Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Ty sie smiejesz , a jak napisalem ,ze barton chodzil na 11x205 na 1.65V to po 4 godzinach poszedl za ustawiona cene kup teraz ;)

Dobre wieści :D (bo mój niedługo idzie pod młotek, a robi to na 1.45V)

 

A w temacie... Znak złapał minusa, bo płyta miała być na piątek, ale z powodu "kłopotów w transporcie" już druga zamówiona dla mnie sztuka także zaginęła... Szok po prostu! <_< Trza czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo troche brakuje do jakichs krytycznych temperatur . Watpie ze to moze byc powodem ale oczywiscie istnieje jakas szansa ;)

krytyczne temp nic nie znacza :lol:

i sa podane dla stockowych mhz i vcore :-P

jak krecisz to wsio sie zmienia ( jedynie po przekroczeniu tej temp moze wlaczyc sie throttling, ale kto tego uzywa? :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie widze sensu w twoim rozumowaniu ? Skoro proc ma fizycznie ograniczna temp pracy to co maja do tego megaherce ? Szybsza praca powoduje tylko szybsze przegrzewanie a nie zmiane wlasciwosci termicznych/fizycznych procesora . MHz maja wplyw na TDP procesora ale nie o tym tu mowimy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie widze sensu w twoim rozumowaniu ? Skoro proc ma fizycznie ograniczna temp pracy to co maja do tego megaherce ? Szybsza praca powoduje tylko szybsze przegrzewanie a nie zmiane wlasciwosci termicznych/fizycznych procesora . MHz maja wplyw na TDP procesora ale nie o tym tu mowimy .

nieprawda, krecac procka powyzej jakiejs wartosci, spada jego zywotnosc, dlatego trzeba jeszcze zjechac z temp, ale to takze zalezy od modelu (wysypie sie przy 60*C, a przekrecony o powiedzmy 500mhz wysypie sie juz przy 50*C i volty nic nie dadza), zwiazane jest to z termodyfuzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, krecac procka powyzej jakiejs wartosci, spada jego zywotnosc, dlatego trzeba jeszcze zjechac z temp, ale to takze zalezy od modelu (wysypie sie przy 60*C, a przekrecony o powiedzmy 500mhz wysypie sie juz przy 50*C i volty nic nie dadza), zwiazane jest to z termodyfuzja...

a ja nie mowie o zywotnosci

mowie co zauwazylem majac procki

ten niby przy 65*C ma ta "jakas wartosc"

chodzil stabilnie przy 72*C w stressie przy 4.1ghz 1.6V no i co??? dzialal, jakos sie nie sypał, i to krecony na dodatek....

tak samo przyklad celinki o ktorej pisalem wczesniej....

a zywotnosci zywotnoscia, producent i tak daje tylko 3 latka gwary:P wiec katowac mozna niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage mocno statystyczna zasada wytrawiania i domieszkowania ukladow na krzemowym waflu nie ma sie co dziwic :) Pozatym nastepny numer seryjny procesora bynajmniej nie musi oznaczac sasiedztwa na krzemowym waflu, a raczej dopiero na linii montazowej gdzie byl zamykany w oprawce.

A zywotnosc to mowiac szczerze kogo obchodzi jesli proc wysiadzie po 5 latach zamiast po 10 na przyklad. I tak bedzie wtedy zlomem do edycji tekstu i tak. Zreszta pewnie nawet podkrecony proc ma w kompie entuzjasty znacznie lepsze warunki niz biedaczek co sie dostal do biura w obudowie codeshita z jednym wentylatorkiem i boksowym chlodzeniu, a calosc wsadzili do jakiejs szafki zamknietej z 3 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta pewnie nawet podkrecony proc ma w kompie entuzjasty znacznie lepsze warunki niz biedaczek co sie dostal do biura w obudowie codeshita z jednym wentylatorkiem i boksowym chlodzeniu, a calosc wsadzili do jakiejs szafki zamknietej z 3 stron.

 

hehehe, nom to prawda, niedawno kumplowi padl athlon 2400+ sam od siebie, (tzw smiercia naturalna) zabral ze soba plyte glowna, ciekawe bo gosc mowil mi ze pracowal srednio w 70*C, nie krecony, a to nie taki stary proc, zyl ze 4 lata... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to mam podobną historię. Mój współlokator ma u siebie w budzie Durona 1 Giga. Buda to mini-tower, no-name, bez żadnej wentylacji. Dodatkowo, zasiłka montowana pionowo i zasłania dopływ powietrza do proca (na którym wentyl jest równie marny). I pewnego dnia padł mu wiatrak w tej zasiłce zasiłce. Jakis Megabajt czy podobny shit to był, ale była w miarę cicha i nie zauważyliśmy. W pewnym momencie wchodzi do pokoju drugi współlokator i pyta sie, czy nam się żarcie spaliło, bo coś śmierdzi :D. Siedzieliśmy w pokoju dłużej i nic nie wyczuliśmy - no więc szybki wypad na korytarz, powrót i faktycznie jedzie, ale palącą się elektroniką :D. Góra jego budy dosłownie parzyła. Szybkie odpalenie Everesta - na procku 81*C :mur:. Nie wiedziałem, że te Durony tyle wytrzymują. Wiatrak na procu nic nie dawał, bo brał cholernie gorące powietrze z zasilacza. W sumie to tylko pogarszał sprawę :lol:. Najfajniejsze, że po wymianie zasiłki komp żyje do dziś - to się nazywa test na wygrzanie B)

 

Ale koniec OT. Ja chce moją płytę! Athlon i NF7-S już ponownie potestowane, screeny porobione i czekają na wystawienie, a tu nie mam sprzętu! Wrrrr...

 

 

@genghiskhan

Nie wiesz może, co jest zasilane z poszczególnych linii 12V w tych Taganach? Z jednej mobo+proc, a z drugiej 2xPCI-E? Bo jeżeli tak, to przy Combined 30A będę musiał raczej pozostać (grafa na AGP)... max. 360W... hmm... może kurde czkawki dostać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc skompletowałem dziś wreszcie mój sprzęt. Wszystko ładnie pięknie, pachnie nowością, gwarancja 3 lata itp. Tylko jest pewien szkopuł... :mur:

 

 

UWAGA, PONIŻEJ PRZYKŁAD GŁUPOTY. DZIECI, NIE RÓBCIE TEGO W DOMU!

 

Chciałem na proca założyć moje dotychczasowe chłodzenie, czyli Zalmana 7000B-Cu. Oficjalnie na 775 nie pasuje, ale zapinka ZM-CS1 rozwiązuje ten problem, toteż się w takową zaopatrzyłem. W skrócie cała zapinka to zaokrąglona kwadratowa ramka, którą przykręcasz do dziur wokół Socketu, a na której są dwie dziury do przykręcenia wiatraka.

 

No więc procedura standardowa: wymieniłem gluta na NB na AS5, cyknąłem kilka fotek i zabierałem się za montowanie proca. I w tym momencie... JA PIER****!!!

 

Załączona fotka, mam nadzieję, wyjaśnia wszystko...

 

Dołączona grafika

 

:zonk: :zonk: :zonk: :mur: :mur: :mur: :blink: :blink: :blink: :wacko: :wacko: :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa....

 

W ogóle wk*rwia mnie już pierwszego dnia ta płyta. Ten syf, co był na NB to z 20 minut czyściłem, a i samego radiatora wymienić nie można, bo oczywiście nie ma dziur dokoła! Miał tam wylądować Zalman (ten fabryczny Asusik mnie nie przekonuje jakoś :lol:), ale chyba ręcznie jakieś druty trzymające będę musiał dorobić!

 

No i nie będę mógł na proca zamontować niczego, co maw zapince elementy łączące dziury wokół socetu - jedynie takie, gdzie jest to rozwiązane jak w boxowym wentylu, a więc "krzyżowo". Błądzę własnie po Allegro i szukam... i chyba przyjdzie sie nieco cofnąć w ewolucji i Freezera zamontować... To sobie kuźwa pokręcę... Jak to mawiają, stary a głupi :mur:

 

 

EDIT...

jak do tej pory...

 

Ninja - ?

THERMALTAKE TOWER 102 - nie da rady

THERMALTAKE PIPE 101 rev2 - nie da rady

Thermaltake BIG TYPHOON - nie da rady

w ogóle Thermaltake raczej nie pójdzie, bo ma zapinki w kształcie |--|

Thermalright SI120 - nie da rady

Thermalright HR-01 775 - da radę! za cenę Ninja x 1.5 :?

Aerocool HT-102 - może... trzeba sprawdzić...

 

EDIT 2:

No i problem rozwiązany - dzięki Niemiec!

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma i chwali , weszla bez zadnych problemow a nawet cholera nie sprawdzalem czy pasuje :D Dopiero sobie uzmyslowilem ,ze mogla by nie pasowac :D W idle ~40C w stresie ~60C . Gdzie mi tam do tych niemieckich 80C :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma i chwali , weszla bez zadnych problemow a nawet cholera nie sprawdzalem czy pasuje :D Dopiero sobie uzmyslowilem ,ze mogla by nie pasowac :D W idle ~40C w stresie ~60C . Gdzie mi tam do tych niemieckich 80C :P

te stopnie to na jakism oc?

 

ja na 3.8GHz mam na windowsie 46*C, stress (prime95+sp2004) 64*C przy 22*C w pokoju

odczyty z everesta

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te stopnie to na jakism oc?

 

ja na 3.8GHz mam na windowsie 46*C, stress (prime95+sp2004) 64*C przy 22*C w pokoju

odczyty z everesta

Mam mniej wiecej tak samo 20x185MHz , te 40C w idle przy otwartym oknie ;) Spoko Szfabik jutro powinna byc =] Zobaczymy czy uda sie pobic te wroclawsko-mongolskie 4,5ghz [; Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde jaki vcore :blink:

tak się podłączę do tematu bo przegladałem ten wątek właśnie :) a propos vcore (nie krzyczcie zebym szukal w temacie o moim procku, pliiis) pewnie P D805 i P530 maja podobna tolerancje na napiecie (a moze jednak nie?), ile mozna dac mu bezpiecznie do pracy codziennej a ile tak na krotko, do testów, zeby mu za bardzo nie skrócić zycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...