Skocz do zawartości
tatanka_san

[recenzja] Asus A3vc- Q5002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niecały tydzień temu, po długich, kilkutygodniowych przemyśleniach zdecydowałem się w końcu na zakup wyczekiwanego lapka. Czego szukałem? Koniecznie Pentium Mobile (Centrino), dysk minimum 60 GB, mocna grafika (X700), matryca 15'', czytnik kart SD. Na początku rzucały się w oczy wyłącznie modele Acera, California Access lub Aristo, głównie ze względu na cenę. Opisaną wyżej konfigurację, z grafiką X700 w/w firmy oferują w granicach 4000 brutto. W pewnym momencie wpadły mi w oko modele firmy ASUS. Marka znana głównie z płyt głównych, rzadziej kart grafiki, ale używałem już wiele produktów tej firmy i zawsze byłem zadowolony. Ceny zdawały się być rozsądne. Całkiem wypasiony model A6VA - w cenie ok. 5200 dawał mi dużo do myślenia. Jednak ostatecznie zdecydowałem się na model A3VC. Cena ok. 4500. Co za to dostałem:

 

Procesor: PentiumM Centrino 740 1,73

Ekran: 15" 1024x768 (Color Shine)

Pamięć RAM: 512MB (533Mhz)

Dysk twardy: 60GB

Napęd optyczny: Nagrywarka CD/DVDW - dual

Karta grafiki: ATI Radeon X700 (64 MB)

Karta dzwięku: Intel High Definition Audio

Porty: 4xUSB, 1xFireWire, 1xRJ45 - LAN, 1xRJ11- modem, 1xRS232C, 1x IR, 1x PCMCI, VGA, S-Video

Czytnik kart: MMC/SD/MS

Wireless LAN: Intel 2200 B/G

24 miesiące międzynarodowej gwarancji

+ torba ASUS, mysz optyczna ASUS

+wbudowana kamera/aparat 1.3 MPixel

Brak systemu operacyjnego

 

Obudowa

Wygląda na solidnie wykonaną. W stylu Asusa krawędzie zakończone do skosu. Próbowałem przejechać dość silno paznokciem gdzieś na boku, mimo tego nie powstała żadna rysa. Klawisze chodzą miekko, jednak skok jest wyraźnie wyczuwalny i moim zdaniem dobrze dobrany. Narazie zero kłopotów. Do wady na pewno można zaliczyć przycisk ON/OFF podświetlany na błękitny kolor. Według mnie wygląda badziewnie i jakbym mógł to bym go wyłączył. Przy otwieraniu panelu należy uważać, tzn. trzeba przytrzymać lapka jedną rekę, a drugą otwierać pokrywę. Inaczej przód notebooka unosi się do góry. Zawiasy chodzą płynnie. Zamknięcie wymaga o wiele mniejszej siły. Otwarcie pokrywy już nieco większej. Dlatego przód się unosi, jeśli się go nie przytrzyma. Nie wiem czy to wada czy nie, ale w Medionie ze względu na wagę 3.8 kg tak się nie działo :)

 

Matryca

XGA 1024x768 (ColorShine). Powiem szczerze - jak zamawiałem lapka to nawet nie wiedziałem, że ma mieć szklaną powłokę. Zorientowałem się po złożeniu zamówienia. Jednak to co do mnie doszło wg. mnie nie ma żadnej powłoki. Widywałem w salonach monitory LCD z CrystalBright i powłoka aż rzuca się w oczy i to z daleka. U mnie niczego takiego nie widzę. Być może coś tam jest, ale ja tego nie zauważam. Natomiast kolory są OK, widoczność na matrycę dobra. Jeśli pracuję na edytorze to praktycznie z każdego kąta matrca jest czytelna. Przy filmach i obrazach z dużą ilość czerni, kąty drastycznie spadają. Praktycznie trzeba siedzieć na wprost panalu.

 

Dysk twardy (Fujitsu MVH2060PL 4200rpm, 2MB cache)

Sandra 2005

Średni czas dostępu: 11ms

Odczyt:

buforowany - 23MB/s

sekwencyjny - 32MB/s

losowy - 23 MB/s

Zapis:

buforowany - 44 MB/s

sekwencyjny - 31 MB/s

losowy - 23 MB/s

Średnio - odczyt/zapis 28MB/s

 

Dsyk zachowuje się bardzo cicho. Podczas testu praktycznie niesłyszalny. Teoretycznie jest on najwolniejszy z dostępnych na rynku. Narazie jednak tego nie doświadczyłem. Kopiowanie po sieci LAN 100 Mb w granicach 10 MB/s czyli tak jak powinno być, w trakcie kopiowania da się normalnie pracować na lapku. Narazie nie narzekam. Nie wiem czy będzie miał jakiś wpływ podczas gier w coś wymagającego. Wystarczy żeby nie zwalniał przy Heroes V i będę się cieszył :) Jeśli czegoś takiego doświadczę, na pewno dopiszę w tym miejscu.

 

Napęd optyczny (TSSTcorp CD/DVDW TS-L532U)

Bardzo mile mnie zaskoczył. Miałem okazję pracować wcześniej na lapkach Mediona oraz Acera i muszę powiedzieć, że zawsze narzekałem na montowane tam napędy optyczne. Oczywiście nie można generalizować, Ferrari czy inne droższe modele pewnie mają dobre czytniki. Jednak modele na których pracowałem nie radziły sobie z większością wypalanych na PC'tach krążków. Próbowałem wypalać najmniejszymi prędkościami, na markowych nośnikach i nic. Odczyt tych płyt był całkowicie losowy, tzn. jedną płytę czytał, inną nie.

Przy tym napędzie nie mam żadnych problemów z odczytem nagrywanych krążków DVD, nawet tych z 8x zapisem. Odpukać - narazie zero problemów. Wypalanie płytek, również 100% skuteczności.

 

Karta grafiki - ATI Radeon X700 64MB

Co tu dużo pisać o grafice. Została ona już przetestowana chyba w każdy możliwy sposób, na wszystkich możliwych lapkach. Osiągi nie odbiegają od przeciętnych:

3dMark2001 - ok.14 000 punktów, w zależności w jakim trybie pracuje laptop. W trybie Game, na baterii - 13997.

3dMark2003 - ok. 4600

 

Chłodzenie

Tutaj śmiało mogę stwierdzić, że jest OK. W pracy typu Office, wentyl chodzi około 1100-1300 rpm i jest mało słyszlany. Temperatura od 50-52, thg_clock pokazuje około 160 MHz. Przy dłuższej pracy, z kopiowaniem danych temperatura około 56 stopni i wentyl chodzi na 1600, procek około 400 MHz. Teraz jest już słyszlany, troszkę szumi. Zapuszczam SUPER_PI i procek w momencie 1733, temp. 60->65, obroty 2000 rpm - wyraźny szum. To co mnie zaskoczyło, to po zakończeniu obliczeń natychmiast temperatura wraca na swoje 54-55. Niestety nie mogę zmierzyć poziomu szumów :) jednak jak dla mnie laptop jest cichy. Myślę, że w tym punkcie, nie odbiega od innych Centrino. Wyrzut powietrza umieszczony z tyłu lapka. Dokładnie tak jak trzeba. Spotkałem się z modelami innych producentów, gdzie ciepłe powietrze wyrzucane było na bok, czasem nawet na prawy, co zupełnie uniemożliwia dłuższą pracę z myszką (dla praworęcznych). Po prostu parzy po łapie.

 

Bateria i czas pracy

Bateria 8 komorowa 4400mAh. Tutaj za wiele nie mogę powiedzieć. Narazie ładowana 4 razy. Przy pracy w trybie mieszanym (Internet, kopiowanie danch, 3 testy 3dMarka po 8 minut każdy, używany w trybie Game\HighPerformance) wytrzymuje 2:15-2:30. Raz pracowałem na niej w trybie Office - 3:10. Myślę, że przy Battery saving powinna pociągnąć 4 godziny, ale to tylko domysły. Narazie powiem tyle. W instukcji jest napisane, że bateria powinna wytrzymać jedno pełne rozładowanie dziennie przez rok czasu, bez wyraźnej utraty parametrów. Dlatego dają 1 rok gwarancji na baterię. No i faktycznie trudno ładować i rozładowywać ją 5 razy dziennie :) Narazie nie mam za bardzo czasu, żeby przetestować dokładnie baterię, a poza tym szkoda mi jej. W Power4 Gear+ jest 8 trybów pracy, w tym 7 dostępnych na baterii. Szkoda mi 7 rozładowań na test. Zapewniam, że dodam tutaj w przyszłości czasy z pracy w terenie przy maksymalnej oszczędności i maksymalnym obciążeniu. Proszę o cierpliwość.

 

Dzwięk

Wszystko OK jeśli się siedzi centralnie przed lapkiem, w standardowej pozycji. Tzn. laptop na stole, użytkownik na krześle, głowa 30-40 cm. od LCD, centralnie przed lapkiem. Wtedy dzwięk z głośników umieszczonych od spodu. odbija się od płyty stołu i powiem, że brzmi całkiem fajnie. Niestety każda większa zmiana pozycji rzutuje na jakość słyszanego dzwięku. Czyli jak się potrzebuje, to dzwięk może być nawet całkiem niezły. Ale o oglądaniu filmów z 5 metrów trzeba na tych głośniczkach zapomnieć.

 

Akcesoria

Torba do notebooka. Wykonana tak sobie. Wewnątrz dwie przegrody, na zewnątrz jedna kieszeń. Logo Asusa z przodu torby. Wewnątrz pasy zabezpieczające (duży plus), natomiast torba jest zbyt duża. Wygląda jakby była robiona na lapka 15.4''. Po bokach zostaje po 3 cm wolnej przestrzeni. Brak takich gąbek do włożenia w to miejsce lub innych wypełniaczy, które widywałem w innych torbach. Według mnie to minius tej torby.

 

Mysz optyczna z logiem ASUS (M-UV55a) zrobiona pod kolor lapka. Nie za mała, nie za duża - po prostu w sam raz. Wdług mnie na plus.

 

Zasilacz o małych rozmiarach 10x4x2.5 cm. Przy długiej pracy na zasilaniu zew. mało się grzeje.

 

Podsumowanie

Z zakupu jestem na razie bardzo zadowolony. Być może dlatego, że to moja nowa zabawka więc entuzjazm jest zrozumiały. Czas pokaże, czy był to dobry zakup. Postaram się dopisywać tu wszelkie ważne uwagi odnośnie pracy tego modelu. Ważny też jest dość dobry rozkład portów: LAN, modem, 2xUSB, FireWire, jack, czytnik kart, irda z lewej; DVD z prawej; 2xUSB, VGA, S-Video, RS232C z tyłu.

 

Trudno polemizować, czy cena za takie cacko jest rozsądna. Jak pisałem wyżej, podobny model marki Acera czy CA można dostać ok. 500 PLN taniej. Ale czy warto? Z Acera zrezygnowałem głównie ze względu na:

- ciągłe uwagi na kiepski serwis,

- słaba jakość wykonania obudowy (plastiki szybko się wycierają, czasami pękają w trakcie zwykłej eksploatacji)

- tylko roczna gwarancja w cenie produktu (zakup na firmę). Sorki, ale jak się wydaje ponad 4000 tysiące to według mnie 24 miechy gwarancji to powinno być minimum.

- skargi na działanie modułu Wi-Fi w niektórych modelach (ponoć poprawione, ale wg. mnie świadczy to o słabej jakości produktu)

- ogólnie to notebook nie jest na wieki. Pomyślałem sobie (nie wiem czy słusznie), że gdyby trzeba się było go pozbyć po np. 1 czy 1.5 roku i wymienić na coś innego, to uzyskam za niego lepszą cenę niż za produkt Acera czy CA. Chociaż ten argument jest bardzo wątpliwy i nie był bynajmniej decydujący.

 

Nie można też zapomnieć, że wartość torby i myszy optycznej to około 100 PLN, a jest to zakup całkowicie niezbędny do lapka. Więc śmiało można powiedzieć, że kosztował 4400 ;)

 

Jeśli jeszcze coś kogoś interesuje, to można zapytać. W miarę możliwości czasowych będę się starał odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam,

Tatanka

 

Edit: Dodaję fotki lapka oraz akcesoriów. Jeśli będą jeszcze jakieś życzenia - proszę pisać :)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez tatanka_san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd optyczny (TSSTcorp CD/DVDW TS-L532U)

Bardzo mile mnie zaskoczył. Miałem okazję pracować wcześniej na lapkach Mediona oraz Acera i muszę powiedzieć, że zawsze narzekałem na montowane tam napędy optyczne. Oczywiście nie można generalizować, Ferrari czy inne droższe modele pewnie mają dobre czytniki. Jednak modele na których pracowałem nie radziły sobie z większością wypalanych na PC'tach krążków. Próbowałem wypalać najmniejszymi prędkościami, na markowych nośnikach i nic. Odczyt tych płyt był całkowicie losowy, tzn. jedną płytę czytał, inną nie.

Przy tym napędzie nie mam żadnych problemów z odczytem nagrywanych krążków DVD, nawet tych z 8x zapisem. Odpukać - narazie zero problemów. Wypalanie płytek, również 100% skuteczności.

a ja ci powiem że ta nagrywarka nie jest taka cudowna. identyczną mialęm w swoim asusie i nagrywa wszstko OK ale nie odczytuje mniej wiecej środkowej części płyty! nie jest tak z każdą dvd ale zdaża się i to często. wgraj sobie odrazu bios od toshiby to się troche poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki masz bios. posiadam A3AC-5001 i wentyl chodzi caly czas(2800-4200 rpm w zaleznosci co sie dzieje na lapie)jak to jest u ciebie???czy potrafi wylaczyc sie np. po 30 min pracy??? Temperatury mam znacznie nizsze okolo 40-45 przy prostych sprawach typu mp3, filmy itd (zasluga wentyla ktory chodzi bez przerwy) w grach do 60. nie wiesz czy mozna wgrac biosa od innego modelu, niczym to nie grozi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocna grafika- X700 haha, faktycznie bardzo mocna:D

Co ty chcesz od X 700?

Jest bardzo dobra do grania na rozsądnych detalach.

A jak chcesz jak dziecko grać w gry to kup sobie Play Station 2.

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmic jak na laptopa to jest to szybka karta, przeciez mazdzaca przewaga grafik w lapach to zintergowane chipy. Pomijam tu spaslaki 5 kilowe przeznaczone tylko do grania i kosztujace 8 klockow w gore ale to jest inna kategoria nie kazdego stac i nie kazdy wogole chce cos takiego trzymac na kolanach.

Recka dobra i obiektywna. Ja bym poprosil jeszcze zdjecia zrobione przez usera, ja staram sie zawsze obpstrykac obiekt recenzowany maxymalnie bo to daje spoooro informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również kupiłem pod koniec stycznia ten laptopik. Dlaczego ten?? Nie zależało mi na matrycy,bo filmów na tym nie mam zamiaru oglądać. Po to jednym z kryteriów było s-Video. Nie gram w gry więc grafika w sumie była zbędna i wystarczyła by intelowska wbudowana jednak nigdy nie wiadomo co będzie za tydzień w związku z tym postanowiłem dodać te 500pln,a zyskałem jeszcze BT co też chciałem mieć,ponieważ moje oba telefony mają. Zawsze to wygodniej. Czytnik kart. Fajnie. Fajną funkcją też jest Audio DJ. Wbudowana kamerka i mikrofon to już szczegół,chociaż czasem rozmawiam więc się przyda,a laptop nie będzie obwieszony przewodami gdybym chciał dokupić i podłączyć.

Nie należy też zapominać o procku. Myślę,że chyba nie jest najgorszy.

No i coś na co zwróciłem uwagę,a co mnie w przypadku acerów troszkę zniesmaczyło. 512 ramu na jednej kości,a co za tym idzie rozbudowa bezstratna :wink: W acerze musiałbym jedną wywalić,by zamontować większą. Chociaż to szczegół, to jakoś tak zwróciłem na to uwagę.

Przytaczam tu przykład acera, bo brałem go pod uwagę. Plastik obudowy też w przypadku acera nie nastrajał optymistycznie. Jak komuś się podoba to nie neguje,mi nie przypadł do gustu. Może sam producent nie jest pewien swojego produktu skoro daje rok gwarancji. Też nie moja brocha. Ja dostałem dwa latka. A na baterię rok w przeciwieństwie do acera który daje 6 miesięcy.

Chwilowo jeszcze jestem zadowolony. Gdy przyjdzie czas,a sprzęt mi się znudzi,pewnie kupię coś nowego i też będę zadowolony. Jak to z nowego sprzętu :)

Szczęścia w użytkowaniu chyba nie muszę życzyć,bo mam nadzieję,że był to dobry wybór :)

 

pozdrawiam krzyś78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GRANDMASTER:

a ja ci powiem że ta nagrywarka nie jest taka cudowna. identyczną mialęm w swoim asusie i nagrywa wszstko OK ale nie odczytuje mniej wiecej środkowej części płyty! nie jest tak z każdą dvd ale zdaża się i to często. wgraj sobie odrazu bios od toshiby to się troche poprawi.

U mnie na razie (odpukać!) sprawuje się bardzo dobrze. Żadnych problemów z odczytem nagrywanych płyt, tak więc póki chodzi dobrze to nie będę kombinował z firmwarem. Jeśli coś się zmieni na pewno tu napiszę.

 

 

Do ciaptak:

mam pytanie jaki masz bios. posiadam A3AC-5001 i wentyl chodzi caly czas(2800-4200 rpm w zaleznosci co sie dzieje na lapie)jak to jest u ciebie???czy potrafi wylaczyc sie np. po 30 min pracy??? Temperatury mam znacznie nizsze okolo 40-45 przy prostych sprawach typu mp3, filmy itd (zasluga wentyla ktory chodzi bez przerwy) w grach do 60. nie wiesz czy mozna wgrac biosa od innego modelu, niczym to nie grozi???

Mój bios to: 09/02/05 ver: 202. Pisząc tego posta mam 51 stopni na procku i 1400 obrotów. Najniżej ile miałem to 1100 zaraz po starcie systemu - wtedy jest bezgłośnie. Później skacze na 1400-1600 i tak już trzyma podczas pracy biurowej. Ogólnie laptop jest cichy, ale pewnie niektórzy i tak stwierdzą, że jest głośny jak odkurzacz (patrz kosmic).

Czy da się wgrać bios z A3VC do A3AC??? Nie mam zielonego pojęcia ale nie polecam. Możesz spróbować dowiedzieć się (zadzwonić) w serwisie Asusa we Wrocku. Ale szczerze mówiąc, to bardzo wątpię. W razie niepowodzenia, lapka będziesz musiał serwisować a to jest zawsze kłopot.

 

Do kosmic:

mocna grafika- X700 haha, faktycznie bardzo mocna:D

Widzę, że należysz do grona ludzi, którzy potrafią tylko obśmiać, wyszydzić i nie podać żadnych argumentów na swoje słowa. Otóż powiem Ci tylko tyle (co zapewne już dawno wiesz), że X700 to trzecia lub czwarta (i tu można polemizować) pod względem wydajności karta montowana w notebookach. Jak przyglądniesz się ofertom w sklepach to zobaczysz, że 80% laptopów ma grafy zintegrowane Intela lub SiSa. Z tego powodu modele z grafą X700 zazwyczaj należą do tych "mocniejszych".

 

Do kurek:

Recka dobra i obiektywna. Ja bym poprosil jeszcze zdjecia zrobione przez usera, ja staram sie zawsze obpstrykac obiekt recenzowany maxymalnie bo to daje spoooro informacji.

Fotki zamieszczę, bo jak go dostałem to też obpstrykałem go solidnie na prośbę jednego z przyszłych posiadaczy. Jak tylko będę miał więcej czasu to je tu wrzucę.

 

Do krzyś78:

Ja mam całkiem podobne odczucia jak Ty. Sprzęt posłuży mi jakiś czas i oby w tym czasie był bezawaryjny. Co do acerów to również w pełni się zgadzam. Jeśli komuś się podobają to bardzo się cieszę. Myślę, że popularność tej firmy na naszym rynku, zmusi ją do wielu zmian, a to może wyjść tylko na dobre dla nas. Mnie osobiście najbardziej zraziły 2 rzeczy: kumpel ma Acera (jednoroczny model), na początku nosił go w jakiejś zwykłej torbie i kabel UTP oraz zasilanie siedziały w jednej przegrodzie z lapkiem. Pokrywa pokryła się czarnymi paskami, jakby wytartą gumą z kabli. Nie da się tego niczym usunąć. Druga sprawa to opisywany gdzieś na forum problem z modułem WiFi. Jakbym trafił na taki model to chyba bym rzucił nim o scianę :) Narazie mój wybór padł na Asusa - może za rok, półtora będzie inaczej.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kurek:

 

Fotki zamieszczę, bo jak go dostałem to też obpstrykałem go solidnie na prośbę jednego z przyszłych posiadaczy. Jak tylko będę miał więcej czasu to je tu wrzucę.

ehm to jak bedzie z tymi fotkami? jakies szanse na ujrzenie ich w najblizszym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wieczorem je wrzucić.

jakbys mogl to dorzuc do fotek swoje wrazenia z tego jak sie sprzet sprawuje. w koncu troche czasu juz minelo :)az 2tyg :) cos sie zmienilo w porownaniu z twoja pierwsza recenzja? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys mogl to dorzuc do fotek swoje wrazenia z tego jak sie sprzet sprawuje. w koncu troche czasu juz minelo :)az 2tyg :) cos sie zmienilo w porownaniu z twoja pierwsza recenzja? z gory dzieki

2 tygodnie to niezbyt wiele. Narazie jestem bardzo zadowolony. Z napędem DVD zero problemów. Wypaliłem ok. 10 płytek i wszystkie odczytywane są bez problemu. Z odczytem płyt nagrywanych na PC'towych nagrywarkach - również ok. Jeden mały problem był z odczytem DVD Hawk, na początku napęd nie chciał jej przemielić. Ale jak wyjąłem i włożyłem płytę ponownie ruszyła bez problemów.

 

Lapek na baterii w trybie 'DVD Movie' wytrzymuje 2:40 (oglądanie filmu + w tle kopiowanie po sieci). Wogóle jestem bardzo zadowolony, bo przy kopiowaniu np. z DVD na dysk można na lapku spokojnie pracować. Żadnych przestojów. Nie wiem co jeszcze napisać. Może jakieś konkretne pytanie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys umiescic zdjecia na jakims innym hoscie bo co chwila limit sie przekracza ;) ja zamowilem sobie ten sprzet na allegro i jade go odebrac za jakis czas tak wiec interesuje mnie to na co powinienem zwrocic uwage. jak jest z plastikami,cos skrzypi, trzeszczy? dziwi mnie tez ekran bo bedac w sklepie asusa powiedzieli mi,ze te crystal shine to glare ekran, zreszta to samo wyczytalem na stronie asusa,a ty mowisz,ze takiej powloki nie ma. i jeszcze pytanie co do wentylatora: chodzi caly czas? czy tylko uruchamia sie co jakas chwile? probowales jakos zmienic progi wlaczania sie wentyla? z gory dzieki za odpowiedzi, pewnie potem sobie cos jeszcze przypomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys umiescic zdjecia na jakims innym hoscie bo co chwila limit sie przekracza ;) ja zamowilem sobie ten sprzet na allegro i jade go odebrac za jakis czas tak wiec interesuje mnie to na co powinienem zwrocic uwage. jak jest z plastikami,cos skrzypi, trzeszczy? dziwi mnie tez ekran bo bedac w sklepie asusa powiedzieli mi,ze te crystal shine to glare ekran, zreszta to samo wyczytalem na stronie asusa,a ty mowisz,ze takiej powloki nie ma. i jeszcze pytanie co do wentylatora: chodzi caly czas? czy tylko uruchamia sie co jakas chwile? probowales jakos zmienic progi wlaczania sie wentyla? z gory dzieki za odpowiedzi, pewnie potem sobie cos jeszcze przypomne

Wiem o tym, że na stronach producenta oraz we wszystkich sklepach wyraźnie jest napisane, że to "szyba" - ale u mnie na 99.99% tak nie jest. Po prostu powłoka jest matowa. Nic się w niej nie odbija. Zwróć uwagę na panel w recenzji A6ja-q006h. Dzisiaj już nie dam rady, ale jutro (jeśli zdążę) pyknę fotkę z takiego samego kąta. Ona po prostu jest matowa :) Nie umiem tego inaczej wyjaśnić :) Zupełnie mi to nie przeszkadza - ba, nawet chciałem matową, więc dla mnie jest OK. Ale przy odbiorze swojego sprzętu zwróć na to uwagę. Przypatrz się matrycom glare w salonie a potem zerknij na swoją. Ciekawy jestem co Ty dostaniesz?

Jeśli zamówiłeś nowy sprzęt to bateria powinna być zapakowana oryginalnie i nie umieszczona w laptopie. Ja na swojej postawiłem spokojnie system i jeszcze troszkę się pobawiłem nim padła całkiem. Dla mnie osobiście na początku sprzęt wydawał się nieco kanciaty, ale teraz, z biegiem czasu nie wyobrażam sobie innego :) Po prostu się przyzwyczaiłem i spodobał mi się. Myślę, że jeśli to Twój pierwszy lapek to będziesz miał na początku parę zonków. Ja nie mogłem odpalić Wi-Fi. Trzeba najpierw zainstalować soft do klawisza Fn+F2. A już zaczynałem się niepokoić. Jeśli chodzi o plastiki to nie ma prawa, żeby coś skrzypiało. Przecież to nie drzwi od stodoły :) A jak będzie z wytrzymałością - zobaczymy po roku.

Koniecznie napisz co z Twoją matrycą - może zadzwonie do serwisu i zapytam się czy są wogóle egz. bez glare. Tylko nie wiem po co? I tak bym nie wymieniał, nawet jak by się dało.

Hosta narazie nie zmienię, bo nie mam czasu szukać. Chyba, że coś mi polecisz, to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

troche odswieze temat :)

po okresie oczekiwania dostalem wreszcie swojego lapka. moj egzemplarz ma dysk twardy hitachi (5400rpm) i nagrywarke TSTcorp. dopiero zaczynam bawic sie nim tak wiec cos wiecej napisze za jakis czas. na razie z minusow: naped DVD nie pasuje idealnie do luki przez co od spodu plastik troche sie ugina.poza tym lapek spasowany idealnie.

 

jest jakis sposob zeby przydzielic troche wiecej pamieci radeonowi? 64 mb dedykowane to troche malo,fajnie by bylo cos wiecej dorzucic z ramu.

 

poza tym bede dzisiaj sie bawil notebook hardware control bo powergear widze ma obnizanie taktowania procka tylko dla niektorych trybow.

ktos z was juz testowal ten programik? zalezy mi na obnizeniu taktowania procka np do polowy jak bede kodowac,powergear daje taka mozliwosc tylko dla trybow bateryjnych

 

 

matryca u mnie jest matowa,kolorki ladne wszystko ok,ale nie jest to typowe szklo :) czyli oficjalna specyfikacja cos sie myli :)

 

poswiece mu kilka chwil i skrobne potem cos jeszce

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnieliscie o jednej bardzo waznej kwestii, otoz ten laptok ma coma, z wad mozna wymienic: dysk 4200rpm oraz brak portu lpt, jednakze nie znalazlem innego laptopa z portem com i grafika x700 w cenie do 5000pln, szkoda ze asus nie ma takiego samego laptopa z turionem

przymierzam do kupna tego laptoka, mozecie podac sklepy gdzie kupowaliscie i konkretnie cene i czy kupiliscie z systemem czy bez? w sklepie internetowym asusa kosztuje 4800pln, arest 4620pln

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt o comie raczej nie zapomnial :) po prostu widac obecnie jest on wszystkim potrzebny - ja nie uzywam zadnych programowalnych urzadzen itp.

 

co do sklepu to ja kupilem u jednego goscia na allegro za 3700(nowka,gwara wszystko itp.) ale to dosc wyjatkowa cena wtedy byla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z Was mial problemy z karta dzwiekowa??

Ja po zainstalowaniu sterownikow dalej nie mam dzwieku.

Reinstalacja wind nie pomogla :/

Jak podaje sterowniki "z reki" pod koniec instalacji wywala niebieski ekran. Niezalezne jest to od tego czy instaluje ze strony producenta czy z cd.

 

No i po godzinach walki sprawa sie wyjasnila.

Sterowniki ktore byly na plycie cd i na stronie Asusa powodowaly mi jakis konflikt. Zassalem nowsze stery ze strony realtecka i wsio smiga haraszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok znowu ja tym razem z innym problemem... mam pewne watpliwosci co do wydajnosci mojego asusa.

 

mam podobne wyniki jak tatanka_san. porownujac jednak osiagi x700 w a3vc widze,ze odbiegaja one znacznie od wynikow laptopow o podobnej konfiguracji z tematu o 3dmarku03 i 05, a takze superpi. roznice siegaja 2k pkt w 03 i 1k pkt w 05.

 

prosbe mam do wszystkich ktorzy posiadaja a3vc o przetestowanie go wyzej wymienionymi benchmarkami i podanie swoich wynikow. roznice widze w ilosci ramu (64 vs 128) i taktowaniu pamieci karty. chcialbym w miare mozliwosci wycisnac ze swojego lapka wiecej.

 

ja swoje wyniki napisze ponizej. testowane oczywiscie na napieciu z sieci. sterowniki najnowsze asusa (te ngo chodzily troche wolniej).

 

3d03 - 4400pkt

3d05 - 1600 pkt

superpi(8M) - 9.20min

 

wszystkie pomysly jak z tego laptopa wycisnac wiecej. sugestie czym to jest spowodowane takze. nie usmiecha mi sie taka wydajnosc, skoro widze,ze podobne konfiguracje osiagaja duzo wiecej. ciezko mi czyms to uwarunkowac szczegolnie nizsza wydajnosc w wypadku superpi. w razie czego skrobne 3 slowa do asusa. licze takze na pomoc uzytkownikow forum. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...