Skocz do zawartości
lenivy

7800 Gs Porada..

Rekomendowane odpowiedzi

hej zastanawiam sie nad kupnem 7800GS mam ok 1300zł (hyba:D) znaczy noo niemam ale sie zaporzycze..

niewiem czy jest sens wydawac tyle kasy na karte...

6800ultra niby minimalnie szybzy tylko 7800 po oc chodzi naprawde ciekawie.. ulepszona architekura G70 mnie bardzo kusi... niewiem dokladnie co zrobic gdyz niechcem sie pakowac w zacofane pod względem jednostek vertex/pixel shader ATI... x1600 to ścierwo

 

 

 

(mowa oczywiscie o karcie na AGP)

pozdrawiam i czekam na wasza pomoc.. linki mile widzane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej zastanawiam sie nad kupnem 7800GS mam ok 1300zł (hyba:D) znaczy noo niemam ale sie zaporzycze..

niewiem czy jest sens wydawac tyle kasy na karte...

6800ultra niby minimalnie szybzy tylko 7800 po oc chodzi naprawde ciekawie.. ulepszona architekura G70 mnie bardzo kusi... niewiem dokladnie co zrobic gdyz niechcem sie pakowac w zacofane pod względem jednostek vertex/pixel shader ATI... x1600 to ścierwo

(mowa oczywiscie o karcie na AGP)

pozdrawiam i czekam na wasza pomoc.. linki mile widzane :)

Jezeli chcesz najszybszą karte na Agp to chyba nie ma innego wyboru jezeli Atii odpada (jak cos to w tej cenie jest x850XTPE) ale sens wydawac 1300 na karte na AGP.... za 1150 zl masz sempa 3.0 + 6800Gs + płytka jakaś lepsza ze 300 - 350 zł i masz juz pół kompa :)

Karte krecisz i masz 6000 kafli w smarku 05 <_<

A co do pyania czy jest sens ładowac bądz co bądz 1300 zł w karte na starej platformie to wg mnie nie.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.. mialem radosława 9800se@xt ale umarł :D

chcialem po wakacjalch przechodzic na AM2 ale kurde tu nagla śmierc członka rodziny i klapa

jesli teraz kupuje karte (a musze bo studia..) to co poradzacie?

które karty sie moduja ? na allegro sa jakies 6800xt co to jest:] ?? troche sie pogubilem jak zaczelo sobie ATI i Nvidia na złość oznaczac karty krojone..;/

w którcyh kartach sie odblokowują potoki? x800GTO jest fajny ale zależy mi na v/p shader 3.0

 

mój sprzęt to..

bartek mobliny 2500@3200

1gb twinmoss 400 w dualu

epox 8xrda3 cos takiego hyba

sb xfi EX-music

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to możesz poszukac okazyjnie jakiegoś 6800 do 700zł lub 6800GT do 850 - zostanie ci sporo kasy a grafa poradzi sobie z kazda grą. 7800gs jest dla maniaków co si zaparli na agp :)

6800xt to odmłodzone 6800LE ale gorzej sie moduje etc. nie bierz tego od Arche mod 16/6 kosztuje koło 730 + przesylka = nieopłacalny interes.

A jeżeli wogóle chcesz zmieniać platforme to nie ładuj sie w drogie grafy tylko wez 6600gt narazie za jakies 500 i kase zachowaj na przyszłość. Chyba ze bardzo chcesz karte na topie...ale pamietaj ze masz agp a pod AM2 to juz nic z nia nie zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli diametralnie odradzasz karty 6800xt ? zwykly 6800 ma 12 krwotoków i 5 vertexów o tamtym wypisują ze ma 16 krw. 6vx. jak juz mi pomozesz( bo ja od ery 9800 wogule niezoriętowany:D) to jaką firme polecasz?

wiekszosc firm wydaje karty na tych samych pamiątkach z tego co widzialem ale mają różne chłodzenia które jest wmiare ciche? słyszałem ze xfx sa fajne :>:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 6800 to najbardziej do gustu mi przypadł Galaxy Glacier z Silencerm (miałem), zazwyczaj jeden dodatkowy vertex odblokujesz ale z potokami bywa róznie, kreci sie za to jak nalezy 400/900 - porsze bardzo i nówke kupisz za 750 zł :)

 

Z 6600Gt mozesz wziąśc np MSI6600GT Diamond i styka, gry nie bedą marudzic a kasy sporo zaoszczędzisz bo ta karcioszka z 550 zł teraz stoi.

 

Ceny ATi x800gt/gto na Agp są raczej nie specjalne...

 

A 6800xt na defalucie dostaje łupnia od 6600gt, a po modach za duzo sobie z niego zyczą.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15972.html - 6600 gt MSI

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+6600GT+12+U+A - 6600Gt Galaxy

http://allegro.pl/show_item.php?item=85859788 - 6800 Galaxy (gdzies widziałem za 750:))

http://allegro.pl/show_item.php?item=86412576 - Gainward uzywane modowalny na 16.6 (6800)

na allegro zobacz sobie to złapiesz rozeznanie w cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to możesz poszukac okazyjnie jakiegoś 6800 do 700zł lub 6800GT do 850 - zostanie ci sporo kasy a grafa poradzi sobie z kazda grą. 7800gs jest dla maniaków co si zaparli na agp :)

6800xt to odmłodzone 6800LE ale gorzej sie moduje etc. nie bierz tego od Arche mod 16/6 kosztuje koło 730 + przesylka = nieopłacalny interes.

A jeżeli wogóle chcesz zmieniać platforme to nie ładuj sie w drogie grafy tylko wez 6600gt narazie za jakies 500 i kase zachowaj na przyszłość. Chyba ze bardzo chcesz karte na topie...ale pamietaj ze masz agp a pod AM2 to juz nic z nia nie zrobisz...

No ja czekam na tego 7800gs i mam nadzieję ,że się nie zawiodę chociaż to już raczej ostatnie pomruki portu agp ale mam nadzieje,że mnie nie zawiedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...