Skocz do zawartości
kucyk

Cooler Master Notepal

Rekomendowane odpowiedzi

linka dałem nie do tego co trzeba:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85626305

 

to jest NOTEPAL, jeszcze nie wiem czym się różnią :lol:

mnie wyjdzie około 120zł więc jeszcze cena znośna jak za markowy produkt

 

co do 17tki to zerknij sobie na to:

NOTEPAL 17" 1

NOTEPAL 17" 2

B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie przekonuje :(

 

Przeciez jak zasłonisz te wentylatory od dołu (kiedy będziesz w łóżku) to i tak nie będzie wentylacji

 

...może się mylę ale jak kupisz i sprawdzisz to chętnie się sam dowiem czy to naprawdę działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie przekonuje :(

 

Przeciez jak zasłonisz te wentylatory od dołu (kiedy będziesz w łóżku) to i tak nie będzie wentylacji

 

...może się mylę ale jak kupisz i sprawdzisz to chętnie się sam dowiem czy to naprawdę działa...

zgadza się, ale wtedy tak czy inaczej stworzy się przestrzeń pomiędzy laptopem a podstawką która pozwoli na swobodne oddychanie :unsure:

jak jedna z hurtowni sprowadzi mi wersje na widescreen 15/17 to sobie kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim asusie to i tak nie sprawdziloby się bo nie mam od spodu żadnego wentyla i mogę trzymać praktycznie kompa na czym chcę i nic się nie przegrzewa :?

super masz z tym asusem, tylko że ja też nie mam wentyla od spodu co nie oznacza, że laptop nie chciałby oddychać od spodu otworami wentylacyjnymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem możliwość przetestować taką podstawke http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86623074 Wentylatorki wciągały ciepłe powietrze spod laptopa i wywiewały z tyłu, więc nie było problemu na czym stoi podstawka. Sprawowała się całkiem dobrze. Wadą jednak był hałas, któy mi przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjny laptop trzyma temperatury które mu nie szkodzą, jeśli oczywiście nie zasłonimy mu otworów wentylacyjnych. Większość ludzi narzeka że jak laptop zaczyna się chłodzić to jest głośno, więc po cholerę dodatkowe dwa wiatraki 80mm? Robią tylko chałą i w wielu laptopach zakłócają prawidłową cyrkulacje powietrza (laptopy które mają od spodu otwór wentylacyjny, wciągają tamtędy powietrze a to coś nie dmucha do góry tylko ciągnie w dół)

Dodatkową wadą jest fakt że ta podstawka zasilana jest portu USB. Może się okazać że po podpięciu tego ustrojstwa napięcie na USB zbyt spadnie i przestania np. działać na zew. Myszka.

Mim zdanie ładny przedmiot, ale całkowicie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjny laptop trzyma temperatury które mu nie szkodzą, jeśli oczywiście nie zasłonimy mu otworów wentylacyjnych. Większość ludzi narzeka że jak laptop zaczyna się chłodzić to jest głośno, więc po cholerę dodatkowe dwa wiatraki 80mm? Robią tylko chałą i w wielu laptopach zakłócają prawidłową cyrkulacje powietrza (laptopy które mają od spodu otwór wentylacyjny, wciągają tamtędy powietrze a to coś nie dmucha do góry tylko ciągnie w dół)

Dodatkową wadą jest fakt że ta podstawka zasilana jest portu USB. Może się okazać że po podpięciu tego ustrojstwa napięcie na USB zbyt spadnie i przestania np. działać na zew. Myszka.

Mim zdanie ładny przedmiot, ale całkowicie zbędny.

o jezu, zrozum, że mi te wentyle nie są do niczego potrzebne i nie mam zamiaru ich używać, chcę tylko aby laptop miał czym oddychać po rzuceniu na łóżko i chciałbym wreszcie wyrzucić do szafy to zdezelowane pudełko od płyty głównej :unsure:

z tym usb i spadkiem napięcia to z deka przesadziłeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką cięką.........no właśnie taką.........jak by to nazwać hmmmm........no mniej więcej każdy wie o co chodzi :] jest ona troche większa od lapa i jak siedze t na niego kłądę go.

jeżeli kompa kładę bezpośrenido na kołdre albo naprześcieradło i cały spód jest zaslonięty to temp dysk faktycznie wzrasta i od spodu się bardziej grzeje w tym miejscu-jest to całkowicie logiczne- temp wzrasta z 39*C do 44*C więc nie tak strasznie, natomiast temp proca wzrasta z 49*C do 52*C więc w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym usb i spadkiem napięcia to z deka przesadziłeś :lol:

Spadki napięcia na magistrali USB są dość popularne jak używamy urządzeń które nie mają własnego zasilania. Podłącz pod USB ten stuł z wiatrakami a w port obok zew. dysk 2.5”

Edytowane przez hpx4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk

o jezu, zrozum, że mi te wentyle nie są do niczego potrzebne i nie mam zamiaru ich używać, chcę tylko aby laptop miał czym oddychać po rzuceniu na łóżko i chciałbym wreszcie wyrzucić do szafy to zdezelowane pudełko od płyty głównej unsure.gif

z tym usb i spadkiem napięcia to z deka przesadziłeś icon_lol.gif

Nie szkoda Ci kasy!

 

Jak nie będziesz używał wentylatorów to po ch.j ci to.Kup sobie kawałek pilśni lub pleksy, a jak lubisz blachę to blachy i nie zawracaj sobie głowy tym ustrojstwem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...