Skocz do zawartości
Alexo2

Samsung Sp80 ... Koszmar ...

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż powiem tak:

 

kupiłem sobie we wrześniu zeszego rogy owy dystk. bardzo fajny cichy i dosyc szybkli :) 80 gb to wiecej niez miałem do tej pory więc byłem naprawde zadowolony.

3 tygodnie temy zaczeły się schody ! nagle bez żadnej wyrażnej przyczyny zawiesił mi się komputer ! ( oglądałem film ... ) noo więc robie sobie restarta :)

a tu d... nie włącza się komputer :/ więc sobie myśle może coś mi sie z oc dzieje ... więc wciskam w biosie F7 i potem F10.

patrze ... i znowu dup to samo :/

doszedłęm do wniosku ze moze poprostu system padł z jakiegoś dziwnego powodu bo mi jakieś błędy pliku ntdl czy jakoś tak ...

F8 prz starcie komputera i właćż system z ostatnio działającym i ustawieniami !

włączyło się :) uradowany postępowałem z filmem a tu znowy zwis :/

juz lekko zirytoway wkładam płyte instalacujną do napędu i właczam opcje restore system żeby spojrzeć sie na wszystko.

i tu było moje zdziwienie :unsure: ponieważ okazało się że zniknął cały sytem plików :-|

 

więc co mogłem zrobić ?? w desperacji zainstalowałem znowu system. poszło gładko. aż znowu zwis i koniec :cry:

 

zaniosłem dysk do sklepy skąd kupiłem i powiedziałem co się stało. przebadali i okazało się że było pare uszkodzeń powierzchni ... a że podobno niemogli mi odrazu na nowy to wysłali do samsunga ...

dziś odebrałem dysk po 2 tyg.

Nie jest to mój dysk twardy ! jednak się nie zmartwiłęm bo to była wersja 120 GB :) everest nic nie pokazywał negatywnego ( SMART ) więc czas na instalke :)

 

zainstalowałem 3 systemy :D zrobiłem 6 partycji :P i było wszystko tak jak chciałem ! ( nawet zdefragmentowałem partycje po instalkach :) )

po 2h pracy zwis ....

 

i w ogóle dysku twardego nie wykrywa ! nawet jak podłączam z właczonym windowsem ...

 

zastanawiam się czy ja poprostu mam wielkiego pecha do dysków samsunga czy może moja płyta główna niszczy dyski SATA ... ( patrz sig )

 

jestem teraz bardzo zdenerwowany i zamierzam zrobić pogrom w eldorado computers jutro rano ! niech mi dają fabrycznie nowy dysk !

 

PS. nie zwróciłem uwagi wcześniej ale dali mi nową karte gwarancyjna z gwarancją na 24 mieszęcy .. problem w tym że poprzedni dysk miał 35 mieszęcy gwarancji a mineły tylko 5 !! więc traciłem na tym dosyć sporo ! czy to legalne ?? czy mnie robia w ... w niewiem co ;)

 

pozdrawiam Alexo2

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał ( może jeszcze ma ) taśmę zabijającą HDD :rolleyes:

to napewno nie taśma ... 5 mieszęcy działąła z tą taśma :D ale takiej taśmy to ja współczuje :P

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Jakie masz napięcia? Miernikiem, nie softem :P

 

Wiem że zasilacz to Delta 400AA-101A, i jakoś wcale mnie to nie cieszy ;)

 

Samsung to Samsung - jak ma "paść" to pada albo po kilku(-nastu?) godzinach pracy ... albo dopiero jak się nim rzuci o scianę ;) z tym że podłączenie +13V (zamiast napięcia zgodnego z normą ATX) też jest skuteczne :P ... tylko dłużej trzeba czekac na efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcia? Miernikiem, nie softem :P

 

Wiem że zasilacz to Delta 400AA-101A, i jakoś wcale mnie to nie cieszy ;)

 

Samsung to Samsung - jak ma "paść" to pada albo po kilku(-nastu?) godzinach pracy ... albo dopiero jak się nim rzuci o scianę ;) z tym że podłączenie +13V (zamiast napięcia zgodnego z normą ATX) też jest skuteczne :P ... tylko dłużej trzeba czekac na efekt.

miernika niemam ... everest pokazuje z tego co wiem całkiem dokładne dane na tej płycie ...

zasilacz jest naparwde dobry bo Chieftec 400AA-101A.

 

osobiście bym nie zwalał na zasilacz ... chociaż wszystko jest możliwe ;)

 

Dołączona grafika

 

 

a wam często padaja dyski ? bo ja coraz częsciej słysze że padają ... osobiście to dlamnie zupaełna nowośc :/ szkoda ...

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

DFI Lanparty zazwyczaj przekłamują napięcia w górę (zawyżają), a na obrazku widzę +12V na dolnej granicy normy ATX

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie dokładnie :

i w ogóle dysku twardego nie wykrywa ! nawet jak podłączam z właczonym windowsem ...

No HotSwap to nie jest na pewno jesli tak zrobiłeś to elektronika poszła przez twoja głupote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Za dużo literek, kto by to czytał :P

 

 

Widziałem, ale podobno zdechł mu jeszcze przed tą operacją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI Lanparty zazwyczaj przekłamują napięcia w górę (zawyżają), a na obrazku widzę +12V na dolnej granicy normy ATX

icon_razz.gif

no owszem płyty DFI zawyżaja .. ale w biosie a wyniki software'owe na ogół wskazują poprawne dane. a jaka jest norma ATX dla +12v ??

 

Panowie czytajcie dokładnie :

No HotSwap to nie jest na pewno jesli tak zrobiłeś to elektronika poszła przez twoja głupote.

zdechł przed !! a pozatym niby czemu nie Hot Swap ??

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąsnie wróciłem z serwisu ... gdzie okazało się że jednak działa ten dysk ...

wróciłem więc do domu z dodatkowym kablem i podłączyłem.

no i narazie działa .. zaraz zrobie testy to powiem więcej ...

 

SMART pokazuje wszystko pozytywnie :) mam nadzieje ze będzie dobrze :P bo 40GB więcej to całkiem pożyteczne :P 80 mnie ograniczało :P

 

niełygo zapoddam update'a

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

no owszem płyty DFI zawyżaja .. ale w biosie a wyniki software'owe na ogół wskazują poprawne dane. a jaka jest norma ATX dla +12v ??

Leniwiec Pospolitus???

Jest na forum cały (spory) dział o zasilaczach, może sam sobie poszukaj?!?

 

włąsnie wróciłem z serwisu ... gdzie okazało się że jednak działa ten dysk ...

wróciłem więc do domu z dodatkowym kablem i podłączyłem.

no i narazie działa .. zaraz zrobie testy to powiem więcej ...

Przy dużych spadkach napięcia na linii +12V problemy z dyskiem będą się powtarzać. Może nie padnie, ale "zaginione partycje" i "zniknięte pliki" mają prawo występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisze że wie to moze mi ułatwić zycie ! jutro mam egzamin i powinienem się uczyc a nie zajmować się kompem ....

 

UPDATE: owszem dysk działał 30 minut ! po czym nastąpił zwis i brak możliwości wykrycia dysky w biosie ! ( w ogóle się nie włacza komputer jak podłączam dysk ... pokazuje detecting IDE ( czyta SATA :P )i [gluteus maximus] ... moze gdybym godzine poczekał to by coś wykryło ...

 

no cóż lece z powrotem pewnie do sklepu i poproszę o natychmiastowa wymiane ! nawet sobie podaruje te 40 GB ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

jak już pisze że wie to moze mi ułatwić zycie ! jutro mam egzamin i powinienem się uczyc a nie zajmować się kompem ....

 

UPDATE: owszem dysk działał 30 minut ! po czym nastąpił zwis i brak możliwości wykrycia dysky w biosie ! ( w ogóle się nie włacza komputer jak podłączam dysk ... pokazuje detecting IDE ( czyta SATA :P )i [gluteus maximus] ... moze gdybym godzine poczekał to by coś wykryło ...

 

no cóż lece z powrotem pewnie do sklepu i poproszę o natychmiastowa wymiane ! nawet sobie podaruje te 40 GB ....

Na tej nowej tasmie? A nie masz jej jakos dziwnie pozganinanej przypadkiem? Bo ja mialem kiedys daaaaaaaawno podobne szopki z dyskiem, ale wina lezala po stronie tasmy od HDD ktora powyginalem dosc karkolomnie, celem zrobienia lepszego przewiewu w budzie... Od tej pory uzywam SATA II :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej nowej tasmie? A nie masz jej jakos dziwnie pozganinanej przypadkiem? Bo ja mialem kiedys daaaaaaaawno podobne szopki z dyskiem, ale wina lezala po stronie tasmy od HDD ktora powyginalem dosc karkolomnie, celem zrobienia lepszego przewiewu w budzie... Od tej pory uzywam SATA II :D

nie ;) akurat kabla SATA nie wyginałem ... i powiem tak:

 

ODEBRAŁEM NOWY DYSK HD080HJ :D czyli to samo co miałem wcześniej tylko że na SATA 3GB a nie na 1.5Gb jednak i tak zworke dałęm na 1.5GB bo coś niedo konca poprawnie wykrywało ale tak podobno bywa na DFI a różnicy w wydajności chyba niema :D

 

ok ja wracam do nauki bo jutro egzam a jazda do serwisu troszke mi cennego czasu zabrało.

 

jeśli ktoś miał jakieś ciekawe jazdy z samsungami to pisać tu to sobie poczytam :P

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...