Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

eee tam, ja mam lepsze spi 1m:

Dołączona grafika

chodziło mi o mhz :P

winda bez optymalizacji, singiel, poodpalane mnóstwo rzeczy itd :P

Jeszcze raz powtarzam w tym teście chodziło o MHZ :D

A btw. najszybsza w spi to jest ta genghisa (jak narazie) :]

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o mhz :P

winda bez optymalizacji, singiel, poodpalane mnóstwo rzeczy itd :P

Jeszcze raz powtarzam w tym teście chodziło o MHZ :D

A btw. najszybsza w spi to jest ta genghisa (jak narazie) :]

no mysle, ja tez to pol zartem ;)

 

ale jak bede mial lepsze memy to powalcze o mhz, bo proc mogl, ale kosci swirowaly :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mysle, ja tez to pol zartem ;)

 

ale jak bede mial lepsze memy to powalcze o mhz, bo proc mogl, ale kosci swirowaly :/

To walcz, bo ten może jeszcze przed tym jak go sprzedam na lepszym chłodzeniu będzie walczył... :D

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male pytanko za pare dni bede mial memki ddr2 od Kvana i jak ktos chce to moge zrobic jakies benchmarki z porownaniem ddr I vs ddr II na plycie z X200. Jakies zamowienia (planuje cinebencha, superpi i jakiegos 3dmarka) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam komputer taki jak w sygnaturce i bardzo mnie korci zmienic na tego pentiuma 805 albo lepszy jak poczekam aż stanieją, tylko czy jest sens zmiany athlona na intela? jak on bedzie chodzil w porownaniu do mojego ( oczywiscie nie podkrecajac jednego, ani drugiego ) - dodam że nie gram w żadne gry, jedynie jakies odmiany need for speeda od czasu do czasu. (jestem zielony w intelu) >> czy jak pisze ze szyna systemowa, czy jakas tam 800mhz, to znaczy ze musze kupic ramy 800mhz? a co sie stanie jak wsadze wolniejsze? bedzie taki sam spadek wydajnosci jak na athlonach 64bit ? Jeszcze jedno : czy minus, ze d 805 ma magistrale 133mhz ? to mi sie wydaje troche mało

Za odpowiedzi bede bardzo wdzieczny.

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co robisz na swoim kompie, bo jeśli potrzebna Ci wielowątkowość to przesiadka na 805 się opłaci, o wiele większy komfort pracy, tylko radziłbym poczekać i wybrać już jakieś mobo które obsłuży conroe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. generalnie nie gram na komputerze tylko uzywam masy programow do ściagania, zaczynam programowanie na uczelni, odtwarzanie muzyki, filmow, internet, ogolnie kilkadziesiat procesów.

Ciekawi mnie ktory procesor jest lepszy? athlon64 2GHz, czy ten celeron.

ze zmiana komputera raczej poczekam tak gdzieś to listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji to lepiej ten pentium d(nie celeron!)

Ale żal byłoby tego procka gdybyś go chociaż na 3ghz nie pocisnął ;)

 

Do tego pentium d 805 starczą zwykłe ramy 533mhz

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grasz specjalnie dużo, a zrobisz użytek z wielowątkowości, to wybór wydaje się oczywisty. Tylko jeśli nie zamierzać kupować jeszcze teraz, to zdecydowanie Conroe - do listopada ceny spadną, a i płyt będzie już pod dostatkiem.

 

Z drugiej strony, Pentium D będzie można wówczas za psie pieniądze kupić, więc jeśli nie potrzebujesz super wydajności, to być może to jest też jakieś rozwiązanie... Do normalnego użytku kompa w zupełności Ci wystarczy... Kwestia tylko, jak duża różnica w cenie będzie...

 

 

EDIT: spóźniłem się :wink:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi, poczekam pare miesiecy i znowu wróce do intela :wink:

PS: mogłby ktoś mi cokolwiek powiedzieć o dopasowaniu ramów do procka? chodzi mi o to, że jak kupie jakiegoś pentiuma d930 albo słabszego i bedzie miał magistrale systemową 800mhz to co to oznacza ? i jak szybki pentiumy maja "odczyt z pamieci", bo moj Amd okolo 3Gb, ale to zalezy od ich częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi, poczekam pare miesiecy i znowu wróce do intela :wink:

PS: mogłby ktoś mi cokolwiek powiedzieć o dopasowaniu ramów do procka? chodzi mi o to, że jak kupie jakiegoś pentiuma d930 albo słabszego i bedzie miał magistrale systemową 800mhz to co to oznacza ? i jak szybki pentiumy maja "odczyt z pamieci", bo moj Amd okolo 3Gb, ale to zalezy od ich częstotliwości.

Na 930 na hynixach 533 odczyt miałem rzędu 8.3 Gb/s

 

Po dokładniejsze info zapraszam tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2157261

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to mam pecha kijowe pamięci,kijowa płyta nic tylko w łeb se strzelić :angry: .Nawet 3.9 nie moge na tej płytce zrobić :mur: .Będe musiał jakiego droopa zrobić bo nici z dalszego kręcenia,ale to pewnie dopiero później.Możliwe że nawet sie nie doczekam i od razu kupie jakiego conroe'a :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przykład na co??Ale tak żeby procek ładnie poleciał na przynajmniej 4.0 bo czuje że ma potencjał... :-P

P5LD2 np :] Albo poczekaj (co IMHO może być lepszym rozwiązaniem) aż coś pod conroe się pojawi w polsce i zmień mobo, wykręć procka a później jakiegoś Core Duo. Chyba że pójdziesz całkiem za wydajnośćią i najpierw zmienisz mobo na p5ld2 lub p5wd2 a jak wyjdą conroe to znów zmienisz, tym razem na core duo i mobo pod niego ;] B) Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie zasilatornia nie powinna blokować oc, a ramki można zawsze puścić synchro. Moja zasilatornia Topowera 450W P3 radzi sobie bez problemu z DC (930) kręconym na >5Ghz więc nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest roznica pomiedzy 930(65nm) a 805(90nm) prawda ?

805@4.0GHz lyka jakies 200W - 2 jaja obciazone. Dodaj jesio inne komponenty i wyjdize calkiem spora sumka.

Opek 165@2860 nie dawal tak w pupe zasilaczowi jak 805@4.0

Reszta: 7900GT, 4x512, P5WD2, 1xHDD i 1xDVD.

Zasilacz: ANTEC TP550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...