Skocz do zawartości
docxxx

Monitor Wylacza Sie, A Komputer Dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duzy problem. Podczas normalnego uzytkowania komputera nagle wylacza mi sie monitor a komputer dalej dziala. Czy ktos sie spotkal z takim problemem?

 

Gwoli wyjasnienia:

Nie, to nie jest wina:

-chlodzenia, bo mam chlodzenie wodne, temp. procesora ok. 45 stopni, a jak otworze okno to i 30 osiagne :rolleyes:

-zasialania, bo zasilacz wymieniony na Fortrona 400W; poza tym to napiecia praktycznie ksiazkowe

-przegrzewania bo elementy sa chlodzone dobrze

-wirusa

-el. komputera, np. ramu, procesora

-sterownikow/biosu czy innych [ciach!]l; nie zawracalbym Wam glowy, gdyby zawieszaloby mi sie przez gg

 

(pisze to dlatego zeby nei czytac potem odpowiedzi 'sprawdz ram, dysk, proca, zasilanie')

 

To jest cos powazniejszszego, badz po prostu czegos, ale... no wlasnie, nie wiem co to jest.

 

Zauwazylem ze komputer resetuje sie gdy jest intensywny odczyt z dysku, ale znowu przy scandisku czy defragmentatorze nie ma zadnego problemu. Wszystko przejdzie w 100%.

Dziwne tez jest to ze gdy odpalam jakis program DOSowy, ktory chce cos odczytac z dysku (np. DriveImage czy PartitionMagic) to program zwraca blad.

 

Czy to moze byc wina dysku, ze komputer sie restartuje??

 

Czy ktos sie spotkal z takim problemem??

 

Epox 8RDA3l

Athlon 1700@2600XP

WD Caviar 80GB

6600GT

768 ramu

 

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Pzdr, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem wina juz nadwyrężonego zasilacza ... który nie trzyma stabilnie napieć?

JA tez miałem podogny problem podczas grania, wyłączał mi sie monitor, dzwieki nadal słychac,a po kilkunastu sekundach zwis. Od kiedy mam nowy zasilacz wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem nie zaszkodzi sprawdzic napiec. Ja tam nieraz opdinalem kabel LAN i przepinalem do drugiego przy obu wlaczonych i nigdy mi monitor sie nie wylaczyl czy tez komp ktorys zwiesil. Zdaje mi sie ze to problem z czym innym. Piszesz ze to nie RAM. A ja powiem tak. Kiedys przy samym wlaczaniu nagle mi monitor sie wylaczal ,wina byly wlasnie pamiatki ,a raczej jedna wadliwa kosc. Warto dokladnie sprawdzic.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni roboty. Psychicznie wykonczony. Zauwazylem w koncu ze moja siec Lan teraz nagle 'wskoczyla' na przerwanie karty graficznej (a tego wczesniej nie bylo).

Problem juz rozwiazany.

Nie zycze tego nikomu.

 

Pzdr, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...