Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby nie miał radiatorów, to nie wiadomo czy jeszcze by pisał :>

pisał... że 3,2Ghz nie mógł przekroczyć :P

Czekamy na 4Ghz ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje p5wd2 mimo "power waste device" on board jakos zyje i ma sie dobrze ;]

tak, ale sekcja zasilania na tej płycie jest inna niż na naszej ;)

 

Mam brązowe zakola koło mosfetów przy wtyczce atx :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piątą sztukę nie mam już miejsca :lol2:, wrzucę fotkę jak wrócę z roboty. Nie wiem, może niedokładnie zamocowana jest albo za dużo pasty dałem. Sprawdzę wieczorem...

 

 

EDIT:

Czy ktoś powiedział "dodaj wentylator"? :lol2:

Dołączona grafika

Jednak mam 5, zapomniałem o zasiłce :D

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale sekcja zasilania na tej płycie jest inna niż na naszej ;)

 

Mam brązowe zakola koło mosfetów przy wtyczce atx :mur:

Mialem dokladnie to samo . Oddaj do serwisu i powiedz ze co to ma byc albo czympredzej opatul mosfety w radiatory . LordFury no ladnie poszlo po modyfikacji , co do roznicy w jadrach mialem to samo przy dokladnie takich samych czestotliwosciach . Drugie zawsze bylo niestabilne , nic dziwnego wkoncu to sa dwa rozne procesory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podbijam nieco stawkę: 3560MHz@stock :lol2:

+900MHz oraz równiutkie 1.3000v w biosie (1.2560v w cpu-z)

 

Już myślałem, że znowu poleci max. na 3620MHz, bo przeliczył SuperPi32M, jedno SP2004, ale po włączeniu drugiego zdechł. Screen oraz drugi - już ostateczny, ze stabilnym 3,56GHz poniżej:

 

Dołączona grafika_Dołączona grafika

 

Wniosek: albo delikatne podbicie napięcia do wcześniej sprawdzanego 1.3250v niemal nic nie daje, albo po prostu coś spieprzyłem przy pierwszych testach (co by mnie specjalnie nie zdziwiło :lol:) i procek może lecieć jeszcze dalej przy ciut wyższym prądzie :D. A zatem: To be continued...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podbijam nieco stawkę: 3560MHz@stock :lol2:

+900MHz oraz równiutkie 1.3000v w biosie (1.2560v w cpu-z)

 

Już myślałem, że znowu poleci max. na 3620MHz, bo przeliczył SuperPi32M, jedno SP2004, ale po włączeniu drugiego zdechł. Screen oraz drugi - już ostateczny, ze stabilnym 3,56GHz poniżej:

 

[im g]http://img436.imageshack.us/img436/9923/362ghz13vpi32mspzgonnw2.th.gif[/img ]_[im g ]http://img108.imageshack.us/img108/3909/356ghz13vfullstab mh0.th.gif[/img]

 

Wniosek: albo delikatne podbicie napięcia do wcześniej sprawdzanego 1.3250v niemal nic nie daje, albo po prostu coś spieprzyłem przy pierwszych testach (co by mnie specjalnie nie zdziwiło :lol:) i procek może lecieć jeszcze dalej przy ciut wyższym prądzie :D. A zatem: To be continued...

nie zebym cos mowil, ale jak sie odpala sp2004 na DC to sie wybiera jajo, a nie w oby dwóch "0". Przynajmniej tak musilem robic na x2, moze pd jest inny :D

 

//

 

przy okazji przelecialem ostatnie 10 stron..... z mojej listy prockow wypadl wlasnie d805 :D ale musze cos kupic bo mi sie p5wd2 i d9 marnuja......

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym cos mowil, ale jak sie odpala sp2004 na DC to sie wybiera jajo, a nie w oby dwóch "0". Przynajmniej tak musilem robic na x2, moze pd jest inny :D

Hmm, nawet nie zwróciłem na to uwagi. Z drugiej strony, przy odpalonym tylko jednym sp2004 i tak dzieli robotę mniej więcej na pół na oba jajca, więc ciężko wyczuć, czy przy 2xSP każde jajo liczy tylko swój wątek (dość logiczne by to było przy równym obciążeniu), czy każdy wątek jest jakoś dzielony na oba dżondra (to z kolei do wytłumaczenia "równouprawnieniem" wątków - oba dostają identyczny przydział mocy)

post-13482-1154553182_thumb.jpg + post-13482-1154553190_thumb.jpg = post-13482-1154553317_thumb.jpg ???

No ale na przyszłość będzie 0+1...

 

przy okazji przelecialem ostatnie 10 stron..... z mojej listy prockow wypadl wlasnie d805 ale musze cos kupic bo mi sie p5wd2 i d9 marnuja......

A to czemu? Zły proc? :lol: :lol: :lol: Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nawet nie zwróciłem na to uwagi. Z drugiej strony, przy odpalonym tylko jednym sp2004 i tak dzieli robotę mniej więcej na pół na oba jajca, więc ciężko wyczuć, czy przy 2xSP każde jajo liczy tylko swój wątek (dość logiczne by to było przy równym obciążeniu), czy każdy wątek jest jakoś dzielony na oba dżondra (to z kolei do wytłumaczenia "równouprawnieniem" wątków - oba d ostają identyczny przydział mocy)

[attachme ntid=8665] + [attac hmentid=8 666] = [att achmentid=8668] ???

No ale na przyszłość będzie 0+1...

mi sie wydaje ze to ylko wiunfdows zle pokazuje obciazenie, bo inie chce m isie wierzyc ze jest taki podzial - toz to by był odwrocony ht ;]

 

A to czemu? Zły proc? :lol: :lol: :lol:

nie, on nie jest zły, to jest wielka pomyłka :lol: nie no ja potrzebuje proca do spi i do seti. cel352 jest do spi, d805 do seti, ale cel jest tanszy i zre mneij pradu i mniej sie grzeje, wiec..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nawet nie zwróciłem na to uwagi. Z drugiej strony, przy odpalonym tylko jednym sp2004 i tak dzieli robotę mniej więcej na pół na oba jajca, więc ciężko wyczuć, czy przy 2xSP każde jajo liczy tylko swój wątek (dość logiczne by to było przy równym obciążeniu), czy każdy wątek jest jakoś dzielony na oba dżondra (to z kolei do wytłumaczenia "równouprawnieniem" wątków - oba dostają identyczny przydział mocy)

post-13482-1154553182_thumb.jpg + post-13482-1154553190_thumb.jpg = post-13482-1154553317_thumb.jpg ???

No ale na przyszłość będzie 0+1...

A to czemu? Zły proc? :lol: :lol: :lol:

Odznacz No Affinity to będziesz miał obciążenie równo na każde jajo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam prośbę! Mógłby ktoś na podkręconym D805 zrobić pcmarka 2004? prosiłbymo pokazenie też szczegółów np. exportując do exele ew screen ze sczególami. Zastanwai msie trochę nad zmianą mojego cela 352@4,8 na D805 ale nie wiem czy będzie szybszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki demek! jeszce fajnie żeby ktoś wrzucił jak to z ddr2 wypada :)

 

Ja jeszcze zaprezentuje jak moj cel352@4,8,ddr2 533 3-3-2-5 wypada w pcmark2004

 

Result 1

File Name

Version 1.0.0

PCMark 6 KPCMarks

CPU 0,0

Memory 0,0

Graphics 0,0

HDD 0,0

File Compression 5,3 MB/s

File Encryption 68,1 MB/s

File Decompression 47,5 MB/s

Image Processing 19,9 MPixels/s

Virus Scanning 2478,7 MB/s

Grammar Check 3,5 KB/s

File Decryption 137,1 MB/s

Audio Conversion 3632,7 KB/s

Web Page Rendering 8,0 Pages/s

WMV Video Compression 63,2 FPS

DivX Video Compression 86,8 FPS

Physics Calculation and 3D 217,2 FPS

Graphics Memory - 64 lines 2415,9 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podbijam nieco stawkę: 3560MHz@stock :lol2:

+900MHz oraz równiutkie 1.3000v w biosie (1.2560v w cpu-z)

 

(...)

 

Dołączona grafika

No i nie przyjdzie mi go w końcu na jakims porządnym prądzie pomęczyć...

Żeby mieć krętliwego proca i nawet mu napięcia solidniej nie móc podnieść :mur:

A to ponieważ nowe zabawki jadą (lecą, gwoli ścisłości :wink:) i D805 w świat będzie musiał iść.

Asus oczywiście także, jak tylko z serwisu wróci nowy... (miejmy nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje troche topic ;P Niedlugo dostane nowe wentyle i Arctic Silver 5 , do tego przerabiam swojego Chiefteca DF420W na 2x92mm + dodatkowa 12cm na przod budy . Na weekend robie vd[r]oopa i zobaczymy co wyjdzie :) Moja nowa P5P800se jest jakas lepsza , na def vcore robie 3,4GHz . Po przerobkach bede nareszcie gonil LordFury :)

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje troche topic ;P Niedlugo dostane nowe wentyle i Arctic Silver 5 , do tego przerabiam swojego Chiefteca DF420W na 2x92mm + dodatkowa 12cm na przod budy . Na weekend robie vd[r]oopa i zobaczymy co wyjdzie :) Moja nowa P5P800se jest jakas lepsza , na def vcore robie 3,4GHz . Po przerobkach bede nareszcie gonil LordFury :)

gonił w paleniu kolejnych sztuk? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego, jak to mawiali starożytni :wink:. No i właśnie, niedługo powinien pojawić się jakiś mail z serwisu, że reklamacja zakończona.

 

Ale to detal - dzisiaj w końcu zaczynam wakacje. Z trzech miesięcy "aż" dwa tygodnie sie zrobiły :?. No ale będzie na nowe zabawki przynajmniej :-P

 

Może zanim opchnę D805 sprawdzę go jeszcze na wodzie i jakiejś nieco bardziej normalnej płycie... Sam jestem ciekaw, co tak naprawdę potrafi.

 

Się zobaczy B-). Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czyby takiego cudenka nie kupic

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...s775ECSC19-ASLI

cena kolo 270-280 zeta, pelna regulacja napiecia (2,2V na pamieci) , SLI, a ograniczone wysokie FSB na chipsecie nvidii jakos przezyje :D

Jeszcze tylko czekam pare tygodni czy przypadkiem wersji na nf570 nie dowiaza bo tam by conroe weszlo bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...