Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

a na jakiej to mobo :>

Sprzedajesz tego asusa i pentaka?

Gdybyś był łaskaw - prześlij ceny na PW ;)

Optymistycznie liczę, że na początku października będzie już można od ręki Biostara 965 kupić :lol2:. A jak nie, to coś innego się znajdzie. Jak juz będę miał nową płytę, to stara idzie na sprzedaż (zakładając, że wróci wcześniej z serwisu oczywiście :wink:), razem z UCCC i 6800GT. Wcześniej nie mogę, bo tego zastępczego Venice z siga niedługo już oddaję i na czyms będę musiał siedzieć (=D805@stock :-|)

 

Niedługo później idzie w świat procek, ale najpierw właśnie z ciekawości chcę zobaczyc, ile pójdzie na wodzie i lepszej płycie, bo początek był przyzwoity. No ale w końcu procka nie poznaje się po tym jak zaczyna, tylko jak kończy (byle nie w kłębach dymu :lol:, tfu tfu).

 

Cen sam jeszcze nie znam, będą później na forum pewnie... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo później idzie w świat procek, ale najpierw właśnie z ciekawości chcę zobaczyc, ile pójdzie na wodzie i lepszej płycie, bo początek był przyzwoity. No ale w końcu procka nie poznaje się po tym jak zaczyna, tylko jak kończy (byle nie w kłębach dymu :lol:, tfu tfu).

zawsze mozesz mi go wyslac :D z checia sie pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wentyle , troche mi namotali w proline bo zamiast 92x25mm dostalem 38mm i nie wiem czy wejdzie mi do budy na miejsce 80mmx25 w chieftecu :lol: Na oko to jest 1mm od Ninjy :lol: Fandera dalem na Ninje to moj sig jest klamliwy troche ;P ale 10C mniej w stresie :) Na weekend przerabian zasilacz aby bylo wiecej wichru i krecimy ;) BTW te "nowe" arctici sa bardzo fajne 1500rpm w 120mm i jest glosny jak fander na ~1000 , wieje podobnie . Wiem , ze takie mowienie mozna o kant d*** obic ale wg mnie 15 zl a 40 za Fandera i malo roznicy na korzysc tego drugiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi z serii Neo-F chyba nie maja regulacji napiecia , ale dla pewnosci mozesz sciagnac instrukcje do niej i sprawdzic.

 

W sumie te 3.5 powinno pojsc na dowolnej plytce z mozliwoscia podnoszenia napiec.

Jak jestes ryzykantem mozesz sprobowac to:

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...s775ECSC19-ASLI

albo:

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...d=s775ECS965T-A

wedlug recek w necie calkiem niezla, ale nikt tego u nas nie ma , wiec nie wiadomo czy nie bedzie z nia zadnych problemow.

 

Napisalem niezla bo w tym przypadku nikt nie bedzie plakal ,ze fsb konczy sie w granicach 270-300.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi z serii Neo-F chyba nie maja regulacji napiecia , ale dla pewnosci mozesz sciagnac instrukcje do niej i sprawdzic.

 

W sumie te 3.5 powinno pojsc na dowolnej plytce z mozliwoscia podnoszenia napiec.

A jak dobry procek - ot, np. ten, który się na pewnej aukcji kończy za 10 minut - to i na mobo bez możliwości podnoszenia napięcia też 3,5GHz zrobi B-)

 

EDIT

No i nieaktualne już - proc poszedł...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie tylko 3dmark03 na moim pentiumie D 805...

nie chce go męczyć długo orthosem w obawie o moją mobo - jednak 3dm03 też jest pewnym wyznacznikiem stabilności...

 

Dołączona grafika

 

4,1Ghz przy 1,425v to imo bardzo dobry wynik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem ;) Gratki.

 

Imo; mam aktualnie od Bajtela c2d i 2 jajka nic nie dają :]

nie wiem jak Ty - ale ja zauważyłem dużą poprawe płynności w działaniu systemu - choćby nawet przy prostym nagrywaniu CD...

IMO - różnica - niebo a ziemia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki,bo pewnie bylo to juz omawiane ale topic jest za dlugi i poprostu nie chce mi sie pokolei czytac 43 stron a w wyszukiwarce nic nie pokazuje.pytanie:

 

do jakiej czestotliwosci i napiecia na rdzeniu moge nim zejsc najnizej? chce wyciszyc a mam 46 idle/63 chyba load (wiatrak przyspiesza).moc mi aktualnie nie jest bardzo potrzebna.

 

boxowy cooler ;/

dzieki za odpowiedzi

 

raz probowalem sam to sie komp poprostu nie wlaczyl :P

Edytowane przez FuGiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakiej czestotliwosci i napiecia na rdzeniu moge nim zejsc najnizej? chce wyciszyc a mam 46 idle/63 chyba load (wiatrak przyspiesza).moc mi aktualnie nie jest bardzo potrzebna.

Tego nikt Ci nie powie - raczej wszystko zależy od konkretnego egzemplarza proca.

raz probowalem sam to sie komp poprostu nie wlaczyl :P

Najwyraźniej aż przesadziłeś. Po prostu na razie zostaw częśtotliwośc w spokoju i ustaw w biosie napięcie o jeden stopień poniżej fabrycznego, wejdź do windowsa i przelicz SuperPi16M. Jesli policzy - ponownie do biosu, kolejne małe oczko na napięciu w dół i znowu PI. I tak do skutku. Za pierwszym razem gdy nie policzy poprawnie albo komp nie wstanie wracasz do ostatniego "poprawnego", o jedno oczko wyższego i tam odpalasz test procesora w Stress Prime / Othosie (na oba rdzenie oczywiście). Jeśli pochodzi bez błędów 2 godziny i więcej, powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie obnizac czestotliwosci,tylko same napięcie? ok zaczynam zabawe :]

 

pierwsze wyniki:

Vbios |temp idle/load|czas orthosa | V idle/load | sPi 4M 1,25  |   45?/66	 |	3:33	 |  1,22/1,18  | 4:03:961,2375|	43/64	 |	3:33	 |  1,20/1,18  | 4:05:901,2250|	43?/64	|	3:33	 |  1,19/1,16  | 4:04:601,2125|  41-2/60	 |	3:33	 |  1,18/1,15  | 4:04:161,2   |	41/60	 |	3:33	 |  1,17/1,14  | 4:04:891,1875|42-3/61(szybc)|	3:33	 | 1,15/1,12-3 | xx
ale nie ma co sie sugerowac bo na poczatku bylo uchylone okno,pozniej sie staralem tez wywietrzyc pokoj ale...

v idle/load oraz temperatury z pc probe... wiec rowniez sa tylko do porownania wzglednego.jak narazie stabilnie

 

oczko nizej niz 1,1875 (cos kolo 1,75,nie pamietam) jest temp 40 stopni przy zamknietym oknie co mnie juz zadowala.narazie zaprzestaje dzialan :P.ale sPi jak widac roznicy nie ma praktycznie wiec po co przeplacac ? :P

 

przy 1,1875 w biosie miernikiem mam 1,09V :| chyba za malo cos

moze zle punkty mierzenia:

post-141662-1168010879_thumb.jpg

Edytowane przez FuGiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 805 przy najblizszej okazaji leci na allegro ;)

 

Z nowym gigusiem w koncu potestowalem co ta sztuka potrafi i okazalo sie:

20x160 @ 1.41 volta na stock wywalal orthosa

20x175 @ 1.5

20x180 @ 1.5 liczy super pi ale wywala 3dmarka 2k3 od razu po podniesieniu do 1.55 przechodzi juz pare tstow przed zwiecha

Maksimum co policzyl Pi 1M to 3740

Zadziala nawet cos kolo 3780 ale juz mi sie nie chce dalej probowac przy ilu jeszcze da rade zlapac screena.

 

Wiecej niz 1.55 nie ustawie bo zal mi nowiutkiej plyty.

 

Teraz biore sie za optymalizacje pamiatek bo do testow caly czas lataly 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 805 przy najblizszej okazaji leci na allegro ;)

 

Z nowym gigusiem w koncu potestowalem co ta sztuka potrafi i okazalo sie:

20x160 @ 1.41 volta na stock wywalal orthosa

20x175 @ 1.5

20x180 @ 1.5 liczy super pi ale wywala 3dmarka 2k3 od razu po podniesieniu do 1.55 przechodzi juz pare tstow przed zwiecha

Maksimum co policzyl Pi 1M to 3740

Zadziala nawet cos kolo 3780 ale juz mi sie nie chce dalej probowac przy ilu jeszcze da rade zlapac screena.

 

Wiecej niz 1.55 nie ustawie bo zal mi nowiutkiej plyty.

 

Teraz biore sie za optymalizacje pamiatek bo do testow caly czas lataly 4-4-4-12

Eeee, to jakaś strasznie anemiczna sztuka Ci się trafiła (klik B-)). Żeby aż tyle prądu potrzebował. Też bym się nie zastanawiał ze sprzedażą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...