Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tylko OMFG:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...11&postcount=35

 

chyba sie zapozycze a przyjade do Wrocka na LN2, bo az szczeka mi opadla.

to ja sie nad prometeja zastanowie jednak

4.5ghz na codzien to by bylo cos:D

i pomyslec co potrafi procek za 550zl:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem pare sztuk i stwierdzic musze, ze 4G nie tak latwo na nich zlapac. trafilem tylko na 1 sztuke ktora biega na 200MHz (wlasnie idzie 2x prime95 small fft). system to gigabyte 955X Royal, Pentagram 100CU, Modecom 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra dawno Cie nie widzialem na Tweaku :D, fajnie ze znowu beda niezle procki po testach :D, w maju chyba przesiadam sie na P5P800SE + D 805, boje sie tylko ze PSU nie pociagnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszlo 250 W to chyba caly komp w szczycie :D, gdzies przewinal mi sie fajny test ze 2 dni temu i tam gosc zmierzyl pobor mocy swojego kompa na 298 W podajze przy 3.9 w stressie i 7800GTX wsadzonym, jak wpadne do chaty zlinkuje bo teraz na uczelni jestem :D Genghis powiedz na jakim PSU Ty siedzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzeba im do 4g kolo 1.55V

zegar duzy....moim skromnym zdaniem, szczytowo moze to byc ponad 250W....

no cos Ty... 1.55V? ja na default testuje, wiecej moze przeciez w kazdej chwili zabic proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję szybko rady, którą płyte wybrać do OC tego dwurdzeniowca. Do wydania jest niestety max 320zł.

 

W grę wchodzą...

 

ASUS P5P800 SE

 

GIGABYTE GA-8N775 nForce4

 

MSI 945P Neo2-F

 

pozdrawiam

Vodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni ten ASUS P5P800 SE od P5P800 (tzn. czy P5P800 gorzej się kręci czy co) ?

 

Ciężko uwierzyć, że za takie pieniądze można mieć dwurdzeniowca w dodatku z takim dopałem :)

 

Do tej pory w kwestii coś z niczego wygrywał AMD, ale coraz bardziej przekonuje się do Intela.

Edytowane przez vodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

na gigabycie go prawdopodobnie nie odpalisz bo jest na nf4 wiec ona odpada ja na twoim miejscu postawilbym na asusa bo do oc jest wysmienity ale to zalezy jeszcze czy chcesz grafe na agp i ddr czy grafe na pcie i ddr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)ja na twoim miejscu postawilbym na asusa bo do oc jest wysmienity ale to zalezy jeszcze czy chcesz grafe na agp i ddr czy grafe na pcie i ddr2

Generalnie wolę DDR2 i pcie, ale podoba mi się kwestia finansowa P5P800. Nie musiałbym też zmieniać pamięci. Tylko czy warto, czy może lepiej dolozyc do pcie + ddr2 ? Najbardziej interesuje mnie OC / cena.

 

pozdrawiam

Edytowane przez vodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Wszystko ze stajni asusa poczawszy od w miare taniego(ok.430zl) p5ld2 na i945 po p5wd2-e premium wszystko zalezy od zasobnosci portfela. Podobno na chipsetach od i955 wzwyz ma dzialac conroe ale tego jeszcze nie wiadomo do konca

 

natomiast jesli chodzi o ddr i agp to tylko i wylacznie asus p5p800se

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co z ta tabelka???:

 

Power Consumption - Idle watts in blue, Load watts in grey

AMD X2 3800+ (stock w/CNQ) 97w / 149w

AMD X2 3800+ @ 2.5ghz 113w / 185w

Intel Pentium D 805 (stock) 138w / 214w

Intel Pentium D 805 @ 3.9 ghz 173w / 298w

 

tabelka z linku od ent'a w 432poscie

 

wychodzi na to ze jak sie obciazy 2 rdzenie na maxa na 3,9GHz to 298w moze ladnie obciazyc zasilke, niekazda pociagnie tego proca...

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...