Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką mobo polecacie do OC tego procka. Do podkręcania AMD to najlepsze są DFI ale pod intela nie mam pojęcia. Przedział cenowy do 600zł

 

Jaką mobo polecacie do OC tego procka. Do podkręcania AMD to najlepsze są DFI ale pod intela nie mam pojęcia. Przedział cenowy do 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym Abita AW8, cena 600 zł jako bezproblemową i stabilną płytę gdyby nie to że mam wątpliwości czy procki o na 533Mhz w ogóle będą poprawnie obsługiwane przez chipset I955x który był projektowany na 800 i 1066 MHz.

Działac będzie, ale niech ktoś potwierdzi kto ma płytę na 955, używa Celerona i podkręcał taki zestaw. Mam uzasadnione przypuszczenia że mogą pojawić się problemy. Więc z tymi propozycjami płyt na 955x póki co proponuje ostrożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano Panocku :)

Wiem że były problemy z podniesieniem procków 533 powyżej 170 MHz na chipsetach 955. Może nie będzie to dotyczyło 805, ale póki ktoś tego nie sprawdzi to zalecał bym ostrożność.

Zapewne w ciągu niedługiego czasu będzie wiadomo jak ta sprawa się ma. Być może sam za kilka dni będę taką opcje testował.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz procka w domu, mobo zostawilem w pracy, ale pamieci nie dojechaly. powinny byc jutro a jak nei to odpale kompa na tylko jednej kostce geja 667. chce ktos fotki procka

dawaj fotki :)

 

I czekam na jakieś testy od Ciebie :D ;) bo poważnie pomyśluje nad przesiadką :]

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A można się spytać jakie kostki będziesz miał w parze z procem? :)

ja polecam GoodRAMy 533 :D

 

co do FSB to oczywiście jest to problem ale szczerze wątpie żeby leżał po stronie chipsetu. Sam intel przecież twierdzi że 805 to procki które nie przeszły testów pracy na FSB=200MHz

tak samo jest zapewne z Celkami

 

potwierdzają to też pierwsze testy - na HKEPC nie mogli przebrnąć przez 190 niezależnie od napięcia (chłodzenia)

 

także raczej bym nie przepłacał za mobo :-P

 

Niemiec - sprawdź go jak lata nawet na tej jednej kostce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do FSB to oczywiście jest to problem ale szczerze wątpie żeby leżał po stronie chipsetu. Sam intel przecież twierdzi że 805 to procki które nie przeszły testów pracy na FSB=200MHz

tak samo jest zapewne z Celkami

 

potwierdzają to też pierwsze testy - na HKEPC nie mogli przebrnąć przez 190 niezależnie od napięcia (chłodzenia)

 

także raczej bym nie przepłacał za mobo :-P

czyli można spokojnie wessać coś na 945 - ale też będzie później gorzej ze sprzedażą ... ehh :P Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ciekaw jestem jak to z nim będzie. Oby to nie była "psia wydajność". Niemiec pierwsze co zrób jak siejuż oswoisz to porównanie 3D z a64 na takich samych taktach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ciekaw jestem jak to z nim będzie. Oby to nie była "psia wydajność". Niemiec pierwsze co zrób jak siejuż oswoisz to porównanie 3D z a64 na takich samych taktach :)

kolejny....co bedzie porownywał procki na takich samych taktach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ciekaw jestem jak to z nim będzie. Oby to nie była "psia wydajność". Niemiec pierwsze co zrób jak siejuż oswoisz to porównanie 3D z a64 na takich samych taktach :)

Porównanie A64 vs P4 lub PD na takim samym taktowaniu to można sobie w .... wsadzić, a już tym bardziej 3D - od zawsze wiadomo, że A64 było lepsze niż P4 i PD w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzecik przyjechal.

 

w 3d to bede mogl dac tylko wyniki z 6800GS pracujacej z sempem na 2,7ghz, bo poprostu nie chce mi sie robic testow przy innych taktach zwlaszcza, ze ze starego cfg zostalo mi tylko mobo. poza tym wyniki z 68gs mam zapisane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny....co bedzie porownywał procki na takich samych taktach :lol:

chodzilo o takty karty graficznej :)

 

A dokładniej o to ile MHz bedzie potrzebował Pentium D aby dojechal z wynikiem 3D (w 3dm2001) do wyniku Niemca na 2,7GHz i 6800GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...