Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

jest mozliwe wystarczy tylko dobra plyta glowna:) np asusik p5wd2;]

yyyy

żeby zrobić FSB 200 nie potrzeba dobrej płyty :lol:

 

japońce zrobili co prawda 3,7GHz, ale nie mogli się przebić przez FSB 190MHz bez względu na napiecie. W końcu 805tki to odpady z pełnych D które nie chodziły na 200MHz

 

BTW: 805 ma SpeedStep :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy

żeby zrobić FSB 200 nie potrzeba dobrej płyty :lol:

 

japońce zrobili co prawda 3,7GHz, ale nie mogli się przebić przez FSB 190MHz bez względu na napiecie. W końcu 805tki to odpady z pełnych D które nie chodziły na 200MHz

 

BTW: 805 ma SpeedStep :-P

No i co, że ma speed step ? zmieniz mnożnik w biosie lub z pod systemu operacyjnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co, że ma speed step ? zmieniz mnożnik w biosie lub z pod systemu operacyjnego ?

E no.. jesli jest tak jak mówisz to można z niego zrobić normalnego pentiuma D

 

Wrzucasz wysokie FSB i jedziesz z mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostawa prockow sie przesunela do najwczesniej poniedzialku. na XS jakis japoniec wykrecil 805 na 4g na box coolerze i na stockowym V. tylko mial mobo na 975x :/

 

takie pytanie poza konkursem czy warto doplacac prawie 50% ceny miedzy asusem na 945p a na 955x?? pseudo SLI i XF nie wchodza w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jakie sa roznice, zeby doplacac z 400 do 600pln, bo dla mnie to kosmiczna roznica w cenie za z pozoru identyczne mobo.

Na Asusie 945P ludzie osiagąją bardzo dobre wyniki w oc, FSB 200 MHz dla tego Pentiuma to max., a dla mobo to nawet nie overclocking, różnice w wydajności zegar w zegar są marginalne (był kiedys test na Tomie) --> ja bym brał tańszą (to chyba chciałes usłyszeć ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

E no.. jesli jest tak jak mówisz to można z niego zrobić normalnego pentiuma D

 

Wrzucasz wysokie FSB i jedziesz z mnożnikiem

nie zupełnie - przeczytaj mojego posta wyżej

 

Devil - to była odpowiedż na pytanie o SpeedSteep, a nie obietnica jakiegoś lepszego oc dzięki temu

 

IMHO nie warto dokładać do 955 jeśli proc to 805, bo ten proc nie wyciągnie FSB 200, czyli nawet dla 945 to nie jest oc tylko praca poniżej standardu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed Step bez problemu da się zmienić lub zaprogramować zmiany w zależności od obciążenia za pomocą RightMark CPU Clock.

O! Super wiadomość dla mnie :-). Możesz napisać czy używasz tego narzędzia na codzień i jakie masz najniższe napięcie i taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na Intelach ze Speed Stepem można obniżać mnożnik w biosie? Bo głównie o to tu chodzi w kwestii oc. I jeszcze jedno: słyszałem, że D 820 nie obsługuje SS, a wyższe modele - owszem. Czy informacja o 805 jest na 100% pewna?

 

Porównanie i955 i 945, niestety bez overclockingu:

http://www.tomshardware.pl/motherboard/200...tel_955-02.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt, że nie ma co pchać 805 do mobo na 955X bo tylko płyta się będzie marnować. Identycznie jest z 505/506 one nie potrafią wiele ponad 200MHz FSB latać - dwie sztuki miałem i jedna 208MHz a druga 221MHz.

 

A mnożnika w biosie raczej nie będzie się dało zmieniać - chyba, że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są konkrety o 805: http://processorfinder.intel.com/scripts/d...=ALL&CorSpd=ALL

 

This is an IntelŽ PentiumŽ D processor 805.

Platform Compatibility Guide for this processor is 05A.

These parts support IntelŽ Extended Memory 64 Technology (EM64T).

These parts do not include Hyper-Threading Technology.

These parts support Enhanced IntelŽ Speedstep Technology.

These parts support Execute Disable Bit Feature (NX).

This is a dual-core processor.

This processor is not compatible with IntelŽ Viiv� technology.

 

W jednej z wcześniejszych edycji biosu do Abita można było zmieniać mnoznik, ale wtedy nie miałem jeszcze odpowiedniego procka.

O! Super wiadomość dla mnie :). Możesz napisać czy używasz tego narzędzia na codzień i jakie masz najniższe napięcie i taktowanie?

Na 630 mogę zejść z 15x na 14x. Do celów testowych dobre, ale zakres zbyt mały zeby z tym coś sensownego robić. Rightmark na mojej płycie nie był w stanie w ogóle regulować napięcia procka :(

Natomiast throttling od 100% do 12.5% Smiesznie chodzi taki procek na np. 900MHz :)

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A czy na Intelach ze Speed Stepem można obniżać mnożnik w biosie? Bo głównie o to tu chodzi w kwestii oc. I jeszcze jedno: słyszałem, że D 820 nie obsługuje SS, a wyższe modele - owszem. Czy informacja o 805 jest na 100% pewna?

nie jest 100% pewna, ale w 90%

820 nie ma SS bo sam w sobie ma mnożnik x14 więc to jest praktycznie niemożliwe

natomiast 805 ma mnożnik x20 więc obsługuje SS tak jak każdy Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast throttling od 100% do 12.5% Smiesznie chodzi taki procek na np. 900MHz :)

Hmm... ale throttling chyba nie powoduje obniżenia napięcia? Jeśli dobrze myślę, to nie ma to wpływu na spadek temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest 100% pewna, ale w 90%

820 nie ma SS bo sam w sobie ma mnożnik x14 więc to jest praktycznie niemożliwe

natomiast 805 ma mnożnik x20 więc obsługuje SS tak jak każdy Pentium D

no nie kazdy p D bo 820 nie ma SS (buehehe ale zapis, ktos by mogl nas posadzic o nacjonalizm, fascynacje hitlerem SS ;] ) :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...