Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

No to czekamy na wiecej informacji :)

 

ja osobiscie czekam na jedna :)

czy bedzie mozna odblokowac POtoki do 12jednostek ... bo jadra w 7300gt bazuja na tym samym co w 7600GS/GT :) a to dobrze wrozy ...

cena w polsce znajac bandycki kraj pewnie ok 350 -370 zl bedzie :angry:

ale gdyby okazalo sie ze karta bedzie sie modowac i bedzie na DDR3 to i tak cena bardzo Atrakcyjna %)

Odblokowanie potokow to pobozne zyczenie w tych czasach :wink: wszystkie czipy nvidia tnie laserem wiec kwestje modowania mamy w 99% rozwiazana chyba :|

Inna sparwa z OC ktore moze byc glowna zaleta tych kart jezeli sa a tym samym jadrze co 7600GT/GS.

A jak wyjdzie wersja z ddr3 to bedzie odpowiednio drozsza i wtedy moze bardziej juz oplacac sie wziac 7600gs z ddr3 za 450 zl :] niz 7300GT ddr3 za 380-400 zl.

 

Wyniki z linka sa naprawde objecujace, ale to xfx 550/1600 o_O jeszcze kilka mhz i bylby wynik rowny 7600gs gddr3

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7300gt ma miec 8 potoczków, GPU na 350 i pamieci na 333-400 128 bit. Troche dziwne te pamieci skoro 64 bit i 800MHz to to samo, a 128 bit jest przeciez drozsze. GPU powinno sie bardzo dobrze krecic o ile Volty na to pozwola :)

 

Edit: to bylu chyba wartosci rzeczywiste, a nie efektywne :oops:

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.palit.com.tw/en/products/nv_pci...00GT-Sonic.html

 

czy nie zapowiada sie naprawde smacznie ?? :)

 

GPU 500 mhz

MEM - DDR3 1,4ns - 1200

Teraz tylko cena i nadzieja na zmodowanie :D

Zapomnij o modowaniu - wszystkie nowe chipy Nvidii mają FIZYCZNIE obcięte potoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeleciałem wszystkie posty co byly i nic

Problem polega na tym ze nie ma koloru

Karta posiada złączke 9-pin jest dodana w komplecie przejściówka na S-Video do tego wejćci podlaczam przejściówke z s-video na CHINCH i obraz jest ale koloru nie ma :/

dodam tyle ze przejsciowka s-video - CHINCH byla uzywana fx 5500 i kolor był. pal jest wszystko ustawione pozyczyłem od znajomego taka sama przejsciowke z 9-pin na s-video i to samo nie ma koloru

Jakies pomysły ?? Moze być to wina karty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze ze temat Zostal Podwieszony

Jak milo :D

 

i dobrze bo Karta bedzie najprawdopodobniej bedzie Hitem, tak jak to bylo z 6200/6600

 

Z tego co mi wiadomo w Polsce pierwsze Wersje 7300GT powinny sie juz pojawic w polowie lub pod koniec przyszlego tygodnia.

 

cena 350-370 za wersje 256MB - DDR2

Cena karty 128mb na DDR3 powinna byc taka sama. (jelsi przynajmniej chodzi o palita)

 

natomiast jak bedzie z 256 DDR3 tego jeszcze nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej... a czy 256MB pamięci tej karcie sie przyda ? Bo mi sie wydaje, że nie... dlatego zdecydowanie bardziej bedzie sie opłacało brać 128Mb szybszej pamięci

Hmm 256 przydalo by sie w przypadku gdyby byly to pamieci DDR3 o pracy conajmniej 1400-1600mhz

Jak i rowniez rdzen musialby zasuwac z 650-700mhz

 

wtedy 256 mb jak najbardziej sie przyda - bo bedzie mozna juz pokusic sie o gre w 1024 i wyzszych detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITU PITU ...

ziomus smuty opowiadasz i tyle ;)

 

Gra nawet w 800x600 w Ultra high detal (quake 4, dodatek do doom3 ) bedzie wymagala wiecej niz 128 mb na karcie

Zobacz sobie testy w 1024 i Na najwyzszych detalach ... porowniania kart 128 i 256 mb ... ktorych jest troche w necie

 

to nie czasy Radkow 9550 gdzie 256 mb bylo chwytem marketingowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym hitem. Wersja referencyjna bedzie zapewne wolniejsza od 6600gt, palit troche szybszy. Jesli palit bedzie drozszy niz te 370-380 to moze sie okazac , ze o wiele bardziej oplaca sie wziac jakies 7600gs .

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tematu o Gf7600gs/gt

WOW jest nowa RIVA TUNER chlopaki :)

Jest nawet opcja odblokowania potkow na 16 hehe zaciekawilo mnie to....

ale okazalo sie ze nie dziala;-( . POZDRO milego krecenia.....

Wiec wpadłem na pomysł...

 

Skoro w NOwym Riva Tunerze jest mozliwosc odblokowywania potokow to...

 

Niech ktos z Was sprobuje odblokowac potoki w GF 7300gs/gt !!!

 

Nic nie stracicie a mozecie sobie zmodowac karte na GF 7600gs/gt

 

Dla Leniwych Oto Link do Nowego Riva Tunera !!!

 

Pozdrawiam i czekam na jakies wiesci z placu boju!!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

raczej nic sie nie odblokuje w 7300GT a tym bardziej w 7300GS

 

Niby 7300GT jest na tym samym rdzeniu co 7600GT

jednak ludzie mowia ze Nvidia kastruje juz w fabryce swoje Rdzenie :cry:

 

poza tym jak sadze nikt z nas nie bedzie mial poki co Mozliwosci zmodowania 7300GT

poniewaz tego jeszcze w polsce (jak i chyba europie) nie ma :-)

przynajmniej ja nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

raczej nic sie nie odblokuje w 7300GT a tym bardziej w 7300GS

 

Niby 7300GT jest na tym samym rdzeniu co 7600GT

jednak ludzie mowia ze Nvidia kastruje juz w fabryce swoje Rdzenie :cry:

 

poza tym jak sadze nikt z nas nie bedzie mial poki co Mozliwosci zmodowania 7300GT

poniewaz tego jeszcze w polsce (jak i chyba europie) nie ma :-)

przynajmniej ja nie widzialem

Ale sprobowac nie zaszkodzi - a nVidia raczej nie trabila by wkolo ze Gf 7300 sie swietnie moduja :)

Wiec jestem zdania ze warto...

"Lepiej żałować, ze się coś zrobiło niż żałować, ze się tego nie zrobiło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Probowac napewno bedzie warto :-)

 

ta cena karty z Komputronika to chyba ich pojeba.... 375 ziko? za 128MB DDR2 ??

za 395 to ja mam TO :-)

 

 

Wiem ze nowosci sa drogie ale bez przesady ...

Liczylem ze taki 7300GT na DDR3 256 mb, bedzie kosztowal ok 375-400 zl a tu masz ci los ...

 

tyle ze wiadomo ze w komputroniku jest najdrozej w polsce :lol:

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na to Gainward 7300GT.

Szkoda że jeszcze nie ma dokładnego opisu, ale gainward za ta cenę to naprawdę hit, i jeśli wnioskować po nazwie to będzie miał 256 MB ramu, nieźle, trzeba w wakacje zarobić kasę i wymieniać sprzęt :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na to Gainward 7300GT.

Szkoda że jeszcze nie ma dokładnego opisu, ale gainward za ta cenę to naprawdę hit, i jeśli wnioskować po nazwie to będzie miał 256 MB ramu, nieźle, trzeba w wakacje zarobić kasę i wymieniać sprzęt :) .

tutaj garsc informacji o tej karcie %)

 

Gainward BLISS 7300GS PCX 256DT , PCI-E 16x , Nvidia GeForce 7300GT 256Mb 2.8ns DDR3, DVI, Video-OUT

 

na DDR2 jak widac ;) mysle ze karty na DDR3 beda o 100 drozsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jak 240zł za gainwarda to bardzo dobra oferta, karta neidługo bedzie u mnie jako przejsciowa, sprzedaje 7600gs bo potrzebuje kaski, a to mi sie wydaje byc lepszą propozycją niz 6600/gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://babelfish.altavista.com/babelfish/u...f137992_5.shtml

 

.... Kolejny bardzo fajny teścik GF7300GT od XFX z taktami 550/1600....W teście jest również GF7600GT tak że można porównać ile brakuje takiemu GF7300GT do właśnie GF7600GT.... i trzeba jasno powiedzieć że niewiele.... Jednym słowem - karciocha daje radę :wink: Ciekawe tylko jak z ceną.... Mam nadzieję że nie będzie wyższa niż 450-470 zł.... Jeśli by tak było to byłby to niezły hicior w tym segmencie cenowym.... Co do testu jeszcze to wielka szkoda że nie ma testów podkręcania bo ciekaw jestem (zapewne nie tylko ja-hehe) jaki jeszcze potencjał drzemie w tej karcie.... Cóż- pozostaje tylko czekac aż karty pojawią się na dobre na półkach sklepowych i....w jakich cenach rzecz jasna, gdyz w tym segmencie ma ona niebagatelne znaczenie....

 

POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...