Skocz do zawartości
BeneVaco

Skradziono Mi Telefon Nokia 6020 Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skradziono mi telefon nokia 6020 telefon był na abonament z simlockiem na sieć ERA.

 

Znajomy powiedział mi że te telefony mają GPS i można je namierzyć czy to prawda? jeśli tak w jaki sposób to następuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam skradziono mi telefon nokia 6020 telefon był na abonament z simlockiem na sieć ERA.

 

Znajomy powiedział mi że te telefony mają GPS i można je namierzyć czy to prawda? jeśli tak w jaki sposób to następuje.

 

Zadzwon do sieci i na policje, zglos kradziez, powinienes zrobic to odrazu ! oni zablokuja telefon tak zeby nie mogl koles z niego korzystac i nabic ci rachunku ;]

 

Po co ci gps jak i tak nic nie zdzialasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanta ma pin a złodziej najprawdopodobniej wyłaczył telefon bo kiedy kolega zadzwonił na mój nr. telefonu to był on niedostępny.

 

to po ptokach :P pozegnaj sie z nim, gdybys zadzownil do ery od razu po kradziezy w ciagu kilku sekund zablokowali by telefon na amen a tak zlodziej sie cieszy ;) wspolczuje.

 

Ale zglos to do ery i na policje, zawsze jest szansa odzyskac telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon... blokuje sie sprzetowo poprzez odpowiedni sygnal z sieci, wtedy zadna karta na nim nie dziala

IEMI telefonu sie blokuje, ale to nie jest dla niego problemem jak złodziejaszek jest bardziej wykfalifikowany Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IEMI telefonu sie blokuje, ale to nie jest dla niego problemem jak złodziejaszek jest bardziej wykfalifikowany

Owszem, to jest problem bowiem IMEI w 6020 nie da sie bezproblemowo zmieniac a przelutowanie i zaprogramowanie odpowiedniego ukladu na nowo nie jest ani opacalne ani wykonalne dla szarego zlodziejaszka.

 

Jesli chodzi o GPS to ani ten telefon go nie posiada, ani nie pozwala on namierzyc telefonu. Sam nadajnik/odbiornik GPS musialby byc aktywowany z poziomu telefonu. Telefon mozna co prawda namierzyc z ograniczona dokladnoscia znajdujac nadajnik, z ktorego ostanio korzystal, ale to lezy juz w kwestii operatora i nie sadze, zeby mial ochote sie w to bawic.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to jest problem bowiem IMEI w 6020 nie da sie bezproblemowo zmieniac a przelutowanie i zaprogramowanie odpowiedniego ukladu na nowo nie jest ani opacalne ani wykonalne dla szarego zlodziejaszka.

 

Jesli chodzi o GPS to ani ten telefon go nie posiada, ani nie pozwala on namierzyc telefonu. Sam nadajnik/odbiornik GPS musialby byc aktywowany z poziomu telefonu. Telefon mozna co prawda namierzyc z ograniczona dokladnoscia znajdujac nadajnik, z ktorego ostanio korzystal, ale to lezy juz w kwestii operatora i nie sadze, zeby mial ochote sie w to bawic.

Skojarzyło mi sie ze starymi Nokiami gdzie IMEI można było programowo zmieniać :razz:

Ostatnio nie interesuje sie telefonią :rolleyes:

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakaś nadzieja na namierzenie jest ?

 

Czyli jeśli niezmieni tego imei to jak policjant skontroluje telefon to już po nim?

Ostatnio było takie coś, że babka kupiła kradziony telefon w komisie i ją potem zamkneli na 24h (przy okazji ją poniżali itp.) Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakaś nadzieja na namierzenie jest ?

Nie liczylbym na to z dwoch podowodow. Jestes zwyklym, szarym i malo znaczacym klientem, a telefon nie mial jakiejs specjalnej wartosci i nie warto sie w ogole w to bawic. Na znalezienie telefonu tez bym raczej nie liczyl. Jak napisalem wczesniej, taki telefon mozna owszem znalezc, ale tylko na podstawie nadajnikow, a ten co 10 metrow rozmieszczone nie sa ;)

 

Czyli jeśli niezmieni tego imei to jak policjant skontroluje telefon to już po nim?

Teoretycznie tak, ale stosunkowo rzadko slyszy sie o takich kontrolach. Najlepsze i jedyne co mozesz zrobic to zgloszenie kradziezy telefonu w sieci, z ktorej korzystales. Tam powinni zablokowac zarowno karte jak i telefon i wtedy szansa na to, ze zlodziej chociaz troche nacieszy sie telefonem jest marna. Jesli zrobisz to odpowiednio szybko to mozesz takiemu zlodziejowi nawet bardzo zycie uprzykrzyc. Telefon z zablokowanym numerem IMEI nie bedzie w stanie zalogowac sie do sieci, co moze wskazywac na problemy z zasiegiem. Jesli taka osoba uda sie do jakiegos serwisu telefonow komorkowych i tam stwierdza, ze telefon zostal zablokowany to moga (nie musza) w ostatecznosci wezwac policje w celu wyjasnienia sprawy.

 

Aby zablokowali telefon i karte bedziesz sie musial oczywiscie udac do salonu danego operatora wraz z dokumentami (dowod zakupu, pudelko z oryginalnym IMEI, dowod tozsamosci). W najlepszym przypadku dostaniesz drugi telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeneVaco :)

Idź zgłoś kradzież na Policję, są marne szanse by złapali złodzieja, bo karta sim dawno wywalona, a telefonu satelita nei namierzą [;. No ale są szanse że gdy wpadnie jakiś paser, złodziej razem z łupem to policja będzie wiedziała komu zwrócić fona :) . A wogóle w jakich okolicznościach zginął? dostałeś po zebach :> czy z szatni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w salonie zgłosić sprawę ale sprawa nie jest taka prosta wyrobienie nowego numeru i wydanie mi go 60zł, telefon na własną rękę lub od nich ale już nie za 1zł bądz ułamek ceny telefonu tylko całą wartośc rynkową, oprucz tego sprawę muszę zgłosiić na policje.

 

A maiłem nadzieję że odzyskam telefon :cry: :mur:

 

Ale ta łaj... co mi go ukradła nie będzie cieszyć sie nim.

 

 

 

Byłem na 18- tce u znajomego i telefon zostawiłem w kórtce na wieszaku i ktoś mi go z kieszeni sprzątnoł :mur:

Edytowane przez BeneVaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów świetnośći Nokii 3310 ukradli mi ją, po tym jak zablokowałem karte zacząłem się zastanawiać co zrobić, żeby mieć znowu jakiśp przyzwoity telefon i duplikat karty. Duplikat mnie kosztował normalną cene- czyli tyle co powinien wtedy (nie pamiętam ile to było). Ale oczywiście byłem bez telefonu wciąż. Zadzwoniłem sobie do biura obsługi i powiedziałem jakiejś miłej pani, że zmuszają mnie do tego abym kupił telefon od kolejnego złodzieja, ponieważ zostawiają mnie na lodzie bo ja nie mam kasy na to żeby wydawać na kolejny telefon. Pani powiedziała, że przedyskutuje sprawę z kim będzie mogła i oddzwoni. Na drugi dzień zadzwoniono do mnie, żebym sie wraz z właścicelem abonamentu zgłosił do autoryzowanego salonu w Kielcach i odebrał Nokie 3310 za 1zł. Byłem zaskoczony ich postawą, ale to było całkeim przyjemne ;] Gość w salonie nie wiedział zbytnio o co chodzi, ponieważ dostał jedynie wiadomość, że ma wydać tą Nokię ale nie wiedział nawet czemu. Była to taryfa biznesowa, ale rachunków wcale dużych nie mieli na mnie (prawnym właścicielem był ojciec), więc tym bardziej zaskakujące było ich podejście.

 

Raz próbowałem jeszcze czegoś takeigo jak mamie ukradli telefon w Ideii. Brak zgody na nowy telefon w promocyjnej cenie mnie nie zdziwił, ale krzyk pani w słuchawce raczej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, operatorzy wciąż czują się wszechmogącymi i są bezczelni. Po prostu brak konkurencji. Sporo czasu trwało nim państwo wymogło na nich umożliwienie blokowania IMEI, szkoda gadać :/ Byle przyciągnąć klienta, podpisać z nim lojalke mozliwie długą, a potem tylko egzekwowax rachunki. Pamiętam malowniczą scenę z salony ery. Kobieta koło 40stki rezygnowała z przedłużenia umowy. Koleś nawamiał ją, kusił jakimiś minutami itd... W końcu jak ona dalej mówiła twardo nie, powiedział że musi wypełnić ankietę dlaczego rezygnuje z usług ERY. Babka powiedziała, że nic nie musi, kolesław na to, że to przyśpieszy sprawę... No to ona chyba już gotowa zrobić wszytko byle wreszcie wyjść z tego salonu zaczyna odpowidac na jakieś głupie pytania, i koles pyta ją, dlaczego rezgnuje pani z usług ERY, a ona na to, niemal krzykeim, bo jest pan gburem, proszę tak tam wpisać :D Cały salon w śmiech :D

A co do zgłaszania na policję, jak taraz nasi strażnicy prawa traktują takie sprawy? Bo jak kiedyś koleżanka zgłaszała kradzieź, to policja na wieść o tym, ze był to telefon za złotówkę, poweidziała, że czyn kwalifikuje się jako niska szkodliwość społeczna :/ Dziwne to było nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci współczuję :-((telefon może nie jest za drogi(jak kto sibie uważa) ale niedosyt pozostanie). Mojemu wujkowi sprzątneli już dwa fony(N3510i, N3310). N3310 sprzątneli w samochodzi(telefon nie był kupiony w saloni tylko po ludziach) a N3510i(wzięta w salonie Plusa) na "imprasce". Telefony miał w Plusie i oba się do tej poru nie znalazły. Ile mu wydzwonili nie wiem ale w Plusie dali mu ten sam numer(bez telefonu). Powinieneś zrobic to co forumowicze Ci pisali ale na znalezienie fona sznse są już małe.... POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sie z tym pogodze ale telefon i tak musze sobie kupić bo bez telefonu jak bez ręki.

A mam nadzieje że temu złodziejowi łapa uschnie i więcej nie sięgnie po czyjeś. :angry:

 

 

A to napisał mi jeden z kolegów serwistantów

 

Panowie sprawa wyglada nastepujaco : nie jest tak jak mowicie ze policja odesle z kwitkiem chyba ze mieszkasz na jakims zad***u zglaszasz sprawe conajmniej w komisarjacie powiatowym i wtedy w drodze postepowniana na szczeblu wojewodzkim mogą wysledzi twój telefon po IMEI-u, telefon nie ma gsp ale kiedy loguje sie do sieci wysyła nr IMEI i wtedy mozna go zlokalizowac dzieki odlagloscia od nadajnikow dla 3 nadajnikow mozna zlokalizowac telefon z dokladnoscia do ok 30m i nie jest to bajka tylko 100% fakt poniewaz oststnio znajmomemu dmuchneli telefon 8800 dal sznownemu Panu policjanotowi 100zł a ten juz sie zajol zeby telefon wrocil do niego........ aha ta metoda jest skuteczna tylko wtedy jezeli wczesniej nie zablokuje sie go u operatora.

Edytowane przez BeneVaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeneVaco ja powiem tak że szanse na znalezienie fona są małe daje jakieś 10-15% ale zawsze są. Widze że jesteś z tego samego miasta co ja, a u nas żeby policja coś znalazła to musiał by cud się zdarzyć. Mojemu Ojcu ukradli fona w 2001 roku i do tej pory ani widu ani słychu, był brany w tam jakieś promocji za ~100zł a nasza policja uznała ze to i tak kwalifikuje się jako niska szkodliwość czynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na 18- tce u znajomego i telefon zostawiłem w kórtce na wieszaku i ktoś mi go z kieszeni sprzątnoł :mur:

Z fajnymi ludzmi sie zadajesz, kumpel kumpla okrada.

Dowiedz sie kto byl na tej 18-nastce, wybiez najbardzoej podejrzanych typów i zalatw to inaczej. Powiedz im ze jest taka i taka sprawa, ze nie muszą oddac go osobiscie bo moga przyslac ci go poczta bo juz cie nie interesuje kto to ukradl tylko checsz odzyskac telefon, daj im 7 dni, a jak nie będzie efektów to zgłoś to na Policje, powiedz ze masz podejzanych i odrazu [gluteus maximus] im przetrzepią. (Przetestowane dwa razy i ze skutkiem pozytywnym, moze i tobie sie uda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak niska szkodliwosc czynu. Dopiero sad moze wydac taki wyrok. Policja ma obowiazek zajac sie sprawą, nawet jesli buchneli nam 5 zl.

jesli Policjant wyskakuje z takim tekstem, to idzie sie do jego przelozonego. Nie jemu jest pisane oceniac jaka jest szkodliwosc czynu, sad zajmuje sie takimi sprawami. Policjant jako funkcjonariusz publiczny ma obowiazek scigac kazde przestepstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby policja goniła złodzieji to by nie gineły telefony :|

 

goni goni ;) osttanio znajomej zawilenli telefon, poszla na komistarjat od razu i zarz policja dopadla koelsia w komisie z phonem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _ANTEK_

Z fajnymi ludzmi sie zadajesz, kumpel kumpla okrada.

Dowiedz sie kto byl na tej 18-nastce, wybiez najbardzoej podejrzanych typów i zalatw to inaczej. Powiedz im ze jest taka i taka sprawa, ze nie muszą oddac go osobiscie bo moga przyslac ci go poczta bo juz cie nie interesuje kto to ukradl tylko checsz odzyskac telefon, daj im 7 dni, a jak nie będzie efektów to zgłoś to na Policje, powiedz ze masz podejzanych i odrazu [gluteus maximus] im przetrzepią. (Przetestowane dwa razy i ze skutkiem pozytywnym, moze i tobie sie uda)

to samo chcialem napisac, ale cos od siebie dodam. moj tato jest policjantem i nie raz juz takie sprawy przeprowadzal.

 

jednemu typowi kiedys ukradli telefon, poszedl na policje, wskazal podejrzanych, na przesluchaniu KOLEGA WYDAL KOLEGE, telefon odzyskal, teraz typ patrzy sie "spod oka", nikomu juz nic nie ukradnie. policja ma sposoby na przesluchanie :) polecam dogadac sie z jakim policjantem, nawet odpalic mu jakas sumke, chociazby kilka browarow - od razu im sie lepiej pracuje :).

 

a jezeli nie wyjdzie to zrob tak:

jezeli masz po telefonie pudelko to spisz sobie IMEI i pochodz po komisach, na gielde, popytaj sie znajomych czy nikt nie sprzedaje 6020, kto ostatnio kupil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) polecam dogadac sie z jakim policjantem, nawet odpalic mu jakas sumke, chociazby kilka browarow - od razu im sie lepiej pracuje :). (...)

Sorry, ale czy Twój tata pracuje w ten właśnie sposób?! Nie dawałem łapówek żadnemu policjantowi i nigdy nie dam, ma swoje zarobki i to jest jego obowiązkiem by wykonywać powierzone mu zadanie rzetelnie. Nawet jeśli nie ma odpowiedniej motywacji!

Nawet jeśli napisałeś to w formie żartu, to Ci on totlanie nie wyszedł i się ośmieszyłeś. Tyle z mojej strony.

 

//Sry za ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _ANTEK_

nie zwalczysz korupcji w ten sposob Narcyz

 

nie bede sie chwalil czy tato bierze lapowke czy nie ale tak w tym CHORYM KRAJU JUZ JEST

 

/ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwalczysz korupcji w ten sposob Narcyz

 

nie bede sie chwalil czy tato bierze lapowke czy nie ale tak w tym CHORYM KRAJU JUZ JEST

 

/ot

Chorym przez takie myślenie i takich ludzi

 

Sory za ot

 

Niestety jeżeli chodzi o skradzione telefony to masz marne szanse żeby go odzyskać, jedyne co możesz to uprzykrzyć życie złodziejowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbys dal lekarzowi np. bombonierke lub kwiaty w podziekowaniu za dobrze wykonana prace. Nigdy nie bedzie to uwazane za lapówke, tak sie przyjelo zwyczajowo.

Co innego jak sie daje "koperty". Teraz nie wiem gdzie to piwo zaliczyc, moze lepiej niech kupi tą bombonierke :)

 

 

Zamiast zastanawiac sie. Porozgladaj sie po komisach jak nie znajdziesz swojego telefonu, to smigaj na policje a pozniej do salonu celem zablokowania telefonu na podstawie numeru IMEI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18-tka przyszedłem do kolegi w sumie było tam sporo znajomych ale do nich mam pełne zaufanie.

 

 

Z większością chodziłem albo chodze do jednej klasy.

Myśle że dziabnoł go ktoś nieznajomy

 

Nie chce robić dymu bo napuszcze policje na kogoś niewinnego i dopiero sie narobi

 

Na tej 18-tce gdybym zadzwonił to by sie może znalazł ale narobił bym sporo bałaganu i koledze w czasie osiemnastki i innym bo raczej nie było osoby trzeźwej w 100%

 

A to czy telefon by sie znalazł to i tak stoi pod znakiem :?:

 

 

 

:mur: :mur: :mur: Co do naszego kochanego kraju patologia jest i będzie dopuki nie poprawi sie sytuacja materialna i polityczna bo jak narazie to mamy szopke nie sejm. :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez BeneVaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...