Skocz do zawartości
GURU500

Logitech Z-5400 Thx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukalem forum, temat o glosnikach [ poleglem na ktorejsc stronie z koleji :P ]

Wiec zakladam nowy temat [ z z gory przepraszam ] ale moze innym tez sie przyda

zastanawiam sie nad zakupem glosnikow Z-5400 THX i chcialbym aby uzytkownicy tychze glosnikow napisali cos o nich .. naczytalem sie recek .. ale no hmm wiecie opinie samych uzytkwonikow sa o wiele lepsze ;]

Jaki jest tam bas .. chodzi o to czy jest miekki ? [ cos jak w wiezy ]

Jak jest z pozycjnowaniem dzwiekow .. w koncu standart THX do czegos zobowiazuje <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bas w takich zestawach jest dużo lepszy niż w jakiej kolwiek wieży. Po drugie głośniki są naprawdę super, oczywiście grają trochę ciszej niż Z-5500, bo moc jest o 200 wat niższa- ale nie przejmój się tym bo i tak grają głośno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario glosnosc to decybele:):):), w porownaniu do Z5500 zagra nieco mniej wyrazizcie bas, gdyz skrzynia jest mniejsza a glosnik inaczej zestrojony, co do satelitek tego nie wiem, napisalem w przyklejonym ale sie nikt nie odzywa, widac malo popularne te glosniki...

Edytowane przez karsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie. troche o tym zestawie Z-5400.

Pracuje jako kierownik sklepu komputerowego i słuchałem wieelu zestawów. U siebie miałem amplituner Yamahy rx-640v i kolumny wolnostojące Sony 3 drozne z bass reflexem. Centralny JVC i tyły Tonsila. Wszystko grało slicznie, ale mówe... zamienie i zobaczymy cxzym sie wszyscy tak podniecają. Opchnąłem amlituner i głosniczki i co?? i zamienił stryjek siekierke na kijek ;P. 5450 od 5400 niczym sie nie rózni oprócz zwykłej bezprzewodówki dla tylnich satelitek (zupełnie zbędna rzecz)

I jakie wnioski zapytacie? hmm.... z moich kolumn podłogowych z bass refleksem wydobywał sie cieplejszy bass satelitki mają baardzo płaskie brzmienie. W filmach wyglada to nie najgorzej i moze sie podobac dynamika i przestrzennosc, ale do słuchania muzyki nie nadają sie zupełnie. Mocy nie brakuje jest jej az nadmiar (1/3 skali i styka),ale nikt mi nie powie ze jakiekolwiek głośnicxzki chocby miały THX czy jakies inne bzdury(pewnei wykupione za łapówki) zagrają lepiej od kolumn za 700 zł i wzmaka za 1000 zł

CIęzko mi pisać te słowa bo mam zapędy audiofilskie i jestem bardzo niepocieszony.

 

Ps Głośniczki podłaczone optykiem do płyty Abit An8 ultra. Dzisiaj pożycze ze sklepu Audigy 4 i coaxialnym podłacze i zobacxzymy czy jakieś zmainy bedą.

 

To chyba najbardziej rozwiniety post w Polsce o tych głośniczkach (przeszukałem net wszerz i wzdłuż)

szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co ci manual jakikolwiek. ilośc ustawień to ..yy. na palcach jednej reki moge policzyc, a tak poza tym nie dali zadnego manuala tylko ksiazecxzke w której informacje poznasz w 5 minut obcowania z głośnikami, no chyba ze ktos ma 9 lat i zacxzął poznawac literki i swiat

 

Z-2300 nie najgorsze ale szczerze chłopaki jak chcecie coś komputerowego 2.1 to kupcie sobie Creative z serii I-trigue a najlepiej nie nowy juz model (bo nowe modele wszystkie creatiwa spierdzielili) 3300

creative itrigue 3300 to najlepsze stereo jakie syszałem na kompie i nie dajcie sobie nic innego wcisnąć

tytanowe membrani i neodymowe głosnicxzki robią swoje

wyższe i drozsze modele grają niebo gorzej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu 2.1 sam po dlugich poszukiwaniach, przesluchiwaniach roznych zestawow, czytaniu recenzji i opni uzytkownikow wybralem Z-2300 i jestem bardzo zadowolony.Wiadomo kazdy ma inne ucho i preferuje inny dzwiek itd ale jak dla mnie 2300 rewelka --- graja czysciutko slychac kazdy instrument basik po odpowiednik dopracowaniu equalizerem wgniata w fotel.Ten zestaw w 2004 kosztowal 900zl tylko nazwa Z-2200 i wyglad troche inny a parametry to samo. Za cene 500-520 zl bo za tyle teraz mozna je dorwac smialo brac nie ogladac sieee!!! Dla mnie to najlepszy zestaw 2.1 do kompa.Oczywiscie nie jest idealny ma wady jak za krotkie kable do glosnikow czy brak mozliwosci powieszenia satelitek na scianie lub brak wejście sygnału cyfrowego ale jakosc dziwieku to wszytko wynagradza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co ci manual jakikolwiek. ilośc ustawień to ..yy. na palcach jednej reki moge policzyc, a tak poza tym nie dali zadnego manuala tylko ksiazecxzke w której informacje poznasz w 5 minut obcowania z głośnikami, no chyba ze ktos ma 9 lat i zacxzął poznawac literki i swiat

Manual jest mi po to żebym mógł zapoznać się z opcjami dekodera(?) z zestawu zanim pojadę do sklepu

 

Gdybym miał ten maual to mógłbym funkcje tego zestawu mógł porównać z z-5500, którego manual jest tutaj: http://ftp.all-net.com.pl/~jacza/instrukcja_z5500.zip

 

Do z-5500 jest manual, do z-5400 nie ma :cry: Szkoda :cry:

 

A mógłbyś tę książeczkę zeskanować? Jest ona podobna do manuala od z-5500 z linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz po problemie bo ksiązeczka jest identyczna jak manual z Twojego linku. słowoo w słowo kropla w kropla. One zupełnie niczym sie nie różnią, oprócz słów z-5500 a z-5400 ;-D nawet FAQ jest identyko, a wszystkie ustawienia dts dolby i inne są identyczne. Zreszta zobaczysz jak pójdziesz do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba. Mam podłączone głośniki przez kabel coaxial i w filmach dvd mam DTS i Dolby Digital ale jak wlączam gre z np EAX to gra mi tylko w stereo. TO samo jak robie test głośnicxzków (ten szum albo "test left, test right..." Chłopaki i dziewczyny jak to zrobic zeby było dobrze? przeciez nie bede za kazdym razem przełączł z coaxiala na 3 jacki kiedy bede chciał pograc. No to jest chore. Chodzi o zestaw 5.1 logitech z-5400

błagam pomóżcie. Nie wiem co przełączyć zeby było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 5400 sub gra tak samo jak w 5500?

Slyszalem 5400 i musze przyznac ze bas jest "twardy" (nie lubie takiego) i duzo mu brakuje w porownaniu do S750 Creative'a (nie chodzi o moc tylko o brzmienie)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bass faktycxznie nie jest za ciekawy, szcxzególnie w mp3 . Ale jak mu podasz dobre źródło dzwieku DTS albo DD to potrafi zejsc baardzo mięciutko i bardzo efektownie na najniższy mozliwy poziom. Te głośniki jak juz wspomniałem są stworzone tylko i wyłącznie do ogladania filmów

Lepiej chyba by było gdyby nie robili podwójnej komory i wyciągnęli oprócxz bass reflexu membrane na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz. W 5500 jest membrana "na swiat wyprowadzona" czyli 5500 powinny grac lepiej IMO tak jak S750 gdzie rowniez glosnik jest widoczny ale od spodu.

Ciekawy fakt tylko ze Z5500 posiada "pierd" przy wlanczaniu w obieg elektr. dowolnego urzadzenia.

Juz dzwonilem do Logitech Polska i gostek od razu wiedzial o co chodzi ale ew. terminy dostaw poprawionych Z5500 nie mogl okreslic i jak to ujal -> przekazalismy juz do glownego oddzialu Logitecha :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!! Wczoraj zakupiłem zestaw logitech z-5400... nie zdążyłem jeszcze go w pełni przetestować, ale pierwsze co się rzuca w oczy, a może w ucho to dość dobre wysokie tony, których w większości takich zestawów brakuje... Dźwięk z satelit jest naprawde niezły... dźwięk w nich nie jest tak stłumiony jak w innych zestawach. Subwofer gra dość zróżnicowanie... a czy jest twardszy czy miększy raczej jest podyktowane utworem... Jeżel idzie o głośność zestawu to 1/2 robi już rzeźnie w mieszkaniu(mieszkam w bloku). Ja ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z zestawu gdyż za te pieniądze ciężko spodziewać się czegoś lepszego, a ze względu na gre satelit nie brałbym innego zesawu pod uwage... słyszałem s750 i z-5500 i jak dla mnie jakościowo grają słabiej. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!! Wczoraj zakupiłem zestaw logitech z-5400... nie zdążyłem jeszcze go w pełni przetestować, ale pierwsze co się rzuca w oczy, a może w ucho to dość dobre wysokie tony, których w większości takich zestawów brakuje... Dźwięk z satelit jest naprawde niezły... dźwięk w nich nie jest tak stłumiony jak w innych zestawach. Subwofer gra dość zróżnicowanie... a czy jest twardszy czy miększy raczej jest podyktowane utworem... Jeżel idzie o głośność zestawu to 1/2 robi już rzeźnie w mieszkaniu(mieszkam w bloku). Ja ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z zestawu gdyż za te pieniądze ciężko spodziewać się czegoś lepszego, a ze względu na gre satelit nie brałbym innego zesawu pod uwage... słyszałem s750 i z-5500 i jak dla mnie jakościowo grają słabiej. Pozdro

Ja też slyszalem i piszesz dziwne rzeczy!!! zestaw Z5500 zupelnie różni sie od Z5400- chocby ze wzgledu na zaimplementowanie zupelnie innego głosnika wysokosredniotonowego- wykonanego inaczej... natomiast tony S750 nie roznia sie zbytnio od Z5500, to Z5400 odstaje w przedbiegach w porownaniu do Z5500 czy S750!!! ps. chyba naprawde nie slyszales tych zestawow(zmienione przewody, podlaczenie cyfrowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też slyszalem i piszesz dziwne rzeczy!!! zestaw Z5500 zupelnie różni sie od Z5400- chocby ze wzgledu na zaimplementowanie zupelnie innego głosnika wysokosredniotonowego- wykonanego inaczej... natomiast tony S750 nie roznia sie zbytnio od Z5500, to Z5400 odstaje w przedbiegach w porownaniu do Z5500 czy S750!!! ps. chyba naprawde nie slyszales tych zestawow(zmienione przewody, podlaczenie cyfrowe)

Wysokośredniotonowego?? A od kiedy są takie głośniki... nie rozśmieszaj mnie... To się nazywa głośnik szerokopasmowy, wiesz?? Hehe... mam trochę pojęcia o dźwięku i szczerze mówiąc nie wiem jak były podłączone te zestawy(słyszałem je w sklepie wystarczająco długo i na różnych utworach by móc dokonać jako takiej oceny), które słyszałem, ale jak dla mnie grały zbyt matowo... swój zestaw słyszałem z analoga i cyfrowo no i !!??!!?? Nie oszukujmy się kablami [ciach!]o zdziałasz w satelitach... Zresztą nigdzie nie napisałem, że jestem obiektywny w swojej ocenie... Każdy ma swój gust i mi ten zestaw lepiej pasuje pomimo mniejszego głośnika niskotonowego i mniejszej mocy zestawu... Zresztą trzaski w Z-5500 rzekomo powiązane z instalacją elektryczną i psujące się subwofery w S750 jeszcze bardziej przekonały mnie do Z-5400... To tyle ode mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z5500 czy S750!!! ps. chyba naprawde nie slyszales tych zestawow(zmienione przewody, podlaczenie cyfrowe)

Wymiana przewodów do satelit na (zapewne) grubsze niż oryginalne nic w praktyce nie da bo głośniki satelitarne w tych zestawach są cięte na co najniżej 120 Hz więc pogłębienie basu jest raczej pomijalne ( jeśli coś takiego w ogóle występuje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokośredniotonowego?? A od kiedy są takie głośniki... nie rozśmieszaj mnie... To się nazywa głośnik szerokopasmowy, wiesz?? Hehe... mam trochę pojęcia o dźwięku i szczerze mówiąc nie wiem jak były podłączone te zestawy(słyszałem je w sklepie wystarczająco długo i na różnych utworach by móc dokonać jako takiej oceny), które słyszałem, ale jak dla mnie grały zbyt matowo... swój zestaw słyszałem z analoga i cyfrowo no i !!??!!?? Nie oszukujmy się kablami [ciach!]o zdziałasz w satelitach... Zresztą nigdzie nie napisałem, że jestem obiektywny w swojej ocenie... Każdy ma swój gust i mi ten zestaw lepiej pasuje pomimo mniejszego głośnika niskotonowego i mniejszej mocy zestawu... Zresztą trzaski w Z-5500 rzekomo powiązane z instalacją elektryczną i psujące się subwofery w S750 jeszcze bardziej przekonały mnie do Z-5400... To tyle ode mnie...

Ładnie dowaliłeś. Słuchanie zestawu, który stoi w sklepie- to o niczym nie świadczy. Zestawy logitecha brzmią do kitu na kartach zintegrowanych (bo taka raczej była w tym sklepie). Najlepiej weź wypożycz ten zestaw jeśli masz możliwość do domu i dopiero wtedy się wypowiadaj. A i nie piszcie bzdur, że wymiana kabli nic nie daje skoro nigdy tego nie próbowaliście, dużo daje nawet w takich "głośniczkach"- ja i karsi coś o tym wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie dowaliłeś. Słuchanie zestawu, który stoi w sklepie- to o niczym nie świadczy. Zestawy logitecha brzmią do kitu na kartach zintegrowanych (bo taka raczej była w tym sklepie). Najlepiej weź wypożycz ten zestaw jeśli masz możliwość do domu i dopiero wtedy się wypowiadaj. A i nie piszcie bzdur, że wymiana kabli nic nie daje skoro nigdy tego nie próbowaliście, dużo daje nawet w takich "głośniczkach"- ja i karsi coś o tym wiemy.

Hehe... jak dla Ciebie źródłem dźwięku może być tylko komputer to gratuluje^^ Tak się składa, że te zestawy nie były podłączone do komputera... Wszystkie 3 słyszałem w sklepie i tak jak z-5400 grał w sklepie tak gra w domu.. jedynie przy subwoferze odczuwam różnice, ale to ze względu na mniejsze pomieszczenie... a jeżeli twierdzisz, że kabel coś tu może zmienić to nie mamy o czym rozmawiać... jesteś śmieszny, weź się trochę oczytaj i wtedy możemy pogadać znowu bo widze, że nie masz o tym zielonego pojęcia... Myślisz, że znasz się na audio bo wpadłeś na pomysł, żeby kabel wymienić... hehe... dobre sobie... zapraszam na jakiekolwiek forum o akustyce, o audio... tak się składa, że bawie się w DIY audio i możesz pisać co chcesz, ale jak dla mnie jesteś lama w tym temacie... moje około 2 lata na różnych forach akustycznych dają mi pewien zakres wiedzy i doskonale wiem co kupiłem i co mogę z tym zrobić... I jak wspominałem ja tu przedstawiam swoją subiektywną ocene bo ten zestaw, który wybrałem najbardziej przypadł mi do gustu pod względem brzmienia z tych trzech wymienionych, to tyle!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zachowałeś się jak burak ze wsi za przeproszeniem i lejesz wodę nie z tej ziemi. Audiofil się znalazł ze sprzętem logitech z-5400 :lol2: . Myślisz, że jesteś najmądrzejszy i skoro zalogowałeś się na forum audiofilskim to już czyni z ciebie audiofila :lol: . A poza tym jak pisze, że kable zmieniają dźwiek na lepszy to się nie sprzeczaj. Ja i karsi próbowaliśmy tego zabiegu z logitechami Z-5500 i dało to wyraźną różnicę (przewód Profigold 2x1,5 mm2). Ty tego nigdy nie robiłeś, a wymądrzasz się jakbyś był nie wiem kim. Myślałem kiedyś, że w głośnikach o tak małej mocy i takiej konstrukcji to nic nie daje, ale jak spróbowałem to się zdziwiłem. Poza mną wielu jeszcze próbowało tego zabiegu i są zadowoleni, to tyle!!!!!!!!!!!!

P.S. I nie pisz już nic więcej, bo ferment siejesz i denerwujesz ludzi.

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zachowałeś się jak burak ze wsi za przeproszeniem i lejesz wodę nie z tej ziemi. Audiofil się znalazł ze sprzętem logitech z-5400 :lol2: . Myślisz, że jesteś najmądrzejszy i skoro zalogowałeś się na forum audiofilskim to już czyni z ciebie audiofila :lol: . A poza tym jak pisze, że kable zmieniają dźwiek na lepszy to się nie sprzeczaj. Ja i karsi próbowaliśmy tego zabiegu z logitechami Z-5500 i dało to wyraźną różnicę (przewód Profigold 2x1,5 mm2). Ty tego nigdy nie robiłeś, a wymądrzasz się jakbyś był nie wiem kim. Myślałem kiedyś, że w głośnikach o tak małej mocy i takiej konstrukcji to nic nie daje, ale jak spróbowałem to się zdziwiłem. Poza mną wielu jeszcze próbowało tego zabiegu i są zadowoleni, to tyle!!!!!!!!!!!!

P.S. I nie pisz już nic więcej, bo ferment siejesz i denerwujesz ludzi.

Jakbyś umiał czytać to zupełnie inaczej byś odebrał moją wypowiedź... Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że jestem audiofilem... I nie obrażaj wieśniaków... a Ty to kto jesteś cwaniaku!? Napisałem, że wiem co ten sprzęt potrafi i nic Ci do tego dlaczego go kupiłem... Burak to jesteś Ty... a buraki mają do siebie to, że nie rozumieją co czytają i co się do nich mówi... Dopowiedziałeś sobie to co chciałeś... ja nic takiego nie miałem na myśli, ale Ty przecież wiesz lepiej... wiesz, że w moim tekście kryło się to co wyżej napisałeś... A skąd Ty wziąłeś, że dźwięk zmieniają na lepszy?? Mam Ci wierzyć bo Ty tak mówisz?? Czym dla Ciebie jest lepszy dźwięk?? Zrobiłeś pomiary i satelity mają bardziej płaskie charakterystyki?? Weź przestań [ciach!]lić jak potłuczony... To, że coś jest dobre dla Ciebie nie znaczy, że musi być dla wszystkich... Nie sprawdzałem, może sprawdze i sam sobie ocenie czy coś zmieniło i w jaki sposób... Piszesz wielu... niech usłysze wypowiedzi tych wielu osób... a zresztą to i tak dla każdego może być co innego bo każdy może mieć inne preferencje i inny słuch, ale Ty tego nie bierzesz pod uwagę bo jesteś zbyt ograniczony...

 

p.s. i wytłumacz mi co ma konstrukcja głośnika do kabla?? Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz... Każdy głośnik to magnes, cewka, zawieszenie górne, dolne, kosz i membrana... ewentualnie stożek fazowy... no i co to ma do kabla??

 

p.s. A tak w ogóle skąd w ogóle wiesz jaki sprzęt audio posiadam?? To, że kupiłem sobie logitechy oznacza, że nic innego nie mam w domu...haha, żałosne...

Edytowane przez adam_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...