Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

A wlasnie jakie macie objawy jak przetaktujecie za bardzo swoja 805? Bo dzisiaj widzialem , ze koles na takiej samej plycie jak moja spokojnie celerona z 2.26 na 3.6 podbil , a u mnie kicha przy fsb 150 system nie wstaje a proc zimny kolo 50 stopni load. Nie ma sygnalu na monitor (w bartonie byly zwiechy w programach albo niebieski ekran tutaj nic nie ma). Na 145 jeszcze wszystko dzialalalo normalnie.

 

Czy to mozliwe , ze to zintegrowana grafika niewyrabia (moze jej taktowanie jest jakos uzaleznione od fsb)? Bo zakladam , ze raczej nie dostalem najgorszej i najmniej podatnej na oc sztuki tego procesora na swiecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie jakie macie objawy jak przetaktujecie za bardzo swoja 805? Bo dzisiaj widzialem , ze koles na takiej samej plycie jak moja spokojnie celerona z 2.26 na 3.6 podbil , a u mnie kicha przy fsb 150 system nie wstaje a proc zimny kolo 50 stopni load. Nie ma sygnalu na monitor (w bartonie byly zwiechy w programach albo niebieski ekran tutaj nic nie ma). Na 145 jeszcze wszystko dzialalalo normalnie.

 

Czy to mozliwe , ze to zintegrowana grafika niewyrabia (moze jej taktowanie jest jakos uzaleznione od fsb)? Bo zakladam , ze raczej nie dostalem najgorszej i najmniej podatnej na oc sztuki tego procesora na swiecie :D

watpiliwe

raczej to procek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PCI i PCI Expres musi być ustawione na sztywno ? (PCI-33,33 MHz w biosie i 100 dla PCI-e) Mam teraz fsb na 175 i czy jeśli zostawię PCI na auto to istnieje możliwość uszkodzenia dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ustawione PCI - 33,33 MHz to kopiowanie dużych plików z partycji na partycję przebiega wolniej niż jak było na auto. Zostawić lepiej tak ? (dla bezpieczeństwa dysków ?) Jakie jest niebezpieczeństwo jak będzie na AUTO ? Przy podkręconym procku - oczywiście.

 

Edit:

Coś czytałem o blokadzie PCI na płytach P5LD2, co to jest, jak działa i czemu dokładnie służy ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz naped cd do IHC7 - niebieskie a hdd do ITE - czerwone. oczywiscie zrob dyskietke ze sterami do ITE, zeby instalator windy znalazl hdd [;

 

@wspac

wymien tasme 40 na 80 bo sie dvdrw dusi :)

 

 

dzieki :) jakos sie udalo w koncu

wiec czas na oc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie jakie macie objawy jak przetaktujecie za bardzo swoja 805? Bo dzisiaj widzialem , ze koles na takiej samej plycie jak moja spokojnie celerona z 2.26 na 3.6 podbil , a u mnie kicha przy fsb 150 system nie wstaje a proc zimny kolo 50 stopni load. Nie ma sygnalu na monitor (w bartonie byly zwiechy w programach albo niebieski ekran tutaj nic nie ma). Na 145 jeszcze wszystko dzialalalo normalnie.

 

Czy to mozliwe , ze to zintegrowana grafika niewyrabia (moze jej taktowanie jest jakos uzaleznione od fsb)? Bo zakladam , ze raczej nie dostalem najgorszej i najmniej podatnej na oc sztuki tego procesora na swiecie :D

zmień dzielnik dla ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialem nie dziala na zadnym z trzech dostepnych (z czego na dwoch pamieci pracuja sporo ponizej specyfikacji wiec nie w tym problem)

A może ten Twój Asrock nie wstaje poprostu wyżej, ma mur przy tej magistrali i nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten Twój Asrock nie wstaje poprostu wyżej, ma mur przy tej magistrali i nic nie zrobisz.

Mozliwe ;) Ale mysle , ze po majowce bede mial juz sensowna karte grafiki i wtedy sie zobaczy. A na rozwiazania hardcorowe czyli 200 FSB raczej nie ma szans bez podnoszenia napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

czy zeby wycisnąć fsb 190-200 trzeba podnosic napiecie chipsetu ? czy jeszcze czegosc na amd miałem jeszcze LDT a w intelu oprócz podnoszenia napiecia vcore trzeba podniesc jeszcze coś ? jesli tak to naj akie wartosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mowisz o WC bo na AC nie ma na to szans. chyba, ze z DELTA

może trafiłeś takiego proca :blink: kiedyś miałem prescotta (cel D 2.53) i po OC na 4.2 ghz temp. w stresie nigdy nie była większa niż 70C na BOXsie

heh wsumie to ciekawy jestem jakie ja bede miał temp. na WC bo już niedługo bede miał tego procka :wink: :wink: :wink:

POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie aż tak dużego kopa pozatym box działał wtedy na 2,5k RPM

no tylko że celeron to nie 805 :wink:

no tez racja, juz zapomnialem o 2core:P

ja narazie to co w podpisie, na napieciu standardowym, na ninja (2 wiatraki 120mm buda + zasilka 120mm, + akasa na ninja 120mm) i max 57*C (prime95 + rar), w pokoju 23*C

 

a to na 1,45v

Dołączona grafika

 

mam jeszcze maly problem z plyta, na dzielniku 1:1 pamieci pracuja mi stabilnie max ok 550mhz a na dzielniku 3:5 spokojnie pracuja 667mhz, wyzej jeszcze nie probowalem bo proc idzie juz na 4GHz... nic wiecej nie zmieniam w plycie, co jest tego powodem? mial ktos juz taki problem?

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

no tez racja, juz zapomnialem o 2core:P

ja narazie to co w podpisie, na napieciu standardowym, na ninja (2 wiatraki 120mm buda + zasilka 120mm, + akasa na ninja 120mm) i max 57*C (prime95 + rar), w pokoju 23*C

 

a testowałeś to sp2004 na obydu jajach jednoczesnie bo spi obciaża tylko 1 jajo i to nie 100% strefu wiec stabilnosc mozna potwierdzic raczej tylko sp2004. a ja mam takie pytanie jak to jest z tym napieciem jak ustawie standardowe to skacze od 1,28v nawet do 1,4v a jak ustawie sztywno np. 1,35v to raczej trzyma sie tej wartosci odczyt z cpu-z i tego softu do asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

a o co chodzi z tym vdrop modem na czym to polega i czy traci sie gwarancje na płyte jak sie zrobi tego moda? jakie jest napiecie standardowe tego procka?

 

"Jesli chodzi o dlugie skanowanie napędów to mozliwe ze chodzi ci o skanowanie raid, jesli go nie uzywasz to poprostu wylacz w biosie. Pozdro"

 

mam dwa napędy podpiete pod kontrolery te czerwone koło siebie jak wyłącze ite w biosie no to normalnie wyłącze tez te napedy a chciał bym zeby obydwa napędy były na oddzielnej taśmie jak w takim razie podpiać dwa napędy dvd-rom i dvdrw pod ta płyte na oddzielnych taśmach i jak ustawic w biosier zeby tak długo nie stał na wykrywaniu napędów podpietych pod kontroler ite ?

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ghz na AC = niezle

mozesz na tym pracowac na codzien?

procek ma standardowo wyzsze napiecie

ninja to chlodzenie niczego sobie

niech pokaze 4.2ghz

bo do 4ghz to jeszcze luz

u mnie schody zaczynaja sie powyzej 4.15 ghz......wtedy juz jest ciezko bo sie bydle grzeje i potrzebuje coraz wiecej voltow :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...