Skocz do zawartości
kurek

[recka] Myszka Logitech Mediaplay

Rekomendowane odpowiedzi

Na tą myszkę chorowałem już od dłuższego czasu, co pewnie niektórzy już wiedzą bo się wypowiadałem w niektorych wątkch na ten temat. Zakup popełniłem w komputroniku. Oprócz myszki kupilem podkładke SteelPad QcK+ i ślizgacze teflonowe IceMat Gear padsurfer ver.2. Nie chciałem kupować nastepnej "normalnej" myszki, chciałem czegoś co by dopełniało multimedialnie mojego laptopa i dawało mi sporo frajdy przy zdalnym nawigowaniu w winAmpie itp...

 

Towar został zamówiony przeze mnie 9.II.06 (czwartek) po godzinie 16. Kontakt z prowadzącym zamówienie był dobry. Odpowiedział na pytanie zniecierpliwionego klienta pomimo że gdzieś się można ponoć dokopać do dokładnych danych na temat czasu realizowania przesyłek przez DHL. W soboty DHL nie dostarcza paczek (chyba że za specjalna dopłatą - jeah right) więc nie miałem szans za dostawę jeszcze przed weekendem. Paczka zgodnie z tym co napisał mi pracownik komputronika doszła do mnie 13.II.06 (poniedziałek). Standard, myślę że poczta polska by była wolniejsza o dzień (pod warunkiem że paczki by nie buchnoł kurier poczty polskiej - patrz ostatnia "UWAGA")

 

Spodziewałem się raczej "worka" plastikowego w jakich się najczęściej dostaje "drobne akcesoria" ale tym razem był to spory kartonik z zawartością w 100% zodną z zamówieniem, ponadto dobrze zabezpieczony folią z bąbelkami - tak dobrze - że spokojnie można by było w ten sposób dostarczyc kurze jaja (bez pudełek)... powaga (chyba że... była by to poczta polska...)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W opakowaniu myszki Logitech znajduje się:

 

-myszka

-nadajnik USB

-przejściówka ps2->USB

-stacja na kabelku do której można podpiąć nadajnik USB (to jak się ma desktopa i chce się "wyprowadzić" nadajnik na biórko)

-CD ze sterownikami

-2 baterie duracel R14 (standardowe "paluszki")

-instrukcję szybkiego podłączenia, broszurę produktów logitecha.

sposób komunikacji - fale radiowe.

 

Niestety dalej prodcenci olewaja bluetooth, ciekawe kiedy się to zmieni.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Trzymanie i przyciski - myszka... tak tak dobrze leży w dłoni :-) , jednak nie jest dla osób z krótkimi palcami bo switche odpowiedzialne za klik głównych 2 klawiszy są umieszczone niemal na samym początku myszki (tam gdzie wychodzi kabel w przewodowych myszkach) i klikając za daleko, przyciski stawiaja za duży opór. Moja dłoń ma 17-18cm od czubka palca wskazującego do miejsca gdzie się zaczyna nadgarstek i powiem wam że jest to tak na styk komfortowej pracy z tą myszką. Moja dziewczyna ma mniejszą dłoń i narzeka.

Myszka oprocz standardowych 2 klawiszy i rolki (już nie takiej standardowej) ma na górze 2 przyciski do przypożądkowania, po lewej komplet 2 odpowiedzialnych za głośność, po prawej stronie komplet 2 odpowiedzialnych za przewijanie utworów. Dodatkowo na bocznej lewej stronie jest jeszcze jeden komplet 2 klawiszy odpowiedzialnych za przyciski "do przodu" i "wstecz" podczas surfowania. Co do rolki, to pełni rolę dodatkowego śodkowego przycisku, oczywiście rolki, i wychyla się w prawo lub lewo. Przy czym kliki rolki w lewo i prawo są idealnie siłowo wyważone i podczas użytkowania płynie istny komfort. Podobnie się sprawa ma przy przyciskach multimedialnych, nie ma możliwości żeby przypadkiem podgłośić czy zciszyć. Nie mam się do czego przyczepić.

(wszystkie klawisze można dowolnie skonfigurować, nic nie stoi na przeszkodzie żeby "głośność w góre" otwierała GTA SA ;) )

Co do spodniej częsci to jest tam przycisk "reset" i przełącznik "on-off" oraz sam sensor (nie sa to juz czerwony promień)

 

 

Instalacja oprogramowania - po rozpakowaniu nadajnik powędrował do portu USB a baterie do myszki. Myszka działa od razu i jest poprawnie i szybko wykrywana (oczywiscie jako defaultowa mysz - lewy klawisz, prawy, rolka). Zaraz do napędu powędrował... ;) CD powędrował do szuflady a na dysku znalazło się aktualne oprogramowanie SetPoint ze strony producenta. Ten soft jest zapewne znany posiadaczom myszek serii "MX" itp, podczas instalacji można wybrać posiadany model.

 

Oprogramowanie SetPoint jest ubogie w funkcje aczkolwiek ładnie oprocowane, każdy klawisz jest dokładnie wyszczególniony na schemacie. Brakuje przypisania pod dowolny klawisz dowolnej akcji. Jednak są zapeleńcy którzy napisali małą modyfikację w postaci łatki która poszerza możliwości i to solidnie (podziękowania dla maSTHa212 ponieważ jako posiadcz tej myszki podał mi namiary na tą mało popularną modyfikację).

 

Tam dopiero możemy pod dowolny klawisz przypisać dowolną akcę/kombinację klawiszy, lub wywołanie podręcznego menu z którego możemy odpalić dowolny program, możliwości jest sporo.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Niestety ta łatka ma tendencje do sporadycznego wieszania się (w końcu to tylko efekt pracy zapaleńca), szczególnie jak się dużo eksperymentuje. Jednak ani mi się śni z niej rezygnować, bo biorąc pod uwagę efekt finalny - jest świetnie.

Logitech dostarcza jeszcze jedną aplikację oprócz SetPointa... hmmm w zasadzie to nie wiem czy o niej pisać bo lekka kompromitacja... Oproramowanie fajnie wyglada. Duża czcionka pozwala na zabawę z daleka, ale wykożystanie tej myszki jako pilota (w powietrzu) zdaje egzamin tylko na pierwszej planszy, poźniej jak się wybirze ketegorię "zdjęcia" badź "wideo", nagle okazuje się że dodatkowe opcje rokli w postaci lewo, parwo, góra, dół nie znalazły zastosowania 8O , po prostu Logitech sam sobie kopnął w jaja (a i ja jako klient się czuję pośrednio kopnięty). Zrobić multimedialną myszkę z duża ilością przyciskow do nawigowania w "locie" (trzymając myszkę jak pilota) a poźniej olać to i kazać szurać użytkownikowi myszką po blacie i po staremu "point&click" ? - ŻENADA.

Pociesza mnie fakt, że jeszcze nikt nie zrobił niczego lepszego od winAmpa, subedita, ACDsee itp,itd... więc i tak się używa tego softu, ale mogło być przecież tak pięknie na urodzinach cioci Waci... (wiecie wszystko duże i czytelne ;) )

Jeśli chodzi o sterownie winAmpem to można takowego winAmpa odpalić z myszki, poźniej "skipować" pomiedzy piosenkami, fimami (w moim przypadku) regulować głośność (przy czym jest to regulacja w jakiej kolwiek aplikacji, nawet podczas gry) wychylając rolkę w prawo można przyśpieszyć utór - jest całkiem dobrze, tego się mniej więcej spodziewałem.

 

 

Użytkowanie:

 

Zasięg - 2 metry +/- 0,5m

 

Precyzja działania - myszka działa bardzo precyzyjnie. Bynajmniej nie jest to zasługa podkładki SteelPad QcK+ bo na starej jest podobnie. Natomist większa podkładka zapewnie po prostu większy komfort, poza tym jest z materiału który zapewnia ponoć lepszą pracę myszek optycznych (kosztowała 60zł więc wierzę na słowo ;-) ) a i jakość wkoania jest godna pochwały. Wracając do precyzji. Ciężko mi sobie wyobrazić myszkę jeszcze dokładniejszą do grania 8O . Ciężko jest zmylić tą myszkę, zgubić jej kursor, czy spowodować że kolokwialnie mówiąc zgłupieje. Miałem na kilka dni MX1000. I Myszka jest super ale jest zbyt ciężka, natomiast precyzja kursora jest jak dla mnie taka sama jak w tym logitechu (nie bijcie mnie profesjonalni gracze ligi q3) - takie moje skromne zdanie gracza który lubi dynamicznie pograć w Dooma3, GTA SA i nie stroni od precyzji. Nawet odpaliłem leciwego q3 i poprałem się z botami machajac myszką enegricznie i nie udało mi się wyprowadzić logitecha z równowagi - do grani się nadaje doskonale.

Myszka działa też bardzo dobrze na wykładzinie, materiale obiciowym mojej sofy, na gołej nodze. Surfowałem nawet po internecie prowadząc myszkę po pofałdowanych spodenkach w ktorych siedziałem przed lapkiem i nie było problemu!

 

Baterie trzymaja około pół roku, tak podaje producent.

 

Ślizgacze teflonowe IceMat Gear padsurfer ver.2 - jest to 5 małych białych podkładek pod fabryczne ślizgacze. Co daja? Myszka przesuwa się po podkłądce bardzo płynnie i lekko (ma to niebagatelne znaczenie przy 2 paluszkach ciążących w myszce). Wszystko było by dobrze gdyby nie to, że z naklejkami odsłaniającymi klej ze ślizgaczy, zchodził sam klej! O Matko! Co ja się namęczyłem żeby ten listek kleju przykleić zpowrotem do ślizgacza a jego do myszki to moje. Zdecydowanie negatywna ocena "montażu" natomist użytkowanie - bajka.

 

mousepad SteelPad QcK+ - przyjemnie się po nim prowadzi myszkę, to trzeba przyznać. Jakość gumy i materiału wierzchniego jest bardzo zadowalająca i podkładka nie ma nic wspólnego z podkładkami za 20-30zł. Jest też duża, ma 45x40cm - to daje niczym nie skępowaną swobodę działania. Tworzywo jest takie że podkładke można skręcać skakać po niej i i tak się idealnie ułoży po rozłożeniu na biórku.

 

 

Podsumowując. Myszka oferuje to czego chciałem, ułatwia kożystanie z laptopa, jest bardzo precyzyjna, ma ciekawe funkcje i oferuje duży komfort obsługi komputera. Ergonomia, jakość zastosowanych materiałów, jest typowa dla myszek z wyższej półki - jest bardzo dobra.

I najważniejsze - wyłamuje się funkcjonalnością poza nawias myszek komputerowych.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Logitech MediaPlay - 169zł

SteelPad QcK+ - 66zł

IceMat Gear padsurfer ver.2 - 17zł

 

oto link do zmodowanego softu do myszki http://www.logigamer.com/forums/viewtopic.php?t=142

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy POWINNA to jest kwestia dyskusyjna. To ze jakis user wymyslil zeby sie wpisywac do jego watku to nie znaczy ze ja tez tak zrobie.

Watek jest stosownie opisany tak jak mowi przyklejony regulamin. Smiem twierdzic ze tak latwiej jest czytac cokolwiek niz wertowac caly watek ale to juz inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recka,jak bede szukal myszy to zajrze tu raz jeszcze:)

 

ps.

a co to za czarne latki na obudowie(pod klawiatura) ? :huh:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna myszka, też się nad nią zastanawiałem, ale brak aplikacji do własnego konfigurowania przycisków (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że ktoś naskrobał jakąś aplikację) wyeliminował ją całkowicie. Zobaczymy jak długo będa trzymać baterie z tymi wszystkimi świecącymi przyciskami. A odnośnie Bluetooth to jest cos takiego: Logitech V270 Cordless Optical Bluetooth 1000 dpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna myszka, też się nad nią zastanawiałem, ale brak aplikacji do własnego konfigurowania przycisków (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że ktoś naskrobał jakąś aplikację) wyeliminował ją całkowicie. Zobaczymy jak długo będa trzymać baterie z tymi wszystkimi świecącymi przyciskami. A odnośnie Bluetooth to jest cos takiego: Logitech V270 Cordless Optical Bluetooth 1000 dpi

no wlasnie kiedys juz pisalem o tym tredzie tzn. damy wam bluetooth ale tak okroimy myszke z funkcji dodatkowych ze wam sie odechce jej kupna :blink: .... i mi sie odechcialo...

 

Phuong jakie czarne latki? Na lapie? nakleilem taka czarna folie zeby ochronic plastik przed wytarciem zabrudzeniem. Czytalem opinie ze sie wyciera - nie wiem ale wolalem nakleic takie latki ochronne. Sa z bardzo przyjemnej elastycznej folii ktora nie zostawia kleju na obudowie po sciagnieciu :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra i ktos mi teraz jeszcze powie ze ta myszka jest kiepska do grania? Mowilem to juz nie raz to nikt nie chcial wierzyc a tu macie potwierdzenie "naszego" usera wiec to chyba nie jest moj wymysl ze sie do tego nadaje. Tak czy inaczej recka bardzo fajna, dodam tylko ze u mnie ten modowany soft sie nie wiesza takze nie jest do konca skopany chociaz nie twierdze ze jest idealny.

P.S.Kurek mozesz tez wrzucic tutaj link ktory Ci dalem, paru osobom (nie tylko uzytkownikom MediaPlay) moze sie przydac

pozdrawiam

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepska do grania. typowe gamingowe mysze maja sa znacznie bardziej wytrzymale niz mediaplay. mx518/g5/g7 nic wiecej do typowego napierdzielania w fps-y. wiem ze jestes nieomylny, ale do do grania w fpsy, wolalem wybrac mx518 bo sie nie balem ze przez przypadek szlak ja wezmie. i znacznie wiecej dpi, a nawet znacznie wieksza czulosc itd. to nie jest dobra myszka do grania.

 

co do myszki. wszystko fajnie, super. ale czemu 2metry zasiegu :x toz to troche jak pilot na uwiezi. i brak zastosowan dla niektorych funkcji. szczerze to mnie zaskoczyles ta recka. nie spodziewalem sie tak bardzo na -.

 

ps. bez slizgaczy pod myszka na qck tak samo dziala mycha. zbedny zakup :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deflektor jest dokladnie tak jak napisalem. Mi sie nie udalo zgubic kursora, pomimo ze sie naprawde staralem i wywjalem po calym mousepadzie. Moze ktos widzi ze cos jest nie tak ale powiem szczerze ze musi byc niezlym terminatorem zeby wyczuc jakies zaklamania w torze kursora. Przypomina mi to dywagacja na temat tego ze ktos widzi roznice miedzy 50 a 60 klatkami na sekunde mimo ze jego oko nie rejestruje juz roznicy miedzy 30-40 klatek, ale on to "czuje" i koniec.

Prawda jest taka ze jak by wam wymazac te wszystkie cyferki swiadczace o dpi, wadze itp to byscie zglupieli i nie byli w stanie wyczuc roznicy w wiekszosci przypadkow.

 

Co do myszek do grania to widomo ze typowe myszki do grania maja wieksza czulosc, szybkosc reakcji, wage, zapach, konsystencje gumy bla bla bla - OK ja to naprawde rozumiem. Tylko ze MdiaPlay nie jest myszka do profesjonalnego turniejowego grania. MeeeediaPlay - to jest cos co ma uprzyjemnic i uproscic codzienna prace przy komputerze. Zachowujac cechy po prostu solidnej myszki ktora nadaje sie do grania + bardzo dobra ergonomia.

 

Co do slizgaczy to sprawdzilem przed naklejeniem i myszka idzie plynniej na teflonie (szczegolnie jak sie robi malutkie skokowe ruchy to nie ma poczatkowego malutkiego oporu tylko od razu slizg)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis obszeny ;)

Cos za cos.Ja bym swojej V270 nie zamienil na media playa ;)

Po co mi dodatkowy kluczyk na usb skoro mam BT(myszka,sluchwaka,telefony,nawet jakbym chcial to net)

Na opakowaniu V270 nic nie pisze niestety o 1000dpi[w instrukcjach ktore znalazlem nic nie ma na temat specyfikacji byc moze jakies karteczki pogubilem].Mysz ma kolko ktore dziala tylko w jednej plaszczyznie ( nie wiem jak ludzoco podobna V200 ma ale wydawalo mi sie ze w 2 plaszczyznach?).Mialem wczesniej myszke firmy bluetake bt500 byla o wiele mniejsza ale niestety po 2 latach wyrobilo sie kulko i popsulu sensory(prawy klawisz byl ciale wsisnienty... no chyba ze go naprawde wcisnelismy :mur: ).Druga wada BT500 byly baterie... AAA ktore starczaly na nieco ponad 30h ... Teraz w nieco wieksze V270 mam 2xAA i tak zadko je laduje ze nie pamientam kiedy to robilem ostatni raz choc nie wylaczam myszki czesto z lenistwa.Zasieg ... nie sprawdalem dokladnie ... 5m napewno ale co za roznica czy 5,8 czy wiecej niz 10 jak po 3 metrach ledwo widze co mam na ekranie :lol2:

 

 

ps.Takie duze podkladki wycinaja pod wymiar ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baxxxio no obszernie bo sie staram tak napisac zeby ktos mial z tego pozytek. Co do podkladek to sa takie duze wymiary i komfort pracy jest bardzo duzy na takiej podkladce tylko jeszcze trzeba wyczarowac miejsce na biorku na takie cos :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj z tym graniem... myszke mam i uzywam jej do laptopa ze wzgledu na brak kabelka i na to ze na laptopie i tak grac w nic nie moge (wiekowy sprzecik)

przetestowalem na Q2... no nie da sie... zawolna jest... fakt ze nie gubi sie i nie ma tym podobnych problemow ale jest naprawde za wolna zeby pograc... moze to kwesia tego ze gram na sens 9.5 (a swego czasu jechalem na 13... ale na tak duzych wartosciach gram tylko w q2) nie wiem w kazdym badz razie dwukolorowo swiecacy optyczny a4tech o niebo lepszy do grania od niej jest o-)

a jeszcze co do fps'ow w grach ktore wywlekliscie to oko okiem ale w q2 przy 30-40 a 50-60 to obudzony w srodku nocy odczuje o-) dopiero od powiedzmy 80 w dore jest komfort... choc znowu musze powiedziec ze w przypadku innych gier takiej roznicy mi to nie robi... 40fps wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generic jak masz mediapleja to sa 3 opcje (skoro jest tak jak mowisz) albo masz cos zwalone ze swoim leciwym jak mowisz laptopem albo masz uszkodzana myszke albo soft sie zle zainstalowal (mi sie za pierwszym razem tak zaistalowal ze myszka chodzila jak przez coma)

 

U mnie gry smigaja az milo i myszka dziala o wiele lepiej niz poprzedni logitech optyczny przewodowy.

 

A NAWET NIE URUCHOMILEM JESZCZE NICZEGO DO PODKRECANIA CZESTOTLIWOSCI USB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeiceiz przy myszkach do grania nie chodzi tylko o to aby się nie gubiła, lecz takze o to aby była SZYBKA.

radiowe myszki jednak duzo pozniej reagują na ruch/kliknięcie- jest toczas neizauwazalny(lub bez znaczenia) przy pracy biorowej ale podczas grania ma znaczenie. Jesli myszak jeszcze zasypia to juz w ogole kaplica.

Tak czy siak to ze myszak sie nie gubi nie jest warunkiem wystarczającym aby uznać ją za szczura do grania -ot co.

Przy myszkach radiowych występuje jeszcze gubienie pakietów co tez nie ma znaczenia przy pracy biorowej a przy grania...(odpowiedzcie sobei sami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mediaplay to najgorsza mysza z jaka mialem stycznosc... Swojego czasu jak gralem w SoF 2 Full wlaczylem go na 10 min na tej myszy... Zarowno na podkladce ( QcK Steel - czarna materialowa ) , jak i na blacie ( kolor drewna ) mysz sie gubila ( sufit sobie ogladalem :| )... Jesli chodzi o pilota to fajna sprawa tylko co z tego skoro mysz ma uklad optyczny do d*** ... Obecnie mam MX518 i NIGDY nie wroce do tego MediaPlay-a... Jeszcze tego samego dnia pojechalem do komputronika i wymienilem MediaPlay-a na MX518... MediaPlay to pierwsza mysz ktora Logitech tak sknocił :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzilo o wzruszenie kogos :| Tylko o to zeby ostrzec innych przed kupnem tej myszy...

A co do twojej odpowiedzi to n/c... Naprawde jak na moderatora to masz bardzo ciekawe i rozbudowane merytorycznie odpowiedzi na posty innych uzytkownikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tobie tak strasznie gubila sygnal to moze byla po prostu uszkodzona? Nie pomyslales o tym? Wypowiadasz sie o niej po paru MINUTACH uzywania wiec jest troche smieszne po takim okresie wydawac wyroki nie sadzisz? Ja mam ta myszke troche dluzej bo juz pare miesiecy takze chyba jestem w stanie powiedziec o niej to i owo i moja opinia nie pokrywa sie absolutnie sie z twoja. Takze tyle w tym temacie - nie znasz sie to sie nie wypowiadaj. A moja odpowiedz miala proporcjonalnie do twojej wartosc merytoryczna. Reszte zazalen prosze na PW jesli takowe beda.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba logiczne ze miales uszkodzony egzemplarz TaZmAn_DeViL algo zwalone cos softwaerowo. Bo ja maSTHa212 i inni napewno nie maja uszkodzonej w ten sposob ze mi wszystkie gry idealnie chodza.

Jeszcze nigdy mi sie kursor nie zgubil w grach FPP na tej myszce - NIGDY - to chyba zastanawiajace TaZmAn_DeViL hęęę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurek, ciekawie to napiałeś, przeczytałem z zainteresowaniem.

 

Też mam długą łapę i nie wszystkie myszy leżą mi dobrze w ręce. Uwielbiam niskie i długi myszy.

Jedną z nich jest słynna IntelliMouse Explorer 3.0 ale niestety ma kabel, a interesują mnie tylko bezprzewodowe.

Próbowałem potem Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 3.0; bardzo precyzyjna, oszczędna, ale ergonomia fatalna. Za krótka, za wysoka, ręka mnie od niej bolała i szybko sie jej pozbyłem.

Po niej nabyłem Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 Platinum. Równie precyzyjna i oszczędna, niższa i dłuższa, lepiej leży w dłoni, ale ręka na niej nie odpoczywa (tak jak ma to miejsce w przypadku Explorer 3.0 z kabelkiem). W dodatku baaardzo ciężko wciska się rolkę. Używam jej do tej pory i myślę nad zmianą.

Na horyzoncie widzę Logitecha recenzowanego przez Ciebie i nowe produkty Microsoftu: Laser Mouse 6000 i Comfort Optical Mouse 3000 Niestety znowu MS obie zrobił z kablem :mur: Jest wesja wireless ale IMO jej kształt do d*py jest niepodobny :angry:

 

Z długich markowych bezprzewodowych myszek pozostaje mi więc tylko ten MediaPlay. Nie potrzebne mi są jednak te dodatkowe przyciski, więc płaciłbym za ten bajer niepotrzebnie :/ Zastanawiam się nad nią mocno, a Twoją recenzję przeczytałem już 3x i szukam czego by się tu doczepić u tej myszki ;)

Chyba że ktoś mi poleci (o ile doszedł do tego miejsca;) ) jakąś bezprzewodową, niską, długą i precyzyjną myszkę?

 

Dodałem zdjęcia aby lepiej zorientować się w tym moim mini porównaniu ;)

 

Dołączona grafika

Wireless IntelliMouse Explorer 3.0

 

Dołączona grafika

Wireless IntelliMouse Explorer 2.0

 

Dołączona grafika

Laser Mouse 6000

 

Dołączona grafika

Comfort Optical Mouse 3000

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurek, ciekawie to napiałeś, przeczytałem z zainteresowaniem.

 

Też mam długą łapę i nie wszystkie myszy leżą mi dobrze w ręce. Uwielbiam niskie i długi myszy.

Jedną z nich jest słynna IntelliMouse Explorer 3.0 ale niestety ma kabel, a interesują mnie tylko bezprzewodowe.

Próbowałem potem Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 3.0; bardzo precyzyjna, oszczędna, ale ergonomia fatalna. Za krótka, za wysoka, ręka mnie od niej bolała i szybko sie jej pozbyłem.

Po niej nabyłem Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 Platinum. Równie precyzyjna i oszczędna, niższa i dłuższa, lepiej leży w dłoni, ale ręka na niej nie odpoczywa (tak jak ma to miejsce w przypadku Explorer 3.0 z kabelkiem). W dodatku baaardzo ciężko wciska się rolkę. Używam jej do tej pory i myślę nad zmianą.

Na horyzoncie widzę Logitecha recenzowanego przez Ciebie i nowe produkty Microsoftu: Laser Mouse 6000 i Comfort Optical Mouse 3000 Niestety znowu MS obie zrobił z kablem :mur: Jest wesja wireless ale IMO jej kształt do d*py jest niepodobny :angry:

 

Z długich markowych bezprzewodowych myszek pozostaje mi więc tylko ten MediaPlay. Nie potrzebne mi są jednak te dodatkowe przyciski, więc płaciłbym za ten bajer niepotrzebnie :/ Zastanawiam się nad nią mocno, a Twoją recenzję przeczytałem już 3x i szukam czego by się tu doczepić u tej myszki ;)

Chyba że ktoś mi poleci (o ile doszedł do tego miejsca;) ) jakąś bezprzewodową, niską, długą i precyzyjną myszkę?

 

Dodałem zdjęcia aby lepiej zorientować się w tym moim mini porównaniu ;)

 

Dołączona grafika

Wireless IntelliMouse Explorer 3.0

 

Dołączona grafika

Wireless IntelliMouse Explorer 2.0

 

Dołączona grafika

Laser Mouse 6000

 

Dołączona grafika

Comfort Optical Mouse 3000

mam myszke mediaplay niebieska od ponad miesiaca...i jest to najlepsza myszka jaka mialem do tej pory...polecam..naprawde warto wywalic na nia te 200 zeta (zaleznie od sklepu). Jest bardzo wygodna.....uwierz mi klawisze sie przydaja...podglasnianie bardzo wygodne i szybkie...tak samo next i previous w muzyce. myszka moze nie jest jakas wyczepista jesli chodzi o dokladnosc....ale do codziennego pykania wystracza. Baterie z tego co juz u siebie zauwazylem dlugo trzymaja.....jest wylacznik myszki pod spodem. polecam..naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phuong jakie czarne latki? Na lapie? nakleilem taka czarna folie zeby ochronic plastik przed wytarciem zabrudzeniem. Czytalem opinie ze sie wyciera - nie wiem ale wolalem nakleic takie latki ochronne. Sa z bardzo przyjemnej elastycznej folii ktora nie zostawia kleju na obudowie po sciagnieciu :-)

kurek: moglbys napisac co to dokladnie za folia, skad cos takiego wziąźć? Przydalaby mi sie taka na tylna czesc matrycy

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitucky o widzisz sam bym nakleil na tylna czesc matrycy ale nie mam pojecia jakie jest pochodzenie tej folii :(

 

koleszka z drogimi myszkami NIE DO GRANIA czasami jest ten problem ze sie lubia gubic w grach, tak ze sie musisz zastanowic zanim zaryzykujesz albo poszperac za reckami innych userow.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...