Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

ja radze posciagac ta blaszke co jest z gory z napisem "ASUS bla bla bla" zaslania tylko doplyw/przeplyw siwezego chlodniejszego powietrza, bo tam jest duzo ladnych listkow :) ja taz zrobilem :)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LordFury : Uooo madafaka Dzizus Krajst ! Dobrze ze swoje mosfeciki obkleilem malymi radiatorkami :) Do tego mam Antoniego 3000B czyli 2x120 :) BTW czy mowilem ,ze moj D805 chodzi pasywnie na Ninjy na szynie 165MHz vcore 1,4 :) Seti liczy luzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radze posciagac ta blaszke co jest z gory z napisem "ASUS bla bla bla" zaslania tylko doplyw/przeplyw siwezego chlodniejszego powietrza, bo tam jest duzo ladnych listkow :) ja taz zrobilem :)

A z wczesniejszej Twojej mobo sam scigac musialem :D, po sesji wykminie jakies kompleksowe mody chlodzenia swojej plytki.

 

wspac >> wyslales moze ten papiurek?:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwale sie tempami na procku ;]

procek chodzi na 3,3ghz na domyslnym napieciu.

stanowisko testowe wyglada tak z tym wyjatkiem, ze piwo sie skonczylo i przed grafa jest fander 120 wiejacy na radiator na mosach, ktorego mimo nadmuchu i tak sie nie da dotknac :/ pasta na CPU to AS3

 

http://img46.imageshack.us/img46/1716/img28686sa.jpg

 

i wynik pomiarow:

http://img402.imageshack.us/img402/2897/8055at.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp :D ?

Prawie sie nie zmienily wzrosly o jakies 2-3 stopnie w stresie . Mam teraz 40C w idle i 55C pod Seti .Za to pozbylem sie jakiegos badziewia no-name co wpadal w takie wibracje ze ... Oczywiscie sa to tylko czujniki zadne profesjonalne pomiary [; Niemiec kiedy mam wpasc z kielbasa i browarem na tego twojego grila za 2 kola PLN ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem bude z kurzu ktory sie nazbieral od zycia w akademiku przez ten rok i .... temp w stresie spadla o 5C :lol: Nie zebym byl syf straszny w srodku ale filtr na przedzie byl prawie calkowicie zapchany ;)

Niemiec : Wez daj mi odpoczac w domciu a nie znowu picie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock to jednak jest magia kombinowalem jak przekroczyc 2900 na wszelkich mozliwych dzielnikach i ustawieniach pamieci dzis sie wkurzylem ustawilem wszystko na auto i z palcem w d.. wskoczylo 3 Ghz :D Do tego z pamieciami ustawionymi na 333 SPI 1M policzyl w granicach 54s na 3Ghz a wczesniej na 2.9 i pamiatkach na 400 bylo 1,00 :mur:

Szkoda tylko , ze nie mam zadnego programiku ktory by pozwalal zmieniac fsb spod windy bo wychodzenie do biosu przy kazdej zmianie, a jak cos nie pojdzie reset zworka to nie jest szczyt ergonomi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zebym ja to wiedzial to bym dawno w speed fanie czy innym na sile ustawil ;) Duzo wyzej nie dokrecilem maks co poszlo 3100 , pozniej juz sie niebieskie screeny zaczely w windzie :) No ale narzekac nie bede jak na plyte za 240 zeta bez zadnej regulacji napiecia (ktore notabene lata od 1.28 do 1.35 przy takich ustawieniach) nie jest zle.

 

Co do PLL to usilowalem cos wygooglowac , ale znalazlo tylko jakies ruskie forum gdzie po doczytaniu okazalo sie , ze czlowiek pisal o 775 twins i jednoczesnie podawal PLL do jakiegos MSI pod a64 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez pytanie. Chodzi o pobór mocy tego procka, mam następujący zestaw

 

MB -ASRock 775Dual-880Pro

CPU - P 805 2,66

512 ddr goodram

GF 6800 gs AGP

Zasila to wszytko Fortron 400 W.

 

No i mam taki problem, kiedy jestem w Windzie czy innych programach wszytko jest OK. Ale zaczyna sie problem kiedy wchodzę np do gier 3d. Nawet w Ati tool kiedy otorzę opcję 3d view komp sie po prosty wyłącza. Czasami mogę grac 2 h , a czasami nie mogę nawet wejść dobrze do menu. Mam najnowsze forceware do grafiki, próbowałem zrobić coś w biosie- ustawiałem Fast Write na enable ( co to wogóle jest? :)) i AGP na 8x. Niestety nic nie pomaga. CZy to wina tej zasiłki? Juz niewiem co mam robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pradu pod dostatkiem, wiec puscilem procka 4GHz na chlodnie dni...

Niech ladnie seti liczy :)

Sprawdzilem sp2004 2h i combo: seti+spi+sp2004+www+gg+ssh+ftp ;)

Seti nie wykazalo zadnych bledow, sp2004 i spi tez nie :)

W procesie uzyskiwania stabilnosci odkrylem ze seti ladnie wywala komputer na plecy w momencie gdy sp2004 liczy twardo i bledu nie widac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pradu pod dostatkiem, wiec puscilem procka 4GHz na chlodnie dni...

Niech ladnie seti liczy :)

:blink:

 

Seti nie wykazalo zadnych bledow, sp2004 i spi tez nie :)

W procesie uzyskiwania stabilnosci odkrylem ze seti ladnie wywala komputer na plecy w momencie gdy sp2004 liczy twardo i bledu nie widac....

U mnie raczej na odwrot SP2004 > SETI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz napor Sesji troche zelzal a poczta Polska przestala sobie w kulki leciec zrobilem obiecane porownanie pamieci

ringiem byl 2.66@stock na plycie z chipsetem ATI X200 obsluga pamieci tylko single channel, system winxp 32b bez zadnych optymalizacji:

 

W lewym ringu para mieszana Kingston+Twinmos 2x512 2,5-3-3-8@200Mhz naprzeciwko Hynix 2x512 4-4-4-12@266Mhz

 

Wszystkie benchmarki robione od 3 do 5 razy z wyborem najlepszego wyniku:

 

Pierwsza runda Aquamark (chwilowo jestem wkurzony na 3dmarka 2k3 a 2k5 nie puszaczalem bo tam glownie grafa ma znaczenie)

DDR I ogolny 58.522 GFX 10,779 CPU 6,402

DDR II ogolny 61,396 GFX 11,136 CPU 6,842

 

Druga odczyt i zapis w everescie

zapis praktycznie identyczny, ale nie mam wynikow bo wersja trial ich nie podaje.

DDR I odczyt 3007

DDR II odczyt 3954

 

trzecia Cinebench

DDRI singlecpu 114,0s multicpu 61,1s

DDRII singlecpu 113,3s multicpu 60,6s

 

czwarta superpi wersja 1.5XS

DDRI 1M - 55,938s

DDRII 1M - 54,125s

 

W sumie to wyniki troche mnie zaskoczyly biorac pod uwage ile ludzie kleli na ddr 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowiłem napisać coś w tym dziale bo mam D805 na mobo P5nd2 SLI.

Mimo niezbyt dobrych opinii na temat tej płyty to uważam że do tego procka nie jest taka zła

Żeby nie być gołosłownym zamieszczam obrazek

 

Ale nie tylko po to tu piszę żeby się pochwalić... bo pojawił mi się mały problem.

4,1 GHz to był max do dzisiaj - zrobiłem pencil moda i napięcie się ustabilizowało jak ręką odjął oraz podskoczyło o około 0,06 volta

i procek wstał spokojnie na 4,25 GHz przy 1,5 volta. Myślałem że będę miał co robić przez weekend a tu [gluteus maximus] - powyżej 4,1 GHz komp się wyłącza podczas ładowania systemu. Czyżby mój nowiutki Chieftec 450W nie wyrabiał??? ZGROZA !!! :blink:

 

Chyba że ktoś z Was się już z tym spotkał i może nie jest to zasilacz a coś prostszego do rozwiązania... bo zostało mi tylko robienie zdjęć w biosie :mur:

post-139774-1151782661_thumb.jpgpost-139774-1151783551_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 450 wat w nienajgorszym zasilaczu (nawet powyłączałem wszystkie napędy żeby nie obciążać zasilki) to mało dla tego potwora??? widziałem że np Niemiec jechał na słabszym...

 

szef się wyłącza ale się nie grzeje więc może jest sposób żeby go przytrzymać "on line" tylko na czas testów...

 

Pamięci nie pójdą wiele wyżej, przy 2,3 volta to już wogóle się sypie wszystko a i tak planuję je zmienić - tylko jeszcze nie wiem na co - najchętniej na 2x1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taktowanie jeszcze można trochę podnieść ale timingów już raczej nie ruszę bo od razu zwisik... straszne syfy (533) i najstabilniej chodzą między 2,0 a 2,1 volta później to już kosmos. No albo ta płyta robi jaja...

Zresztą nie tym się martwię ... raczej tym wyłączaniem się kompa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie teraz zabiłeś

w biosie ustawiłem ja na 667... nigdy nie ustawiałem poniżej default

 

nawet teraz są na def taktach proca na dzielniku 1:1 więc 533 MHz chyba że czegoś nie rozumiem...post-139774-1151790717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...