Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

ja powyzej 4.1GHz nie moge wyjsc - zasilka mi pada :( wiec chyba narazie nie dogonie Cie geng :P (taki zart jakby ktos nie skumal), na nowa musze poczekac z 3-4tyg :(, jutro zapodam wynik z 4,1GHz, moze cos minimalnie wiecej...

KOMP: Intel Pentium D 805 @ 3,6GHz @ 4GHz 1,45v || Asus P5LD2 || GoodRam DDR2 533 D9 2x512MB || ATI X300 128/128 || Caviar WD1600JB SE || ToPower P5 520wattt Titanum || Scythe Ninja PLUS || Lian-Li PC-7 SE ||

holy ... to sa potwory te 805 (itp) ... oczywiście w NAJGORSZYM znaczeniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze iz nie jest to kwesta zasilki. ja jade na huntkeyu przy 3,6G i nawet z 7900GT czy wczoraj z 2*7600GT nie ma problemow z pradem. sadze iz jest to juz koniec procka.

Dokładnie - ToPower P5 520wattt Titanum nie daje rady z pentiumem D 4,1Ghz? No, MOŻE przy 2,1v jakiś trefny egz miałby malusieńkie problemy :lol: Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos pomoze

Napisalem w temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=200070

ze jedno z rdzeni obsluguje watek explorer i czasem idzie na 50 % (zajmuje całą moc rdzenia)

Teraz po paru testach wyszlo mi ze jest to z powodu zbyt duzego przetaktowania

Obecnie mam szyne 150 i jest oki

powyzej chodzi do 180 nawet testy Prime 95 Hot cpu itp przechodzi pieknie tylko zostawia ten feralny wątek

Jak juz bylo to przepraszam ale nie znalazlem

Moze byscie tak sprawdzili u siebie czy cos takiego wystepuje

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze iz nie jest to kwesta zasilki. ja jade na huntkeyu przy 3,6G i nawet z 7900GT czy wczoraj z 2*7600GT nie ma problemow z pradem. sadze iz jest to juz koniec procka.

no to juz by miało rece i nogi :)

 

jak Wc sie spisuje? daje rade tej 805 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wc jest w trakcie ;] czekam na poczte z pompka i rezem, musze tez zamowic weze i zlaczki. moze w nastepny lub nastepny weekend je zmontuje ;]

heh to szybkiego życze ;) moje niekompletne WC juz smiga, ale mi brakuje innych bloczków (gpu i nb) a nie pompki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos pomoze

Napisalem w temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=200070

ze jedno z rdzeni obsluguje watek explorer i czasem idzie na 50 % (zajmuje całą moc rdzenia)

Teraz po paru testach wyszlo mi ze jest to z powodu zbyt duzego przetaktowania

Obecnie mam szyne 150 i jest oki

powyzej chodzi do 180 nawet testy Prime 95 Hot cpu itp przechodzi pieknie tylko zostawia ten feralny wątek

Jak juz bylo to przepraszam ale nie znalazlem

Moze byscie tak sprawdzili u siebie czy cos takiego wystepuje

pozdro

Probowales reinstall systemu ? Moze po prostu jakis konfilkt programowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze iz nie jest to kwesta zasilki. ja jade na huntkeyu przy 3,6G i nawet z 7900GT czy wczoraj z 2*7600GT nie ma problemow z pradem. sadze iz jest to juz koniec procka.

 

Dokładnie - ToPower P5 520wattt Titanum nie daje rady z pentiumem D 4,1Ghz? No, MOŻE przy 2,1v jakiś trefny egz miałby malusieńkie problemy :lol:

1. ten huntkey ma ponad 30A na 12v, jest mocniejszy niz tabliczka znamionowa z 400watowego odpowiednika

2. moj topower ma niby 26A, ale tak naprawde ma cos kolo 24, bo w serii P5 troche to zawyzali, zalezy jeszcze od modelu, moj ma slaba 12v a mocne 5v (50A) - niestety

 

przeliczajac potrafi podac max 300W na 12v, co troche malo na config z tym prockiem

 

gdzies sie pomylilem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj HK ma podana max moc na liniach 12V - 216W choc OC-Team testowal go na "obciazalniku" na targach i przez 4 minuty byl w stanie oddac 500W zanim sie spalil [;

jakos nie chce mi sie wierzyc, ze ten P5 az taki slaby jest :|

 

 

BTW. popraw siga, bo ma 12 lini i chyba masz czcionke troche wieksza niz 2.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj HK ma podana max moc na liniach 12V - 216W choc OC-Team testowal go na "obciazalniku" na targach i przez 4 minuty byl w stanie oddac 500W zanim sie spalil [;

jakos nie chce mi sie wierzyc, ze ten P5 az taki slaby jest :|

BTW. popraw siga, bo ma 12 lini i chyba masz czcionke troche wieksza niz 2.

no niestety, jest slaby, zagrzeje sie i resetuje mi kompa, albo wylacza, i tak dziw ze ciagnie ponad 300wat na 12v, w wersji EV (czy cos takiego) - nie Titanum, ma wieksza linie 12v kosztem 5v, a tez nazywa sie P5 520W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz troche tansza konfiguracja z D805 ;) Mobo P5P800 SE , nie mialem dzisiaj za duzo czasu wynik bez wiekszych kombinacji (nie chcialo mi sie bawic z RAMem). Jutro nad tym popracuje . System po AXP mocno zasyfiony .

Dołączona grafika

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz troche tansza konfiguracja z D805 ;) Mobo P5P800 SE , nie mialem dzisiaj za duzo czasu wynik bez wiekszych kombinacji (nie chcialo mi sie bawic z RAMem). Jutro nad tym popracuje . System po AXP mocno zasyfiony .

Dołączona grafika

witam

na jakim to napieciu? 1,45v?

sprawdzales czy przechodzi prajma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, pariodiuje sprzedarz wszystkiego jako selekty :P

poprostu sprawdzone - pewne kosci :)

Ty sie smiejesz , a jak napisalem ,ze barton chodzil na 11x205 na 1.65V to po 4 godzinach poszedl za ustawiona cene kup teraz ;) A co do sprzedawania "selektow" to jeszcze nic najfajniejsze sa jedyne oryginalne karty graficzne nvidii czy ati , nie to co tanie podroby od msi czy xfx-a :D

 

 

Swoja droga jak sadzicie czy deer 400W (15-17A na linii 12v roznie pisza na tabliczkach :) ) wystarczy by ciagnac 805 + 7600gt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie smiejesz , a jak napisalem ,ze barton chodzil na 11x205 na 1.65V to po 4 godzinach poszedl za ustawiona cene kup teraz ;) A co do sprzedawania "selektow" to jeszcze nic najfajniejsze sa jedyne oryginalne karty graficzne nvidii czy ati , nie to co tanie podroby od msi czy xfx-a :D

Swoja droga jak sadzicie czy deer 400W (15-17A na linii 12v roznie pisza na tabliczkach :) ) wystarczy by ciagnac 805 + 7600gt ?

wątpię... ma tylko jedną linię i takie I?? trochę słaby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie smiejesz , a jak napisalem ,ze barton chodzil na 11x205 na 1.65V to po 4 godzinach poszedl za ustawiona cene kup teraz ;) A co do sprzedawania "selektow" to jeszcze nic najfajniejsze sa jedyne oryginalne karty graficzne nvidii czy ati , nie to co tanie podroby od msi czy xfx-a :D

Swoja droga jak sadzicie czy deer 400W (15-17A na linii 12v roznie pisza na tabliczkach :) ) wystarczy by ciagnac 805 + 7600gt ?

samego procka to uciagnie napewno, ale z grafika to juz nie, komp w stresie (grze) wysypie sie - lub zasilka czego nikomu nie zycze wylaczy sie, padnie...

przydalo by Ci sie z 20A na 12v conajmniej (na jednej liniil, lub sumarycznie ze 24A)

 

wątpię... ma tylko jedną linię i takie I?? trochę słaby...

ilosc linii nie ma nic do znaczenia, to tylko norma atx, ze stabilnoscia to roznie bywa, zasilki z jedna maja duzo lepsza niz inne z dwoma, zrodlo przeciez i tak jest jedno dla tego napiecia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie kogos dorwac z lutownica odpowiednia ;) Jedna osoba nawet mi sie juz nasowa na mysl [;

PS Puszcze ta zniewage mimouszu her Flik , laski nie zapomnij tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samego procka to uciagnie napewno, ale z grafika to juz nie, komp w stresie (grze) wysypie sie - lub zasilka czego nikomu nie zycze wylaczy sie, padnie...

przydalo by Ci sie z 20A na 12v conajmniej (na jednej liniil, lub sumarycznie ze 24A)

ilosc linii nie ma nic do znaczenia, to tylko norma atx, ze stabilnoscia to roznie bywa, zasilki z jedna maja duzo lepsza niz inne z dwoma, zrodlo przeciez i tak jest jedno dla tego napiecia....

 

wiesz jak by były dwie linie po 15-17A to chyba była by różnica... <lol>

imo Pentium D 805 kupuje się żeby kręcić... (przynajmniej jeśli chodzi o "pure pc-towców") więc trzeba mieć zasilacz pożądny

 

btw. co do normy to jest tak chyba tylko dlatego, że przepisy unijne ograniczają max I na pojedyncza linię do bodajże 32A...

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos bedzie robil vdropa tej lamie to i ja przy okazji poprosze ;]

heheehehehhee

 

wiesz jak by były dwie linie po 15-17A to chyba była by różnica... <lol>

imo Pentium D 805 kupuje się żeby kręcić... (przynajmniej jeśli chodzi o "pure pc-towców") więc trzeba mieć zasilacz pożądny

ja podalem minimalne wartosci A na linii 12v dla jednej i mniej wiecej dla dwoch linii, jak by bylo 15-17 na kazdej z dwoch to super, a Michaelius ma tylko jedna linie z takim wlasnie amperarzem...

 

btw. co do normy to jest tak chyba tylko dlatego, że przepisy unijne ograniczają max I na pojedyncza linię do bodajże 32A...

no nie do konca bo, okresla to norma atx (nie pamietam juz numeru - 2.1??), jej zwolenniekiem jest intel... i chodzi o 20A jako ten max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie kogos dorwac z lutownica odpowiednia ;) Jedna osoba nawet mi sie juz nasowa na mysl [;

PS Puszcze ta zniewage mimouszu her Flik , laski nie zapomnij tylko ;)

dziekuje, z kostka juz lepiej, nawet noga mi do buta wchodzi [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest na 1,45V i SP2004 wywala sie po 30 minutach bo mam straszne wachania napiec . Ktos zrobi mi vdropa w Olsztynie ? :D

chyba raczej od wzrostu temp sie po pol h wywala

od walan napiec to moze po minucie juz wywalic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to dobre slowo . Ale Geng lapy nie wkladales do mojego riga wiec nie wiesz jakie mam temperatury :lol: Ja tez gdybam ale watpie aby od ~60C w stresie sie wywalalo . Dzisiaj znowu bawilem sie Sp2004 i wyala sie po 6 minutech jadro 0 a 1 leci dalej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to dobre slowo . Ale Geng lapy nie wkladales do mojego riga wiec nie wiesz jakie mam temperatury :lol: Ja tez gdybam ale watpie aby od ~60C w stresie sie wywalalo . Dzisiaj znowu bawilem sie Sp2004 i wyala sie po 6 minutech jadro 0 a 1 leci dalej :blink:

rdzen rdzeniowi nie rowny, jeden moze sie krecic zajebiscie, drugi kijowo i nic sie nie poradzi, proc sie kreci kijowo, ale ciekawe gdy jeden ma bleda drugi nie, taki polstabiny proc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to dobre slowo . Ale Geng lapy nie wkladales do mojego riga wiec nie wiesz jakie mam temperatury :lol: Ja tez gdybam ale watpie aby od ~60C w stresie sie wywalalo . Dzisiaj znowu bawilem sie Sp2004 i wyala sie po 6 minutech jadro 0 a 1 leci dalej :blink:

no przy wyzszych taktach przy 55 juz sie moze wywalic, czmu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey geng, jak masz z temp na mostku nb? ja sprawdzajac zewnerznym czyjnikiem, pokazalo mi cos kolo 70*C w stressie na szynie 200mhz.... o0

ten radiatorek na mosfetach nie daje sie juz nawet dotknac....

zmieniales chlodzenie na plycie? bo na nb to planuje do tyg zmienic bo cos mi sie wydajze ze to troche mnie hamuje w oc.... szczegolnie jak sie nagrzeje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy wyzszych taktach przy 55 juz sie moze wywalic, czmu nie?

No bo troche brakuje do jakichs krytycznych temperatur . Watpie ze to moze byc powodem ale oczywiscie istnieje jakas szansa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...