Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie WC ? Przecierz to zapinka od Zalmana 7000 a tego dlugopis nie utrzyma ;P

Dokładnie

LordFury >> nie mozesz zmodyfikowac nieco tej zapinki? Dac jakies dystanse czy cos? Przeciez musi dzialac.

Też o tym najpierw myślałem, ale się nie da - nie docisnę później zalmana do proca. Chyba że w samym zalmanie też zapinkę jakąś własną wrzucę...

 

Zresztą już nieaktualne - Zalman pójdzie na Allegro, bo przyszły nowe zabawki :D

2128323[/snapback]

...

bydle potrafi.... dovoltowac jeszcze wystarczylo (cine stabilny)

:blink: :blink: :blink:

 

No ale do granicy jak widać jeszcze daleko :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, no i znalazł się winowajca! I to wcale nie zasilanie, dające obniżone napięcie. Że proc, także wątpie, bo by musiała być baaardzo trefna sztuka, żeby nie móc stabilnie 3.5 giga uciągnąć, przy 3.6 wcale nie wstając (a sprawdzałem do 1.55V).

 

Wygląda na to, że przegrzewa się NB na płycie! Na ustawieniach stock jest solidnie ciepły. Przy marnym fsb 160 bardzo ciężko już na radiatorze utrzymać palec. Powyżej nie ma szans - przy fsb 175 po prostu tak parzy, że się ani przez chwilę nie da!

 

No i teraz jest mały problem, bo znajduje się on w strefie "bez wiatru". Założę bok budy, to jeden wiatrak boczny będzie wiał w jego kierunku - może wystarczy. No ale na procku pewnie nieco podskoczy. Wygląda więc na to, że będzie trzeba jednak dorobić do niebieskiego Zalmana zapinkę na 2 druty, albo w ostateczności jakieś ciche aktywne zamontować. Będzie z tym jeszcze trochę zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie mobo

jakie timingi

jak ramy puszczone

ktorym palcem sprawdzales?;] moze masz delikatna skore i juz 50*C cie parzy :D

 

a tak z innej beczki

kupilem woreczki do lodu dzisiaj;]

postaram sie wycisnac z tego grata jeszcze wiecej;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2131352[/snapback]

jakie mobo

jakie timingi

jak ramy puszczone

ktorym palcem sprawdzales?;] moze masz delikatna skore i juz 50*C cie parzy :D

P5P800SE + Samsungi UCCC na luźnych ustawieniach (3-3-3-8), PAT wyłączony. Zresztą to nie same RAMy są tu problemem, robią na tych ustawieniach >250MHz, więc 225 to raczej pikuś...

 

A "paluszków aż tak delikatnych" nie mam, bez obaw. Przymocowałem do radiatora zewnatrzny miernik (z Musketeera). Obecnie dla świętego spokoju jadę na fsb160 i tu w idlu jest ok. 65*C, w mocnym stresie (spi32m+sp2004mix) kręci się w okolicach 70-75*C. Przy 180 w idlu ~70*C ,w stresie nie wiem, bo wywala już programy... Zgaduję, że w okolicach 80*C. Czyżby granica?

 

Zresztą, nawet jeśli to nie jest przyczyna, to i tak zmieniam chłodzenie. Dyskomfort psychiczny jest,że mi się gotuje :-P

 

 

EDIT:

To powyższe to o mostku na płycie było - proca do takich temp. (80*C) bym nie męczył :lol:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

powiem szczerze, że jak zobaczyłem testy tego penta to żałuję, że jak miesiąc temu kupowałem 939 nie kupiłem jego [bo go nie było]

kurcze naprawde mi żal :( i taki tani... a jakie oc!!!

kurcze jakbym nie miał straty to bym sprzedał plyte pamieci i proca z siga ale na pewno strata by byla :/

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lord

niestety ale AC do porzadnego Oc tych procow sie nie nadaje (chyba ze trafisz na sztuke jeszcze lepsza od mojej - a sa takie:P wtedy moze 4g na ac zrobisz

te proce w stressie biora ponad 300W po oc wiec tu juz trza dobrego WC zeby to schlodzic

ja juz dzisiaj sie z nim nie bije

jutro beda wklady do lodowki wiec i woda zimna to sie pobawie moze 4.6g sie uda;]

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lord

niestety ale AC do porzadnego Oc tych procow sie nie nadaje (chyba ze trafisz na sztuke jeszcze lepsza od mojej - a sa takie:P wtedy moze 4g na ac zrobisz

te proce w stressie biora ponad 300W po oc wiec tu juz trza dobrego WC zeby to schlodzic

ja juz dzisiaj sie z nim nie bije

jutro beda wklady do lodowki wiec i woda zimna to sie pobawie moze 4.6g sie uda;]

pozdr

SAM PROC ZŻERA 300W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wydziela 300W w postaci ciepla to pewnie pobiera troche ponad 300 ;)

Chyba niekoniecznie. Bo to chyba nie całkiem "te same waty" (napięcie*natężenie oraz energia=>temp). No ale z drugiej strony "wat to wat". Nie wiem, fizykę miałem dawno temu, więc się nie będę upierał... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wydziela 300W to az strach pomyslec ile musi pobierac. w zasadzie to nie wiem jaka mialby skutecznosc, ale zakladam ze 30% to powinien (najwieksza maja mobile pewnie okolo 70%) mozna sobie latwo przemnozyc. poza tym Wat to Wat niezaleznie czy pobrany czy wydzielony. :) skoro sie wydziela, to musial byc skads pobrany, bo z niczego to sie one nie biora ;) (swoja droga gdyby sie braly to mielibysmy darmowe zrodlo energii :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba zima to tylko czlowiek otwiera bok obudowy i juz go jego pentium IV ogrzeje w najgorsze mrozy :D

A tak swoja droga to ponizej 300 wat bierze caly niepodkrecony system z 805d i 7800gt wedlug pomiarow anandtecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No ba zima to tylko czlowiek otwiera bok obudowy i juz go jego pentium IV ogrzeje w najgorsze mrozy :D

A tak swoja droga to ponizej 300 wat bierze caly niepodkrecony system z 805d i 7800gt wedlug pomiarow anandtecha.

podziel sie wrażeniami jak i do ilu można podkręcić PD 805 na tym biednym Asroczku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpoczynamy z Genghisem benching 2x805 (jego i mojej) na bardzo zimnej wodzie (z wkładami z lodu) :] Podwieczór powinny pojawić się screeny i kilka fotek :]

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LordFury u mnie temperatury sa kolo ~45C na NB a i tak napiecia skacza jak szalone . Nie wiem wogole czy NB ma cos wspolnego z zasilaniem :S

Raczej chodzi mi o to, że przy takiej temp. NB sama płyta może stawać się niestabilna i dlatego wywala mi pi/sp2004. W końcu to tam siedzi kontroler pamięci i może przy 75-80*C zaczyna generować błędy. W takim wypadku proc i ram moga być OK, ale "po drodze" robią się problemy.

 

A zasilanie to mosfety, które swoją droga też gorące jak jasna cholera są na tej płycie... Na nf7-s sobie je ładnie oradiatorowałem, tu chyba będzie trzeba to samo zrobić... Zobacz może, czy u Ciebie też tak się grzeją... Do tych pod ninją ciężko będzie dotrzeć, ale są tez trzy sztuki między NB i wtyczką 24-pin - chyba jeszcze cieplejsze niż NB u mnie (na NB można jednak kilka sekund rękę utrzymać, na nich w ogóle nie - parzy po prostu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to procek dostal dzisiaj po [gluteus maximus];]

stanowisko:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

efekty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i niestety niedokonczone spi:( :

32mb

Dołączona grafika

i zaczal liczyc na 4.6 ale zwis:

Dołączona grafika

 

i max screen tez taki jak spi..

Dołączona grafika

 

wiecej testow nie bedzie

w tyg spyle procka i zobaczycie moje boje w innym topiku ;]

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne te NOT EXACT IN ROUND :P Przesiadka na AMD czy jak ? ;] LordFury ja na dniach kupuje radiatorki na pamieci BGA na mosfety oraz wymienie paste na NB bo jade na stocku ;) Sadze ze radiatorki spokojnie wejda pod Ninje .

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...