Skocz do zawartości
GURU500

Logitech Z-5400 Thx

Rekomendowane odpowiedzi

Będę mądrzejszy i zakończe to w kulturalny sposób, bo widzę że to do niczego nie zmierza i że nie Dasz za wygraną. Jeśli chodzi o audio to Jesteś poprostu the best. Widzę, że więcej Wiesz o moim sprzecie niż ja sam. O Twoim ograniczeniu się nie wypowiem, bo Cię nie znam.

A jeśli chodzi o wymianę kabli, to nie tylko ja tak mówię- przeszukaj inne topiki i fora to zobaczysz opinie na ten temat. Ty tego nie próbowałeś z tymi głośnikami, więc się poprostu nie wypowiadaj na ten temat. Poza tym nie pisałem że różnica jest ogromna, pisałem że jest wyraźna i można ją usłyszeć, z pewnością każdy. Konstrukcja głośnika ma to do kabla, że im większa kolumna (no może nie zawsze) o większej mocy i lepszych przetwornikach, po wymianie kabla zagra napewno lepiej (nawet na forach audio jest o tym, poszukaj). Również mam sporą wiedzę i doświadczenie jeśli chodzi o sprzęt grający i wiem rzeczy o których pisałeś wyżej. I z ubliżaniem skończmy, bo dostaniemy po 10% i po co?

P.S. Wszystko zaczęło się od dyskusji na temat kabli, więc poprostu Sprawdź sam i dopiero wtedy dodaj opinię.

Acha i Ty pierwszy zacząłeś zacieszać i wyśmiewać się z innych- to tak na marginesie

Ciekaw jeszcze jestem ile Masz lat (ja mam 24)

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znalazłem Twoje zapytanie w innym topicu:

"Wczoraj zakupiełm logitechy z-5400 i mam karte muzyczną Sound Blaster Live! OEM i się zastanawiam czy ją zmieniać i na jaką;P? Zestaw gra bardzo fajnie i nie wiem co mogłaby tu karta muzyczna zmienić... ale może jednak by mogła:D Prosiłbym o jakieś rady... pozdro"

Jesteś specem od dźwięku i pytasz o takie rzeczy? Dziwny z Ciebie gość

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znalazłem twoje zapytanie w innym topicu:

"Wczoraj zakupiełm logitechy z-5400 i mam karte muzyczną Sound Blaster Live! OEM i się zastanawiam czy ją zmieniać i na jaką;P? Zestaw gra bardzo fajnie i nie wiem co mogłaby tu karta muzyczna zmienić... ale może jednak by mogła:D Prosiłbym o jakieś rady... pozdro"

Jesteś specem od dźwięku i pytasz o takie rzeczy? Dziwny z Ciebie gość

A kto powiedział, że jestem specem od dźwięku?? Przestań dopowiadać coś czego nie napisałem... Masz 24 lata, więc zachowuj się na tyle ile masz... Ja mam 21... zauważ, że w zasadzie w każdym poście zaznaczałem, że to jest moja ocena... czy tak ciężko to zauważyć!!?? Ja wyraziłem swoją opinie, Ty masz prawo mieć inną... ale Ty upierasz się, że jest lepszy, a ja byłbym skłonny powiedzieć, że jeżeli gra inaczej to po prostu inaczej... dla kogoś lepiej, a dla kogoś gorzej... a dla kogoś w zasadzie to jedno i to samo... Często w życiu znajduje odzwierciedlenie coś takiego jak autosugestia... Ja po prostu jestem ostrożny bo w teorii przy głośnikach 2 1/2" nie wielkie znaczenie ma kabel jaki zastosujesz... prawda jest taka, że wystarczy, żeby przewodził... Przeczytaj dobrze moje wcześniejsze wypowiedzi, to Ty się przyczepiłeś... Ktoś wcześniej napisał, że jestem dziwny bo mi bardziej pasuje dźwięk z-5400 od 5500 i S750... Ludzie to mi musi się podobać to co Wam, albo to co większości!!?? Wolny kraj(pytanie jak długo...), podoba mi się co mi się podoba, a nie podoba mi się co mi się nie podoba i czy Ty będziesz mówił tak czy tak to ja zdania nie zmienie, chyba, że odczuje iż powinienem... Wiesz co znaczy subiektywna ocena?? Jeżeli tak to bardzo się ciesze i pogrób sobie ten wyraz w wyobraźni czytając moje wypowiedzi... Zaznaczyłem, iż posiadam pewną wiedze, nie napisałem, że wiem wszystko i jestem the best... [ciach!]o wiem, ale wyszło na to, że to [ciach!]o jest więcej od tego co wiesz Ty... Mam trochę zrobionego sprzętu na swoim koncie... subwoferów, kolumn, wzmacniaczy więc trochę pojęcia o tym mam i nikt mi nie wmówi, że nie mam, a ile to ja sam najlepiej wiem bo mam dobry odnośnik w postaci wypowiadających się ludzi na forach... Wiem mało, ale to już jest coś;P Bez obrazy, ale irytuje mnie jak ktoś czyta moje wypowiedzi nie uważnie i wypisuje rzeczy, których nie napisałem!! To nie jest mój problem, że ktoś nie rozumie... i do tego próbuje mi wmówić, że to brzmi lepiej od tamtego.. no sory, ale każdy wie, że z dźwiękiem jak z kobietami... może się podobać jednemu, a drugiemu wcale... i tysiąc innych opcji

Edytowane przez adam_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że jestem specem od dźwięku?? Przestań dopowiadać coś czego nie napisałem... Masz 24 lata, więc zachowuj się na tyle ile masz... Ja mam 21... zauważ, że w zasadzie w każdym poście zaznaczałem, że to jest moja ocena... czy tak ciężko to zauważyć!!?? Ja wyraziłem swoją opinie, Ty masz prawo mieć inną... ale Ty upierasz się, że jest lepszy, a ja byłbym skłonny powiedzieć, że jeżeli gra inaczej to po prostu inaczej... dla kogoś lepiej, a dla kogoś gorzej... a dla kogoś w zasadzie to jedno i to samo... Często w życiu znajduje odzwierciedlenie coś takiego jak autosugestia... Ja po prostu jestem ostrożny bo w teorii przy głośnikach 2 1/2" nie wielkie znaczenie ma kabel jaki zastosujesz... prawda jest taka, że wystarczy, żeby przewodził... Przeczytaj dobrze moje wcześniejsze wypowiedzi, to Ty się przyczepiłeś... Ktoś wcześniej napisał, że jestem dziwny bo mi bardziej pasuje dźwięk z-5400 od 5500 i S750... Ludzie to mi musi się podobać to co Wam, albo to co większości!!?? Wolny kraj(pytanie jak długo...), podoba mi się co mi się podoba, a nie podoba mi się co mi się nie podoba i czy Ty będziesz mówił tak czy tak to ja zdania nie zmienie, chyba, że odczuje iż powinienem... Wiesz co znaczy subiektywna ocena?? Jeżeli tak to bardzo się ciesze i pogrób sobie ten wyraz w wyobraźni czytając moje wypowiedzi... Zaznaczyłem, iż posiadam pewną wiedze, nie napisałem, że wiem wszystko i jestem the best... [ciach!]o wiem, ale wyszło na to, że to [ciach!]o jest więcej od tego co wiesz Ty... Mam trochę zrobionego sprzętu na swoim koncie... subwoferów, kolumn, wzmacniaczy więc trochę pojęcia o tym mam i nikt mi nie wmówi, że nie mam, a ile to ja sam najlepiej wiem bo mam dobry odnośnik w postaci wypowiadających się ludzi na forach... Wiem mało, ale to już jest coś;P Bez obrazy, ale irytuje mnie jak ktoś czyta moje wypowiedzi nie uważnie i wypisuje rzeczy, których nie napisałem!! To nie jest mój problem, że ktoś nie rozumie... i do tego próbuje mi wmówić, że to brzmi lepiej od tamtego.. no sory, ale każdy wie, że z dźwiękiem jak z kobietami... może się podobać jednemu, a drugiemu wcale... i tysiąc innych opcji

Ty również w niektórych postach dopowiadałeś Swoje..., ale nie o to mi teraz chodzi.

Ok, zgadzam się z tym, że każdy może inaczej odbierać "lepszy" dźwięk. Dla mnie znaczy to być może, co innego niż dla Ciebie. Kłótnia wyniknęła z pierwszych napisanych postów i poprostu wzajemnego nie zrozumienia. Teraz się chyba wszystko wyjaśniło. Sory jeśli Cię obraziłem.

Acha i polecam sprawdzić (jeśli Masz możliwość) jak chodzi Twój zestaw na innych kablach.

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty również w niektórych postach dopowiadałeś Swoje..., ale nie o to mi teraz chodzi.

Ok, zgadzam się z tym, że każdy może inaczej odbierać "lepszy" dźwięk. Dla mnie znaczy to być może, co innego niż dla Ciebie. Kłótnia wyniknęła z pierwszych napisanych postów i poprostu wzajemnego nie zrozumienia. Teraz się chyba wszystko wyjaśniło. Sory jeśli Cię obraziłem.

Acha i polecam sprawdzić (jeśli Masz możliwość) jak chodzi Twój zestaw na innych kablach.

Oki, sorki mnie też momentami poniosło :oops: Jak już wspomniałem spróbuje, ale jakoś wydaje mi się, że jeżeli zauważe różnice to naprawdę niewielką... no ale się okaże. Pozdrawiam

 

p.s. ja tak naprawdę nie wiem co dla Ciebie znaczy dobry dźwięk, ani Ty nie wiesz co znaczy dla mnie;-) Szczerze mówiąc ja tu mówie o dobrym dźwięku jak na głośniki do komputera:D Lubie czasami sobie pograć i fajnie gra się w 5.1... Oglądam czasami filmy, anime na kompie i też to był cel mojego zakupu... sprzęt stereo mam całkiem fajny, jestem z niego bardzo zadowolony, więc moim głównym celem nie była napewno muzyka. Miałem okazje porównać bezpośrednio u brata te logitechy w muzyce na coaxialu ze sprzętem za 4kpln no to hehe... ale do filmów i gier mogą być, a muzyki wole już słuchać na analogu niż coax z cd'ka bądź DVD... po prostu jakoś cosik nie tak jak dla mnie... może to wina DVD'ka na którym sprawdzałem, nie wiem, ale z czasem zapewne sprawdze wszystkie możliwe opcje;-) Pozdrawiam fanów komputerowych grajków... hehe

Edytowane przez adam_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym jak pisze, że kable zmieniają dźwiek na lepszy to się nie sprzeczaj. Ja i karsi próbowaliśmy tego zabiegu z logitechami Z-5500 i dało to wyraźną różnicę (przewód Profigold 2x1,5 mm2). Ty tego nigdy nie robiłeś, a wymądrzasz się jakbyś był nie wiem kim. Myślałem kiedyś, że w głośnikach o tak małej mocy i takiej konstrukcji to nic nie daje, ale jak spróbowałem to się zdziwiłem.

Nie ma się co dziwić, bo ten efekt nie zależy od sprzętu, jest czysto psychologiczny :-)

Poza mną wielu jeszcze próbowało tego zabiegu i są zadowoleni, to tyle!!!!!!!!!!!!

Nie jeden biznes działa na tej zasadzie i klienci sa zadowoleni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić, bo ten efekt nie zależy od sprzętu, jest czysto psychologiczny :-)

 

Nie jeden biznes działa na tej zasadzie i klienci sa zadowoleni :-)

Nieprawda!!!!!!!! jest zasadnicza poprawa dźwięku, po drugie Mario też to potwierdza nie są to jakieś chore imaginacje, bo do [ciach!]y nędzy to forum jest po to by pomagać jego innym uczestnikom i ewentualnie doradzać, a nie wnioskować coś czego sie nie sprawdzi, efekt nie zależy od sprzętu, faktycznie przewody nie są ważne i nie poprawiają dźwięku, po kiego grzyba zatem trąbią wszyscy entuzjaści audio iż odgrywa on zasadniczą rolę??? ja dopoki nie sprawdzilem doputy byłem sceptyczny!!! teraz wiem że przewody są tak samo ważne jak i reszta w zestawach, więc zanim coś zacznie się pisać(mądrego) to sprawdzić trzeba!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda!!!!!!!! jest zasadnicza poprawa dźwięku, po drugie Mario też to potwierdza nie są to jakieś chore imaginacje, bo do [ciach!]y nędzy to forum jest po to by pomagać jego innym uczestnikom i ewentualnie doradzać, a nie wnioskować coś czego sie nie sprawdzi, efekt nie zależy od sprzętu, faktycznie przewody nie są ważne i nie poprawiają dźwięku, po kiego grzyba zatem trąbią wszyscy entuzjaści audio iż odgrywa on zasadniczą rolę??? ja dopoki nie sprawdzilem doputy byłem sceptyczny!!! teraz wiem że przewody są tak samo ważne jak i reszta w zestawach, więc zanim coś zacznie się pisać(mądrego) to sprawdzić trzeba!!!

Może jeśli masz możliwość łatwej zamiany przewodów to zrób ślepy test ( poproś kogoś o pomoc ). W tył zwrot i będziesz wiedział. Moim zdaniem satelity z tych zestawów to naprawdę low end ( przenoszą od 120-200 HZ do max 16-18khz .... może te z 750 dojdą do 20k ale od 120-200 hz (pomijam liniowość). Kable poprawiają podobno niski bas ( jeśli zamienimy 0,5mm na np. 4mm ) ale w tych satelitach nie ma takich częstotliwości. Jeśli dałeś kable ze srebrem to mogłeś trochę wyostrzyć dźwięk ... to nie znaczy konieczne że teraz gra lepiej.

 

ps. jak chcesz to mam do sprzedania kable 4mm ze srebrem i miedzią beztlenową o zorientowanej/oporządkowanej strukturze krystalicznej - kierunkowe ( Nakamichi )

 

Ciekawe jest to że nawet kiedy kable były w jednym kawałku ( 6m teraz jest 2x3 ) to miernik zachowywał się tak jak by nie było oporu B)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeśli masz możliwość łatwej zamiany przewodów to zrób ślepy test ( poproś kogoś o pomoc ). W tył zwrot i będziesz wiedział. Moim zdaniem satelity z tych zestawów to naprawdę low end ( przenoszą od 120-200 HZ do max 16-18khz .... może te z 750 dojdą do 20k ale od 120-200 hz (pomijam liniowość). Kable poprawiają podobno niski bas ( jeśli zamienimy 0,5mm na np. 4mm ) ale w tych satelitach nie ma takich częstotliwości. Jeśli dałeś kable ze srebrem to mogłeś trochę wyostrzyć dźwięk ... to nie znaczy konieczne że teraz gra lepiej.

 

ps. jak chcesz to mam do sprzedania kable 4mm ze srebrem i miedzią beztlenową o zorientowanej/oporządkowanej strukturze krystalicznej - kierunkowe ( Nakamichi )

 

Ciekawe jest to że nawet kiedy kable były w jednym kawałku ( 6m teraz jest 2x3 ) to miernik zachowywał się tak jak by nie było oporu B)

Zgadzam się z wypowiedzią kolegi, serdecznie pozdrawiam:-)

 

p.s. a takie sprawdzenie to nie głupi pomysł... czytałem, że tej metody się używa np. przy porównywaniu zestawów i często osobie odsłuciach!ącej z opaską na oczy ciężko jest wychwycić różnice i często wybiera coś innego niż w przypadku kiedy odsłuchiwała zestawy bez opaski...

Edytowane przez adam_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda!!!!!!!! jest zasadnicza poprawa dźwięku, po drugie Mario też to potwierdza nie są to jakieś chore imaginacje,

To nie są imaginacje ale normalny sposób funkcjonowania zmysłów. Skoro tego nie wiesz, to nie uda Ci się zrozumieć problemu, o któym starasz się wypowiadać. Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dlaczego w dalszym ciągu nam nie wierzycie?

Oprócz nas były jeszcze min 4 osoby, które próbowały tego (w tym 2 z Z-680).

Wszystkie były zadowolone. Przewody jakie zastosowali Ci użytkownicy (również my) to między innymi Profigold, Nakamishi, Cordial- wszystkie o przekroju od 1,2 do 1,5 mm. Wy bierzecie pod uwagę parametry satelit, moc, częstotliwość, wielkość głośnika, konstrukcję itp. i mówicie, że przy takim głośniku wymiana kabla nic nie da oraz, że i tak się tego nie usłyszy- nie mówię, że się z tym nie zgadzam, ale według mnie warto było zainwestować trochę pieniędzy w kable, bo dźwięk jest poprostu lepszy. Różnicę jaką ja zauważyłem po wymianie kabli to to, że dźwięk stał się bardziej szczegółowy, odrobinę cieplejszy, no i satelity mogą bez problemów osiągać max głośności, bez żadnego charczenia (dźwięk jest czysty, może nie tak żywy jak na np. połowe skali, ale nie ma się do czego przyczepić). Na kablach dołączonych do zestawu, satelity już nie wyrabiały jak było na full. Pewnie dalej nie Wierzycie, ale daję słowo, że to prawda. To chyba tyle, bo dalsza dyskusja nie ma sensu. Mogę Wam tylko polecić, abyście spróbowali.

Pozdrawiam

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to oczywiście że Ci wierzę. Sam robiłem tego typu doświadczenia i wiem jaki jest efekt. Natomiast mylisz się co do wniosków. Poprawa brzmienia nie wynika z cech fizycznych kabla ale z nastawienia, jakie masz przy odsłuchu. I nie ma w tym efekcie nic nienormalnego, wszyscy tak reagują.

 

Dlatego tego typu eksperymenty prowadzi się wg procedury podwójnie ślepych testów. Taka procedura usuwa nadmiarowe informacje o przedmiocie testu i w rezultacie usuwa wpływ nastawienia na ocenę.

 

Procedura ślepych testów jest pożądana w sytuacjach, gdy wynik powstaje na podstawie subiektywnych ocen. A IMHO jest bezwzględnie wymagana, gdy eksperyment dotyczy granicy wrażliwości zmysłów, w takim wypadku po prostu nie da się inaczej sensownie przeprowadzić eksperymentu.

 

Mogę Ci tylko polecić, abyś spróbował :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dlaczego w dalszym ciągu nam nie wierzycie?

Oprócz nas były jeszcze min 4 osoby, które próbowały tego (w tym 2 z Z-680).

Wszystkie były zadowolone. Przewody jakie zastosowali Ci użytkownicy (również my) to między innymi Profigold, Nakamishi, Cordial- wszystkie o przekroju od 1,2 do 1,5 mm. Wy bierzecie pod uwagę parametry satelit, moc, częstotliwość, wielkość głośnika, konstrukcję itp. i mówicie, że przy takim głośniku wymiana kabla nic nie da oraz, że i tak się tego nie usłyszy- nie mówię, że się z tym nie zgadzam, ale według mnie warto było zainwestować trochę pieniędzy w kable, bo dźwięk jest poprostu lepszy. Różnicę jaką ja zauważyłem po wymianie kabli to to, że dźwięk stał się bardziej szczegółowy, odrobinę cieplejszy, no i satelity mogą bez problemów osiągać max głośności, bez żadnego charczenia (dźwięk jest czysty, może nie tak żywy jak na np. połowe skali, ale nie ma się do czego przyczepić). Na kablach dołączonych do zestawu, satelity już nie wyrabiały jak było na full. Pewnie dalej nie Wierzycie, ale daję słowo, że to prawda. To chyba tyle, bo dalsza dyskusja nie ma sensu. Mogę Wam tylko polecić, abyście spróbowali.

Pozdrawiam

Dokładnie, niech panowie spróbują i będą uczciwi wobec samych siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dyskusji przemycę swoje pytanie dotyczące głośników z5400 i z5500.

 

Mam zamiar takowe zakupić (jeszcze nie wiem które) i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z posiadaczy podłączał do tego zestawu inne kolumienki zamiast tych dołączonych. Mam już 2 kolumienki (całkiem niezłe jak dla mnie :) i wolał bym je zostawić jako przednie, bo pewnie by lepiej grały niż te w zestawie.

 

Dzięki za wszelakie wypowiedzi na ten temat.

 

A co do dyskusji o kablach, to przypominają mi się dyskusje na temat wyższości jednego kabla nad drugim przy czym jeden kosztuje np 100zeta za metr a drugi 1000 :) i też zgadzam się, że jest to czysto subiektywne odczucie. I dlatego warto spróbować samemu (najlepiej jeśli nie trzeba od razu tego kabla kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po postach jest parę osób rozważających zakup Logitechów 5400 bądź 5500.

Sam poważnie nad tym myślałem (5400), jednak pojawiła się perspektywa złożenia zestawu z prawdziwego

:rolleyes: amplitunera, Altusów z przodu i czegoś tam na tył :P.

 

edit: jednak się przekonałem i zamówiłem z5400. Wrażenia wkrótce... :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez hubertc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dochodzę do wniosku,że ile osób tyle opinii....Kyle-dziękuje za propozycje ale używam przewodów Nakamishi:) właśnie w tym zestawie- wiem że takie przewody to jakby wmontować chip w silnik od malucha, no nieważne usłyszałem cieplejsza barwę o która mi chodziło- być może autosugestia... nie wiem:) co do pytania podłączenia z przodu czegoś mocniejszego... chyba bym nie polecał bo może coś sie spalić, a i te przednie kolumny nie zagraja tak jak trzeba.

Adamie 85

mam małe pytanko, napisz proszę jak zbudowany jest subwoofer w Z5400, gdzie jest ten głośnik bo na tych fotkach nic nie widać:( czy bass jest zadowalający?? ja na tych Z5500 miałem ciagle sasiadow na głowie teraz slucham na 30% mozliwosci:) ale zauwazylem ze logitech zastosował przynajmniej w Z5500 głosnik tzw. dzwonowy, ktory pozwala naprawde przykopac i niekoniecznie czyni duze zniekształcenia, co akurat bardzo mi odpowiada...:)

Moje nastepne pytanie jest takie: czy moze ktos z Was wie ile wytrzymuje glosnik papierowy- stosowany do wooferow?? od dluzszego czasu na allegro pojawia sie zestaw JBL w cenie ok 1k, jest to zestaw 5.1 i osoba sprzedajaca podaje iż jest on lepszy od Z5500, jak czytam w parametrach jego glosniki sa papierowe.... - wiem ze powoli odchodzi sie od tej technologii... no to na tyle by bylo...

Edytowane przez karsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie 85

mam małe pytanko, napisz proszę jak zbudowany jest subwoofer w Z5400, gdzie jest ten głośnik bo na tych fotkach nic nie widać:( czy bass jest zadowalający?? ja na tych Z5500 miałem ciagle sasiadow na głowie teraz slucham na 30% mozliwosci:) ale zauwazylem ze logitech zastosował przynajmniej w Z5500 głosnik tzw. dzwonowy, ktory pozwala naprawde przykopac i niekoniecznie czyni duze zniekształcenia, co akurat bardzo mi odpowiada...:)

Moje nastepne pytanie jest takie: czy moze ktos z Was wie ile wytrzymuje glosnik papierowy- stosowany do wooferow?? od dluzszego czasu na allegro pojawia sie zestaw JBL w cenie ok 1k, jest to zestaw 5.1 i osoba sprzedajaca podaje iż jest on lepszy od Z5500, jak czytam w parametrach jego glosniki sa papierowe.... - wiem ze powoli odchodzi sie od tej technologii... no to na tyle by bylo...

Więc głośnik niskotonowy w logitechach Z-5400 umiejscowiony jest wewnątrz... głośnik magnesem jest w obudowie zamkniętej zaś membraną w obudowie bass reflex... jest to tzw. obudowa band pass 4 rzędu;-) Heh... ja mam bardzo tolerancyjnych sąsiadów... mieszkam na drugim piętrze i gałka potencjometru głośności była na 2/5, subwoofer prawie na maxa i jak wyszedłem przed klatówe to było słychać fajny niski basik... hehe... to co muszą sąsiedzi słyszeć;P Nie słuchałem głośniej niż na połowie bo nie wyrabiam... Nie miałem w domu z-5500 więc nie wiem jaki kontrast by był, ale napewno z-5500 mają więcej basu ze względu na większą średnice głośnika niskotonowego... choć w zestawie z-5400 jest wystarczająco dużo!!:-)

Jeżeli idzie o papierowe membrany to naprawdę nie jest to żaden problem!! Głośniki na takich membranach mają swoje charakterystyczne "ciepłe" brzmienie, jeżeli idzie o pytanie ile mocy wytrzymają to zależy już od cewki głośnika, a nie od membrany czy zawieszenia;-) Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś do poczytania o kablach:

 

http://www.republika.pl/audioton/kable-opinie.html

 

Tak mi się jakoś napatoczyło, i przypomniałem sobie zę tutaj też dyskusja zachaczyła o kable.

 

Jak by ktoś życzliwy potrafił mi podać impedancję głośników logitecha to byłbym wdzięczny (ma ktoś miernik i te głosniki?). Pewnie są 4 Ω ale wolałbym być pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś do poczytania o kablach:

 

http://www.republika.pl/audioton/kable-opinie.html

 

Tak mi się jakoś napatoczyło, i przypomniałem sobie zę tutaj też dyskusja zachaczyła o kable.

 

Jak by ktoś życzliwy potrafił mi podać impedancję głośników logitecha to byłbym wdzięczny (ma ktoś miernik i te głosniki?). Pewnie są 4 Ω ale wolałbym być pewny.

Wiem, że w Z-5400 impedancja oscyluje w granicach 9 Ohm'ów... Pozdrawiam

 

p.s. dobry artykuł o tych kablach, mi się bardzo podobał, może zacytuje jego wnioski

"Wyniki słuchania

1. Nie stwierdziłem, aby którykolwiek kabel miał wyraźnie pozytywny lub negatywny wpływ na dźwięk,

2. Nie stwierdziłem, aby którykolwiek kabel był wyraźnie lepszy ani wyraźnie gorszy niż inne,

3. Ślepy test wykazał, że niemożliwe jest odróżnienie od siebie większości kabli biorących udział w teście,

4. Zauważalną różnicę w brzmieniu kabli podczas ślepych testów stwierdziłem tylko przy porównaniu kabla Van den Hull Magnum ze srebrnym kablem Siltech. Różnica nie dotyczyła jednak jakości dźwięku, ale jego charakteru. Jestem przekonany że nie można powiedzieć który z tych kabli jest lepszy.

5. Kabel Flatline Gold miał brzmienie trochę specyficzne, ale akurat tego kabla nie mogłem słuchać na ślepo, tak więc wrażenie nie jest do końca wiarygodne."

Edytowane przez adam_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nordost robi dobre kable i polecam bardziej RED DOWN ,ale czy do takiego zestawu to ma sens? A co do kabli to jasne ,że są one elementem toru audio czyli mają wpływ na końcowy efekt brzmienia jak każdy inny element tego toru. Co do Siltecha i Van Den Hula są to odmienne szkoły brzmienia ten pierwszy jest szczegółowy,a drugi łagodzi brzmienie. Zresztą wystarczy spojrzeć na jakich są przewodnikach i wszystko jasne. Każdy ma inny słuch i upodobania więc tylko odsłuch zapewni odpowiedni wybór. System powinien być w miarę poprawny brzmieniowo w całym paśmie a nie jak tu czytałem o podkręcaniu suba na maxa. Prowadzi to do zmęczenia podczas odsłuchu i burzy równowagę tonalną , bas powinien być tylko tam gdzie go przewidziano w materiale muzycznym a nie wszędzie dudnienie. I jeszcze jedno jak ktoś chce dobrze słuchać muzy to polecam dobry system stereo do tych celów oddzielnie i wtedy można brzmienie konfigurować dowolnie do swoich upodobań począwszy od dobrego źródła poprzez wzmacniacz,odpowiednie do potrzeb głośniki , okablowanie audio , a na kondycjonerze i sieciówkach kończąc. LUDZIE słuchajcie jak chcecie kupować te głośniki bo te wszystkie wypowiedzi nie rozwieją wątpliwości i nie zapewnią wam 100% pewności co do dobrego zakupu. Pozdro :D i po co się kłucić życie jest i tak dość nerwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nadmienie do tych JBL na allegro za ~1000 zl... Chodzi o te co maja 250W RMS lacznie ? :| Jesli tak to nigdy bym nie zamienil Logitecha Z-5500 ( albo Z-5400 ) na takie cos... Przeciez w logitechu sam woofer ma 180W mocy ;] Ja teraz mam Logitecha Z-5300 i jestem w sumie zadowolony... Tylko mam jedna taka piosenke ze mi przy niej system sie zawiesil :lol: ( dysk dostal tak mocnych drgan )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba. Mam podłączone głośniki przez kabel coaxial i w filmach dvd mam DTS i Dolby Digital ale jak wlączam gre z np EAX to gra mi tylko w stereo. TO samo jak robie test głośnicxzków (ten szum albo "test left, test right..." Chłopaki i dziewczyny jak to zrobic zeby było dobrze? przeciez nie bede za kazdym razem przełączł z coaxiala na 3 jacki kiedy bede chciał pograc. No to jest chore. Chodzi o zestaw 5.1 logitech z-5400

błagam pomóżcie. Nie wiem co przełączyć zeby było dobrze

 

Wiem że odkopuję ale może się jeszcze przyda. Na ten problem powinno pomóc przestawienie dźwieku w grze na DolbyD jeśli gra to umozliwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ;) widze ze ostra dyskusja .

 

Ja zas prosze o opinię.

 

Zalozmy ze mamy laptopa z dzwiękiem Realtek 880 ( Azalia 7,1) to dzwiekowka HD. Z tego co czytalem dosc porzadna sprawa - i lapotp ma wyjscie optyczne SPDIF - czy to jest jakies mini? bo chyba w lapkach te spdif sa mini?

 

Drugie - czy ten zestaw Z 5400 bedzie pasowal do tej muzy, on ma chyba wejsci optyczne z tego co widze? Zastosowanie to filmy i mp3.

 

No i jaki kabel optyczny kupic do tego (firma. model) jesli to ma dzialac sensownie, ile taki kabel kosztuje?

Nie mam tu wymagan audiofilskich bo wiem, ze takie glosniki to sa jednak typowo komputerowe.

 

Doradzcie jeszcze jaka dlugosc 1,5 czy 2,5m? czy to ma znaczenie?

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ;) widze ze ostra dyskusja .

 

Ja zas prosze o opinię.

 

Zalozmy ze mamy laptopa z dzwiękiem Realtek 880 ( Azalia 7,1) to dzwiekowka HD. Z tego co czytalem dosc porzadna sprawa - i lapotp ma wyjscie optyczne SPDIF - czy to jest jakies mini? bo chyba w lapkach te spdif sa mini?

 

Drugie - czy ten zestaw Z 5400 bedzie pasowal do tej muzy, on ma chyba wejsci optyczne z tego co widze? Zastosowanie to filmy i mp3.

 

No i jaki kabel optyczny kupic do tego (firma. model) jesli to ma dzialac sensownie, ile taki kabel kosztuje?

Nie mam tu wymagan audiofilskich bo wiem, ze takie glosniki to sa jednak typowo komputerowe.

 

Doradzcie jeszcze jaka dlugosc 1,5 czy 2,5m? czy to ma znaczenie?

Do kabla musisz do kupic maly konwerter 3,5mm. Ja mam takie wejscie w Audigy Notebook i tak wlasnie mam podlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz. W 5500 jest membrana "na swiat wyprowadzona" czyli 5500 powinny grac lepiej IMO tak jak S750 gdzie rowniez glosnik jest widoczny ale od spodu.

Ciekawy fakt tylko ze Z5500 posiada "pierd" przy wlanczaniu w obieg elektr. dowolnego urzadzenia.

Juz dzwonilem do Logitech Polska i gostek od razu wiedzial o co chodzi ale ew. terminy dostaw poprawionych Z5500 nie mogl okreslic i jak to ujal -> przekazalismy juz do glownego oddzialu Logitecha :-)

Jakbys mial jakies dodatkowe info w sprawie "[ciach!]w" to daj znac bo deczko drazniace to jest jak mi sie np lodowka wlacza i to w glosnikach slychac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Też mam Z-5500 więc wtrące swoje trzy grosze. Grają bombowo, sub potrafi trząść szybami nawet. Jedynie przeszkadza mi że często w godzinach nocnych z zestawu wydobywa się rosyjska rozgłośnia radiowa z kamczatki.

 

Inna niedogodność to bardzo ciche wyjście na słuchawki, poprostu musze wszystko ustawiać na maxa.

 

Ponadto jak zestaw jest wyłączony tzn w trybie uśpienia (dioda czerwoana) to ze słuchawek słychać pisk.

 

I jeszcze ostatni minus do duży pobór prądu, ok 18W przy wyłączonych głośnikach. No ale to nie taki duży problem , bo glosniki mam podpięte do listwy którą i tak całą wyłączam.

 

Jakbys mial jakies dodatkowe info w sprawie "[ciach!]w" to daj znac bo deczko drazniace to jest jak mi sie np lodowka wlacza i to w glosnikach slychac :/

 

u mnie ten sam problem, listwa lestar za 30zł nic nie pomaga, ale fellowes za 99zł (tłumienie 20dB) całkowicie wyeliminował puknięcia gdy włączy się światło. Natomiast nadal słychać gdy np. włączy się coś co ma ponad kW, np. szlifierkę.

 

Nie wiem jak z lodówką, bo możliwe że mam ją podpiętą do innej fazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...