Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

No to stalem sie posiadaczem Zulusowego zestawiku

P 805 D i asusa p5wd2

narazie ustawilem i zostawilem bratu:

1.4v 3,2ghz fsb 160 wsio na boxie << czeka na ninje

memki 1:2 640 4 4 4 12 1,8v 2x512 Mb Patriotow (chodza na 800 przy tych timmingach na 1,9 v, pewnie poleca i wyzej)

grafa galaxy 76gs 500@630 1500@1660

 

a wszystko zasila modecom 350

i narazie trzyma ladnie napiecia

delikatny spadek w stresie na 11.96v z 12.05v

powietrze z tylu lekko cieple

mysle ze poleci to wszyko wyzej jak box chlodzenie wywale

 

ps.

hardkorem juz nie jestem

zbieram braciakowi na nowa zasilke:P

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom 350 ? No niezle moj Cheftec 420W przestal wyrabiac po wlozeniu 6600 a on ma wiecej Amper na lini 12v . Hmm a moze on po prostu mi sie przegrzewa , calkiem cieply skurczybyk jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy normalną rzeczą jest że komputer po porannym odpaleniu i wejściu do biosu pokazuje 49 st ?? Asus P5PLD2 + d805 (3GHZ) + Ninja z akasą 1400rpm. Temperatura otoczenia to jakieś 23st. Dodam ze w stresie procek dochodzi do 70st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciepło. U mnie, przy 3GHz @ 1,325V mam:

* ~60*C przy chłodnym powietrzu w pokoju; a raczej "chłodnym", bo przy tych temp. i tak jest gorąco

* ~63-64*C przy największym upale

Ninja ze shroudem domowej roboty + jakiś wiatrak tani @1600rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz doszedłem do sedna problemu :) za luźno miałem przykręcone mocowania do płyty głównej co było powodem nierównomiernego kontaktu procka z radiatorem , teraz mam max 66 stopni na 3,35Ghz na 1,4v

 

PS. Jakie napięcie najniższe moge dać na d805 ?? standardowo Asus daje na auto ~1,4v

Edytowane przez Szopen77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie co ? Asus P5P800 SE zdechl na "problem z mosfetami" Tylko dookola nich zrobilo sie czarno na PCB i komp nie wstaje :lol: Zdychal powoli wylanczajac sie z ni gruchy ni z pietruchy ale myslalem ze to zasilacz niewyrabia 8) Oczywiscie domyslne vcore i takty 3,4GHz czyli FSB duzo ponizej 200 . Chyba nie zdolal wytrzymac mojego nowego GF6600 siedzacego w AGP . Niech mu megaherce beda mile i serwis delikatny B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie co ? Asus P5P800 SE zdechl na "problem z mosfetami" Tylko dookola nich zrobilo sie czarno na PCB i komp nie wstaje :lol: Zdychal powoli wylanczajac sie z ni gruchy ni z pietruchy ale myslalem ze to zasilacz niewyrabia 8) Oczywiscie domyslne vcore i takty 3,4GHz czyli FSB duzo ponizej 200 . Chyba nie zdolal wytrzymac mojego nowego GF6600 siedzacego w AGP . Niech mu megaherce beda mile i serwis delikatny B-)

No deja vu normalnie mam chyba! :lol2:

post-13482-1154266859_thumb.jpg

 

Kurde, te płyty naprawdę nie dają sobie rady z D805...

Powodzenia przy wymianie życzę! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

805@3.9GHz+7900GT@700/1400

Moj asus dawal rade, a teraz daje rade gdize indziej...

Ale obkleilem go ladnie i sie nic nie grzalo...

Obecny posiadacz napisal mi nawet raz:

Przez przypadek odkleil sie jeden z radiatorow i komp nie chcial dzialac, ale docisnolem go i znow smiga ;)

Dbajcie o mobaski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że w pokoju jest dziś "tylko" 27-28*C oraz walają mi się tu dwa dodatkowe wiatraki 120mm, postanowiłem pomęczyć nieco procka jeszcze przed przesiadką na wodę. W zasadzie porządnego kręcenia jeszcze na nim nie było, bo płyta bez chłodzenia mnie ograniczała. Ale teraz na płycie pojawiły się radiatory, koło budy dodatkowy nawiew i... muszę przyznac, że procek na razie mile mnie zaskakuje :D.

 

Z tego co pamiętam, to jego stockowe napięcie to 1,4V, tak? Ponieważ aktualnie testuje się na 3700MHz @ 1,325v no i wygląda na to, że pójdzie jeszcze dalej :-P (lecę co +100MHz)

 

Wyższego napięcia raczej nie dostanie, bo i tak temp. przy max obciążeniu (Pi + SP2004 jednocześnie) krąży między 66 i 70*C. No ale i tak jest chyba nieźle. Zobaczymy, do ilu na tych 1,3250v pociągnie jeszcze... No i nie sprawdzałem w zasadzie nawet, jak daleko przy równym 1,3v pójdzie (niżej nie mogę zejść na tej płycie) - mam co robić dziś wieczorem :D

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym chyba do zimy czekać albo kompa koło otwartej lodówki postawić (chociaż i tak nie jestem pewien, czy by starczyło :lol:), żeby te 4,5GHz wyciągnąć :D

 

Niestety okazało się, że jedno jajo idzie sporo słabiej od drugiego :sad:.

 

* SuperPi 16M policzył na 3800MHz, ale na dual Sp2004 wysypał się już po kilku sekundach (na obu jajcach - 2252146[/snapback]

narazie moze proboj spi16m jechac, jak przejdzie to daley, ja swoje oc robilem w temp srednio 22-24*C w pokoju, czesci w budzie...

Pobawię się później, pewnie jeszcze ciut ponad te 3,8 poleci, ale raczej niewiele - zależy, na którym jaju będzie liczyć :D. A na razie szukam w 100% stabilnych ustawień - liczę ostro seti i nie dam mu przecież próbek marnować :lol2:. Kończy aktualnie pi32m, za chwilę 2xsp2004 poleci. Mam nadzieję, że przynajmniej na tym 3,62 się zatrzyma. A w pokoju mam ciągle zajebiście gorąco i zero ruchu powietrza - na samych gaciach praktycznie siedzę. Na temperaturę proca wcale nie patrzę, po co mam się stresować :lol:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-13482-1154380583_thumb.jpg

 

Jak dla mnie wystarczy, mogę uznać, że proc stabilny:

3620MHz @ 1.3250v (bios) / 1.2800v (cpu-z)

Temp.: 68-72*C, przeważnie równo 70*C (Ninja na AS5)

Asus P5P800SE, bios 0803, oczywiście vdroop mod :wink:

 

Może nic specjalnego, ale w kategorii MHz/v moim zdaniem ujdzie...

Z drugiej strony i tak "troszkę" ciepło, więc kolej na 1.3000v i 1.3125

Na czas pi nie patrzcie: syf w systemie + RAM rekreacyjnie + TV oglądam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...