Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

No różnica jest tylko że Niemiec na swoim Hunkeyu 350 puszczał 805 i jakieś kręconą grafę więc powinno dać radę imho. Nie przekona się póki nie sprubuje, a moim zdaniem warto.

 

Edit

 

->Michaelius

Ubiegłeś mnie, o to cały czas mi chodzi, poprostu IMHO warto zainwestować w lepsze mobo bo zasilatorani prawdopodbnie wytrzyma.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5LD2 np :] Albo poczekaj (co IMHO może być lepszym rozwiązaniem) aż coś pod conroe się pojawi w polsce i zmień mobo, wykręć procka a później jakiegoś Core Duo. Chyba że pójdziesz całkiem za wydajnośćią i najpierw zmienisz mobo na p5ld2 lub p5wd2 a jak wyjdą conroe to znów zmienisz, tym razem na core duo i mobo pod niego ;] B)

no no, plyta fajna (P5LD2), na niej mam swoj rekord 805'tki 4.5GHz

a tak propos jestem chetny ja sprzedac (ma tylko miesiac :P) + mod ołówkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, słuchajcie mam dylemat. Otóż kupuje (już dzisiaj :mur:) a cały czas nie jestem zdecydowany co wybrać. Czy pentiumaD na asusie p5ld2 z ac7pro czy venice'a(lub uzywanego dobrego opka) glownie chdozi o O/C i gry.... Nie czytałem tego tematu dlatego się spytam. Otoż nasz dwujajowiec osiąga b.duż temperatury z tego co wiem, i się zastanawiam czy dałby radę pójść chociaż na 3.6Ghz przy AC. Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, słuchajcie mam dylemat. Otóż kupuje (już dzisiaj :mur:) a cały czas nie jestem zdecydowany co wybrać. Czy pentiumaD na asusie p5ld2 z ac7pro czy venice'a(lub uzywanego dobrego opka) glownie chdozi o O/C i gry.... Nie czytałem tego tematu dlatego się spytam. Otoż nasz dwujajowiec osiąga b.duż temperatury z tego co wiem, i się zastanawiam czy dałby radę pójść chociaż na 3.6Ghz przy AC. Z góry THX

Uzywanego dobrego opka polecam.

 

Do 805 zasilacz dobry jest potrzebny i ac takze solidne aby cos pokrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi, ale właśnie zblokowałem mnożnik tego proca na 14 :D .Jeszcze jakbym miał odpowiedni program pod windowsa co by współdziałał to by było lepiej...hehe :rolleyes: klik i

i klik :PP

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi, ale właśnie zblokowałem mnożnik tego proca na 14 :D .Jeszcze jakbym miał odpowiedni program pod windowsa co by współdziałał to by było lepiej...hehe :rolleyes: klik

Pokaż screena i validacje z cpuZ i powiedz jak to zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktoś tu zazdrości :wink:

Nie zazdrości tylko prosi o pozielenie się wiedzą :P Tutaj nie chodzi o zazdrość :P Przeczy to trochę genezie forum :P Nie sądzisz?? Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi, ale właśnie zblokowałem mnożnik tego proca na 14 :D .Jeszcze jakbym miał odpowiedni program pod windowsa co by współdziałał to by było lepiej...hehe :rolleyes: klik i

i klik :PP

Hmmm... Czyżby jednak udało się w końcu odpalić na P D ausowy cwany "mnożnik-lock" :wink:

Ale co ma Rightmark do tego? No, to by była zdecydowanie najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia, jesli by się jednak dało mnożnikiem zjechać nieco... Konkrety prosimy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czyżby jednak udało się w końcu odpalić na P D ausowy cwany "mnożnik-lock" :wink:

Ale co ma Rightmark do tego? No, to by była zdecydowanie najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia, jesli by się jednak dało mnożnikiem zjechać nieco... Konkrety prosimy!

Tak tylko u mnie to jest jeden mały problem :angry: Ja mam asusa na nforcie więc najprawdopodobniej to zwiesza mi kompa przez to że nforce nie obsługuje poprawnie mnożnika 14 <_< Ale inni mogą próbować.Moge nawet faq <<--- klik napisać Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziala tylko na asusach ? Bo u mnie niby tez pokazuje rightmark najnizszy mozliwy mnoznik jako x14 kurcze takie programowe zmodowanie do 820 byloby genialne :D W kazdym razie czekamy na fq bo za cholere nie wiem co w tym RM ruzac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z elctronikiem na gg i przetestowałem jego metodę. Na AW8 niestety nie działa :(

 

EDIT:

 

Ale chyba u mnie jest coś nie tak bo nawet przy tem 75st C na procku mi sie throting wogóle nie włącza :mur:

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala u mnie(P5WD2) wiec dziala i u Ciebie....

Klick

Mysle ze wystarczajaco zwariowanie ustawiony :)

Pamieci dalem 1:1 bo inaczej sie wieszaly, a chcialem dosc wysoko z FSB poleciec w gore

cale ustawianie jest dosc uciazliwe, i nie daj boze cos sie sypnie.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS...

faktycznie dziala tylko ze wczesniej nie zauwazylem jak sie mnoznik zmienial (zmienial sie doslownie na 1 sek) ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylaby to fajna sprawa, gdyby nie to, ze wiesza mi komputer na wszystkich mnoznikach poza 1:2 i 1:1. Przydalby sie tez UPS, bo jak bedize reset, to pupa - fsb 260x20->5.2GHz - na AC w zyciu nie ruszy :)

Drugi i ten sam problem to AI - powyzej 264 chcial odemnie restarta, niewazne czy ccialem zmienic wyzej czy nizej, wie ktos dlaczego ??

Moze jakis inny soft do zmiany FSb, coby nie zmienial od razu w biosie ;)

i nie chchial rebootowac, to ja sie pobawie jeszczew i zobacze co sie zda zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylaby to fajna sprawa, gdyby nie to, ze wiesza mi komputer na wszystkich mnoznikach poza 1:2 i 1:1. Przydalby sie tez UPS, bo jak bedize reset, to pupa - fsb 260x20->5.2GHz - na AC w zyciu nie ruszy :)

Drugi i ten sam problem to AI - powyzej 264 chcial odemnie restarta, niewazne czy ccialem zmienic wyzej czy nizej, wie ktos dlaczego ??

Moze jakis inny soft do zmiany FSb, coby nie zmienial od razu w biosie ;)

i nie chchial rebootowac, to ja sie pobawie jeszczew i zobacze co sie zda zrobic

A ile czasy ci zajęło ustawienie wszystkiego w systemie?? Bo jak tak do 5 minut to może ja też sie skusze :-P .Po ok 5 min zwis <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koniec dalej nie pójde :mur: 2173306[/snapback]

Bylaby to fajna sprawa, gdyby nie to, ze wiesza mi komputer na wszystkich mnoznikach poza 1:2 i 1:1. Przydalby sie tez UPS, bo jak bedize reset, to pupa - fsb 260x20->5.2GHz - na AC w zyciu nie ruszy :)

 

No właśnie i ta metoda jest tylko do pierwszego restartu :sad: szkoda

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...