Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo o takty karty graficznej :)

 

A dokładniej o to ile MHz bedzie potrzebował Pentium D aby dojechal z wynikiem 3D (w 3dm2001) do wyniku Niemca na 2,7GHz i 6800GS

Tak na moje oko to 4 GHz to będzie jeszcze za mało aby dorównac 2,7 GHz AMD...

 

@Niemiec

 

Dasz rade dziś już coś "pokręcić" ??

 

Jak możesz to dawaj jak najwięcej fotek czekam z niecierpliowścią...

 

A niewie ktoś czy czasami INTEL nie planuje wypuścić coś takiego jak D 905 ?? [taki jak 805 tylko 2x2 i 0,65 to by było super :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niewie ktoś czy czasami INTEL nie planuje wypuścić coś takiego jak D 905 ?? [taki jak 805 tylko 2x2 i 0,65 to by było super :]

Fajnie by było ;)

 

Niemiec, nie daj się prosić... tylko OC i benching ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo o takty karty graficznej :)

 

A dokładniej o to ile MHz bedzie potrzebował Pentium D aby dojechal z wynikiem 3D (w 3dm2001) do wyniku Niemca na 2,7GHz i 6800GS

W takie coś się bawiłem - Venice 2.7GHz i P4 505 :lol: @3.92GHz i co ... chyba wiadomo. Do 01 to się nie podchodzi bez Intelka mniej niż 4.5GHz i szybkiego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem do testów 805.

Bez najmniejszego problemu poszedł na 166 FSB. Dałem 170 i mam 3.4 GHz.

Nie trzeba zmieniać napięcia. Zresztą jest bardzo niskie, między 1.23-1.28V.

Przy otwartej obudowie i pentagramie skręconym na maxa dobiłem tylko do 50 st. Idle - 33 st.

Dalej nie podniose bo blokuje mnie płyta. Potrzebny chyba nowy bios bo procek nie jest rozpoznawany.

Czas napisac pare słów do suportu Abita :)

Wygląda na to że procka można jeszcze ładnie podkręcić.

Jednym słowem - opłaca się.

 

Niemiec, życzę powodzenia.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem do testów 805.

Bez najmniejszego problemu poszedł na 166 FSB. Dałem 170 i mam 3.4 GHz.

Nie trzeba zmieniać napięcia. Zresztą jest bardzo niskie, między 1.23-1.28V.

Przy otwartej obudowie i pentagramie skręconym na maxa dobiłem tylko do 50 st. Idle - 33 st.

Dalej nie podniose bo blokuje mnie płyta. Potrzebny chyba nowy bios bo procek nie jest rozpoznawany.

Czas napisac pare słów do suportu Abita :)

Wygląda na to że procka można jeszcze ładnie podkręcić.

Jednym słowem - opłaca się.

 

Niemiec, życzę powodzenia.

po co Ty to w ogole piszesz? to chyba było logiczne ze na 170 pojdzie - jesli by nie poszlo to w ogole po co sie podniecac tym prockiem?? moglbys wyjasnic? nastepnym razem testerz to juz cos konkretnego dawaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czy asus P5LD2 starczy wraz z tym pentakiem a może w przyszłości z jakimś D920 do średniego oc - 3,2-3,6ghz zależałoby od napięcia?

starczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ty to w ogole piszesz? to chyba było logiczne ze na 170 pojdzie - jesli by nie poszlo to w ogole po co sie podniecac tym prockiem?? moglbys wyjasnic? nastepnym razem testerz to juz cos konkretnego dawaj

Konkretnie to napisze że nic konkretnego do dyskusji nie wniosłeś tym postem.

Następnym razem zastanów się zanim coś napiszsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ;]

 

najpierw kupa klopotow, bo nie zrobilem sobie dyskietki z driverami do ITE i nie widzialo mi hdd :lol: teraz nie chce mi litek odczytac plyty z driverami i sciagam sobie je powolutku, ale net chodzi :)

 

procek jest teraz ustawiony na 20*200 a memki 3:5 4-4-4-12. nie wiem jakie jest def napiecie, ustawione mam 1,385 i smiga. temp.... trzeba sie bedzie przyzwyczaic albo cos pokombinowac, bo w biosie mam ~50-55st z fanderem na ok. 1000rpm.

 

oczywiscie update biosu bedzie potrzebny, bo mobo mi widzi procka jako pentium 5 2,66ghz :)

 

narazie tyle, wracam walczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Cię blokuje ? No niemożliwe AW8 Max nie potrafi sobie poradzić a tak go chwaliłeś. A FSB 166MHz to wiesz nic jakiegoś wartego uwagi.

955 oficjalnie nie obsługuje magistrali 533. Można się domyślać że na płytach innych producentów mogą się również pojawiać problemy.

Jeżeli Asus ciągnie magistrale 533 to chwała mu za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest teraz ustawiony na 20*200 a memki 3:5 4-4-4-12. nie wiem jakie jest def napiecie, ustawione mam 1,385 i smiga. temp.... trzeba sie bedzie przyzwyczaic albo cos pokombinowac, bo w biosie mam ~50-55st z fanderem na ok. 1000rpm.

 

oczywiscie update biosu bedzie potrzebny, bo mobo mi widzi procka jako pentium 5 2,66ghz :)

ooo fajny procuś - 20x200 - 4GHz na starcie :D . No to będzie sie działo, prawda brzydalu ;)?

 

Widzi go jako pentium 5 :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to napisze że nic konkretnego do dyskusji nie wniosłeś tym postem.

Następnym razem zastanów się zanim coś napiszsz.

a Ty co wniosłeś?

 

 

@Niemiec - chyba żałował nie bedziesz migracji :) chociaż sempa tez ładnego miałeś :-P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 01 to się nie podchodzi bez Intelka mniej niż 4.5GHz i szybkiego ramu.

A Dothie? :lol:

 

jak sie uporam ze sterami to wrzuce fotki i screeny ;] choc w sumie cpu-z juz macie :P

 

MaSell => oczywiscie, ze bedzie sie dzialo :D

pi, pi, pi - dawaj pi! :D

 

ale szczerze mówiąc na dzień dobry to 4GHz mnie zaskoczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uporam ze sterami to wrzuce fotki i screeny ;] choc w sumie cpu-z juz macie :P

 

Dołączona grafika

 

MaSell => oczywiscie, ze bedzie sie dzialo :D

no te 4 ghz daje radę :] Tylko jak to się ma do wydajności :rolleyes: Prosimy o super pi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sztuka jest moja :) na dniach beda mial jeszcze 2 sztuki z tej samej dostawy.

 

juz mam nowy bios i mam Pentium D a nie pentium 5 :)

tylko zostalo mi jakies jedno nieznane urzadzenie i nie wiem co to jest: ide zainstalowane, infy tez, HD Audio i stery do nv takze. jakies pomysly?? :>

 

pi na 4ghz bez zadnych, ale to zadnych sterow zrobil w 32 lub 33sek.

 

narazie chce system przygotowac do pracy a zabawa bedzie pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sztuka jest moja :) na dniach beda mial jeszcze 2 sztuki z tej samej dostawy.

 

juz mam nowy bios i mam Pentium D a nie pentium 5 :)

tylko zostalo mi jakies jedno nieznane urzadzenie i nie wiem co to jest: ide zainstalowane, infy tez, HD Audio i stery do nv takze. jakies pomysly?? :>

 

pi na 4ghz bez zadnych, ale to zadnych sterow zrobil w 32 lub 33sek.

 

narazie chce system przygotowac do pracy a zabawa bedzie pozniej.

mam to samo u siebie na p5wd2-e gdzies wylookalem ze to cos od sieciowki ktorejs ale nie chcialo mi sie kombinowac leniwy sie zrobilem hyhy [;

 

co do d805 dzisiaj mialem u siebie egzemplarz 150 fsb i sciana zmiany vcore kompletnie nic nie dawaja zero a na 150 leci na def v. tetsy na P5LD2 w czwartek wrzuce go do siebie i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki wrzucone ;]

http://oc-progz.prv.pl/D805

 

 

nie wiem co jest z temp :| Vcore bez ruszania, procek na 20*166 i pod dual primem mam 70st :/ troche to strasznie wyglada.

 

dalej nie wiem co to za "nieznane urzadzenie" a CD od asusa nie moge odczytac :/

 

przy 4ghz jest jednak lipa, albo procek albo zasilator albo temp. wiekszy stress i mam bsoda z win32.sys czy jakos takos.

 

 

przy zapisywaniu ustawien biosu lub przy uruchom ponownie zamiast snie normalnie zrestartowac jak to bylo na dfi wylacza mi kompa na 2-3 sekundy od zasilania i sie komp uruchamia. dziwne to jest, bo wystepuje tylko przy podniesionej szynie, na def juz sie uruchamia normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki wrzucone ;]

http://oc-progz.prv.pl/D805

nie wiem co jest z temp :| Vcore bez ruszania, procek na 20*166 i pod dual primem mam 70st :/ troche to strasznie wyglada.

 

dalej nie wiem co to za "nieznane urzadzenie" a CD od asusa nie moge odczytac :/

 

przy 4ghz jest jednak lipa, albo procek albo zasilator albo temp. wiekszy stress i mam bsoda z win32.sys czy jakos takos.

przy zapisywaniu ustawien biosu lub przy uruchom ponownie zamiast snie normalnie zrestartowac jak to bylo na dfi wylacza mi kompa na 2-3 sekundy od zasilania i sie komp uruchamia. dziwne to jest, bo wystepuje tylko przy podniesionej szynie, na def juz sie uruchamia normalnie.

ziomus WC bedziesz musial chyba spowrotem poskladac to raz

dwa odejmij sobie jakies 5 - 7* od tych tempow asusiak troche klamie ;]

trzy standard u asusa gdy zmieniasz ustawienia biosu komp wylacza sie na 2 - 3 sek to samo przy resetach IMO dobre to to czysci Ci pamiec idealnie :)

co do bsodow zapodaj mu wyzsze vcore i bedzie git tyle ze ninja nie wyrobi ;]

 

UPDATE

wlasnie mi sie przypomnialo ze gdzies czytalem ze asus kaszani cos na posrednich fsb... 200x20=post stabilnoscia bede sie bawil jutro ;]

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem, ze potrzebuje WIECEJ MOCY. kazdy z rdzeni leci w SP2004 bez problemow nawet na 1,4V ale jak doruce mu drugi rdzen to albo bledy na zmiane na jednym lub drugim albo BSOD z bledem win32k.sys :( a kasy na nowe PSU teraz brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie kombinować, to ŻRE prąd.

U mnie Seasonic po raz pierwszy podniósł obroty z 800 na 1200.

Jak na 166 to troche za dużą masz temp. Może ninja ma zły kontakt z procem, albo za wysokie Vcore. Na mojej płycie 1.3125V, pentagram 1380 obr, 2 x prime, obudowa zamknięta, 66 st i ani nie drgnie.

A 350W to ewidentnie za mało. Bez OC może jeszcze, ale wyżej + obciążenie ... ;)

 

PS. Zjechałem na 133 i spadek do 60 st.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie kombinować, to ŻRE prąd.

U mnie Seasonic po raz pierwszy podniósł obroty z 800 na 1200.

Jak na 166 to troche za dużą masz temp. Może ninja ma zły kontakt z procem, albo za wysokie Vcore. Na mojej płycie 1.3125V, pentagram 1380 obr, 2 x prime, obudowa zamknięta, 66 st i ani nie drgnie.

A 350W to ewidentnie za mało. Bez OC może jeszcze, ale wyżej + obciążenie ... ;)

 

PS. Zjechałem na 133 i spadek do 60 st.

...ale nie porownoj pomiarow abitowski do asusa cala nowa seria Axxxx ma ladnie pochlastane pomiary temperatur... Maloprawdopodobne jest zebys na D8xx mial 66* przy 4ghz na powietrzu. Lecisz na 1,3125v? Real czy biosowe ustawienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

...ale nie porownoj pomiarow abitowski do asusa cala nowa seria Axxxx ma ladnie pochlastane pomiary temperatur... Maloprawdopodobne jest zebys na D8xx mial 66* przy 4ghz na powietrzu. Lecisz na 1,3125v? Real czy biosowe ustawienie?

Sie podepne bezczelnie.

Mam Pentiawke D840 (standardowo 16x200). Przy kreceniu FSB (bez zmieniania mnoznika i innych rzeczy, ktorych na razie nie ogarniam za bardzo) dochodze do 245, przy ktorym jest stabilnie (2x Memory test w Prime95, jakies MemoryTesty, PCMarki, SuperPI itp) - dajac 246 komp sie nie uruchamia i musze zerowac Biosa. Plyta to Gigabyte GA-8I955X Royal, i w Biosie mam jakas opcje do zmiany mnoznika pamieci czy cos w ten desen - w kazdym razie jak tam sobie zmieniam z Auto na jakies inne ustawienia (np. 2.5, 2.66, 3 itp) to zmienia sie wartosc podana przy predkosci pamieci - normalnie przy 200 mam 533, wiec tak jakby mnoznik byl 2.66 defaultowo. Wiec pomyslalem sobie, ze pokombinuje z tym troche i dalem pamiec 245, mnoznik 2.5 (pokazlo sie 612 przy pamieci), komputer wstal jako Pentium D 3920. Spoko. No to podnosze do 250 FSB i komp nie wstaje. Potem kombinowalem jeszcze troche na FSB=200 i z roznymi mnoznikami i komp zawsze wstawal, ale jako standardowe 3200MHz. Napiec nie zmienialem. Domyslam sie, ze czegos nie kumam i cos robie zle i gdyby ktos mogl mi pomoc rozwiazac ten problemik to bylbym wdzieczny.

Maksymalna temperaturka jaka notuje przy duzym obciazeniu (Skythe Ninja z Papstem 92mm skreconym na minimum kontrolerkiem Zalmana) to 56 stopni (wiecej na oczy nie widzialem - najczesciej maksymalnie dobijam do 54*, 56* mam przy 2xPrime95 i do tego 3D Marku - karta graficzna to pasywnie chlodzony Gigabyte 6600 podkrecony do 540/1200) wiec tak sobie mysle, ze pewnie jeszcze cos z tego procka da sie wycisnac, pytanie tylko w jaki sposob?

Zasilacz to jakis Tagan 420 Watt, pamieci to jakies TwinMosy 2x512MB w dualu.

Ktos mi cos doradzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...