Skocz do zawartości
Płękus

Jaki Gps ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję jakiegoś sprzetu GPS do samochodu za rozsadna cene, zastanawialem sie nad TomTom Navigator 5 lub nad tym - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21626

Czy ktoś ma jakieś zdania na temat tych produktów, a może znacie jakies lepsze ?? Jesli tak to napiszcie, bylbym wdzieczny.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1k8 za takie cacko... mój wujek kupił sobie odbiornik GPS do laptopa.. wraz z laptopem oczywiscie.. za około 2500... do tego ma jakąś tam mapę europy która wpsółpracuje z tym odbiornikiem... myślę że to lepsze rozwiazanie, gdyu jest możliwosć podłączenia laptopa do prądu... i nie chodzi o rozmiary. Osobiscie tego nie widziałemjeszzce w akcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem okazję pobawić się MIO Digiwalker 168 i nie byłem zadowolony. Przede wszystkim fatalny zasięg, ale nie ma się czemu dziwić, może gdyby antena była na dachu byłoby lepiej.

Używałem go w centrum Wawy i okolicach centrum. Przy prędkości 100km potrafił się gubić, przy 120km miał spore opóźnienia. Przy zawracaniu strzałka potrafiła pokazywać przeciwny kierunek jazdy niż w danym momencie, dopiero po około 10 sekundach pokazywał prawidłowo.

W budynku dwupiętrowym brak zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera n35 z GPS i mape mapamap w wersji 2.03 . Nie narzekam. Faktycznie w budynkach gubi zasięg ale na trasie jest OK. W przyszłym tygodniu jade do Wa-wy to sprawdze jak się sprawdza w dużym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj typ to MIO A201, SIRF III, Bluetooth, moze pracowac jako zestaw glosnomowiacy z dowolnym telefonem posiadajacym bluetooth. do tego automapa(gadajaca ofkors).w komplecie mocowanie i ladowarka do auta. cena teraz pewnie poznizej 1200.

pozdrawiam ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zaczynać nowego tematu bo w sumie mam podobne pytanie. Mam SE p910i i chciałbym zakupić sobie jakiś odbiornik GPS na Bluetootha i do tego jakąś mapkę Polski. Poleci ktoś jakś fajny model?

sklep on line na www sonyericssona, znajdź model i potem poszukaj jego komentarzy np google.pl :P

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w naszym kraju najpopularniejsza jest platforma pocketpc i automapa. Wynika to z braku konkurencji, ktore teraz dopiero powstala. Wszystkie te polskie programy sa zle napisane, sa wolne i pamieciozerne.

Przykladem dobrego programu jest iGO. Genialne dzielo wegierskich programistow. Pokrycie w Polsce jest za male zeby chodzic na grzyby ale do nawigacji wystarcza.

Wydaje mi sie na chwile obecna nie ma sensu kupowac pocketa z qvga. Modele z VGA sa dostepne cenowo. Obraz wyglada 100 razy lepiej. Po pracy z vga nie da sie patrzec potem na qvga.

Osobiscie nie jestem zwolenikiem pda z wbudowanym gps. Zdecydowanie wole modele bez gps, i uzywac gpsa na BT. Plusem tego rozwiazania jest ze mozna uzywac modelu gps, ktory sie chce ;) I zmieniac go w razie nowosci rynkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A autopilot nie jest oparty wlasnie na engine iGo?

A co do pda - jak bedzie vga z gsm w rozsadnej cenie (nie potrzebuje sprzetowej klawiatury) to od razu pozbywam sie mojego MDA compact II.

Skad Ci przyszlo do glowy ze autopilot ma cos wspolnego z iGO? :wink:

 

Ja nie zdecydowalbym sie na windows mobile, ktory ma odpowiadac za gsm. Jak sam wiesz to jest bardzo zawodna platforma. Mozna powiedziec ze podstawowe funkcje nie dzialaja poprawnie (np. budzik)

Dla mnie telefon musi byc niezawodny. Uzywajac htc wizarda mialem czasami dziwne problemy, chce gdzies dzwonic i nie reaguje na dotyk, cos reset i dziala. Wole uzywac telefon osobno. Dluzej dziala bateria, idealna stabilnosc softu. Internet w pda uzywam poprzez BT z telefonu. Bardzo sobie chwale to rozwiazanie.

Powierzyć dane windows mobile to samobojstwo. Do PIM nie uzywam juz pocketpc bo sie nie da... za wolno to wszystko dziala. Palm Tx do tego sie sprawdza doskonale, nie trzeba instalowac zadnych dodatkowych softow. Wyjmujesz z pudelka i uzywasz.

Moim zdaniem MS na sile zrobil z PDA komputer, ktory wlasnie nie mial nim nigdy byc.

NIe wiem po co trzymam tego n311, chyba dlatego jest jest ladny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat :)

 

Ojciec poszukuje GPSa do samochodu w cenie ok. 800zl, max to 1000 zlociszy. Duzo jezdzi po Polsce i czasami krecenie sie w kolko po ulicach zjada koszmarne ilosci czasu, bo w naszym pieknym kraju nie ma generalnie zwyczaju umieszczac czytelnych tablic z nazwami ulic :|

W zwiazku z tym istotne jest pokrycie i szczegolowosc mapy.

Rozwazamy tez PDA + GPS, ale czy w tej cenie dostanie sie w ogole cos godnego uwagi? Dodam, ze sprzet ma byc do firmy, wiec zabawa w uzywki i soft niewiadomego pochodzenia raczej nie wchodzi w gre.

 

Jesli nie w podanej kategorii cenowej, to co mozecie polecic najblizszego podanemu zakresowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem najlepsze mapy Polski oferuje ppwk pod nazwa Navigo. ja sie natknalem na te mape przypadkowo, jak kupowalem ich papierowy atlas Copernicus. firma jest juz leciwa i na polsce to chybanikt lepiej sie od nich nie zna. ja jeszcze nigdy nie zabladzilem z ta mapa w kazdym razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaproponowalbym ktorys z modeli tomtom - http://opentom.org/Main_Page.

ale tak naprawde garmin -www.garniak.pl . od garmina jakis dedykowany sprzet do nawigacji lub palmtopa garmin ique. oprocz samej nawigacji z mapa polski gpmapa, oferuje on jeszcze zalety palmtopa z najlepszym systemem Palm OS. nie ma co sie pchac w mobile windows, bo z reguly nie dziala wtedy kiedy musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi : Polecam zatem albo zakup pda + navogo2 (bardzo dobre mapy i częste aktualizacje), albo zestaw copernicusa navigo2go. Wejdź na stronę, chyba www.navigo.pl i poczytaj sobie, za 900zł masz fajny zestaw.

a masz moze osobiscie ten zestaw navigo2go? ciekaw jestem jak sie spisuje urzadzenie. ja uzywam samego softu na moim leciwym palmie, ale jesli urzadzenie jest dobre to chyba pomysle o kupnie zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz moze osobiscie ten zestaw navigo2go? ciekaw jestem jak sie spisuje urzadzenie. ja uzywam samego softu na moim leciwym palmie, ale jesli urzadzenie jest dobre to chyba pomysle o kupnie zestawu.

 

Niestety, nie dysponuje osobiście takim cackiem. Mama sobie kupiła, bo jak załatwia sprawy na mieście , dowozi faktury itd to zawsze miała problem. Co zrobić, kobiety mają kiepską orientację:) Więc kupiła sobie ten zestaw jakoś niedawno, dowiedziała się, że to świeży produkt i ładnie wygląda i jest tani więc wybrała akurat navigo. Wyśmialiśmy ją z bratem, ale zabraliśmy się z tym urządzeniem na weekend i okazało się, że miała nosa i sprawuje się bardzo dobrze. Nie wiem co chcesz wiedzieć dokładnie o tym urządzeniu a nie chce mi się rozpisywać całej rozprawki, więc zadaj kilka konkretnych pytań a ja postaram się odpowiedzieć. Popytam mamę jeszcze co jej się podoba a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...