Skocz do zawartości
Grisza

Karta Dźwiekowa Do Notebooka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zastanawiam sie nad Soundblaster Audigy 2 NZ - to wersja na usb2 zewnetrzna

lub

Soundblaster Audigy 2 ZS - ta jest w karcie PCMCIA.

Wiem jakie są różnice jesli chodi o specyfikacje.

Zastanawia mnie jak jest z wydajnościa, samą pracą. Ktoś ma ktoś sie może pochwalić??

Czy w grach, filmach, zewnetrzna karta NZ nie zwalnia, nie pochlania procesorka:)

Jak jest ze wsparciem EAX - niby obie maja , ale chyba NZ ma softwarowo??

 

Aha :) i najważniejsze - do obu kart mozna podłączyć zewnetrzne źrodlo dzwieku ( interesuje mnie cyfrowo ), wiec czy można bezposrednio dzwiek ze źrodla wrzucić na głośniki ( chciałbym sobie podlaczyc do lapka XBOXa, i miec dzwiek na glosnikach:) a obraz na zewnetrznym monitorze :) Takie ALL IN ONE:)

 

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz o tym pare razy.

Karta na usb obciaza procesor bardziej nic codek ac97 natomiast audigy 2zs pcmcia --odwrotnie:)=mniej obciaza niz ac97.

 

http://www.tomshardware.pl/mobile/20050222/index.html

Dołączona grafika

 

 

oglonie to moge Ci polecic audigy na pcmcia bo sam takowa posiadam,jednak ta karta gryzie sie z wieloma cardbusami(pcmcia) musisz sprawdzic na creative.com ,czy z twoim bedzie OK.(bez trzaskow podczas sluchania)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie punkt dla Audigy2 PCMCIA, bardzo fajna karta. U mnie z niczym sie nie gryzie. 2 tryby : Low i Hi Performance, na tym drugim po prostu masakra. Wyjscie i wejscie optyczne takze przynajmniej w teorii Xbox powinien chodzic (tez kiedys tak chcialem zrobic tyle ze z filmami HD). Rozmiarami bez porownania wiec jak duzo sie przemieszczasz to tylko pcmcia. Wszelkie EAXy też obsluguje, poza tym nie wiem jak NZ na USB ale NS Notebook ma jeszcze certyfikacje THX wiec jesli masz dobre glosniki to o tym tez pamietaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta fajna (A2 ZS)- jest tylko mały problem: jeśli laptop mocno się nagrzeje, będą problemy z dźwiękiem- piski, zniekształcenia itp. Parę razy takie coś mi się zdarzyło. Najlepiej wtedy podłożyć pod niego parę książek- tak, żeby był najlepszy przewiew (po pewnym czasie wszystko wróci do normy).

Co do EAXa- obie hardware'owo, tyle, że ZS ma większe częstotliwości próbkowania.

Co do dźwięku cyfrowego- żeby podłączyć takie gośniki, musisz mieć przejściówkę minijack->cinch (w standardzie jej nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym się chciał przy okazji zapytać - czy można przerobić domowym sposobem kartę dźwiękową PCI na zewnętrzną kartę podpinaną na USB ?

Pytam, bo kombinuję czy dałoby się jakoś pod lapka podłączyć X-Fi (które jak wiadomo nie występuje ani w wersji zewnętrznej, ani w wersji na pćimćia) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do EAXa- obie hardware'owo, tyle, że ZS ma większe częstotliwości próbkowania.

 

ZS (pcmcia) obsluguje EAX 4.0 HD a NZ(USB) nie .

 

--kilka postow wyzej wkleilem tabele porownawcza

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie apropo x-fi czy przewidywana jest wersja zewnetrzna badz na pcmcia tego cudeńka?:)))

Watpliwe jesli mowa o pcmcia :) Wkoncu a2ns juz sie niezle grzeje i solidnie podgrzewa obudowe. Z tym prockiem co wepchneli do x-fi to lapek pewnie by sie stopil. Wersja usb jest jezcze mniej prawdopoodbne, juz przy a2ns watpie by interfejs usb wyrabial sie przy tej karcie. Chociarz marketing moze zwycierzyc i pokaze sie wersja usb. Wkoncu swiat jest pelen naiwniakow :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie w takim razie biegne do sklepu

zależało mi głownie na dekodowaniu zewnetrznego zrodla dzwieku w systemie dolby digital 7.1

teraz bede mogl podlaczyc xboxa 360 do laptopa i grać na zewnetrznym monitorze bez wzmacniacza za 1000 zeta:)

i kupy kabli i innych...

 

Jeszcze raz BIG UP!!

 

Jeszcze może polecicie system głośnikow, Megaworksy 7.1 super ale drogi, może cos tanszego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grisza Napisano Dzisiaj, 21:26

Dzięki wielkie w takim razie biegne do sklepu

zależało mi głownie na dekodowaniu zewnetrznego zrodla dzwieku w systemie dolby digital 7.1

teraz bede mogl podlaczyc xboxa 360 do laptopa i grać na zewnetrznym monitorze bez wzmacniacza za 1000 zeta:)

i kupy kabli i innych...

 

Jeszcze raz BIG UP!!

 

Jeszcze może polecicie system głośnikow, Megaworksy 7.1 super ale drogi, może cos tanszego ??

No stary nie ma bata!Za zestaw głośników 7.1 musisz dać 1000zł lekko Np. te(chyba, że chcesz jakieś pierdziawki to tu masz linka Zestaw Wielka Bździna).

 

Jak nie masz kasy to lepiej kup jakiś dobry zestaw 6.1 lub 5.1 .

Chociaż wg. mnie i tak dałeś ciała. Lepiej trzeba było kupić jakiś zestaw kina domowego lub sam wzmacniacz i kolumny. Przy takim zetawie to nawet THX-y Logitecha i Creativa nie "pierdną" :lol2:

 

Pozdro!

 

Aha i nie patrz tylko na moc zestawu (oczywiście nie kupuj zestawu 1000W P.M.P.O - bo efektu 0), ale także na odstęp sygnał-szum ( S/N)!!!!Powinien być minimum te 90dB!!!Oczywiście z mocą też nie ma co szaleć bo jak nie masz jakiegoś mega pokoju, żeby to rozłożyć lub mieszkasz w bloku to jak Ci zacznie to dudnić to będziesz miał jeden wielki hałas (możesz iśc sobie na ruchliwe skrzyżowanie wrażenia podobne :wink: )!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dałem bo nie kupiłem ani głośnikow ani audigy 2

mam w drugi pokoju zestaw hi-fi z glosnikami B&W i mariantzem ale do waży zajmuje i wygląda i kosztuje majątek wiec odpada,

to ma byc zestaw biórowy...

mysle o gigaworks 500 - wygladaja całkiem okey

 

 

mam jeszcze jedno pytanie do tych co maja tą karte!

Jaki macie zamontowany kontroler PCMCIA - bo podobno sa duże problemy z kompatybilnością

Ja mam Jakiś Texas Instrument PCI xx21/x515 Carbus Controller i tutaj mam problem bo nie wiem co jest w pod "X"

:)

 

Powiedzcie czy mieliście jakieś problemy. Już mam dość Realateka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie zamontowany kontroler PCMCIA - bo podobno sa duże problemy z kompatybilnością

Ja mam Jakiś Texas Instrument PCI xx21/x515 Carbus Controller i tutaj mam problem bo nie wiem co jest w pod "X"

:)

 

Powiedzcie czy mieliście jakieś problemy. Już mam dość Realateka:)

 

ja mam taki sam cardbus i mam trzaski w dvd-audio i najnowszych grach z EAX 4.0 w pozostalych dzwiekach jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam powaznym dylemat czy lepiej na pcmcia ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tuner tv czy karte muzyczna, boje sie ze tuner tv na usb bedze miał opuznienia dzieku i nie bedze dawał rady nagrywac programow na dysk. wie ktos cos o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam cardbus i mam trzaski w dvd-audio i najnowszych grach z EAX 4.0 w pozostalych dzwiekach jest ok.

a nie pomoglo ani drivery kontrolera ani audigy ??

a sprawdzales w biosie opoznienia - moze da sie ustawic zeby karta i kontroler dzialaly na innym

jak bardzo to przeszkadza?? jak czesto??

 

i jeszcze jaką masz wogole konfiguracje laptopa...

Edytowane przez Grisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie pomoglo ani drivery kontrolera ani audigy ??

a sprawdzales w biosie opoznienia - moze da sie ustawic zeby karta i kontroler dzialaly na innym

jak bardzo to przeszkadza?? jak czesto??

 

i jeszcze jaką masz wogole konfiguracje laptopa...

 

juz wszystkie mozliwe drivery sprawdzalem,nawet od toshiby:)- ma kilka modeli z tym samym cardbusem.

Nawet najnowszy bios wgralem ze wzgledu na audigy.

Nowe stery chipsetu itd..

te dzwieki -powtarzam, sa tylko w dvd-audio i najnowszych grach. w winampie,filmach i audio-cd ich nie ma.Karta jest sprawna na 100% bo w Hp nx9020 wszystko jest OK>

 

Acer aspire 1692wlmi

15,4" Crystal Brite Display

Intel Pentium M 740 (1,73 GHz / 2,03 Ghz <sonoma>) napiecie zredukowane o 28% + Arctic Silver 5

512MB RAM PC-333(kingston 512x1)

80 GB HDD(IBM Travelstar 80GN,4200RPM,8MB)

DVD+R Double-Layer/DVD+-RW(Matshita UJ-840D"panasonic")

audigy 2 zs notebook-nie w pelni Kompatybilny z moim cardbusem TI PCIxx21 (trzaski dvd-audio)

wifi intel Pro 2200 b/g

aku: 3,5h wifi on net

128 MB ATI Mobility Radeon x600 (400/250-472/277)

3dmark01se= 12423-14408,3dmark03=3504-4020,3dmark05=1609(bez O/C)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 dB SNR ? Prawie jak zakres dynamiczny 16-bitowego przetwornika A/C ;) Nie wiem, czy ktokolwiek zbudowal wzmacniacz mocy o takich wlasciwosciach :)

Nie chodziło zapewne koledze o SNR tylko o odstęp sygnału od szumu (pomylił te dwa pojęcia) :)

A mnie się marzą Logitech X-2300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meehoo chyba nie seria X ci sie marzy(x-230) tylko Z-2300THX :lol:

 

Sam mam problem z wyborem karty muzycznej.Troche latwiejszy bo pcmcia mam juz zajeta przez wifi i zostalo mi tylko usb.Czyli SB live USB czy Audigy 2NX... tajemnica nie jest ze audigy bedzie lepszy(dodatkowo ze mam teraz glosniki 7.1 dzialajace stereo :lol: ).Moze mial ktos taki dylemat jak ja i mi powie czy dobrze wybieram ?

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meehoo chyba nie seria X ci sie marzy(x-230) tylko Z-2300THX :lol:

 

Sam mam problem z wyborem karty muzycznej.Troche latwiejszy bo pcmcia mam juz zajeta przez wifi i zostalo mi tylko usb.Czyli SB live USB czy Audigy 2NX... tajemnica nie jest ze audigy bedzie lepszy(dodatkowo ze mam teraz glosniki 7.1 dzialajace stereo :lol: ).Moze mial ktos taki dylemat jak ja i mi powie czy dobrze wybieram ?

Ja mam 5.1 i sklaniam sie ku live. Ten eax 4.0 z 2nx mi niepotrzebny, a to chyba jedyna rozncia pomijajac troche mniej wysrubowane parametry w live do ktorych osaigniecia i tak sie nie zblize. wiec po co przeplacac 50% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją karte mogę z czystym sumieniem polecić. Co prawda bedę ją sprzedawał niedługo ale to tylko z powodu tego że mogę okazyjnie kupić Audigy 2 PCMCIA.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy live'm a audigy 2 jest chorendalna, mialem w desktopie audigy 2 podlaczoną do glosnikow i zestawu ( prawdziwe kino domowe:) ) i masakrujace to bylo:)!! rewelacja, dlatego teraz audigy 2 zs zakupie, juz wiem co zrobic jak nie bedzie dzialać itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy live'm a audigy 2 jest chorendalna, mialem w desktopie audigy 2 podlaczoną do glosnikow i zestawu ( prawdziwe kino domowe:) ) i masakrujace to bylo:)!! rewelacja, dlatego teraz audigy 2 zs zakupie, juz wiem co zrobic jak nie bedzie dzialać itd....

live w desktopie a live usb to nie to samo :P ogolnie wszystkie wersje usb moga sie popisac skromna moca swoich pelnych odpowiednikow. niewspominajac ze ja nie wiem jakie trzeba by miec ucho i jakies glosniki by zauwazyc roznice w odtwarzanym dzwieku pomiedzy live a audigy, w grze jeszcze mozna latwo wychwycic ta roznice z powodu braku miekkiego przechodzenia pomiedzy srodowsika, ale przy odtwarzaniu muzyki czy ogladania filmow nie ma roznicy chyba ze sie podebnie jakies ultra hiper wypasione kolumny za kilka tysiecy, a do wychwycenia roznicy trzeba miec ucho wirtuoza. live to byla przelomowa karta creative, audigy jeszcze wprowadzilo pare znaczacych usprawnienen, ale dalsze wersje 2/zs/ns to tylko marketingowe usprawnienia dla naiwniakow do napychania kieszenie creativa.

 

kazdy kto potrzebuje karty do ppodpiecia lepszych glosnikow 5.1-7.1 by posluchac muzki, czasem obejrzenia jakiego filmu czy pogrania bedzie raczej w pelni usatysfakcjnowany live usb. audigy 2zs to juz jest dla ludzi z jakimis polprofesjonalnym podejsciem albo przynajmniej maniakow gier co maja super glosniki i super lapka co udzwignie obsluge tych najnowszych efektow przy zadowalajcym fps, szczegolnie w wersji usb. W przeciwnym wypadku zakup 2ns to marnowanie kasy.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba ukułem w czułe miejsce

powiem tak:)

jedni potrafią na słuchawkach ktore dostali z walkmanem przeżyć całe swoje życie inni szukają sluchawek i w koncu kupują głośniki Bose lub B&W.

Z tym chyba jest tak samo, probkowanie, roznica w dzwieku w grach, obsluga dts es i dd ex i jeszcze krocie roznych rzeczy.

A z dzwiekiem to też jest tak że dopóki nie uslyszysz to nie uwierzysz nie tak jak z obrazem:)

Na tym polega siła dźwieku :)

 

Ps. polecam wziąć nawet ipod'a czy inne ustrojstwo i pojsc do show roomu jakiejś firmy ( klinika dzwieku, salon Bose lub nawet kumpel i jego gigaworks Creative ) i wyslchać kochanego kawałka na innym sprzęcie. Inny świat, wiecej slychać, szczegóły, nic sie nie zlewa itd itd...

Ale to nie ten watek...

 

Tutaj pytałem ktora wybrać , lub czy ktoś ma / mial problemy z kartami muzycznymi Audigy 2 bo takowe problemy czesto wystepują.

I nie chce by ten watek zamienil sie w gadke o oczekiwaniach itd...

Edytowane przez Grisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...