Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie EOT [;

nie mam teraz lepszego chlodziwa i wogole nie posiadam xp64 :P

 

temp daje sie we znaki, bo na 4,2 1,25V zaliczylem BSODA z 1h SP2004 przy wlaczaniu painta :|

Dalszą dyskusje na temat 9xx proponuję przenieść Tutaj

EOT Panowie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po daniu Ceramique na NB i radiatorow pentagrama na mosfety mam aktualnie stabilnego SP2004 na 20x185 . Walcze dalej :P

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, zauważyłem na p5p800se bardzo "ciekawe" zjawisko...

Jeśli przez coś płynie prąd, to się ów element ku**wsko nagrzewa :mur:

I to już nie tylko NB i mosfety, bo tego w sumie można się było spodziewać, ale każde małe [ciach!]o :angry:

Nie wiem, może po prostu trafiłem na taką sztukę...

 

Tak czy inaczej, kręcenie idzie chwilowo w odstawkę - do końca sesji. Procek będzie się kulturalnie chłodził, obecnie @3.2GHz trzyma ładnie ~32*C w idlu (Ninja@900rpm + wyciąg 120mm tuż za nią tak samo).

 

Ale później płyta ląduje na "warsztacie" i coś czuję, że dostanie wersję vdroop + max. oradiatorowanie. Jak to będzie wyglądać? Na zachętę "maleństwo", które po ładnym docięciu wyląduje na NB. Zalman jakoś tak mizernie wygląda. I odpowiadam - tak, to jest kupa miedzi tam na dole :twisted2:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej najwyższej temperatury grzały wam się 805-tki ? (i oczywiście jeszcze chodzą), a może komuś już padła z udaru ? Zastanawiam się jaka jest normalna temperaturka pracy dla tego procka skoro u mnie pod obciążeniem potrafi skoczyć do 70 st. a w idle 48 - 50 st. C ?

Czy praca w tem. 70 st. drastycznie nie skraca jego żywota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej najwyższej temperatury grzały wam się 805-tki ? (i oczywiście jeszcze chodzą), a może komuś już padła z udaru ? Zastanawiam się jaka jest normalna temperaturka pracy dla tego procka skoro u mnie pod obciążeniem potrafi skoczyć do 70 st. a w idle 48 - 50 st. C ?

Czy praca w tem. 70 st. drastycznie nie skraca jego żywota ?

Skrócić może ale tak z 10 lat na 8 :P Czyli jakby nie patrzeć procek po takim czasie będzie już lekkim złomem :P :D

A po za tym moja ostatnio była "wygrzewana" na boxie tylko do testów memek do temperaturki 70-80 st i nic jej nie jest :P :D

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co prześledziłem to wszystkie podobnie grzeją, a jeszcze (jak na razie) nikomu się nie ugotował. Mój Pentagram jednak nie starcza do 805-tki. Sprawdzę jeszcze z inną pastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dziadowkim WC mialem 72*c na 4.1ghz w stressie ;]

EDIT:

a teraz mały zamęt

testowalismy wlasnie 805 Kvanfielda

stanowisko jak zawsze ale temp mniejsze:

Dołączona grafika

oto winiczki: :lol:

16mb

Dołączona grafika

32mb zwiecha przy 4.6g :(

Dołączona grafika

1mb: wynik kiepski bo jedna kosc 512 takty synchro i single channel (za tydz bede mial 2kosc to sie ponowi testy)

Dołączona grafika

troche lepsza sztuka od tej mojej :lol:

chcecie taka? ;]

to na PW do KVANA prosze pisac;]

dziekuje za uwage;]

 

ps. w topiku o 9xx moje boje z 930:) na troche poszla zobaczcie sami:)

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalismy wlasnie 805 Kvanfielda

Nonono, ładnie. I to 1.5375V to już też takie, na którym w miarę codziennie można by jechać... Pogratulować :wink:. Aż kusi, żeby samemu się pobawić, tylko kuźwa nie ma kiedy <_<

 

Dziś wreszcie zaczynam odrabiać straty "finansowe" i poprzedni sprzęt ląduje koło 18-tej na Allegro... Mam nadzieję, że się zwróci w miarę... W końcu jak nie patrzeć, większość XP-M 2500 nie robi stabilnego 2.5GHz @ 1.7V :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, zauważyłem na p5p800se bardzo "ciekawe" zjawisko...

Jeśli przez coś płynie prąd, to się ów element ku**wsko nagrzewa :mur:

I to już nie tylko NB i mosfety, bo tego w sumie można się było spodziewać, ale każde małe [ciach!]o :angry:

Nie wiem, może po prostu trafiłem na taką sztukę...

Jak walczyłem z P4C800 Deluxe też wydawało mi się że NB się grzeje i blokuje ramki ... ale czy na def radiatorku czy na WC z wodą 0 stopni szło tak samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pol roku a niecaly miesiac. nie wszyscy maja czas tylko na kompa, sa tez inne zajecia.

hmmm ja akurat ostanio wiekszosc czasu spedzam poza domem a jakos mieszam przy kompie i wcecie moim ;]

niemiec za duzo chelejesz i nie pamietasz;] pozniej masz dziury czasoprzestrzenne i gadasz ze czasu malo :D :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od niedawna stalem sie posiadaczem tego procka, postanowilem sie pochwalic nowym nabytkiem.

Co potrafi na WC wszyscy wiedza, bo to procek Ganga.

Teraz czas na AC - Ninja+Fander120.

3.6GHz@1.4(bios) - Dual sp2004 - 9h temp 67*C

3.66@1.4125 - dual sp2005 - po okolo 20 minutach sp wlaczone na core1 wylancza sie, nie daje bledu, ale resetuje sie sam program. Podnoczenie napieia nie pomaga. Temp max 69

Tak samo dzieje sie az do 3.8@1.47 - po kilku minutach reset windy - bez bledu w sp2004. spi32 mb rpzechodzi spokojnie :)

 

EDIT:

Mobo: P5WD2 bez modow.

RAM: Goodram D9 1:2 3-3-3-7, Przy wyzszych fsb niz 185 daje na 3:4.

Zasilacz: Antec TP550W - zeby ktos nie powiedzial ze to wina zasilacza, bo sie zasmieje na smierc

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od niedawna stalem sie posiadaczem tego procka, postanowilem sie pochwalic nowym nabytkiem.

Co potrafi na WC wszyscy wiedza, bo to procek Ganga.

Teraz czas na AC - Ninja+Fander120.

3.6GHz@1.4(bios) - Dual sp2004 - 9h temp 67*C

3.66@1.4125 - dual sp2005 - po okolo 20 minutach sp wlaczone na core1 wylancza sie, nie daje bledu, ale resetuje sie sam program. Podnoczenie napieia nie pomaga. Temp max 69

Tak samo dzieje sie az do 3.8@1.47 - po kilku minutach reset windy - bez bledu w sp2004. spi32 mb rpzechodzi spokojnie :)

 

EDIT:

Mobo: P5WD2 bez modow.

RAM: Goodram D9 1:2 3-3-3-7, Przy wyzszych fsb niz 185 daje na 3:4.

Zasilacz: Antec TP550W - zeby ktos nie powiedzial ze to wina zasilacza, bo sie zasmieje na smierc

Weee to na AC to cudo leci nawet gorzej niz moja D920 :) a cenowo pewnie identycznie :) Tylko ze u mnie to wyzsze fsb , 2x2mb i mniej ciepelka.

 

Jak dzisiaj nie przyjdzie moja nowa zabawka to szlag trafi poczte polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cenowo pewnie identycznie

No bez przesady, D805 to max. 400zł, a na D920 to już jednak 500zł trzeba wyłożyć... A stówka piechotą nie chodzi :wink:

 

 

EDIT:

Nie doczytałem, że to ten konkretny procek. No to faktycznie może więcej niż 400zł kosztował...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczta polska ostatnio daje ciala jak stara prostytutka. priorytet dla nich nic nie znaczy :/

nawet mnie nie wq***c prosze...

czekam na wazna przesylke i juz sie martwie czemu priorytet idzie 4 dni...

 

 

glecius matesus poczta bec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...