Skocz do zawartości
uff...AR

WaterBlock-i , porownanie rodzimych produkcji ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Trzebaby bylo testowac kompa w lazience:) Bo ciagnac weze z wanny do pokoju,w ktorym stoi komp to troszke ciezko,bylyby stanowczo za dlugie i zapewne bylaby roznica przy krotszych wezykach.

 

Pozdrawiam

 

BTW : Nie moge sie juz doczekac takiego testu polskiego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje zastanawiałem sie nad tym i jak mam taką mysl ze codziennie jeden blok bede testował na full zimnym kompie

to by trwalo latami, szczegolnie ze dobrym pomyslem jest testowanie z roznymi przeplywami (np 600 i 1000). poza tym mozesz miec w przeciagu tak dlugiego czasu dosc rozne temp w pokoju. taki test jaki zaproponuje moznaby zrobic w 4, 5 dni (jesli rzeczwiscie bedzie tyle blokow).

 

moze za bardzo wglabiam sie w szczegoly ale chyba mam prostszy pomysl. nalewasz wanne wody. czekasz az sie zrobi pokojowa temp ew dolewasz troszek cieplej.

 

dla kazdego bloku {

0. zakladasz dany blok na proca

1. mieszasz wode w wannie (wyrownujesz do ustalonej wczesniej temp). nabierasz wode do jakiegos duzego pojemnika (wiadro?)

2. robisz test (pol godziny w idle i pol w full stresie starczy) z temp wiadrm jako zbiornikiem.

3. wlewasz wode do wanny.

}

 

i tak dla kazdego przeplywu jaki testujesz.

mozna powtorzyc wszystko jeszcze raz dal pewnosci ze wszystko bylo zamontowane ok

 

i jeszcze jedno. za test idle uznaje to jak wieszosc ludzi zostawiajacych kommpa na noc uzywa (winamp+ imesh/kazaa/co_kto_tam_ma+ program pocztowy+komunikator).

 

temp zapisujesz np co 5 minut (wychodzi 6 pomiarow)

 

woda nie bedzie destylowana a przy takim mieszaniu ryzyko dos duze wiec komp lezy na bocznej sciance na biurku tak zeby ew wyciek nie polecial na plyte

 

co wy na to?

 

ps ponoc nie dlugo maja byc jakies nowe bloki w miko i u mate'a. wiec moze one tez by wzielu udzial.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Prosze jak kto[ wie to niech mi powie gdzie moge dosta takie koncowki.

Szukam juz dobre pol roku i nikt nie chce pomoc.

Znalazlem w Leroy-Merlin podobne tyle ze koniec z gwintem ma srednice 15mm to duzo za duzo.

PLEASE

 

Oczywscie chodzi mi o Wawe i okolice jak równiez Radom i okolice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze jak kto[ wie to niech mi powie gdzie moge dosta takie koncowki.

Szukam juz dobre pol roku i nikt nie chce pomoc.

Znalazlem w Leroy-Merlin podobne tyle ze koniec z gwintem ma srednice 15mm to duzo za duzo.

PLEASE

 

Oczywscie chodzi mi o Wawe i okolice jak równiez Radom i okolice.

Jeśli to ma być odpowietrzacz układu (jak nie to daj znać co to), to zobacz na stronke Mate'a - tam ostatnio pojawiło się coś, co może spełniać funkcje takiego czegoś jak pokazałeś na zdjęciu (jeśli dobrze się domyślam). W sumie to sam sobie to kiedyś przy okazji chyba kupię (25pln)

 

Jeśli to nie odpowietrzacz, to ten mój post jest bez sensu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi hi to nie odpowietrzacz tylko czujnik ci[nienia w ukladzie innymi slowy czujnik przeplywu cieczy.

Dziala tak wraz z przekaznikiem ze odlacza zasilanie jak brak przeplywu.

Ale nie chodzi o to tylko o te mosiezne koncowki.

Help me.

Jak bym mial tokarke to bym sobie sam takie zrobil a tak to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupic trojnik za 1pln, wsadzic w srodek i doczepic do tego zakorkowany kawalek rurki??

Wyjdzie na pewno taniej ;)

A gdzie masz niby trójnik za 1zl?

Np w castoramie, caly miedziany. Plastikowy kosztuje chyba 7 pln za 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się kontaktować z właścicielami firm które robią bloki część powiedziała spoko a od innych nie mam jak narazie odpowiedzi !

 

Testy będą na 100% na serwisie Mod-case.com 

 

Testy przeprowadzę na A 1800 XP czytajcie mój opis :)

Thorn jak podasz namiary to wyślę ci mój blok do testów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut to mój blok nawet nie skoczy do tem 28*C w FULL STRESS :)))

dobra pol godziny to troche przesadzilem, ale pamietaj ze normalnie to jednak woda ci sie nagrzewa i dla tego rosnie temp bloku. trzeba by zobaczyc po jakim czasi temp przestaje rosnac. np robisz pomiary i jesli temp nie bedzie sie zmieniac przez jakies 20 minut to konczysz. to dotyczy full stress bo w idle to mozna rzeczywiscie wgrzewac dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się kontaktować z właścicielami firm które robią bloki część powiedziała spoko a od innych nie mam jak narazie odpowiedzi !

 

Testy będą na 100% na serwisie Mod-case.com 

 

Testy przeprowadzę na A 1800 XP czytajcie mój opis :)

Thorn jak podasz namiary to wyślę ci mój blok do testów :D

mi też możesz wysłać do testów!!! :) gwarantuje że nie oddam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się kontaktować z właścicielami firm które robią bloki część powiedziała spoko a od innych nie mam jak narazie odpowiedzi !

 

Testy będą na 100% na serwisie Mod-case.com 

 

Testy przeprowadzę na A 1800 XP czytajcie mój opis :)

Thorn jak podasz namiary to wyślę ci mój blok do testów :D

BTW gdybys znizyl cene na allegro za te bloczki to na bank byś sprzedał a takto to widze ze ani jednego klienta nie miales....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się kontaktować z właścicielami firm które robią bloki część powiedziała spoko a od innych nie mam jak narazie odpowiedzi !

 

Testy będą na 100% na serwisie Mod-case.com 

 

Testy przeprowadzę na A 1800 XP czytajcie mój opis :)

Thorn jak podasz namiary to wyślę ci mój blok do testów :D

BTW gdybys znizyl cene na allegro za te bloczki to na bank byś sprzedał a takto to widze ze ani jednego klienta nie miales....
Miałem :D

Sprzedałem po za aukcją 2 bloki

BTW chyba masz rację trochę za chytro skalkulowałem cenę :? trzeba będzie zmniejszyć

Dla CthulpiSS wyślę - jako bonus, blok na grafę (jak skończę robić, narazie nie mam czasu :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem  :D

Sprzedałem po za aukcją 2 bloki 

ano sprzedał :D

 

BTW chyba masz rację trochę za chytro skalkulowałem cenę :?

Dla CthulpiSS wyślę - jako bonus, blok na grafę (jak skończę robić, narazie nie mam czasu  :( )

hmmm ... trzymam za słowo :wink:

a co do aukcji - przydałyby się lepsze zdjęcia, no i więcej słów

EXTRA SUPER PROMOCJA GWARANCJA FULL

( to ( niestety) działa .... )

aha - i wyraźna informacja że zapinka wchodzi w skład bloku ...

bo ceny zapinek u konkurencji są konkretne i w skali 100 PLN zauważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez moge wyslac swoj jak to ktos okreslil "obsmarkany cyna" blok ktory imho jest bardzo wydajny, roznica temp miedzi woda a prockiem (athXP1700+@1750MHz) wynosi przy stresie 4*C. czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupic trojnik za 1pln, wsadzic w srodek i doczepic do tego zakorkowany kawalek rurki??

Wyjdzie na pewno taniej ;)

A gdzie masz niby trójnik za 1zl?

Np w castoramie, caly miedziany. Plastikowy kosztuje chyba 7 pln za 2 sztuki.

Ja byłem w Castoramie i nie widziaem trójników za 1zł tylko za 7 i więcej.

A co do takich końcówek to sie może orientujesz gdzie można dostać coś poniżej 10mm albo 10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w castoramie mase roznych kolanek, trojnikow przejsciowek 12mm->15mm z miedzi, a cena za sztuke od 70 gr do 1,50 pln.

 

Trojniki plastikowe i owszem 7 pln za 2 sztuki, ale po co przeplacac ;0

 

koncowek czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się kontaktować z właścicielami firm które robią bloki część powiedziała spoko a od innych nie mam jak narazie odpowiedzi

Thorn, skoro tak to dobrze by bylo jakbys co jakis czas walnal cos w stylu: na dzien dzisiejszy do testow zgodzilo sie przekazac bloki x firm: {lista}, te firmy juz przyslaly {lista}, od tych nie otrzymalem odpowiedzi {lista}, te odmowily {lista}.

 

wsztstko bedzie jasne i nie bedziesz molesowany pytaniami "co z tymi testami?" :))))

 

jesli jakas firma nie odpowie/odpowie przeczaco to po jakims czasie mozna wyslac maila jeszcze raz z w lista kato sie zgodzil.

 

poza tym moglbys wklejac tresci maili odmawiajacych.

dzieki za wyrowumialosc ale jak pewnie zauwazyles napalilem sie na te testy (zreszta na pewno nie tylko ja).

 

jesli thorn zgodzi sie (chociaz w czesci) z moimi propozycjami to uprzejmie prosze moderatorow o przyklejenie tego topica.

 

z gory dzieki za zrozumienie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...