Skocz do zawartości
p4

Hdd- Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem posiadaczem laptopa Toshiba m70-159. Wydaje mi się,że mam problem z temperaturą twardego dysku. Oznaczenia:

HTS541060G9SA00

60 GB ( 5400rpm ), S-ATA

 

W trybie obecnej pracy: forum, norton internet security, stronki internetowy, word jego temperatura wynosi 46 stopnie (sprawdzałem w trzech różnych programach).

Po ściągnięciu obudowy, faktycznie dysk jest bardzo ciepły, nagrzewa sie spód, i lekko góra obudowy lapka.

W stresie temperatura sięga nawet 56 stopni.

 

Czy to normalne?

laptop jest nowy, na gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ma 40 stopni po doslownie calodniowym katowaniu (instalowalem windowsa i mase softu) pozniej gry bla bla bla, generalnie od rana non stop komputer chodzi i mam w chwili obecnej 40stopni ale mam dysk 4200obr. wiec twoja temp. jest jak najbardziej ok.

 

swoja droga polecam notebook hardware control - program jest rewelacyjny i udziela pelnych informacji o temperaturach taktowaniach itp. Naprawde ogrom pracy widac wlozonej. w najnowszje wersji odali baaaardzo estetycznie wygladajce wskazniki na pulpit - wyglada to super estetycznie i profesjonalnie - chyba zadna laptopowa firma sie nie moze pochwalic takimi funkcjami (schowalem swojego ePower Managmenta do kieszeni 8O )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ma 40 stopni po doslownie calodniowym katowaniu (instalowalem windowsa i mase softu) pozniej gry bla bla bla, generalnie od rana non stop komputer chodzi i mam w chwili obecnej 40stopni ale mam dysk 4200obr. wiec twoja temp. jest jak najbardziej ok.

 

swoja droga polecam notebook hardware control - program jest rewelacyjny i udziela pelnych informacji o temperaturach taktowaniach itp. Naprawde ogrom pracy widac wlozonej. w najnowszje wersji odali baaaardzo estetycznie wygladajce wskazniki na pulpit - wyglada to super estetycznie i profesjonalnie - chyba zadna laptopowa firma sie nie moze pochwalic takimi funkcjami (schowalem swojego ePower Managmenta do kieszeni 8O )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Tylko jeszcze zeby troche trudu włozyli i w koncu nvidie dodali do obsługi tobyło by juz wszystko super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem posiadaczem laptopa Toshiba m70-159. Wydaje mi się,że mam problem z temperaturą twardego dysku. Oznaczenia:

HTS541060G9SA00

60 GB ( 5400rpm ), S-ATA

 

W trybie obecnej pracy: forum, norton internet security, stronki internetowy, word jego temperatura wynosi 46 stopnie (sprawdzałem w trzech różnych programach).

Po ściągnięciu obudowy, faktycznie dysk jest bardzo ciepły, nagrzewa sie spód, i lekko góra obudowy lapka.

W stresie temperatura sięga nawet 56 stopni.

 

Czy to normalne?

laptop jest nowy, na gwarancji...

Dont worry, don't cry, ja w A6VA rozgrzwam dysk do 57st. Najgorsze jest to ze temp wogole potem nie spada, po mimo spin down'a.

Aha no i dysk nie jest sata 5400 tylko ata 4200, wiec tym bardziej mnie dziwi dlaczego dysk krecacy sie tak wolno osiada takie kosmiczne temperatury.

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi. mam jeszcze jedno pytanie - dlaczego żaden program nie pokazuje mi temp. procka. nie ma czujnika?

dodam jeszcze, ze twardziel faktycznie jest bardzo goracy.

 

dolaczam smarta - prosze o opinie.

 

pzdr

 

smart.bmp

Edytowane przez p4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze zeby troche trudu włozyli i w koncu nvidie dodali do obsługi tobyło by juz wszystko super

What's New

What's new in Centrino Hardware Control

1.10

 

News and fixes in the Notebook Hardware Control BETA 01

...

- Todo: finish the nvidia support, finish the acpi fan control, add AMD and Intel Core Duo support,

...

- (10.02.2006)

 

w nastepnej wersji bedzie mozna podobno bawic sie napieciem na turionach.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę wysokie te temp wasze :?

u mnie przy całodniowym siedzeniu w necie itp użytkowaniu kompa temp jest ciągle 39*C, jeżeli oglądam filma ;) lub coś kopiuję itp to temp wzrasta max do 46*C więc też jest on w porównaniu z waszymi chłodny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam ostatnio problem z zawieszaniem sie komputera ( poprostu freez i potrzebny jest twardy reset ) i pojawiają się także problemy podczas gry ( LOTR ) polegające na tym że dźwięk i obraz zaczynją wariować ( dźwięk skrzeczy a obraz ma jakieś paski, trójkąciki itp. ) - komputer wciąż pracuje można wyjść do windowsa, przeglądać www czy cokolwiek choć z jakimiś blędami grafiki... na to sposoby mam dwa - restart albo hibernacja i uruchomienie... i zaczyna znów wszystko być ok.

Po sprawdzeniu wirusów, i przetestowaniu sprzętu jedyna co nie było ok to temp dysku ( najwyższa jaką widziałem to 61st. ). Procesor i grafika dochodzą do 67st. więc to raczej nie problem. Model dysku to seagate ST9808210A.

Moje pyanie jest takie: czy możliwe żeby taka wysoka temperaura dysku powodowała zwiechy i dziwne zachowanie dźwięku i grafiki? Ostatnio temperatury za oknem rosną i już zaczynam się bać ciepłych letnich dni :) Zaznaczę że sprawdziłem dysk pod kątem bad sectorów i jest OK.

Teraz włączyłem go godzinę temu i czytam wiadomości - temp poniżej 50st. Ale wczoraj wieczorem :mur:

Dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dont worry, don't cry, ja w A6VA rozgrzwam dysk do 57st. Najgorsze jest to ze temp wogole potem nie spada, po mimo spin down'a.

Aha no i dysk nie jest sata 5400 tylko ata 4200, wiec tym bardziej mnie dziwi dlaczego dysk krecacy sie tak wolno osiada takie kosmiczne temperatury.

 

u mine to samo, dysk toshiby 4200 ata5.

grzeje sie do 60 i juz nie zejdzie ponizej 55

 

jesli sie nie nagrzeje (gry itp.) to ma max 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od konkretnego laptopa, od jego konfiguracji - czyli tego ile ciepła wydzielają inne podzespoły (proc/grafa), budowy kieszeni na dysk i miejsca w którym sie znajduję

ogólnie myślę, że do 60 stopni nie ma się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od konkretnego laptopa, od jego konfiguracji - czyli tego ile ciepła wydzielają inne podzespoły (proc/grafa), budowy kieszeni na dysk i miejsca w którym sie znajduję

ogólnie myślę, że do 60 stopni nie ma się czym przejmować

ja nie bardzo sie przejmuje temperatura ( cyferką oznaczającą jej wysokość ) ale jej wpływem i skutkami. Chodzi mi o to czy zawieszanie się kompa i krzaczki na ekranie mogą być spowodowane wysoką temperaturą dysku? Czy powinienem poszukać innch przyczyn dziwnego zachowania kompa. Zprawdziłem już Ram memtestem, procek chodził przez pół godziny w superpi, dysk też przeanalizowałem, wirusy wykluczyłem, sterowniki i programy też bo przywróciłem system fabryczny. Jeśli chodzi o krzaczki na ekranie to pojawiają się w trakcie gry i mam to w sumie gdzieś bo aż takim miłośnikiem gier nie jestem. Ale freezy w trakcie pracy w office'ie czy podczas przeglądania www mnie dobijają. Poradźcie gdzie jeszcze można szukać przyczyn. Jeśli bedzie się to powtarzało to chyba czeka mnie tragikomedia w reżyserii słynnego Blasca :mur:

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)obraz ma jakieś paski, trójkąciki itp.(...)Jeśli chodzi o krzaczki na ekranie to pojawiają się w trakcie gry

Jak dla mnie to są tzw. artefakty, czyli przekłamanie w grafice. Powiedziałbym, że wynika to ze zbytniego nagrzania karty graficznej, przynajmniej to wnioskuję z poradników dot. podkręcania kart graficznych oraz własnych doświadczeń, związanych z podkręcaniem [ożw] Geforce 2. Tam też, gdy "trochę" przesadziłem z taktowaniem (a więc układ był cieplejszy), to na ekranie pojawiały się kropeczki, trójkąciki, znikanie tekstur itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bardzo sie przejmuje temperatura ( cyferką oznaczającą jej wysokość ) ale jej wpływem i skutkami. Chodzi mi o to czy zawieszanie się kompa i krzaczki na ekranie mogą być spowodowane wysoką temperaturą dysku? Czy powinienem poszukać innch przyczyn dziwnego zachowania kompa. Zprawdziłem już Ram memtestem, procek chodził przez pół godziny w superpi, dysk też przeanalizowałem, wirusy wykluczyłem, sterowniki i programy też bo przywróciłem system fabryczny. Jeśli chodzi o krzaczki na ekranie to pojawiają się w trakcie gry i mam to w sumie gdzieś bo aż takim miłośnikiem gier nie jestem. Ale freezy w trakcie pracy w office'ie czy podczas przeglądania www mnie dobijają. Poradźcie gdzie jeszcze można szukać przyczyn. Jeśli bedzie się to powtarzało to chyba czeka mnie tragikomedia w reżyserii słynnego Blasca :mur:

ja mam takie wałki jak za mocno przetaktuje karte, moze tez za mocno ją skręciłeś;)

i... mam tez takiproblemy jak za bardzo obnizone taktowanie, paski, krzaki, zwiechy.

 

i tak doszedlem ze na baterii to tylko powerplay, na kably jak gra wymagajaca to O/C w starej wersji NHC 1.9 bo nie wplywa na dzialanie PowerPlay:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jeśli chodzi o podkręcanie to ja się w to nie bawię. Wysoka temperatura karty też chyba tu nie mam miejsca. W trakcie gry max 68st. Proesor podobnie - ogólnie <70st. Tylko dysk mnie martwi bo 60st. Ale skoro uważacie że dysk raczej też ok to mi też wychodzi że jakoś płyta. Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia będzie się to powtarzać to chyba będę skazany na krwawą masakrę piłą łańcuchową z serwisem.

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...