takiej operacji komp nie wstaje czy to juz max co moge wyciagnac z tego procka?? w biosie mam ustawione PCI/DIMM clk speed auto detect na enable wiec to raczej nie ramy stoja na przeszkodzie  

 

dzieki za odpowiedzi

hej gdzies ty te zworki znalazł do zmiany mnoznika aha i na jakiej stronie w instrukcji to jest opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem teraz na laborkach jak wroce do domu to sprawdze na ktorej stronie itp :))

 

dzieki za odpowiedzi

szkoda ze musze zmienic DDRy na 333 qrde ale tak to jest jak sie oszczedza :P (a co do plyty na pewno oblsuguje 333)

 

czy zwiekszajac napiecie na maxa dodam jakiejs "mocy" procowi czy szybciwj go zjaram ?:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj go puscic na 166 MHz i zobaczymy co sie stanie. Nie pisze tego po to zeby Cie podpuscic tylko dlatego ze sam jestem ciekaw :)

 

Pozdr.

Spróbowałem, ale się nie podniósł, dlatego wróciłem do starych ustawień(149MHz). Przy okazji sprawdziłem i moje pamiątki bez problemu poszły jako 333 (sprawdzałem przy CL3, przy CL2 bałem się). Pamięci są firmy Elixir i są opisane jako 256MB 266MHz CL2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem teraz na laborkach jak wroce do domu to sprawdze na ktorej stronie itp :))

 

dzieki za odpowiedzi

szkoda ze musze zmienic DDRy na 333 qrde ale tak to jest jak sie oszczedza :P (a co do plyty na pewno oblsuguje 333)

 

czy zwiekszajac napiecie na maxa dodam jakiejs "mocy" procowi czy szybciwj go zjaram ?:))

No płyta na 100% obsługuje 333 właśnie to jest ta główna innowacja w stosunku do k7s5a .A dzieki ze mi sprwadzisz to .Jak tak teraz patrze to tam pod wejsciem audio jest pełno bolców/pinów na zworki moze o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wrocilem

Songoku -->

 

plyta to ECS K7S6A

 

instrukcja version 1.0

Tabelka z wartosciami jest na stronie 12

rys str 10 (tak jak mowilem na plycie gl sa te zworki ale o 1 wiecej :), umiejscowione sa po prawej stronie zaraz obok gniazda CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprobuj go puscic na 166 MHz i zobaczymy co sie stanie. Nie pisze tego po to zeby Cie podpuscic tylko dlatego ze sam jestem ciekaw :)

 

Pozdr.

Spróbowałem, ale się nie podniósł, dlatego wróciłem do starych ustawień(149MHz). Przy okazji sprawdziłem i moje pamiątki bez problemu poszły jako 333 (sprawdzałem przy CL3, przy CL2 bałem się). Pamięci są firmy Elixir i są opisane jako 256MB 266MHz CL2,5.

No wlasnie:( Ja to nawet nie wiem jakie mam te pamieci. Musialbym zerknac pod blache ale nie chce mi sie kompa wyciagac. Ale sa PC2100 czyli te najtansze. Tez pomysle o zmianie pamieci na lepsze. Moze to cos pomoze?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zwiekszajac napiecie na maxa dodam jakiejs "mocy" procowi czy szybciwj go zjaram ?:))

Prędzej to drugie, ale tego ci nie życzę :lol:

Wlasnie:) Zapomnialem o tym. Jesli nie masz odblokowanego mnoznika to zmiana napiecia da ci tylko tyle ze zasilacz bedzie bardziej obciazony. Jak probowalem dac napiecie 1,750 to mi spadla wydajnosc procka. Jak podnioslem do 1,775 to wzrosla do takiej jaka mial przy 1,725. Wiecej nie probowalem - Dimek wyjasnil dlaczego :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zwiekszajac napiecie na maxa dodam jakiejs "mocy" procowi czy szybciwj go zjaram ?:))

Prędzej to drugie, ale tego ci nie życzę :lol:

Wlasnie:) Zapomnialem o tym. Jesli nie masz odblokowanego mnoznika to zmiana napiecia da ci tylko tyle ze zasilacz bedzie bardziej obciazony. Jak probowalem dac napiecie 1,750 to mi spadla wydajnosc procka. Jak podnioslem do 1,775 to wzrosla do takiej jaka mial przy 1,725. Wiecej nie probowalem - Dimek wyjasnil dlaczego :)

 

Pozdr.

Zmiana napięcia nie daje żadnego wzrostu mocy - co najwyżej zwiększa ilość ciepła jaką procek wydziela i faktycznie bardziej obciąża zasilacz. IMHO proc nie powinien dzialac szybciej, gdy poda mu się wyższe napięcie :idea:

To, że u ciebie tak wyszło to chyba przypadek, albo zwykły dopuszczalny błąd pomiaru :wink:

 

PS a w jaki sposób sprawdzałeś wydajność CPU :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...