Skocz do zawartości
!STONKA!

Opteron 170@3050mhz 1.43v Na Wc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie poprę Chaosa. Procek STONKi jest po prostu świetnym prockiem i to wszystko. Jak dla mnie pokazywanie danych, ze procek fika 3 GHz na tyćkę podniesionym napięciu mija się z celem umieszczania tego na Ekstremalnym. Ekstremalne byłoby pokazanie CO TEN procek potrafi MAKSYMALNIE, bez pitolenia sie z napięciem - tym bardziej na WC. Mrozik na dworze jest, mozna się bawić.

STONKA, nie zrozum mnie źle, ale sporo ludzi z Tweaka mając takiego Opka w łapach zrobiłoby NAPRAWDĘ GODNE UZNANIA wyniki... Marnuje się procek i tyle. Weź się chłopie do roboty i zaskocz nas wszystkich jakimś super extreme... A jak nie to nie umieszczaj na przyszłość tego w dziale, który z zalożenia ma byc wizytówką forum. Uważałbym tez na ton wypowiedzi jaki skierowałeś do Chaosa. Czemu to miało służyć? Pokazaniu, ze masz zasobny portfel a Chaos nie? Takie zachowanie jest nie fair.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal się zgadzam z Chaosem, Masellem, Hanu itd

 

Procek owszem fajny ale ani jednego jakiegoś wyniku z benchmarka a to przecież DC i to na 3GHz :lol:

Więc skoro aż taka dobra sztuka z tego procka to może by tak 1.55v lub 1.6v do tego grafa solidna i pokazać coś a nie tylko screeny z MHz i napięciem, które absolutnie nie kwalifikuje się do extremalnego. Autor tematu pisze także, że ma promkę w domu więc z niej by także można użytek zrobić <_<

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety taki problem z DC, że to są DC :lol:

ale serio to ciepło rośnie proporcjonalnie do voltów i częstotliwości, więc przy kręceniu DC liczy się bardzo niskie napięcie (w ogóle to nie nie jestem pewien ale wydaje mi się że DC dzielą pomiędzy sobą jeden regulator napięcia)

w sumie to nawet nie widziałem FX'a 60'ki puszczanego na wyokim vcore...

dobrze że Mardok trochę rozjaśnił sytuację, widać że jest na czasie ;)

a jest różnica podkręcić a zakatować moim zdaniem :D

ja rozumiem, że jak mojego opterka puszczam na 3200@1,52V to też nie jestem ekstremalny :lol: bo mały vcore...

ale taka jest dziwna sprawa z nowymi prockami AMD, że niektóre opterki robią np. 3000@1,45V a 3050 ni ch... na żadnym napięciu...

niestety czasy się zmieniają i dla mnie duży vcore nie równa się extreme, bo dużo procków AMD nie skaluje się z napięciem tak dobrze jak stare AXP

jak by to przedstawić na wykresach to byłoby widać zależność pomiędzy mhz a vcore...

niestety - nowy proces technologiczny, nowe problemy ;)

chyba na tomshardware czytalem o tych nowych techologiach produkcji procow (soi, ss) i tam właśnie pisali, że takie są efekty ich stosowania, co podobno widać bardzo dobrze w tych całych preslerach czy jakoś tak...

 

myślę że całą ta dyskusja zboczyła na niwłaściwe tory i w sumie to teraz w ogóle żałuję że zabrałem w niej głos...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

 

Jak se Zobaczysz na twoj post nummero 45 to zobaczysz sam ze ty mnie potraktowales jak nooba mowiac ze na Ninija itd.... bys wiecej zdzialal , sam z tym zaczeles a ja tylko contra zrobilem. Jak se tylko zobacze na roznice temp moje WC a Ninja itd.. to bede mial spokjnie 15c mniej load temps niz ty , niemowiac juz o DC ktory leci na ponad 3Ghz.

 

To jest tak samo powiedziane jakbys maluchem 600sl wypzedzil i to bez zadnych pzerubek.

 

A jakbys byl dobry OC i sie dobze znal to bys wiedzial ze 0550VPMW co chodza powyzej 3GHZ na low Vcore jak np te moje nieskaluja duzo wiecej na wysokich Vcore na WC ! moze 50-80Mhz wiecej a musisz walnac 1.55 1.58 wtedy procentualnie sie nieoplaca gzac tak.

 

0550Vpmw duzo lataja jak Fx-60 albo lepiej bo maja ten sam Core i memorycontroller

 

A jak troche zamocno ci powiedzialem to sorry ale sam z tym zaczoles .

 

 

Mach2 Gt moge zapomniec bo te procki maja na 100% Coldbug.

Edytowane przez !STONKA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

 

Jak se Zobaczysz na twoj post nummero 45 to zobaczysz sam ze ty mnie potraktowales jak nooba mowiac ze na Ninija itd.... bys wiecej zdzialal , sam z tym zaczeles a ja tylko contra zrobilem. Jak se tylko zobacze na roznice temp moje WC a Ninja itd.. to bede mial spokjnie 15c mniej load temps niz ty , niemowiac juz o DC ktory leci na ponad 3Ghz.

 

To jest tak samo powiedziane jakbys maluchem 600sl wypzedzil i to bez zadnych pzerubek.

 

A jakbys byl dobry OC i sie dobze znal to bys wiedzial ze 0550VPMW co chodza powyzej 3GHZ na low Vcore jak np te moje nieskaluja duzo wiecej na wysokich Vcore na WC ! moze 50-80Mhz wiecej a musisz walnac 1.55 1.58 wtedy procentualnie sie nieoplaca gzac tak.

 

0550Vpmw duzo lataja jak Fx-60 albo lepiej bo maja ten sam Core i memorycontroller

 

A jak troche zamocno ci powiedzialem to sorry ale sam z tym zaczoles .

Mach2 Gt moge zapomniec bo te procki maja na 100% Coldbug.

No widzisz .. jednak potrafisz pogadac jak czlowiek..

wiem ze nie lubia duzych Vcore ... aczkolwiek mozna wiecej ..

a ninji jednak niedoceniasz .. naprawde szokuje mnie ten cooler ...

Po prostu twoj pierwszy post jest nijaki ... za malo szczegolów .. tak jakbys sie chwalił ..

trzeba bylo go pomeczyc troche bardziej ..

no ale dobra .. odpuscmy ... ja sie juz nie czepiam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było jakieś 15s przyspieszenia w stosunku do Cinebencha 32bit.Sama winda 64 bit nie daje duzo jednak gdy odpalimy wersję 64bit cinebancha widac ogromny przyrost wydajności. Miałem około 66s a w 64 bit 50,9, zresztą wystarczy zerknąc do rankingu - pixelik ma bardzo podobny setup i Mhz tyle że winde 32bit. Oczywiście mój sprzęt jest trochę inny... nie może równać sie z DC @3.2ghz :)

 

edit:

pierwszy w rankingu atomel ma A64 X2 4400+@2783MHz i 27,4s i korzysta z cinebencha 64bit. Wyprzedza cie o nie całe 3s a ma mniej 400mhz..

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było jakieś 15s przyspieszenia w stosunku do Cinebencha 32bit.Sama winda 64 bit nie daje duzo jednak gdy odpalimy wersję 64bit cinebancha widac ogromny przyrost wydajności. Miałem około 66s a w 64 bit 50,9, zresztą wystarczy zerknąc do rankingu - pixelik ma bardzo podobny setup i Mhz tyle że winde 32bit. Oczywiście mój sprzęt jest trochę inny... nie może równać sie z DC @3.2ghz :)

 

edit:

pierwszy w rankingu atomel ma A64 X2 4400+@2783MHz i 27,4s i korzysta z cinebencha 64bit. Wyprzedza cie o nie całe 3s a ma mniej 400mhz..

czyli winda 64 bit dala Ci 15 sekund z ~60, wioec 1/4, co przy 30 sekundach da ~7 sekund zysku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlpiej by było gdyby jeszce ktos inny napisał ile s dalo mu przejscie na 64bit ;) Kszonek masz takie porównanie ze swojego sprzętu to zapodaj :)

mialem porownanie, ale juz nie pamietam wynikow :/w kazdym razie czas na 2900 x64 byl lepszy od 3100 x32, czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam czasu ale cpu 2ghz (lejcik :wink: ) wynik w 64bit byl rowny wynikowi na cpu puszczonym w granicach 2,4-2,5Ghz ale w 32 bit. Czyli roznica jest znaczna :]

 

EDIT:

Zrobiłem teraz na szybko tescik:

cpu 8*305 (2440mhz) + 2gb ramu (200mhz i 2T) i uzyskałem czas ~62,2s.

 

Przegladajac topik Cinebench 2003 Challenge ! podobny wynik uzyskał Mardok :

 

13. 62,3 - Mardok - A64 3000+@2970MHz (330x9) RAM 270MHz

 

Czyli roznica 530mhz a wynik ten sam. Szkoda, ze jest tak mało softu wspierajacego tak pieknie x64 :[

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czepiacie się :)

 

procek jest ekstrelany a podejście do niego cóż imo własciwe,, sam nie bawie się w duszenie żeby dusić i jak skończe wrócić do rozsądnych wartości, kręcen na 24/7 i nawet nie wiem co dalej potrafi mój sprzęt,, szczerze mam to gdzieś ponieważ np. kolejne 50mhz to podniesienie woltaży i przyspieszenie wentylatora cpu.. a cenie sobie sprzet możliwie cichy.

w sumie nie odpuścił bym i pojechał bym jeszcze do jakieś 1,55-1,6v tego procka ;) ale juz dalej nie... kręcenie dla wyniku coż szanuje jako hobby ale osobiście nie uprawiam i rozumiem ludzi którzy mają podejście podobne :P

 

jak miał bym takiego procka to pewnie napisał bym o nim własnie tutaj - JEST EKSTREMALNIE FAJNY :D

 

stonka -> jak byś chciał się procka wyzbyć - cóż biedny jestem i nie mam kasy ;) ale chętnie przyjme w opieke i będe się o niego troszczył jak o właśne dziecko ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...